avtomobili

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 13. Jan. 2012 8:45

Mene pa bolj firbca, kaj je bilo ''tisto slabega'' o Citroenu? Namreč sama sem že par let citroenarka, pa zaenkar nimam nobenih pripomb, niti jih nisem slišala od drugih, zato me res zanima. Sploh ker bom verjetno prihodnje leto kupila drug avto, pa to za mene ni kar ono letim in kupim, ampak moram pretehtat par možnosti pa izbrat najboljšo.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 13. Jan. 2012 8:53

http://www.adac.de/infotestrat/unfall-s ... statistik/

evo, tukaj je ena zadeva, ki jo je pametno vedno malo pregledat...in sicer statistika okvar avtomobilov v nemčiji. zadnja varianta je za leto 2010, spodaj so tudi starejše statistike.

je pa tudi res, da so okvare odvisne od obremenitve avtomobila, vzdrževanja, itd. itd...pa tudi "srečo" moraš imeti... :D
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 13. Jan. 2012 16:45

Frend ma xsara picasso oz kar 3je frendi jih majo :D (cheapest family car)
gumbi spraskani (gumb za 4 žmigovce recimo je skorajda bel pri 2h ker je šla barva dol), šaltkebl gre barva dol, crkujejo števci (lučke), pri novejših je neka "super" zadeva, k ne morš iz avta sprožt rampe/garažnih vrat ker so termo...izolirana :D
da o c3 pluriel haha ne govorim - najbl idiotski avto kjer lahko snameš streho... in jo pol nekam pospraviš ker ne gre v avto :D ahaha

ne vem - meni avtomobili tipa citroen, renault, peugeot NE dišijo.
Potem rajši Kio, Hyundai ipd ;)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 13. Jan. 2012 21:55

Dobro vedet. ;)

@Jochie: kul spletna stran, jo morem podrobneje secirat ob priliki.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 13. Jan. 2012 22:03

adac ti je pač nemški amzs. in oni med drugim delajo statistiko okvar avtomobilov in to je rezultat. poleg tega delajo tudi teste gum in druge zadeve.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 16. Jan. 2012 19:23

Jochie napisal/-a:Če kupuješ rabljen avto, raje poišči enega (mehanik, karkoli), ki se na avtomobile ful spozna pa njemu plačaš zahtevano vsoto, pa on avto pregleda, tako obstaja manjša verjetnost, da bodo z avtomobili kasneje problemi.

Johi, noben res dober mehanik ne bo šel s tabo gledat avta in s tem jamčit za tvojo rabljeno kripo. Žal. Znanje vaškega "stručkota" pa si lahko nabere vsak ki je zadevo malo poguglal, kolege vprašal z mnenje in šel v par avtosalonov pogledat avte še v živo.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov