Bog.. je to vse res ali samo legenda?

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

(pikica)
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 2. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a (pikica) » 07. Jan. 2007 16:49

Ok,tale se bo nekaterim zdela mal čudna.mene zanima kako si vi predstavlate pač Boga..pa to krščanska vera. a verujete u use to kar naj bi se zgodil...pač d je Bog ustvaru svet,pa glede Jezusa in njegovih čudežev. ker jst živim v zelo pobožni družini..starši so zlo verni.sam jst pa ubistvu ne verjamem u čudeže. :? in so to čist drugač predstavlam. moje razmišljanje je če že tako častimo Boga,pa kaj use je za nas storu pa d Bog use reš use težave sam d mormo molit za to...če bi res Bog lahko use na svetu odločal kakor ns uči katoliška vera zakaj potem nismo usi srečni? zakaj so pol vojne na svetu?zakaj so nekateri bolni? enostavno ne razumem...zato mi je tut bad hodt u cerkev..ampak starčem ne morm rečt ker potem bi me enostavno zasovražil...kako si pa vi predstavljate use to?..Bog?...Jezus?..čudeži?..vera?
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 07. Jan. 2007 19:11

Jaz osebno v to ne verjamem. Sem ateistka (ali agnostik mogoče - vedno pozabim, v čem je razlika).
Mislim pa, da pravzaprav ni važno, če je to res ali ne. Ljudje ne funkcioniramo samo konkretno, realno,... mislim, da vsak potrebuje neko vero, nekaj, kar je onkraj znanstveno dokazljivega.

Marsikomu vera v Jezusa in vse to konkretno pomaga živeti. Tako da ni nič slabega v tem ...

Tako kot sem jaz razumela sporočilo DaVincijeve šifre: Kar nas žene v življenju, je skrivnost in ne vedenje.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 07. Jan. 2007 19:12

tud jst sm krščanske vere, vendar ne verjamem v Boga. zame žal bog ne obstaja. pa tud doma nismo ful neki pobožni, gremo pa za večje krščanske praznike res k maši (velika noč, božič, dan mrtvih,....). tud ne verjamem v to, da molitev reši vse naše težave in skrbi. vanj pa ne verjamem zato, ker se mi do sedaj v življenju ni še nikol dokazal. če bi bog res obstajal in mi namenil drugačno življenje kot ga imam, potem bi verjela vanj.

znanstveno je dokazano, da bog ni ustvari zemlje, ampak je bila zemlja na začetku ena sama velika gmota plinov. da je bog ustvaril zemljo, to trdi samo cerkev, prav tako velja za adama in evo. usi pa dobro vemo, da nismo prišli na ta svet od adama in eve, ampak skoz dolgotrajno obdobje evolucije. iz vode na kopno smo se počasi razvijali do najvišje stopnje evolucije - homo sapiensa (človeka).

kot praviš, če bi bog res obstajal, potem ne bi bilo na svetu vojn, bolezni,... vsi bi živeli v miru in sreči. ampak ker bog ne obstaja, je temu tako kot je.
(pikica)
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 2. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a (pikica) » 07. Jan. 2007 19:19

ja sam to je use res...nekaterim to pomen lajf drugim pa nč...ker vem pač drugi ljudje k u nč ne verjamejo pa je use uredu z nimi pa jim nč ne manka..k pač moj tip je pravoslavc..pa nobenmu nč ne manka..men se zdi to da hodmo k maš zguba casa...tako je moje mnenje..jst ko bom vidla boga bom verjela...
Uporabniški avatar
bubbles
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 499
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a bubbles » 07. Jan. 2007 19:48

jst pa verjamem, čeprov se z določenimi stališči cerkve ne strinjam. mogoče mam na celotno zadevo sploh mičken drugačen pogled.
tole, da se pa SAMO z molitvijo vse reši, so pa itak ene lenobe sproducirale. še vedno moreš sam delat (al kak nej razložim :)) kam pa prideš, če sam čakaš na neki boljšega?
...just breathe...
(pikica)
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 2. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a (pikica) » 07. Jan. 2007 20:01

bubbles napisal/-a:jst pa verjamem, čeprov se z določenimi stališči cerkve ne strinjam. mogoče mam na celotno zadevo sploh mičken drugačen pogled.
tole, da se pa SAMO z molitvijo vse reši, so pa itak ene lenobe sproducirale. še vedno moreš sam delat (al kak nej razložim :)) kam pa prideš, če sam čakaš na neki boljšega?



hmm...a lahko zaupaš kako gledaš ti na use to? ko si rekla d maš mal drugačn poglet na to..ker jst mam tut..pa me zanima kako ti na to gledaš
Uporabniški avatar
Catharine
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 19. 9. 2005
Kraj: Planet Earth

Neprebrana objavaNapisal/-a Catharine » 07. Jan. 2007 20:43

zame osebno je cerkev en sam velik biznis, vera pa nekakšen mit, legenda
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 07. Jan. 2007 20:51

Jaz na nek način vrjamem v Boga in Marijo...hkrati pa po drugi strani ne vrjamem... :? Ja čudno se sliši....

Hodila sem v cerlev sedaj samo še za velike praznike...tudi k spovedi nism šla že več kot eno leto ampak to mi nekako leži na duši da bom morla iti kmalu...Včasih nekaj let nazaj sem še celo ministrirala pri mašah...takrat je bi še tak gospod župnik, da je otroke zelo pritegnil v cerkev...sedaj smo dobili enega takega k je bolj zase....uglavnem je kr neki...

Moji stari starši so zelo verni in enkrat je prišlo v pogovoru do tega, da sem jaz rekla, da smo se razvil iz homo sapiensa pa tk naprej...ona mi nazaj zabrusi, da jst sem iz opice ona pa ne...tok se mi je to smešn zdel ane...


Moram sem spomnit kako je naslov knjige ki sem jo na žalost prebrala na pol seveda jo želim prebrati do konca, ko je v knjigi napisano in nas pritegne k takemu razmišljanju, da je nekje "človeštvo", ki smo mi za njih kakor neke vrste neandrtalci ki nimamo še nič...ker kako so gradili piramide pa tako naprej je to vse napisano v knjigi da je nekje neka moč in skrivnost...

Je ena napisala, da zakaj je tok slabega na svetu, če bog obstja...mogoče si ti ljudje to zaslužijo ali pa jih daje Bog na preizkušnjo...Pa na zemlji kako bi bilo če bi blo idelano saj ni nič popolnega....

Po eni strani verujem po drugi pa ne...


Sam kaj pa vsi ti dokumenti, ki pričajo pa tak naprej?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 07. Jan. 2007 21:06

no ja, če je Kristus kdaj obstajal in če so ga res brezmadežno spočeli, vedo le oni sami, ki so pa žal že 2000 let pokopani (če so sploh dejansko kdaj živeli)...jst sebe smatram kot del kršanske oz. katoliške vere, vendar nisem ne krščena ne nobenga zakramenta nimam, niti se nism nikdar udeležila verouka...h maši sem šla sem in tja kdaj, sploh k polnočnici, pa vendar čisto iz svojega razloga in zaradi tega, da se jaz bolje počutim, da ne zahajam ravno v lokale...
drugače pa je zame cerkev ena velika LAž! Z najdenjem raznih dokazov, da zgodovina cerkve oziroma krščanske vere ni taka kot cerkev pravi da je, se je tudi pri meni še tisti košček verjetnosti razblinil...Skozi vsa stoletja so se širile govorice (v katere stoprocentno verjamem), da je bibilja več ali manj predelana s strani cerkvenih uslužbencev...In to se mi zdi zelo nesramno, ker med ljudmi širijo neresnico in bedarije...Sicer ne morem vedeti kaj je res in kaj ni res, vendar razna brezmadežna spočetja, spreminjanje vode v vino, dvigovanje morja mojzesu, vesoljni potop in take podobne zgodbice, so zame samo zgodbice...Vsi vemo, da se čudeži dogajajo, vendar če se zgodi eden, se potem sigurno zgodi še drugi...Čudno, da se od vseh teh čudežev ni zgodil niti eden v celih 2000 letih...Tudi če pogledamo najdeno dokumentacijo Evangelija po Judi, se potem zgodovina kar precej spremeni, kjer JUda pač ni prikazan kot grešnik...V prvotni različici pa je...Sej pravim..cerkev je priredila po svoje..Grešni kozel pač mora bit...Očitno ga prej ni bilo, pa so morali enega dodat....
in sama cerkev je vseprej kot to za kar se izdaja..nekoč je bila cerkev kao za reveže..ampak jim ni nič pomagala (no, karitas, ampak o karitasu itaq vemo kaj je)...oltarji so vsi zlatani..tone zlata je po cerkvah...samo en oltar bi se prodal pa bi nahranili sto glav revežev...to zame ni pravično...in tudi vrata cerkve naj bi bila skos odprta, pa ne poznam cerkve ki bi se tega res držala...da ne zgubljam o pobiranju denarja še na porokah in pogrebih :roll: .vsaj takrat bi se lahko vzdržali...

nevem, moje mnenje je pač tako...vem, da je nekaj bilo, ampak tisto kar cerkev pravi sigurno ne...
z mojim postom nisem hotela nobenga užalit ali pa vplivat na mnenje kogarkoli..tole je pač moje mnenje...

tole, da se pa SAMO z molitvijo vse reši, so pa itak ene lenobe sproducirale. še vedno moreš sam delat (al kak nej razložim ) kam pa prideš, če sam čakaš na neki boljšega?


tole mi je pa tud ćiz mim...ok, razumem molitev, upanje na nekaj boljšega, moliš da bo boljše...ampak če boš pa samo sedel doma in molil, nevem če se bo npr. denar usul z neba :roll: ..to je bolj za stare ženice ki nimajo druzga za počet...nobena stvar se ne reši tako...
Uporabniški avatar
bubbles
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 499
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a bubbles » 07. Jan. 2007 21:08

(pikica) napisal/-a:
bubbles napisal/-a:jst pa verjamem, čeprov se z določenimi stališči cerkve ne strinjam. mogoče mam na celotno zadevo sploh mičken drugačen pogled.
tole, da se pa SAMO z molitvijo vse reši, so pa itak ene lenobe sproducirale. še vedno moreš sam delat (al kak nej razložim :)) kam pa prideš, če sam čakaš na neki boljšega?



hmm...a lahko zaupaš kako gledaš ti na use to? ko si rekla d maš mal drugačn poglet na to..ker jst mam tut..pa me zanima kako ti na to gledaš

na primer: ti sam moraš delat in se trudit, bog ti pa lahko zraven le pomaga bolj v smislu upanja, moči. namesto tebe ne bo delal.

potem ena taka stvar kar se tiče (ne)soglasja s cerkvijo je ta, da bi se tut duhovniki mogli poročat (sej nekoč je tut tko blo, pa je nepotizem "prisilil" v uvedbo celibata). da bi mogli met svoje družine. ker ni fer pridigat o takih stvareh, če nimaš pojma. ker svet ni črno bel.

dalje: samozadovoljevanje zame nekak ni greh. pač poslušaš svoje telo. zakaj more bit užitek neki slabga? sej je tut prehranjevanje telesna potreba, pa jest ni greh.

v tem smilu nekak. je pa v vsakem primeru treba vedet, da ljudje so eno, bog pa drugo. in da vera ni enako cerkev ravno zaradi tega.
...just breathe...
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 07. Jan. 2007 21:12

jz nej bi bla verna... pa se ne smatram za to.. mam zakrament krsta, prvega obhajila in svete birme.. zato, ker mamo to vsi v družini.. pri spovedi nism bla že odkar sem nardila birmo... pri maši sm na vsake tolk časa..
vrjamem da je neki nad nami, pa ne vem kaj... bog zagotovo ne... vsaj ne tak, kot ga opisuje sveto pismo in cerkev...
ne vrjamem ne v boga, ne v jezusa in marijo, ne v čudeže... se strinjam z babls... če hočeš, da se nekej uresniči, morš delat na tem... ne samo čičat pa čakat, da ti bo bog to dal... slabo res ne bi blo ja, če bi blo tko... ampak ni... sami se mormo potrudt za določeno stvar...
bog nam ne bo dal nič!
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 07. Jan. 2007 21:24

Sicer sem bila vzgojena v krščanskem duhu, opravljene imam vse zakramente, vendar k maši zadnja leta ne hodim več.

Verovanje v troedinega Boga je pač le dogma - manj se sprašuješ, bolje zate. Sicer obstajajo dokazi o tem, kako se je svet razvil (prajuha in tako dalje), zato vse več in več ljudi, predvsem mlajše generacije ne veruje več v to, kar nas uči RKC.

Sama nisem ''verna'', da bi verovala v brezmadežno spočetje, teorijo v raju in podobno, vendar verujem v neko višjo silo, energijo, nekaj kar je nad nami. To se mi sploh ne zdi slabo, saj po malem smo vsi na svoj način verni, vsak kdaj, ko mu gre kaj slabo ali ko si česa močno želi, 'koga' prosi za pomoč ... Zdej ali je to Jezus, Bida, Alah tu niti ni bistveno.

Sem pa izredno proti RKC kot ustanovi, ki je le sredstvo za manupuliranje z množicami. Če se je kdo kdaj poglabljal v Sveto pismo stare zaveze najbr že, kakšen odnos uči Jezus - skormno življenje, nepomembnost materialnih dobrin in ostalo, vendar RKC dela ravno nasprotno - ob nedeljskih mašah pobira denar od ljudi, ki ga že tako nima, da o posestvih in ostalih darovanjih cerkvi raje ne govorim.
kar se tega tiče, so mi protestanti bližje, saj se zatekajo k primarnemu krščanskemu mišljenju, ni celibata in ostalih stvari, ki so po mojem mnenju v veliki večini stvar dogovora.

Mogoče sem malo zašla, ampak kaj morem. :D
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 07. Jan. 2007 21:30

Sama imam vse zakremente in se tudi želim poročiti cerkveno, če bo že do tega prišlo...

Drugače se govori, da je Jezus delal čudeže....vodo spremenil v vino, hodil po morju -> tu sem slišala, da nej bi bllo površje zamrznjeno čez pa malo vode in od daleč je zgledalo kakor, da hodi po vodi in po ledu ane...Kaj rečete na to?

Drugače sem pa slišala za eno dekle, ki je bilo tudi na preverjeno, da je ona druga Marija in bo spočela brezmadežno...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 07. Jan. 2007 21:31

tud jst grem lahko brezmadežno zašit himen :D
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 07. Jan. 2007 21:40

*purple bitch* napisal/-a:...Sicer ne morem vedeti kaj je res in kaj ni res, vendar razna brezmadežna spočetja, spreminjanje vode v vino, dvigovanje morja mojzesu, vesoljni potop in take podobne zgodbice, so zame samo zgodbice...Vsi vemo, da se čudeži dogajajo, vendar če se zgodi eden, se potem sigurno zgodi še drugi...Čudno, da se od vseh teh čudežev ni zgodil niti eden v celih 2000 letih...


hehe tole me je spomnil na en klip iz risanke Family guy:
http://www.youtube.com/watch?v=9qiaaiP_cGo

Se pravi (pa tud če je samo risanka), ni nujno, da so bli to res čudeži, loh je bil Jezus čist navaden filozof, mogoče tudi iluzionist, kaj pa vemo... takrat so bli ljudje še bolj naivni kot smo zdaj. Mogoče se jim je samo zdelo, da je delal čudeže. :)
In glede na to, kaj sem zdele napisala - verjamem, da je Jezus bil... Sej tud leta štejemo tko: pred in po Kristusu ane.

Bog pa... hja. Lepo bi blo, če bi obstaju. Js ne vem. Včasih se je lepo zateč nekam, mal pomolit al pa upat na nekaj, kar te bo rešilo. Da ti da malo upanja.
Mam tud krst, obhajilo, birmo,, vse te zakramente. Mogoče se bom enkrat tudi cerkveno poročila.. To pa bolj zarad neke tradicije in mogoče filinga, kot pa zaradi vere.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov