AVTO-NAKUP-POCENI-NUJNO

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 12. Jun. 2008 17:24

Maychy napisal/-a:Mene pa zanima na kaj vse moraš bit pozoren, ko greš gledat/kupovat avto. Na prvi pogled itak vidiš, če je kaj očitnega narobe (npr. če je opraskan itd.). Ampak mene zanima kateri so tisti očitni znaki, da je nekaj narobe oz. kaj vse se da na hitro preveriti (npr. prižgati klimo, da vidiš, če dobro dela)?

Hvala za odgovore!


Jaz ti predlagam, da se s prodajalcem dolocena avtoja, ki ga imas nagledanega, dobis pri pooblascenem serviserju za te avtomobile. Poklices tja, se zmenis in ti ga oni celega pregledajo. Placas mogoce 50 evrov, pocakas pol ure, eno uro in to je to. Si vsaj ziher, da je vredu avto. Vseeno boljse dati 50 evrov za to da ti pregledajo, kot pa nekaj tisoc za avto, potem pa bi se mogla dati ne vem kolko za popravila, ce kaj ne bo stimalo.
Tak je bilo, ko je moj kupoval avto.
Ko sem jaz kupovala avto, sem imela s sabo kolega, ki je avtomehanik. Na prvi pogled se je avto zdel vredu, dober, ampak ko sem ga nekaj casa vozila, sem zacela opazati, da stvari niso dobre in ne vem koliko kesa zmetala za popravila itd. Ko bom naslednjic kupovala avto, bom isto naredila kot je moj.
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 31. Jul. 2008 17:08

loh ga dobiš zastonj, petrol ma nagradno igro, k merdjota razred C dobiš... če ti pa ta uide, pa skuter al pa ipode. sam morš tankat pr njih :) če pa sam msn pošleš, pa 'sam' ipod shuffle dobiš. sicr stane neki un msg nazaj, sam js sm šla kr probat vseen, uno je mn k en evro, iShuffle pa ene 50 evrov.
Uporabniški avatar
andrejav88
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 29. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a andrejav88 » 31. Jul. 2008 17:45

Satya napisal/-a:loh ga dobiš zastonj, petrol ma nagradno igro, k merdjota razred C dobiš... če ti pa ta uide, pa skuter al pa ipode. sam morš tankat pr njih :) če pa sam msn pošleš, pa 'sam' ipod shuffle dobiš. sicr stane neki un msg nazaj, sam js sm šla kr probat vseen, uno je mn k en evro, iShuffle pa ene 50 evrov.


hja pol pa še moreš met dost denarja da lahk davek plačaš, sploh če avto zadaneš :)
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 31. Jul. 2008 18:05

ma ja, to itak...sam če avto kupuje, pol pomoje neb smel bit tok drago...a ni to tko da pač daš isto keša pa z namenjenim kešem davk pokriješ?
Uporabniški avatar
čbela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 2. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a čbela » 28. Mar. 2009 9:35

Pozdravljeni!

Ker kupujem avto in se ne spoznam preveč na te stvari, me zanima nekaj splošnih stvari oz. vaše izkušnje. In sicer gledam manjše avtomobile (Clio recimo). Rada bi namreč avto, ki mi ne bi povzročal preveč stroškov. Kakšno porabo ima približno tak avto? In sicer me zanimajo motorji 1.2 16v, in 1.4 16v (ne vem točno, kaj to pomeni, se mi pa tdi, da vpliva na porabo :wink: ; če se motim me popravite)?
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 28. Mar. 2009 11:10

Glej mejhni avti naj bi tko al tko mel mejhno porabo, sam pač odvisno od avta do avta. To je najbolj vprašat lastnika, naj ti pove (čeprov ponavad lažejo). Zdej 1.2 naj bi mel manjšo porabo od ostalih, sam spet odvisno od avta. Drugače pa lahko na interentu najdeš kolikšna je poraba avta.
Zdej pri regestraciji je tud tko, da manj ima avto, manjša je. Greš lahko tudi na stran od AMZS in si izračunaš.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 28. Mar. 2009 11:33

Poraba bo nižja pri dizelskem motorju; ni pa zgolj bencin / nafta edini strošek... odvisno tud, kolk te bo koštal kakšen rezervni del, ko bo treba kaj menjat, pa kakšne bodo dimenzije gum,
glede zavarovanja je pa tako, da se upošteva moč motorja v kW in ne prostornina - ta se pa upošteva pri plačilu cestnine :wink:
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 26. Maj. 2009 14:21

Premišljujem o menjavi avtomobila.

Všeč so mi Audiji, A4, še bolj pa A3. Ker pa se seveda ni pametno na brzino odločiti, ampak si vzeti čas, me zanima kakšne imate izkušnje z njimi? So zanesljivi? Kakšna je poraba? Kako je z rezervnimi deli; so dragi?

Vzela bi na leasing in za avto dala max. 5000€. Kakšne izkušnje imate z leasingom?
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 26. Maj. 2009 14:41

Moj fotr ma Audi a4, letnik 2004 se mi zdi. Je bencinar, drugega pa ti ne vem povedati, ker na leasing še nismo vzeli avta. Odvisno, če misliš imeti dizla al bencinarja. Seveda gre za zanesljiv avto, saj je po vseh teh letih še vedno tak kot na začetku, kljub ogromno prevoženim km (z njim smo že šli pred leti v Črno Goro, Nemčijo, pa fotr je dost na terenu, tako da je glede na km še ful dobro ohranjeni). :wink: Verjetno ga bomo še imeli nekaj let, čeprav letos kupimo novega, ta Audi pa bo bolj za tu pa tam. :D

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]

cron