Italijan se uči slovensko

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

johnalin
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 6. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a johnalin » 06. Maj. 2012 19:03

živijo vsem, sem italjan fant in sem žacel studirati slovenščino pred enim mesecem. Razlog je da zaljubil sem se v slovenski punci v moji univerzi.
Ona tako lepa je da odločil sem se učiti se slovenščino. Vem da takoj moja slovenščina strašen je, pa mislim da pisati je dobra vaja. Rad bi imel (someone with whom I can practice... sorry this sentence was too difficult).
Kaj mislite o moji slovenščini? prosim, vedno popravljati me. Hvala in na svidenje vsem
DonCarleone
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 294
Na forumu od: 18. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a DonCarleone » 07. Maj. 2012 11:54

Zgleda, da je spet nekomu preveč dolgčas.
Sicer mi, pa še vedno ni jasn namen tvojega topica?
Uporabniški avatar
DangerRoss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DangerRoss » 07. Maj. 2012 13:47

z nami bi rad vadil slovenščino v temi ljubezen in seks :D recimo, da bom prijazna, ker imam preveč časa :P:

živijo vsem, sem Italijan in sem začel študirati (se učiti?) slovenščino pred enim mesecem. Razlog je, da sem se v slovensko punco na moji univerzi.
Ona je tako lepa, da sem se odločil učiti slovenščino. Vem, da je trenutno moja slovenščina strašna (grozna?), zato mislim, da je pisanje dobra vaja. Rad bi imel nekoga, s katerim bi lahko vadil.
Kaj mislite o moji slovenščini? Prosim, vedno me popravljajte. Hvala in nasvidenje vsem.

(za tiste, ki se boste vtikali v vrstni besedni red, ki boste "punco" zamenjevali za dekle... popravljeno je toliko, da ima smisel :P)
sarimari
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 172
Na forumu od: 8. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a sarimari » 07. Maj. 2012 15:39

Če je tole naredil google translate bi še razumela, vendar ni začel ampak je žacel.

Kot drugo sem mnenja, da se slovenščine v enem mesecu ne da naučiti toliko kot je on napisal, še posebaj, če gre za dva tok različna jezika.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 07. Maj. 2012 17:29

^^ Mah, to se je zmotil pa zamenjal, tko kot eni namesto posebej pišejo posebaj in podobno...

Oziroma meni izgleda, kot da se je nekdo malo kratkočasil in dal svoj tekst v Google translate (ali pa ga skušal posnemat), nato pa naknadno dodal še kakšne napake, da bolj avtentično izgleda :D Če je pa res kak Italijan - za začetek ne pisat, da si se zaljubil v slovenski punci, če si se samo v eno, drugače bo ta tvoja jezna :)
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 07. Maj. 2012 17:35

Okej, tema sigurno ne spada pod ljubezen, zato sem jo premaknila pod splošno, kjer je "dovoljeno" imet kakšno tako "zanimivo" temo.. :D
It was forever..but it didnt last long..
johnalin
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 6. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a johnalin » 07. Maj. 2012 18:11

I will write it in english hoping that you will understand: unfortunately I don't understand everything of what you say... My slovenian is not so good, but I think that some of you are thinking that I'm writing with the help of google translate or that I'm a fake account... I'm not, trust me! however it's obvious that to write the things I wrote , I used a dictionary because I don't know many words , I just know the basic elements to create a sentence.

Please when you post something in this thread in slovenian can you also post the translation in english, it's very helpful for me! By the way, the girl is not the only reason for which I study slovene: I also wanted to learn a third language and my grandmother is from croatia so I kinda belong , to some extent, to the balcanic culture.

by the way,thank you for your help
johnalin
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 6. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a johnalin » 07. Maj. 2012 18:11

I will write it in english hoping that you will understand: unfortunately I don't understand everything of what you say... My slovenian is not so good, but I think that some of you are thinking that I'm writing with the help of google translate or that I'm a fake account... I'm not, trust me! however it's obvious that to write the things I wrote , I used a dictionary because I don't know many words , I just know the basic elements to create a sentence.

Please when you post something in this thread in slovenian can you also post the translation in english, it's very helpful for me! By the way, the girl is not the only reason for which I study slovene: I also wanted to learn a third language and my grandmother is from croatia so I kinda belong , to some extent, to the balcanic culture.

by the way,thank you for your help
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 07. Maj. 2012 20:04

No jaz pa bi potrebovala pomoč pri italijanščini (pa nisem se začela učit zaradi fanta :P )
Ko bom velika, bom Lara Croft.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 07. Maj. 2012 20:27

Jochieja bi rabili, kje pa je zadnje čase :D
johnalin
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 6. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a johnalin » 07. Maj. 2012 20:42

dot napisal/-a:Jochieja bi rabili, kje pa je zadnje čase :D


ne razumem , izredno mi je žal
johnalin
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 6. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a johnalin » 07. Maj. 2012 20:42

dot napisal/-a:Jochieja bi rabili, kje pa je zadnje čase :D


ne razumem , izredno mi je žal
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 07. Maj. 2012 20:59

eccomi qua... :D :D :D
johnalin
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 6. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a johnalin » 08. Maj. 2012 13:49

Jochie napisal/-a:eccomi qua... :D :D :D


ehilà, che si dice?
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 08. Maj. 2012 20:22

niente di particolare...meno scrivo, piu' mi adorano qua! :D :D :D

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov