Desničar/levičar, a ne vedno

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 15. Dec. 2010 17:09

purple_rain napisal/-a:
softTouch napisal/-a:hehe stupid me :)
Mah ne, to ni stupid :(, mogoče edin rahlo silly.
Heh, sej je moja mami ista, jao, z njo na potovanju ni nikol dolgčas :lach:, ne sme bit "kopilot"; maha z levo roko, tuli pa "desno!".

Sem šla dejansko guglat o tem, se mi zdi tak zanimiv pojav in..ne vem, a sem smotana, sam ni neki velik napisanega o razlogih - npr., to nikakor ni znak nižjega IQja, zna pa bit en od simptomov (blage?) disleksije, ni pa nujno; eni so mnenja, da imajo levičaji večje težave s tem, ni pa niti dokazano; glede spola: tudi prevladuje mnenje, da imajo ženske večje težave s tem, kar enako ni dokazano.


saj nisem mislila da sem neumna, ampak včasih butasto izpade :)
ravno danes se z mamo peljeva in mi ona reče tik pred križiščem naj zavijem levo, jaz pa seveda na desno stran

drugače pa sem se spomnila še, da steklenice in kozarce (od vloženih reči, marmelade..) vedno odpiram z levo, čeprav sem desničarka
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 22. Jan. 2013 3:21

Vse delam vedno z desno, čeprav, ko sem igral nogomet sem mel dokaj dober občutek tud z levo tak, da me je trener vedno na levi bok tiščal, ker sem bil edini obrambni, ki sem znal več kot stat pa na avtobus stopit z levo nogo :D
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 22. Jan. 2013 11:49

js z levo niti miške ne znam klikat.

je pa odrivna noga leva, prav tako bordam 'goofy'.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 22. Jan. 2013 11:52

mene so tudi silili pisat z desno ko sem bla mala :D drugače bi ostala levičarka najverjetneje

zdaj pa samo občasno jem z levo, ko se mi ne da pribora prestavljat v drugo roko :D
pa žogo brcam z levo
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 22. Jan. 2013 12:42

Mishela napisal/-a:mene so tudi silili pisat z desno ko sem bla mala :D drugače bi ostala levičarka najverjetneje


Same here. Čeprav pišem z desno (in to ful grdo, moj rokopis je odurn), včasih z levo jem + pri športu (npr. badmintonu) imam levo roko močnejšo.
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 22. Jan. 2013 12:46

^^Mene tud... sem skos črke kontra obračala (s,č,š itd.) :D

Jem pa še zmeraj kot levičarji, včasih kaj kontra primem ampak drugač mi je pa večinoma boljše z desno.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 22. Jan. 2013 12:51

zakaj bi silo otroka z neko roko pisat?? Saj pa to ti je prirojeno.

Moj brat igra nogomet z levo, piše pa z desno. Mel sem kolega, ki mi je pravo, da piše z desno, masturbira pa vedno z levo roko. :D Pa nogomet je tud z levo nogo igral.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 22. Jan. 2013 12:59

^^ Ej pojma nimam, res absurdno. Pojasnilo mojih: zato, ker si levičarji z roko packajo po napisanem. D fuq ??? :D
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 22. Jan. 2013 13:02

kr nekaj :D pač kupli bi ti tisto pero, ki se ne paca :)

ampak ja, včasih je blo ful popularno predrugačit levičarje v desničarje, ne vem zakaj. mislim, da je nekje neka fama, povezana s krščanstom, ki pravi, da naj bi bila leva roka 'umazana'.
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 22. Jan. 2013 13:11

Tudi jaz, ko sem začela pisati, sem z levo pa so mi v šoli težili zaradi tega, tako, da sem potem začela z desno. Zdaj pa z levo nič več ne znam, vse delam z desno :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 22. Jan. 2013 13:31

^^A v šoli še kar težijo, če pišeš z levo roko? :eek: :eek: :eek: To se mi zdi pa prov bolno! Vem, da so to še delali 60-70 let nazaj, samo si nisem misla da se to še dogaja...
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 22. Jan. 2013 14:21

Ja meni so. Mislim, jaz sem znala z obema rokama pisat, čeprav sem bila bolj na levo kot na desno. Pa so mi potem rekli, da naj z desno pišem.

Ne razumem čisto teh for, pač pišeš s tisto roko s katero ti bolj sede, a ne..
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 22. Jan. 2013 14:57

Joj groza! Da bi mela jaz otroka, ki bi bil levičar in da bi ga v šoli silil oz. mu težil da naj piše z desno, bi jaz prišla v šolo in nardila cel halo! Bi že videl hudiča! :evil: :twisted: :)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 23. Jan. 2013 20:52

Desničarka pa večino stvari delam z desno al pa z obema rokama... samo z levo je pa bolj štorast vse skup. :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 23. Jan. 2013 21:16

malo ot (ali pa tudi ne): danes se ne govori več o levičarjih in desničarjih; ampak levičnih in desničnih. ker levičar in desničar baje preveč sliči na politično opredelitev.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]

cron