Dr. Rugelj

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 18. Feb. 2008 2:43

On je bil kul za zdravit alkoholike, ki jih je res ogromno pozdravil, ostalih stvari pa po mojem mnenju ni imel ravno razčiščeni. In nikol mi ne bi jasno, kako je lahko nekdo, ki je bil 4x ločen pamet solil o nekih odnosih. No sj verjetno je bil ločn zaradi svojih pogledovna žensko.
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 18. Feb. 2008 10:13

Ma ta tip je bil tak čuden z svojimi izjavami.. :?
Uporabniški avatar
Bloodelf
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 19. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bloodelf » 20. Feb. 2008 22:58

Meni osebno se on ni zdel tako napačen in velikokrat ni bil daleč od resnice. Težava je bila včasih le v tem, da je bil zelo skrajen po metodi - "kdor ni z mano je proti meni"! Ampak ok... očitno so bile provokacije in pretiravanja neka vrsta metode, kako ljudem v glavo zasidrati nekaj resnic. In mislim da se je marsikdo zamislil nad samo...
Uporabniški avatar
Black Amber
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Amber » 20. Feb. 2008 23:04

No ja, v določenih izjavah je imel res point, ampak mene osebno je motilo to napihovanje izjav... pač da potegne čim več pozornosti :roll:

Njegov največji problem je bil ta, da se ni znal izražati, in da je znal biti le provokativen! Res zanimivo, da nek doktor in avtor več knjig ne zna najti bolj spodobne komunikacije z ljudmi, in raje izbere tisto ta najbolj prostaško :? Mar ni prav medsebojna komunikacija odraz določene komunikacijske inteligence?! Se pravi, da je koristno za vsakogar izmed nas, da zna biti tudi uvideven, ter poslušati mnenja drugih.
Uporabniški avatar
Chavah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Chavah » 20. Feb. 2008 23:07

Bil je točno to kar je večina slovencev potrebovala. Provokativen, da malo zbudi mamine sinčke naj se zamislijo sami nad sabo. Neke vrst dr. House. Seveda če nekdo s prtom kaže nate in ti pove kaj je narobe s tabo to marsikomu ni všeč. Resnica boli.
Uporabniški avatar
Letty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 6. 12. 2007
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Letty » 20. Feb. 2008 23:16

Men pa on ni bil nič posebnega! Lahko bi celo trdila, da je bil podpovrečen psihiater! To, da je veliko alkoholikov spravil nazaj na pravo pot, ni nikakršen "bavbav". Pravzaprav je bil uspešen samo zaradi tega, ker si je sam izbiral paciente! On ni zdravil vseh, ampak si je izbral določen krog ljudi, s katerim se je potem ukvarjal. Rugelj je veliko svojih pacientov zavrnil, kajti njegova terapija pač ni bila uspešna na mnogih ljudeh... seveda on teh ni zajemal v svojo statistiko.

Njegova uspešnost ne bo nikoli znana, ker ne vemo, koliko pacientov, ki so k njemu prišli po pomoč, dejansko sploh ni začel zdraviti.

Poleg tega pa je bil v javnosti zelo dosledno nagnjen k zaničevanju žensk in opisovanju njihove vloge v družbi. Eden glavnih problemov naše družbe ta, da so ženske sistematično podrejene in da so daleč prepogosto žrtve fizičnega nasilja. In v taki družbi je zelo neodgovorno, da si psihiater privošči takšno držo.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 20. Feb. 2008 23:37

Moje mnenje je, da je Rugelj s svojimi skrajnimi izjavami želel samo izzvati kritično razmišljanje. Dvomim, da je glede vsega, o čemer je javno imel stališča, tudi dejansko tako razmišljal.

Letty napisal/-a:Pravzaprav je bil uspešen samo zaradi tega, ker si je sam izbiral paciente!


Meni osebno se pa zdi ravno ta metoda zelo odlična! Pač, Ruglelj si je vzel le tiste za katere je vedel, da jim bo njegova terapija lahko pomagala. Medtem ko pa ostali "strokovnjaki" vzamejo vse ki so pripravljeni plačati in šele na koncu ugotovijo, da njihova terapija ne prime kot bi morala. Če svoje paciente strogo selekcioniraš že na začetku (v smislu: "če ne misliš resno, nisi dobrodošel v moji terapiji"), je očitno, da boš imel veliko večje uspehe, kot klasično zdravljenje, kamor se vključijo tudi tisti, ki v resnici niso pripravljeni na resne spremembe.

Njegove metode zdravljenja so bile včasih res primitivne, ampak nič bolj primitivne od tistih, ki vidijo smisel življenja v alkoholu!

Strogost in disciplina sta temelj odvajanja od odvisnosti. Najbolje je kadar je človek strog sam do sebe. Pri Ruglju si to moral sprejeti, drugače si se lahko iz njegovega programa izpisal. Zdrav način življenja in potrjevanje samozavesti in samopodobe z doseganjem zastavljenih ciljev, ter zastavljanje vedno novih in novih ciljev, so prav tako gradniki trdne osebnosti. Vsak odvisnik mora to pač razčistiti sam pri sebi. Odvisniki največkrat postanejo labilne osebnosti brez izdelane samopodobe, s slabimi delavnimi navadami, nagnjenostjo k lenobi oz. ljudje, ki jim v mladosti ni bil privzgojen čut za odločnost in odgovornost do sebe. Tako je terapija pač jasna - pri človeku je potrebno najprej "vzbuditi" to, da zopet postane aktivna oseba, ki jo ne zaposlujejo lastna brezplodna razmišljanja in oseba, ki ne išče izgovorov ter vzrokov za lastno nesrečo zunaj sebe.

To je smisel vsake terapije za odvisnika. Psihiatrične bolnišnice, kjer zdravijo alkoholike, ravno tako lahko ozdravijo samo tiste, ki so se zares odločili za spremembo. Vsem je skupno to, da gre za prevzemanje odgovornosti zase. Kako se to izvaja, je stvar osebnega okusa. Skrivnost Rugljevega uspeha pa je ravno v tem, da neodločnežev že v osnovi ni jemal v svoj program.

Po moje bi lahko Rugelj več kot pol šovinističnega sranja izpustil... ampak po moje tudi tu ni bil problem pri njem, ampak v ljudeh, ki niso sposobni razumeti kančka sarkazma in ironije v določenih momentih.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 21. Feb. 2008 9:42

Meni osebno se pa zdi ravno ta metoda zelo odlična! Pač, Ruglelj si je vzel le tiste za katere je vedel, da jim bo njegova terapija lahko pomagala. Medtem ko pa ostali "strokovnjaki" vzamejo vse ki so pripravljeni plačati in šele na koncu ugotovijo, da njihova terapija ne prime kot bi morala. Če svoje paciente strogo selekcioniraš že na začetku (v smislu: "če ne misliš resno, nisi dobrodošel v moji terapiji"), je očitno, da boš imel veliko večje uspehe, kot klasično zdravljenje, kamor se vključijo tudi tisti, ki v resnici niso pripravljeni na resne spremembe.


mislm, da je smisel zdravljen ja tudi to, da če ti nisi pripravljen na zdravljenje oziroma nisi resen, kar je pri kakšnih boleznih/odvisnostih lahko težko, da te psihiater prepriča in pripravi h temu.če pa zbiraš same take, ki so praktično že razčistili sami v glavi, potem imaš pol dela opravljenega.
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 21. Feb. 2008 21:06

:stupid: :stupid: :stupid:

sm nekaj čitala o njem, baje da ima za vse svoj odgovor, da verjame, da ogromno zna in da je nek poseben modrec. nekje je pisalo, da ima za vsako vprasanje svoj odgovor. neke posebne vrste človek je. sam za mene je en navadn ........ pojma nima, zakaj je na svetu
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Feb. 2008 22:20

barbi napisal/-a::stupid: :stupid: :stupid:

sm nekaj čitala o njem, baje da ima za vse svoj odgovor, da verjame, da ogromno zna in da je nek poseben modrec. nekje je pisalo, da ima za vsako vprasanje svoj odgovor. neke posebne vrste človek je. sam za mene je en navadn ........ pojma nima, zakaj je na svetu

:? Ja, saj zato je pa umrl, ali kaj ... ker ni vedel, zakaj je na svetu :roll:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
mulatto_f
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 8. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mulatto_f » 22. Feb. 2008 12:37

kk lahko tk govorite o mrtvmu človeku?

pač je biu tak ko je biu... sj vedno je tk, da ce nobenmu nebi biu zanimiv, zih nebi biu tok popularn, pa nebi meu tu 6 strani na forumu in nevem kaj še vse...
pač je biu tak k je biu, kako bi pa bl če bi bli usi enaki ;)

RIP
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 22. Feb. 2008 17:01

:)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 07. Dec. 2010 18:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 27. Feb. 2008 11:09

Mislim, človek je imel izjave in pol. V negativnem smislu seveda. Samo je pa vseeno zanimivo brati kakšne bedarije imajo eni v glavi. :)

»Ženska ki med seksom ne doživi vsaj 5 orgazmov je aseksualna, nepotešena, histerična in sadistična nesrečnica.«

- "Vsak študent bi moral imeti pravico ponavljati letnik samo enkrat! In to pred stroko komisijo, po ustrezni psihoterapevtski proceduri. Vsak ki ponavlja letnik več kot enkrat je zabit in zato nesposoben za študij!"

- "Vse ženske so frigidne, nadute, slepe, sadistične in poniževanja vredne. Moški pa so kilavi, lenobe, pijanci, impotentni, pedrasti..."

- "Na tem svetu so ostali samo še nevrotični faliranci, zato je skrajni čas da izumremo."

- "Svojo ženo sem vedno peljal s sabo v hribe... zato, da mi je nahrbtnik nosila!"

- "Vsi pacienti ki pridejo k meni so navadni kreteni, katerih ne mislim niti podrazno crkljati ali jim dajati potuho!"

- "Homoseksualci so marginalci, zato ne morejo imeti pravice do uveljavitve s svojo neproduktivnostjo, pa tudi ne s svojo spolno nagnusnostjo! Treba je uporabljati natančne izraze, da se ve, kam homoseksualci spadajo. Drugače je z lezbijkami, saj se dvema dejavno lahko priključi en moški!"

- "Vsak ki pri meni prestane zdravljenje, stopi v elito."

- "Osnovna značilnost Slovencev je ta, da so pezdeki."

- "Nemčija stoji tik pred pokopom! Vodilno vlogo v državi ima namreč ženska - in to celo takšna, ki ni sposobna roditi, kaj šele da bi bila erotično zanimiva!"

- "Pravi moški počasi izumirajo! Kako pa naj ne bi, če jih vzgajajo čudne feministke, samske ali s pobeglim možem. Očetov enostavno več ni."

- "Za vse partnerske, družinske in starševske probleme tega sveta so krive ženske! Zato ker izbirajo neustrezne oplojevalce!"

- "Vse ženske so biološko, psihološko, sociološko in filozofsko inferiorne! Enostavno niso sposobne za moške zadeve. Sodoben in vsestransko razvit moški ima ženo, tajnico, prvo in drugo asistentko - in z vsemi lahko vzpostavlja "obetaven erotičen odnos". Jaz sem star 77 let, pa imam še vedno te možnosti! Vse delajo zame! Povejte mi kje lahko najdete 77 letno žensko, ki bi zanjo delal mož, tajnik in asistent?!"

- "V cerkvi so samo zarukanci! Kakšni so to deci, ki morajo skrivat svojo spolnost. To so sami "drkadžije"!"

- "Moški ne znajo seksati in pika! Imam žensko zdravnico, ki je seksala 2000 in vsakič brez orgazma! Moški bi morali biti umetniki seksa, v resnici pa so navadni luzerji, budale!"

- "Vsi homoseksualci so navadni zarukanci, z zakrnelimi možgani. Samo heteroseksualen moški lahko zaplodi - vse drugo je izvržek. Ok, če smo natančni, ljudje. Sploh še ne vemo zakaj tudi homosekualec lahko zaplodi, vendar to ni estetsko!"
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 27. Feb. 2008 20:14

na te izjave loh sam tole
:stupid:
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 28. Feb. 2008 15:20

Se strinjam! Le od kod mu tako razmišljanje...

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov