Desničar/levičar, a ne vedno

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 12. Dec. 2010 16:45

mislim, da ima z razlikovanjem leve in desne veliko žensk težave. jaz sem ena izmed njih in če mi kdo reče na hitro zavijo levo/desno, se hitro zmotim, ker moram prav pomislit kje je katera smer
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 12. Dec. 2010 17:25

Jz pa morm priznat, men nikakor ni jasno od kje ljudjem to "mešanje" leve in desne :nixweiss:, mislm, tko nenavadno se mi zdi. :)


Sem pa desničarka, z levo edin včasih kadim in mobitel upravljam, tipkam (doh), se čoham, kej nosim...pač, stvari, katere ne rabijo preciznosti. :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Dec. 2010 23:22

purple_rain napisal/-a:Jz pa morm priznat, men nikakor ni jasno od kje ljudjem to "mešanje" leve in desne :nixweiss:, mislm, tko nenavadno se mi zdi. :)


Ja to meni tudi ni ravno jasno. Meni se ni še nikoli zgodilo, da bi zamešala, poznam pa dosti ljudi, ki imajo s tem težave.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 13. Dec. 2010 10:18

^^ne morem razložit, zakaj mešam levo&desno, ker je to res taka banalna stvar, ampak se mi je že 100x zgodilo, da sem ves čas vedela, da moram zavit desno, na koncu sem pa zavila levo...ali pa če me kdo vpraša kje je kakšna stvar in moram na hitro odgovorit se tudi velikokrat zmotim... hehe stupid me :)
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 13. Dec. 2010 10:25

^ enako je pri meni :D
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 13. Dec. 2010 13:01

softTouch napisal/-a:hehe stupid me :)
Mah ne, to ni stupid :(, mogoče edin rahlo silly.
Heh, sej je moja mami ista, jao, z njo na potovanju ni nikol dolgčas :lach:, ne sme bit "kopilot"; maha z levo roko, tuli pa "desno!".

Sem šla dejansko guglat o tem, se mi zdi tak zanimiv pojav in..ne vem, a sem smotana, sam ni neki velik napisanega o razlogih - npr., to nikakor ni znak nižjega IQja, zna pa bit en od simptomov (blage?) disleksije, ni pa nujno; eni so mnenja, da imajo levičaji večje težave s tem, ni pa niti dokazano; glede spola: tudi prevladuje mnenje, da imajo ženske večje težave s tem, kar enako ni dokazano.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 13. Dec. 2010 13:07

purple_rain in haley- počakajta da začneta v avtošoli vozit :P Do takrat se js še zavedala nisem, da mešam. V bistvu praktično samo med vožnjo. Moj inštruktor je imel za take, kot sm, prov nalepke za na volan z črkama L in D :D Naj bi bile pogosto v uporabi.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 13. Dec. 2010 13:40

^^neeeee me strašit! :eek:
Na, evo. Pa je šla moja vozniška kariera po gobe, hvala. :zunge:
(hec, valda!)

No ja, bi jz verjela, da ravno v AŠ je človek rahlo bolj v stresni situaciji in se hitro zgodi, da se mal spozabi in kej zameša..
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 13. Dec. 2010 14:32

Ok bomo vidl pol kako bo, ko bom začela vozit. :)

Se mi pa dogaja, ko se s kom vozim pa ga moram usmerjat in tudi ne loči takoj med L in D in mu potem kar z rokami pokažem kam mora zavit. :D
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 13. Dec. 2010 15:32

Sem čista levičarka. Trenutno se ne morem spomniti niti ene stvari, ki bi jo delala z desno.. Tudi mene so hoteli 'preusmeriti' na desno, pa sem že takrat bila toliko trmasta, da niso mogli :D na srečo je potem moj pediater rekel, da naj mi pustijo, da delam z levo. In se mi ne zdi prav to preusmerjanje, čeprav vem, da se to še danes dogaja (v vrtcih, od tam vem konkreten primer).

Sicer pa, včasih sem bila prepričana, da naj bi bili levičarji bolj inteligentni kot desničarji, potem so nove raziskave prišle ven, kjer piše, naj bi bili hitreje jezni, bolj dovzetni za alergije,.. Torej, zanima me, ali kdo ve, kako naj bi res bilo? Sem čisto zmedena že v tej poplavi informacij :)
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 13. Dec. 2010 17:00

^^Ja jaz sem že večkrat prebrala, da smo levičarji bolj inteligentni, da imamo bolj povezano levo in desno stran možganov...

Pa nekje sem tudi prebrala, da smo boljši v postelji. :P :lol:
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 13. Dec. 2010 18:19

To za "prisilno preusmeritev" prvič slišim. V čem naj bi bla fora, da morajo vsi z desno pisat?
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 13. Dec. 2010 20:19

^^Včasih je bilo tega ful več. Je bila leva roka tagrda in so se otroci mogl naučit z desno pisat. Kukr sm slišala so jih v šoli tudi po roki s palco tepli, če niso pisali z desno. Moj dedek je tudi levičar, pa so mu prepovedal s 'tagrdo' roko pisat in zdej piše z desno, ampak se ful težko bere za njim. :)
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 13. Dec. 2010 20:56

jp to je blo včasih, zdej ni več tolk tega..

Drgač pa ja, tudi jaz sem šele v avtošoli ugotovila kakšne probleme mi dela leva in desna :D Če mi je inštruktor rekle smer sem morala tako dolgo razmišljati kam zdej, ker smernik, da sem na koncu bila prepozna za zavit al pa sem šla v napačno smer :roll: :D Mislim..sama seb sm se že glupa zdela :D

Sem si pa potem, ko me je že res jezilo, napisala na roki črki L in D kar je pomagalo :D
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 14. Dec. 2010 22:01

haley napisal/-a:^^Včasih je bilo tega ful več. Je bila leva roka tagrda in so se otroci mogl naučit z desno pisat. Kukr sm slišala so jih v šoli tudi po roki s palco tepli, če niso pisali z desno. Moj dedek je tudi levičar, pa so mu prepovedal s 'tagrdo' roko pisat in zdej piše z desno, ampak se ful težko bere za njim. :)

Moj oči isto, jep. Zdej zna pač pisat z levo in desno.
Jz sem pa sicer čista desničarka, ampak igram pa biljard kot levičarji, ker me je on učil, hehe :D Aja pa mobitel tut z levo upravljam.
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov