finančna podpora staršev

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

m-3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 11. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a m-3 » 18. Avg. 2007 16:08

Jochie napisal/-a:
allessya napisal/-a:da mora biti na prvem mestu šola in da mi ni treba delat, ker zaslužita dovolj, da se lahko jaz posvečam samo šoli. :?


to je najpametnejše razmišljanje staršev po mojem mnenju...


meni je pa to zgrešeno ;) sej se lepo sliši in vse, samo je pa treba tudi pripravit mal otroka na življenje. sicer pa v času faksa še zdaleč nisi več otrok, tako da takrat pa še posebej.

lp
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 18. Avg. 2007 16:52

Ja, sej moja sva starša tudi pravita: Prvo šola, pol ostalo... Ampak jez vseeno delam in mi vse ratuje, delam pač, ko lahko. Že u gimnaziji sem delala med vikendi u gostinstvu, ko sem pa imela kakšen izpit, pa pač en vikend prej nism delala in to je to. Se mi zdi, da je fajn, da ma vsak kaj delovnih izkušenj in zna bolj cenit denar in dobi veliko življenjskih izkušenj. Velikokrat pa je delo tudi motivacija za učenje, npr. ko sm mela za šankom kakšnega idiota in sm se mogla z njim ukvarjat, sem si rekla: Tega ne bi zmogla cel lajf, morm se učit, da mi ne bo rablo kej tazga delat celo življenje... :D
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 18. Avg. 2007 17:03

m-3 napisal/-a:
Jochie napisal/-a:
allessya napisal/-a:da mora biti na prvem mestu šola in da mi ni treba delat, ker zaslužita dovolj, da se lahko jaz posvečam samo šoli. :?


to je najpametnejše razmišljanje staršev po mojem mnenju...


meni je pa to zgrešeno ;) sej se lepo sliši in vse, samo je pa treba tudi pripravit mal otroka na življenje. sicer pa v času faksa še zdaleč nisi več otrok, tako da takrat pa še posebej.

lp


Men se pa zdi neka srednja pot najboljša. Ni prav, da starši otroku nudijo res čist vse, pa da njemu samemu ni treba niti s prstom mignat za nobeno stvar (sploh ko je enkrat že na faksu, tak kot si tud ti reku), ampak da mu pa ne bi nč nudli oz. res sam tist minimalno ... Ne vem no, men se zdi npr. zdle nemogoče da bi si mogla vse sama plačevat - stanovanje, hrano, obleke, vlak ... Tud če bi delala med vikendi npr. (takrat bi v bistvu med letom edino lahk), ko mi ne bi zneslo. Mam pa npr. kolege (isto stare kot js) ko se morjo dejansko že skor sami živet, pa se starši nč kej ne sekirajo za njih. Tega pa nikakor ne zagovarjam. Pa sej dobr, verjamem da marsiktera družina finančno ni sposobna otroku ne vem kok nudit, ampak neke osnovne stvari pa je že treba, sej drugač pa brezveze otroke met.
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
m-3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 11. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a m-3 » 18. Avg. 2007 17:13

tut jst sm za neko srednjo pot, s tem da ta srednja pot vedno bolj zavija k stanju na svojih nogah ;) seveda je tudi odvisno kok si zaposlen s študijem ja

lp

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov