Blokada motorja

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 01. Mar. 2007 21:23

Stvar je sledeča...
moj avto ima blokado motorja (pri 180km/h, preizkušeno). Zanima me kje bi se dalo to odstraniti, koliko to približno stane in če so lahko kakšni problemi na tehničnem.
Če ima kdo kako informacijo glede tega...
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 01. Mar. 2007 21:26

To se pa na Tigi obrni :lach:
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 01. Mar. 2007 21:51

no najprej to, da bi lahko dala sem vprašanje.
:wink:

Ja lej...blokado imaš ti zato, da se avto tm ustav ko je dosežen maximum. Full težk je to, da ti bo šel kdo to delat. Boš pa tuki full reskiru oz. reskirala...nevem kaj si :oops: :wink: ker lahko tako samo uničiš mašino...

Blokade se ne splaca jemati ven. Pri koliko imaš obratov, ko prideš do 180km/h? Če imaš primeren avto za chip tuning se lahko tega postopiš, drugače pa raje pusti pri miru, saj ni zdravo za motor avta, ker blokada je z namenom, kar pomeni da motor varuje pred previsokimi obrati in tako omogoča optimalno delavno dobo le tega za boljše pospeške je chip tuning ampak blokada bo še vedno na 180 samo hitreje bi prišla do nje.

Zato, ker ima avto pri določenih vrtljajih največji navor in moč če blokado prestaviš ali jo odstraniš, krivulja navora in moči ostaneta enaka, v tem prirastku vrtljajev pa že itak oba močno zgubljata..kot navor in moč.
Po domače povedano, nič nimaš iz tega.
Pa se delavna doba Motorja se zmanjsa saj se pri blokadi zato ustavi da ni prevec vrtljajev in da kaj ne odjebe...(kšn bat skoz havbo :D )
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 01. Mar. 2007 22:50

eee...ful ti hvala :)
sem upala na tvoj odgovor
Jaz sem mislila da je blokada bolj tko da nebi prehitro šel :D saj na cesti itak ne pridem do 180, na avtocesti bo pa tudi šlo malo počasneje :) pri 180 je blo 50k obratov.
Bat čez havbo sem pa enkrat doživela, sicer pri mali hitrosti ampak nebi več ker je blo dost grozno :eek:
Bom kar pustila tole blokado, sem si mal drugače predstavljala, da se to skoz ven jemlje, pa vidim da sem narobe razumela :oops:

še enkrat hvala
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 02. Mar. 2007 8:41

Kateri avto pa maš in koliko je mašina?

Lej jst bi na tvojem mestu to kr pustila...edin če bi mela res novejši avto ane, da bi ga dala ščipat...(čip). In tako dobiš nekaj konjev tudi več...

Sam brez veze...pa lažje je furat počasen avto hitr kakor pa hiter avto hitro furat...moraš avto poznat kako se obnaša :wink:

Aja dekle si no lepo, da se zanimaš za take stvari :wink:
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 02. Mar. 2007 10:07

Tigi se pa spozna :zustimm: , zanimivo.

Hm, malo sem si dovolila vmešat se v tole debato, itak okol tega pojma nimam, ampak Ally, če smem vprašat, zakaj pa bi želela odstranit blokado motorja pri hitrosti 180 km/h? Mogoče zato, da bi šlo lahko potem še hitreje? Eh, rajš ne, že tko je preveč norcev in nevarnosti na cesti. Pa oprosti, če sem si tvoje vprašanje narobe predstavljala :oops: .
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 02. Mar. 2007 10:44

jst se tud čist nč ne spoznam na to, me pa zato zanima kaj sploh je blokada motorja, kako zgleda v praksi (a ti motor mrkne ko dosežeš določeno hitrost al kaj :gruebel: )
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 02. Mar. 2007 17:05

^^ ne, ne mrkne ampak ne gre hitreje...recimo priženeš do 180, tišiš gas do konca pa ne gre nič hitreje :)

Avtek je pa Peugeot 206.
No zaenkrat bom pustila tako kot je, sem se danes tudi z enim kolegom o tem pogovarjala pa mi je povedal da mam kar zadosti :D

Snow Flake saj maš prav, velik je nesreč in norcev na cesti ampak jaz ko peljem 180km/h (to je blo zdaj drugič da sem šla sploh s tem avtom na avtocesto, ker ne hodim velik v Ljubljano) se mi sploh ne zdi da nevarno vozim :oops: pa ok Peugeot se pri tej hitrosti že malo trese ampak recimo kaki močnejši avto (občasno vozim tud eno večjo Toyoto) se še čist normalno obnaša...pomoje ni glih vse v hitrosti ampak predvsem v načinu vožnje.

Bi blo pa ql da bi obstajalo tak eno dirkališče al nekaj takega da bi se lahko šel malo zdivjat :wink:
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 02. Mar. 2007 18:47

Blokado motorja lahko tudi slišiš :wink:

Ja najlepše je slišati avtek, ko zajoka in odda glas blokade...takrat gredo kocine pokonci in je najlepše to zelo radi delajo Hondaši pri svojih lubicah (Honda).
To pride do najvišjih obratov in nemore it naprej (maximum)...

Drugače pa ja Peugeot...hm...jah sej maš dost nebi rekla, da bi mela kako Type R ali kaj podobnega...brez veze je čist dost končna 180km/h jst mam manj sam 170km/h ampak ni pri meni blokade (diezel)...lepo bo ko bo končna čez 200km/h :cool:

Jah norec je lahko edn z 50konjskim avtom ki mu negre nikamor kokr pa kak z BMW serije 6 in ga špona po avtocesti čez 250km/h...Res to je tukaj čisto odvisno od voznika in avta...

ja odvisno je od avta (kako se drži na cesti, gume, podvozje kako ma, vzmeti,...) in seveda je tukaj tudiu voznik in seveda kak asfalt je in kako se kej gume primejo asfalta...

Drugače ti lahko povem, da je bilo dirkališče in sicer MOBIKROG v Cerkljah na Dolenjskem ampak so zaradi kao gradnje na črno ali kaj je že blo zaprli...kar se mi ne zdi prav...sej v eni temi sem že pisala o tem, ko si lahko mladi in stari damo tam duška. Saj tam veljajo določena pravila:
1. Če se začetiš v ograjo kriješ sam stroške tako ograje kot svojega avta.
2. Če se zaletiš v nekoga in si kriv krijeta stroške vsak sam razen če se drugače ne zmenita in se tako oba strinjata.
3. Če se ustaviš ali te okol obrne pržgeš vse 4 smernike in točno se ve kaj bo kdo kej takrat naredu -> tukaj je zelo dobra lastnost saj naprimer ko dirkaš po cesti nikoli neveš kaj bo kdo kej naredu tukaj se pa že v naprej ve kaj se bo zgodilo.

Upam, da se bodo tok spokal in zrihtal za nas, da si lahko damo saj nekje duška, da bolj stopimo na gas...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
jowko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 25. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jowko » 02. Mar. 2007 19:14

***Ally*** ti sploh ne prideš do blokade motorja!
Ampak avto pač več ne gre, temu primeren je motor!

Če bi rada doživela blokado motorja vozi v prvi prestavi (ko je avto ogret) tišči med vožnjo kolikor da in boš čutila blokado (avto ne gre več, malo cuka pa zanimiv zvok se sliši).
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Mar. 2007 1:43

jowko napisal/-a:***Ally*** ti sploh ne prideš do blokade motorja!
Ampak avto pač več ne gre, temu primeren je motor!

Če bi rada doživela blokado motorja vozi v prvi prestavi (ko je avto ogret) tišči med vožnjo kolikor da in boš čutila blokado (avto ne gre več, malo cuka pa zanimiv zvok se sliši).


:ja:

Sm tud sama ja razmišljala, da sploh ni pršla do blokade ampak samo do končne hitrosti kokr sploh gre avto...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 03. Mar. 2007 11:04

Omejitev je na slo avtocestah 130km/h, če se ne motim :?:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 03. Mar. 2007 12:16

Mimi, bolje, da se midve in nama podobni ne vmešavamo tule. :wink: Nima smisla ... :roll:
(no ja, ima smisel, recimo, tudi če rešiš eno samo življenje, je vredno in blabla ... ampak jaz sem že obupala.)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 03. Mar. 2007 13:11

Jaz za sebe vem da raje umrem na cesti (pa ne da bi pri tem še koga ubila ali poškodovala), kot pa naprimer za rakom.
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
jowko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 25. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jowko » 03. Mar. 2007 15:34

Pa ponavadi nikoli ne prideš do blokade motorja v zadnji prestavi, ampak imajo nekateri avtomobili elektronsko omejeno hitrost npr. 250 km/h to pa zato ker so motorji veliko močnejši in zaradi varnosti in kontrukcije avtomobila to omejijo, če pa odstraniš elektronsko blokado gre tudi veliko več pa motor nič ne trpi.
Ko pride do konca npr. 250 km/h ne čutiš razlike, samo avto več ne vleče :D

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov