finančna podpora staršev

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

m-3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 11. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a m-3 » 17. Avg. 2007 22:32

od enega 16. leta naprej krijem vse stroške, ki niso povezani z našo domačo hišo (streha nad glavo) pa hrano doma, elektriko itn. Pač delam, tut več služb, še študiram drugače, vozim avto, ki so mi ga nama dali v uporabo z bratom, plačujeva pa vse stroške povezane z njim. Plačal sem si tudi izpit za avto, maturanca, plačujem si izpite na faksu, kupujem si knjige ipd

Ko mi je mami dala štipendijo sem jo zavrnil, oz. ji vse avtomatično prenakazal (davki ipd.), ker sem se pač že tok navadu sam skrbet za moje stroške, da mi je blo kr bedno dobivat denar

lp
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 18. Avg. 2007 0:11

Meni pa moja dva plačujeta študentski dom (prej najemnino za stanovanje), pa med šolskim letom mi dasta na tedn enih 30-35evrov (za hrano, bone itd.), drugače si pa ostalo sama plačujem, ker delam že od 15. leta, ker sem sama hotela več in sm si to hotela omogočit sama. Torej, hmal vse cunje si sama kupim, pa za obut, pa položnico za telefon, za počitnice pa mi mama da isto kot bratu, ostalo sama doplačam (npr. letos sem sama plačala za Djerbo 350evrov, mama pa mi je dala za s sabo 250evrov). Drgače mi mama plača včasih frizerja, pa kej kozmetike mi kupi, hrano in vse položnce doma pa starša plačujeta :) . Ja, daleč je še samostojnost, mam zlate starše, ki mi ful omogočajo in če bi rabla, vem, da bi mi vedno dala, če bi imela :bussi: .
Aja, pa vozniško sta meni in bratu tudi starša v celoti plačala, avto pa furava zelo redko in to od fotra (pa še to sem ga nazadnje odsala na korito z rožami :roll: ). Drugače pa na maturantskem izletu nisem bla ne jaz ne brat, pa ne zarad finančnih razlogov, ampak zaradi razrednih problemov.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 18. Avg. 2007 0:51

Zivim pri mami. Nudi mi streho nad glavo, kolikor lahko pa za gospodinjstvo prispevam tudi jaz. Kako bo, ko bom resno studirala, ne vem. Jasno mi je pa, da ne dobim niti evra. Vse, razen elektrike, najemnine,... si ze celo vecnost placujem. Tudi dom, vlak, studij si bom. Ne bom pa mogla prispevat doma, zal.
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 18. Avg. 2007 8:21

Zaenkrat še živim doma in sem skoraj popolnoma odvisna od staršev, ker sta vedno težila, da mora biti na prvem mestu šola in da mi ni treba delat, ker zaslužita dovolj, da se lahko jaz posvečam samo šoli. :? Ampak ker študiram izredno in mi ostane veliko časa, ko se nimam kam dati, sem se odločila, da vseeno poiščem neko službo, prispevam kaj tudi pri šolnini (za letos je večinoma že našparano) in si začnem tudi sama plačevati določene stvari. Pri teh letih se včasih počutim že kot odvečni strošek.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 18. Avg. 2007 8:30

allessya napisal/-a:da mora biti na prvem mestu šola in da mi ni treba delat, ker zaslužita dovolj, da se lahko jaz posvečam samo šoli. :?


to je najpametnejše razmišljanje staršev po mojem mnenju...
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 18. Avg. 2007 8:57

allessya napisal/-a:da mora biti na prvem mestu šola in da mi ni treba delat, ker zaslužita dovolj, da se lahko jaz posvečam samo šoli. :?


Kot bi poslušala mojo mamo.
Dobim pa 40 € na mesec in zastonj bivanje + hrano doma. :)
Tu in tam mi financirata kakšno cunjico, za stroške, povezane s študijem in luksuz gre pa iz štipendije (prevoz, boni, študijska literatura, oblačila v veliki meri, kavice, potovanja, ja pa mobitel račune si še sama plačujem). Avta tako nimam.
Dodajam: voznišk izpit sta mi plačala starša, maturantski izlet sem si pa sama.

Tudi jaz se pri mojih letih počutim kot odvečen strošek, čeprav mi nihče nikoli nič ne meče naprej. :?
Včasih mi še ponujata denar, če bi slučajno rabila, pa nočem vzeti, zato ker komaj čakam, da si bom lahko enkrat sama krila vse svoje stroške.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 18. Avg. 2007 9:45

Jochie napisal/-a:
allessya napisal/-a:da mora biti na prvem mestu šola in da mi ni treba delat, ker zaslužita dovolj, da se lahko jaz posvečam samo šoli. :?


to je najpametnejše razmišljanje staršev po mojem mnenju...


Tudi staršev študentov, ki študirajo izredno? Ti imajo (bom raje rekla "so imeli", ker sklepam po tem, kar sem videla pri svoji cimri) po mojih izkušnjah res veliko časa in sam izpitni sistem je drugače organiziran, tako da imajo res več časa v primerjavo z rednimi. No, sam povem, kar mi je ob tem prišlo na pamet.

Drugače se mi pa ne zdi nič narobe, če si študentje najdejo nekaj za delat, saj ni treba, d aje to job za 8 ur, 5 dni v tednu.
Moja sestra redno študira in dela že od sredine srednje šole dalje vse vikende v strežbi, pa je/bo ekonomijo končala čist normalno, verjetno je med tistimi, ki so imeli najprej končane vse obveznosti - še absolventa ni vpisala, pa ima vse izpite narejene.
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 18. Avg. 2007 10:12

Od začetka srednje šole, ko sem dobila štipendijo, si več ali manj vse plačujem sama. Živim še doma, za hrano, elektriko, vodo, itd. ne plačujem, plačujem pa za internet, svoj telefon, vse stroške za faks, obleke in čevlje, maturantski izlet, absolventski izlet, izpit za avto, smučanje v tujini, itd. Pač starši mi včasih dajo kakšen evro zraven za obleke, drugače pa plačujem vse sama. Vsako poletje od začetka sš delam, zdj med absolventom delam že od novega leta. Neprijetno mi je, če moram prosit, da mi posodita, zato jima vrnem takoj, ko dobim kej denarja. Sem se navajena sama "preživljat".
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 18. Avg. 2007 10:43

Men so moji za srednjo šolo dali toliko denarja samo za prevoz, in vse stroške povezane s šolo, katerih ni bilo malo(vsi tečaji športa, večdnevni obvezni izleti,...), tako da so dajali po pb. pol milijona+ na leto samo za stroške s šolo, potem je tukaj še denar ki sta mi ga dajala, obleke,... Veliko je vsega skupaj prišlo, tako da sem kar aktivno začela delat vse vikende in tut kakpšne dan popolnde med tednom, da sem si zaslužila denar za mobitel, cunje, kake pijače. Štipendije od blizu nisem nikoli videla, ravno tako ne moja sestra, in zato je še malo težje!
Cele počitnice tut že delam, šparam denar, nekej sem ga nabrala za morje, za razne izletke, in tut kraj šolanja sem tokrat izbrala precej bližje, tako da bo s študijem veliko manj stroškov kot s srednjo šolo, ko pa bom "velika" pa bom šla študirat tisto, kar me v življenju najbolj veseli, do takrat pa bom naredila en stranski študij za premostitev, dokler ne zberem dovolj denarja da si sama plačam izredni študij. In ne, starši niso "revni", samo vidim kako je, ko sestra študira v lj, in nočem delati še nekih dodatnih stroškov s tem, ker mi drugače ogromno nudita.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 18. Avg. 2007 10:59

Jaz sploh ne morem razumeti ljudi, ki se kljub opciji da bi si lahko sami zaslužili (to velja predvsem od študentov dalje, srednja šola je drugo) rajši dajo noge v zrak in pod pretvezo študija nič ne delajo. Sama raje jem lastno prislužen kruh, kot podarjene klobase (metafora, v bistvu sem vegi ;) ). Redni študij je itak bolj kot ne slaba izbira, sama mam raje izrednega in možnost dela ob študiju...to se načeloma bolje obnese, razen v primeru zelo visokih šolnin.
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 18. Avg. 2007 11:53

Tryanna, nimajo (nimamo) vsi študenti možnost še delat ob študiju. In študij ni nobena "pretveza", ker smo tud taki, ki mamo predavanja čez cel dan, in ni opcije da bi človek lahk še kje delal. OK js nimam zdej čist cel dan zapolnjen s študijskimi obveznostmi, mam pa npr. en seminar ob 9h, drugega ob 12h, tretjega ob 17h itd. Tak da mi gre v bistvu cel dan, pa mam sam 4 ure (no, včasih tud več). Pa to so seminarji in vaje, ne predavanja, na ktera ne bi blo treba hodit. Moja edina možnost, da si kej zaslužim, so pač poletne počitnice. Sicer pa, dobr, js mam srečo da mam štipendijo, kdor je pa nima, je pa res mal prevelik strošek za starše, da bi mogli vse oni dat.
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
lei
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 9. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lei » 18. Avg. 2007 12:16

Se strinjam z no angel. Sicer pa mislim, da se je pametno dol usest s starsi preden gres studirat in se zment kolk ti lahko dajo. Mi smo to razcistli takoj in vsake tolko casa vprasam - a je se zmerej ok s kesom? In do zdej je blo okej. Ce pa bi hotla delat ob faksu, bi pa zgledal tko - eno leto bi si mogla frej vzet al pa ga nardit samo na pol, zasluzit in pol naslednje leto porabit. Zal pri nas na faksu drugace ne gre. To smo vedli ze takoj ko sem bla sprejeta.
There are easier things in life than trying to find a nice guy...like nailing jelly to a tree for example.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 18. Avg. 2007 12:30

jst tud še živim doma in me preživljajo starši..no, glede tega mi nimamo nekih omejitev in žepnin, ampak pač prosto po prešernu..ko grem z mami v šoping mi ona kupi za oblečt pa obut.fotr ma čez bolj športne zadeve (superge, smučke, smučarske hlače) in pa on ima čez tud moje izletke, in pač denar ki ga porabim sproti.bakicami pa šolo plača.to je pač vse ko ne delam..ko delam si pa sama več ali manj vse krijem (obleke, denar za sproti) in takrat doma nč ne težim..še fotru dam kdaj za kšn per čist tko, ker pač on meni skos daje, v zahvalo :) ..razen če se kšni velki nakupi, ki jih pač z delom prek SŠja ne morem sama krit mi seveda pomagata.

tryana, je verjetno mislna za take ki pač lahko delajo in imajo čas...poznam eno dekle ki študira izredno, pa v vseh teh letih ni premaknila riti iz kavča, sam jambra pa skos da nima dnarja..to mi je pač neumno, če maš čas, si lohk komot kej prislužiš.
Uporabniški avatar
rebel*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: :)

Neprebrana objavaNapisal/-a rebel* » 18. Avg. 2007 12:31

allessya napisal/-a:Zaenkrat še živim doma in sem skoraj popolnoma odvisna od staršev, ker sta vedno težila, da mora biti na prvem mestu šola in da mi ni treba delat, ker zaslužita dovolj, da se lahko jaz posvečam samo šoli. :?


Js sm na istem... in nimam nobenih delovnih izkušenj (stara 20 let), letos pa sm rekla da je tega dovolj in grem delat zdej, ampak ne bom povedala doma, dokler ne nardim še preostalih izpitov, če ne bo sranje.

Sicer pa mi plačujeta stanovanje, ko sem doma, mam na voljo avto kirga mi ni treba tankat, za vse ostalo pa dobim 200€ na mesec in sama razporedim, kakor pač hočem (mesečna, vlak, boni, trgovina, traparije...). Cunje kupujem večinoma sezonsko- takrat mi da en od mojih določeno vsoto, kolk lah zapravim in si nakupim stvari. Drobnarije grejo pa iz prej omenjene mesečne vsote.
...ljubiti...
......biti....
........iti...
.........ti...
Uporabniški avatar
*SweetGirl*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 660
Na forumu od: 24. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *SweetGirl* » 18. Avg. 2007 15:58

...
Zadnjič spremenil *SweetGirl*, dne 19. Mar. 2009 10:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Letting him prove
how much he
loves you
is SO today

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov