AVTO-NAKUP-POCENI-NUJNO

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 17. Maj. 2008 6:57

js sm tud za prvi avto gledala najcnej varianto in sm kupla takrat toyoto starlet, tak mičken avto, letnik 91, za 100 jurjev in morm reč, da nebi mogla met bolšega avta. furala sm ga tri leta in nism mela niti enkrat nobenih težav, ful ga je blo dobr vozit, normalni pospeški, ma vse, sam pač ni mel nobene opreme, tko, da me je fotr prepriču, da sm ga prodala in mi je še zdej žal, ker ajde mam servo, mam pomik stekel sam mam pa zato škatlo od avta, na avtocesti komi skp sprav 120, vse se trese, nobene izolacije, ma podn od podna in to peugot 106, letnik 98.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 17. Maj. 2008 9:03

Purple, velikost avta nima nobene veze z varnostjo, ker tle ne deluje navadna človeška logika in o tem smo že razpravlal. In če se ne spoznaš na te zadeve, je mal čudn trdit, da je velik avto 100% bol varn od mejhnga. Recmo dacia logan je kr velik avto, ampak kar se varnosti tiče je živ podn. Tle se gleda kako je narjen avto, iz kašnga materiala je, kako se bo avto "zmečkal" ob trku, na katerih mestih ma ojačitve, kako je zasnovana družinska kletka...in še in še.

Drgač pa glede pocen, starejših avtomobilov...kar kol kupš je rizik. No, sj tud če kupš 2 let star avto, ne veš, kaj dobiš. Ne vem no, jst ti lahko rečem sam za cliota, ker ga ma moj tip, je 96 letnik in dela k nov. Res se ne kvar, kar ma stroškov z njim, so servisi. Pa tud pleh je še čist ok, ni nč zarjavel. Moj tip se ga sploh noče znebit, je reku, da ga bo mel, dokler mu bo tko fajn delu.
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 17. Maj. 2008 9:30

Jst tut pravim, da velikost avta ima veze z vrnostjo. In koker jst vem, ima vsak razred svoja merila za zvezdice in pri najvišjih so full bolj stroga, kot pri nižjih razredih in pri manjših avtomobilih.


Ker tizgale pri Kii jst ne štekam. Vem kak "fajn" pleh ima Kia. Zato je pri meni tut važna znamka avtomobila.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 17. Maj. 2008 11:54

no, jst mislm pač drugače yazmeen :)
in nevem kako nebi delovala navadna logika?logično je da boš v mejhnm avtu prej speštan kot v večjem in ni ga na svetu da bi me v kej druzga prepričal.razen seveda če ma tamal avto celo "školjko" kot rely avtomobili.To pa nimajo, kajne?
skratka ja in tud logično je da se tisti testi delajo po velikostih in razredih avtomobilov.
Uporabniški avatar
Picaboo
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 29. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Picaboo » 17. Maj. 2008 12:04

To pa sploh ni res, da je varnost odvisna sam od velikosti avtomobila. Tko kot je že Yazmeen napisala od marsikaterih stvari, od trnosti pleha naprej..Če bi blo sam od velikosti odvisn, pol najbrž nobenga Smarta ne bi prodal, pa v avtobusnih in tovornjakarskih nesrečah ne bi biu nikol noben mrtu. Čeprav bi blo to zadnje čist fajn..
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 17. Maj. 2008 12:33

ni nihče rekel da je varnost samo od tega odvisna.rekli smo da če damo dva obična avta skupej, pa recimo približno istega ranga sam da bo en večji drug manjši, bo logično večji varnejši.
pol po teh sklepih je kaj, smart bolj varnejši od tavelzga mercedesa?
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 17. Maj. 2008 12:44

Itak, da je pleh tut važn. Sej enkrat sem že tle na forumu napisala zakaj jaz nikoli ne bi kupla Citroena. Enostavno zato, ker sem vidla eno precej hudo nesrečo med Berlingom in Astro. Pa sem vidla kaj je naredil z obema avtomobiloma in kaj z potniki. Sta trčila čelno, ker je voznik zaspal in zapeljal na sosednji pas. Oba sta pa imela zagotovo 100 notri. No, vsaj ta, ki je zaspal, ker smo mi vozl direkt za njim.

Prav tako ne bi mela Kie. Jo imata moja oma in dedi. Pleh je čist zanič.
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 17. Maj. 2008 14:44

A je že kupila kakšen avto? Nič ni napisala.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 17. Maj. 2008 21:24

*purple* napisal/-a:no, jst mislm pač drugače yazmeen :)
in nevem kako nebi delovala navadna logika?logično je da boš v mejhnm avtu prej speštan kot v večjem in ni ga na svetu da bi me v kej druzga prepričal.razen seveda če ma tamal avto celo "školjko" kot rely avtomobili.To pa nimajo, kajne?
skratka ja in tud logično je da se tisti testi delajo po velikostih in razredih avtomobilov.


Mah ti si misl, kar si hočeš, ampak dejstvo je, da se ne spoznaš na te zadeve, tko da...Pač varnost avtomobila ni odvisna od velikosti in to je že večkrat dokazano, pol pa če se ti na glavo postavš. Čudn, da pol sploh kdo umre v velkem avtu, al pa da sploh kdo preživi v majhnem. Drgač pa kokr jst vem in sm sprašvala okol, se teli crash testi ne delajo po razredih avtomobilov, ampak da se dela za vse skupi enako in se jih tud ocenjuje po istih kriterijih.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 18. Maj. 2008 11:40

Mah ti si misl, kar si hočeš


točno tako :)

Picaboo...navedla si primer tovronjakov in busom.Hja, v nesrečah tovornjakov je zelo zelo malo mrtvih in tudi poškodovanih ni toliko, kot pri prometnih nesrečah v osebnih avtomobilih.avtobus pa itak, nisi privezan nisi nč in če se prevrne komot potniki padejo skoz šipe in bus na njih..tole pa res ne moreš primerjat.
In res bi rada vidla kaj nastane iz smarta če se nekdo čelno zabije vanga naprimer pri 50 na uro.Verjetno nič,v večjem avtomobilu maš pa mal več možnosti.sicer pa so smarti pretežno mestni avti in jih ljudje ne uporabljajo tolk za nevem kolk dolge proge, kar zmanjša možnost nesreče.
so pa dostkrat nesreče, recimo clio (novejši) in kakšn večji avto.v cliu umrejo, , tam ne.
sicer pa ja, kukr ti je usojeno in kukr bo prometna nesreča.
sam čudno se mi zdi dA pol folk ne kupuje mejhnih avtov, ker so recimo kar dost cenejši, pa še na vsak parkplac jih vtakneš, če so že tok varnejši? :)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 18. Maj. 2008 16:59

Najbrž nobena ni napisala, da so mejhni varnejši (od večjih?), ampak da so lahko narjeni na način, k jih nardi varnejšega glede na njihovo velikost, sicer pa pr (pre)velikih hitrostih na AC tut "ladje" največkrat ne preživijo.

Pa njabrž se lih tok kupujejo mejhni, kot velki. Odvisno od potreb.
Js mam prvega zato, kr ga nucam pretežno za mestno in primestno vožno, daljše relacije opraulam parkrat letno, laži najdem parkplac, vozm se več al mnj sama, nimam otrok, kuža se voz u fotrovem, placa mam pa lih tok, da s podrtimi zici nabašem uso opremo not. Si pa recimo ne predstaulam našga fotra al pa mojga fanta u takmu "jajčku", heh.

In pa mejhni automobili niso zmer cenejši od večjih, sploh tele nove "pogruntauščine" precej visok cilajo, kar se cen tiče (dobiš že "konkretn" auto za ceno mini "fičota").
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
snow
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a snow » 18. Maj. 2008 18:04

*purple* napisal/-a:

sam čudno se mi zdi dA pol folk ne kupuje mejhnih avtov, ker so recimo kar dost cenejši, pa še na vsak parkplac jih vtakneš, če so že tok varnejši? :)

mal po cesti poglej kok je cliotov, puntotov, twingotov, unotov ... verjetn zlo mal :roll:
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 18. Maj. 2008 20:41

No ta nov clio je dosegu 5 zvezdic na crash testu in je u bistvi zelo varen avto, kar recmo nissan navara (ki je ogromen pick up) ni, ker ma eno samo zvezdico. Tolk o velikosti in varnosti. Pa že 47. ponavljam, da tle ne deluje navadna človeška logika, da je večje varnejše, ampak tle igra vlogo velik več dejavnikov, ampak ok...eni pač nočjo razumet. Whatever...
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 18. Maj. 2008 21:05

Težko je primerjat različne znamke. Mogoče novi Clio in nova Laguna. Oba imata (upam) da 5 zvezdic in pomoje si bolj varen v Laguni :?

Ali pa Polo in Passat...
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 18. Maj. 2008 21:08

Če imata clio in laguna oba 5 zvezdic, pomen, da si v obeh enako varn. In kolkr sm jst seznanjena, se to NE ocenjuje po razredih avtomobilov, ampak vse enak...nism pa 100%.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov