Izpit za avto #2

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 20. Okt. 2011 17:12

glupo je to da misljo da bo manj prometnih nesreč zarad tega. ja baje.

120€ pa tut ni tko mal dnarja :roll:
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 20. Okt. 2011 18:18

Sej stvar je zelo zabavna..največji povdarek pa dajo itak na to da se ljudje naučijo uporablat bremzo. Da si upajo prtisnat do podna. Kr večina itak ne zna ABS-a uporablat, 3/4 jih ni znalo prav zabremzat na začetku.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 21. Okt. 2011 21:05

Jaz sem naredila izpit preden je prišel ta zakon ven, tako da mi ni obvezno opravit varne vožnje. Jo pa vseeno bom, definitivno, ker se mi zdi da je to ena zelo zanimiva in koristna stvar.
Let's swim to the moon .....
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 21. Okt. 2011 21:26

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 13:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 21. Okt. 2011 22:42

men se tud zdi to koristno, čeprav davnega leta 2, 3 ko sem jaz delala izpit, tega ni bilo... Me je pa starejši brat učil "varne vožnje" na takrat še obstoječem mobikrogu :D
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Shineing.Star
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 3. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Shineing.Star » 22. Okt. 2011 16:17

Mene pa zanima, če kdo ve a se da kje na internetu dobit pole za prvo pomoč in cpp. Bla bi zelo hvaležna.
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 22. Okt. 2011 20:10

Maš na zs :wink:
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 01. Feb. 2012 23:57

NOVO

Kdo pred kratkim delal izpit v Novem mestu? Me zanimajo vaše izkušnje z novomeškimi avtošolami.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Feb. 2012 11:24

^^se spravljaš k izpitu? Srečno & have fun :D
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 02. Feb. 2012 11:54

GnilaLimona napisal/-a:glupo je to da misljo da bo manj prometnih nesreč zarad tega. ja baje.

120€ pa tut ni tko mal dnarja :roll:


Meni se pa zdi tečaj varne vožnje nekaj kar bi mogel vsak nujno opravit. Čeprav imam izpit že več kot 5 let, sem ga šla delat, plačala zanj čez 160€ in se mi zdi vreden vsega centa. Itak, da bo manj prometnih nesreč, če bo folk znal pravilno ABS in sklopko uporabljat, videl da je najslabše, če imaš dobre gume spredi in slabe zadaj, videl kako zelo je pomembno, da imaš kvalitetne gume z dosti profila in znal pravilno ulovit avto, ko ga bo začel zanašat in ne bo odvil tako, da bo z avtom čist na drug pas odpeljal. Da ne omenjam tega, da 90% folka sedi narobe v avtu. Ja, ti kar imej toliko sedež nazaj, itak ne boš mogel pravilno zapremzat in pri veliki hitrosti in ob trku lahko pride do potopitve telesa (te najdejo tam k je bremza, sklopka...celga).
Očitno nisi bila na treningu varne vožnje, da se ti to zdi glupo. Jaz poskrbim na cesti za tvojo (in mojo) varnost, dej še ti za mojo (in tvojo) :)
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
intermezzo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 20. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a intermezzo » 02. Feb. 2012 12:48

A na to varno vožnjo prideš s svojim avtom in ga potem tam tudi voziš ali voziš kaj drugega?
Nekak mam nek strah, da bi se kdo preveč izživljal nad mojim avtom... Naj nekdo na hitro opiše, prosim. :)
*.*
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Feb. 2012 12:54

^^ja ja, s svojim vozilom moraš bit. Kar meni predstavlja "strašen" problem, svojega valda nimam (niti ne nameravam še neki časa), z očetovim pa najraj ne bi, ker je "ladja" (karavan) in mi je sploh grozen.
No, sej imam še dobro leto in pol časa sicer.

Ne vem pa kaj misliš s tem, da bi se kdo izživljal nad tvojim avtom? Sej ga samo ti voziš tam.

več branja
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 02. Feb. 2012 13:42

ko sem jaz to varno vožnjo delal, dobro vem da je bila možnost sposoditi si avto za 60€.. mislim da se tud zdaj da čeprav je cena mogoče drugačna..

purple_rain, ti kar očetovega vzemi ;) tam je čist vse zaščiteno, tako da nima biti kaj narobe. še bolje se boš naučila, kar je glavni namen tukaj ;)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 02. Feb. 2012 14:19

purple_rain napisal/-a: z očetovim pa najraj ne bi, ker je "ladja" (karavan) in mi je sploh grozen.
No, sej imam še dobro leto in pol časa sicer.


ah, moja mami je imela tudi karavana, jaz dobim izpit in rečem ok grem zdaj probat s karavanom. Se usedem v avto, dam noter svoj driving rock cd, popravim ogledalo, prižgem avto, dam v vzratno in se s šusom zaženem nazaj in podrem sosedovo železno štango. Pridem v hišo, sorry mami mal sem ti odbijač polomu.

potem se mami odloči odloči prodati avto, in rečem ga bom peljal še na zadnjo vožnjo. Grem v kino in iščem parking v parkirni v BTCju, in najdem enega točno pri betonskem stebru, zavijem notri, nakar ugotovim da je en nasproti parkiral Masserati Granturismo, in še to popolnoma počez...in naslednji trenutek se zavem da sem že na parking mestu, in da imam točno 2 cm placa na desni od stebra in 2cm na levi od Masseratija. In mene popolnoma zgrabi panika, in se takoj hočem ven iz parkinga, ker prvič ne moram ven, drugič pa ker me grabi panika. Ok dam v vzratno, grem počasi nazaj in ugotovim da bom zadel Masseratija. Grem naprej in popravim volan in grem spet nazaj, in sedaj pogruntam da grem v steber. In to delam ene 10 minut, naprej nazaj, naprej nazaj. In rečem " ah k***c", dam v vzratno, in grem nazaj in podrsam malo špegel in tko mal da drgnem z bokom...rečem, "saj ni tok hudo", grem poiskati nov parking ga najdem, stopim ven in si grem avto pogledat in ugotovim da sem podrsal avto v širini 40cm in 3 metre po celemu boku, pa še zadnja vrata odru noter za nekaj centimetrov. Kličem mami " ej mami avto sem ti razbil", šel v kino in to je blo to.

Nauk te zgodbe purple je, da se ni treba bati karavanov od staršev, ker itak ni tvoj avto. In kakšna hčerka boš, če ne boš vsaj enkrat razbila očetovega vozila? Ti jaz povem: slaba. Jaz sem mamin avto razbil 3x, poleg vsega tega sem nekoč zapeljal na nekaj in odtrgal zaščito za motor...tako da nič bati, je le avto.

Aja pa nauk je še : ne parkirat zraven 130.000 EUR vrednih vozil.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 02. Feb. 2012 14:39

purple_rain napisal/-a:^^se spravljaš k izpitu? Srečno & have fun :D


Bi bil že res čas, da se ga spravim delat. :) Pa tudi vsi mi že pošteno težijo kdaj se ga bom spravila delat. Sm še dobro avtošolo moram zbrat.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov