Bog.. je to vse res ali samo legenda?

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 25. Jun. 2011 15:08

Res ja, zakaj ne? Tu je vse lepo pojasnjeno :D Tisti ki smo pametni to vemo :D
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Treselle
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 29. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Treselle » 25. Jun. 2011 15:22

Zato, ker smo že imeli priliko vidt take in drugačne posnetke, smo bili nagovorjeni že ne vem kolkrat, da je krščanstvo laž ipd. (poudarek, da govorim v imenu tistih, ki so res verni in ne tistih, ki še klepajo). Vsak ima svoja prepričanja, svojo vero.
Noben nima zmožnosti čutit stvari identično kot drugi, lahko na vse možne načine razlagam zakaj jaz menim da Bog obstaja, but you don't walk in my shoes do you?.tako da kaj če bi predenj se spuščaš na dno s kakšnimi otročjimi stavki dopustila možnost, da imamo ljudje različne poglede na svet ;)
turn up the music, turn down reality
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 25. Jun. 2011 16:49

Noben nima zmožnosti čutit stvari identično kot drugi, lahko na vse možne načine razlagam zakaj jaz menim da Bog obstaja, but you don't walk in my shoes do you?

če ti ne poveš zakaj tako misliš ne daš niti možnosti, da bi te nekdo ki drugače mislil razumel in nekako ni fer ker te ostale so pa povedale zakaj niso v boga oz dale neke iztočnice za pogovor. zakaj je tako težko povedat zakaj verjameš v boga in odgovorit na provokacije tistega tipa? sej ne prepričevat, ampak debatirat.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 25. Jun. 2011 17:46

...
Zadnjič spremenil claire, dne 11. Jan. 2013 11:39, skupaj popravljeno 1 krat.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Treselle
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 29. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Treselle » 25. Jun. 2011 19:02

Pojasnila bom zakaj tako mislim, a po tem se ne bom več spuščala v debato, ker sem svoje povedala.
Rodila sem se v zelo verno družino, torej obisk cerkve vsak teden ter ob večjih praznikih. Spremljala me je tudi vsakodnevna molitev. Naučili so me da če mi gre kje narobe, naj se obrnem na Boga, naj molim, ker to pomaga in da bo sčasoma tudi želja uresničena. Vse te ''nauke'' sem nekako ponotranjila, sedaj grem k maši tudi sama od sebe, in ne, ker bi tja morala iti.
Ne znam Sv.Pisma na pamet in takih stvari, vendar sem soočena z glavnimi nauki, ki se mi zdijo dobri, cerkev ne uči nič slabega, zato razlog več, da verujem v njo (vem, da ima tudi slabe strani – bogatenje cerkve na račun vernikov) in zdi se mi, da si nekateri duhovniki res preveč privoščijo, številna potovanja, hkrati pa pridigajo kako naj dajemo revnim. Strinjam se z njihovim naukom, ne podpiram pa njihovega početja, še vedno pa jih do določene mere spoštujem.
Vem, da tudi druge vere učijo, bodi dober, ne ubijaj, ne kradi … zakaj krščanstvo? verjetno so za to ''krivi'' starši, ker so me vzgojili v to vero. Vendar meni krščanstvo daje neko oporo, tolažbo. Ko mi gre vse narobe, se obrnem na Boga, kaj zmolim, tudi pogovori (beri, razglabljanje zakaj sem kdaj tako ravnala, kesanje ali opravičevanje). Verjamem, da mi bo za krivice povrnjeno v onostranstvu. To mi je v uteho. Če se mi zgodi kaj slabega, se ne grem maščevati, še naprej bom poizkusila živeti dobro do vseh (seveda to ne vključuje primera, da bi mi nekdo npr. umoril sorodnika, jaz pa ga bom še naprej spoštovala. Ampak ne bom jaz tista, ki se mu bom maščevala … nekako tako) Ne rečem, da nisem včasih razočarana nad čim in celo jezna na Boga, ampak kasneje dojamem, da ni Bog kriv za vse in da mi ne kroji on življenja, temveč si ga sama in posledično je prav, da sem odgovorna za svoja dejanja.

Zakaj hoditi v cerkev? Priznam, tudi sama kakšno pridigo presanjarim in ne hodim toliko v cerkve po nauke, tam najdem mir. Se res umirim in sama pri sebi razglabljam o raznih situacijah in razmišljam kako postati boljši človek. Zdaj ne me jemat kot nekoga, zakritega do glave, s Sv.Pismom v rokah. Sem čisto navaden človek, ki včasih krši pravila, laže ter se pri kakšnem kdaj pa kdaj prenagli …

Vse zgodbe o katerih priča Sv.Pismo – je težko verjeti v nekaj, čemur nikoli nisi bil priča -da. Ampak, če se odločim, da bom sledila naukom cerkve sem hkrati v te zgodbe začela zaupati. Vsak zaupa v nekaj, verjame nečemu čeprav nima zato dokazov. Ta trditev, da smo se razvili iz opice mi je tako tuja in ji ne verjamem, ni mi jasno kako bi se lahko opica z leti tako razvila. Tudi človek sam se v dveh tisočletjih ni spremenil. Pa čeprav znanstveniki trdijo, da so dokazi za to. Saj tudi krščanstvo pravi, da dokazi obstajajo.
Obstaja veliko misteričnega, sami se odločimo ali se nam bo nekaj zdelo absurdno ali bomo v to zaupali, jaz sem se odločila pri krščanstvu za slednje. Ne bi mogla živeti z mislijo, da bo po tem življenju konec vsega, da sem na svetu samo za nekaj let in nato bom pozabljena. Življenje v onostranstvu mi da neko moč, lepo je misliti, da ti bo za trud na tem svetu nekje poplačan.
turn up the music, turn down reality
Uporabniški avatar
Mr. Simpaticus
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 16. 6. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mr. Simpaticus » 25. Jun. 2011 20:20

Hmmm morm rečt da mi je blo zanimivo to prebrat, sicer sam nekako nisem za te stvari, ker mam rad vse "sam" pod kontrolo, ampak jz pravm, vsakmu svoje. Sicer nism šu cele teme brat tko da ne vem zakaj točno se gre, ampak če najdeš mir in tist kar pač rabš v veri/cerkvi/maši ne vidm nobenga problema.
Če obstaja kej več na temu svetu al ne, se nej pa tisti ubadajo s tem k majo cajt, jz mislm da se ga da bolj zanimivo preživet, kaj je na konc bomo pa tko al tko slej kt prej zvedl.
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 26. Jun. 2011 20:31

Treselle napisal/-a: Rodila sem se v zelo verno družino, torej obisk cerkve vsak teden ter ob večjih praznikih. Spremljala me je tudi vsakodnevna molitev. Naučili so me da če mi gre kje narobe, naj se obrnem na Boga, naj molim, ker to pomaga in da bo sčasoma tudi želja uresničena.


Ja sej tako se začne. Starši ti nekaj v glavo vbijejo, kot otrok pa ne moreš drugega kot da verjameš. Zato pa sem jaz tako proti temu da verni starši vzgajajo otroke na tak način. Naj odrastejo in vidijo obe plati zgodbe in se potem odločijo. Sicer bom zdaj dala butasti primer, ampak tako zgodbo lahko vidimo podobno kot pri starših vegetarijancih. Ker sami ne jejo mesa, ga otroku tudi potem ne dajo in s tem naredijo več škode kot česa drugega.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
lizika.123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 3. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a lizika.123 » 28. Jun. 2011 14:42

claire napisal/-a:^^
pa se ti zavedaš kakšna časovna razlika je med staro in novo zavezo? in kaj je potem z vsemi realnimi zgodovinskimi osebami, ki nastopajo not?


ne da se mi niti debatirat o tem.. poglej si zeitgeist (prvi del).. :)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 28. Jun. 2011 14:45

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 15:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 28. Jun. 2011 14:49

bog obstaja! ravnokar bereš njegov post! :cool: :cool: :P :D
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 28. Jun. 2011 14:52

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 15:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 28. Jun. 2011 15:01

...
Zadnjič spremenil claire, dne 11. Jan. 2013 11:44, skupaj popravljeno 1 krat.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 28. Jun. 2011 15:12

@claire :respekt:
Uporabniški avatar
lizika.123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 3. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a lizika.123 » 28. Jun. 2011 15:30

claire napisal/-a:
lizika.123 napisal/-a:
claire napisal/-a:^^
pa se ti zavedaš kakšna časovna razlika je med staro in novo zavezo? in kaj je potem z vsemi realnimi zgodovinskimi osebami, ki nastopajo not?


ne da se mi niti debatirat o tem.. poglej si zeitgeist (prvi del).. :)


itak da se ti ne da, ker o tem nimaš pojma o pojmu, niti osnovni pojmi literarne teorije ti niso znani, tak da res "se ti ne more dat". (ne kupim!)
:D aha. ok. si bom pogledala to zadevo. ti pa preberi biblijo in vleči vzporednice z zgodovinskimi leksikoni ok? in si sama ustvari mnenje, ne da verjameš enemu filmu in si cela pametna. dejansko je pa ta "film" edina zadeva, ki si jo kdajkoli preštudirala o določeni zadevi in si kar cel genij. ti tvoji "argumenti" so kr neki.
ne rečem, da morda so res kakšne zadeve v tem zeitgeistu, ki niso zanemarljive. ampak debata tu teče o nečem tretjem. ti mi pa prodajaš dokumentarec.
a v kralja ludvika IVX. pa verjameš brez dokumentarne oddaje, ki bi ti oprala mozeg?

in še to- kako ti veš katero leto je trenutno? a to ti pa ni problem, da je leto 2011 po Kristusu? upam tudi da jajc ne farbaš in da za božič ne kupuješ daril.


lej ti pejt pa brat staro pa novo zavezo obenem pa potem vleci vzporednice med osebami pa dogoodki. še pred tem pejt pa par teh vaših zgodovinskih dokumentov prebrt pa še med njimi vleci vzporednice. če že verjameš v boga, pol mi razloži zakaj je to krščanski bog? zakaj on obstaja, ostali pa ne? sej je vse isto, le druga imena.

O literarni teoriji nimam pojma? hmm.. to si pa od kje razrbrala? iz parih besed, ki jih napišem na tem forumu ali ti je bog med spanjem prišepnil?

Leto 2011 ja :). po tem štetju je res.. štetje se pač more enkrat začeti. to si glih tok napisala kot, da se šteje čas ki je minil od kristusa. še to, zakaj natanko pa praznuješ novo leto na 1.1.xxxx? Zakaj ga nebi raje tako kot pravoslavci 14.1.xxxx? vem kak bo tvoj odgovor, zato ker so te tako naučili starši in družba v kateri živiš :)! ravno tako so mene, da se je treba obdarovati za božič. ampak jaz takrat nekoga obdarujem zato, ker ga imam rada in ne zato ker se je tedaj "rodil" nekdo, ki naj bi delal čudeže in bla bla bla bla bla..


še to.. zakaj sem omenila zeitgeist! V tem dokumentarcu je vse nakratko razloženo. in ker mislim, da nimaš časa prebrati vse literature, ki ti jo lahko podam. Oziroma je niti brat ne bi šla, ker nisi pripravljena poslušati/brati tistega, kar ti ne diši :)!

Pa dodajam še to, sama sem rojena v krščanski družini: imam krst, obhajilo in birmo. Hodila sem k maši 15 let. bila sem prisiljena, tako iz strani zastarele miselnosti mojega kraja kot iz strani mojih preveč prilagajočih se staršev, ki si niso želeli, da bi ljudje grdo govorili o nas, če ne bi šli v cerkev. da ne govorimo o posiljujočem župniku, ki je hodil na dom polagat pridige, da kako me vzgajajo ker ne verjamem v boga.. ja imela sem dolg jezik že pri 12ih. bog zame ni obstajal in nikoli ne bo, in to sem župniku jasno povedala.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 28. Jun. 2011 20:05

...
Zadnjič spremenil claire, dne 11. Jan. 2013 11:44, skupaj popravljeno 1 krat.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]