USA (ZDA)

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Življenje v Ameriki

Zanimivo
69
53%
Normalno
16
12%
Boljše v EU
45
35%
Skupaj glasov : 130

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Maj. 2011 17:19

CaliLove* napisal/-a:Na blagajne pridejo s 4 ali vec vozicki naenkrat, nakupujejo v ogromnih kolicinah (vec kot dejansko rabijo), imajo doma dobesedno cela skladisca izdelkov
Evo, tole mišljenje, v Slo. ga vidim bolj kot "to je pa tok poceni, da kar moram kupit", mi je totalno sfaljeno. Pa kaj jim bojo ta skladišča hrane?! :eek: Kaj, se pripravljajo na kakšno apokalipso, vstajo zombijev??
Sem prebrala še par komentarjev pod videi - kul, sej se najde kakšen, ki dejansko to "nabrano" hrano podari potem socialno ogroženim; in razumem tud npr. kupovanje na zalogo izdelkov kot so papirnate brisačke/čistila/ženski vložki (:D)/etc., ampak ne pa hrane...ki je itak večinoma junk :D oz. "boxed/canned".

Dol sem padla (od smeha) ob temle:
Slika
itak! :lach:
Mesa za cel seznam, zelenjave 3 sorte - "dost bo".
(ok, možno, da je "vzeto iz konteksta")
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 19. Dec. 2011 12:49

Je bil kdo mogoče v Missouriju? Kake izkušnje? :)
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
evonja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 16. 11. 2005
Kraj: moravče

Neprebrana objavaNapisal/-a evonja » 27. Dec. 2011 14:34

Zdravo!
Septembra imamo s prijateljicami namen iti v Ameriko. Naš plan je bil, da bi odšle v Chicago kjer bi šle pogledat tudi sorodnike od ene prijateljice potem pa do New Yorka in Washingtona. Me zanima, če je mogoče že šel to turo, oziroma če kdo pozna ali se splača iz Chicaga do NY z vlakom, pa kako do Washingtona, kje v NY in Washingtonu kakšna v redu in poceni nastanitev za 4 do 5 mladih punc? Koliko dni bi morale v NY preživeti po vašem mnenju?
:D
Upam da se najde kdo,ki bi znal pomagat :D
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 27. Dec. 2011 14:46

CaliLove* napisal/-a:- majo cudna cestna pravila, kot npr. 4-way stop, kar pomeni, da v kriziscu brez semaforja nobena cesta ni prednostna, vse 4 imajo znak stop in kdor prej pride, prej spelje

- racune se lahko placuje prek telefona


Sam tole, vem, da je več kot pol leta star post, ampak moram.

1. križišče enakovrednih cest - desno pravilo in pravilo srečanja. 4 krat stop je zarad varnosti, da se ne spregleda enakovrednost ind a se ustavi. Al majo res "kdor prej pride, prej spelje"?

2. teledom?
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 27. Dec. 2011 19:35

vidim da še nisi vozila po ZDA. Tam vozijo malce po svoje, sploh v manjših mest je dejansko pravilo kdor prej pride prej spelje.

Nama se je zgodilo da pripeljeva v križišče in hočeva počakati, ampak tip ki je pripeljal za nama in je imel prednost ni hotel v križišče in nama je mahal, da naj greva. Potem so nama razložili da je to normalno.


Dodajam bencinske... Ko sem vsa pasja šla notri da jim ročka ne dela in gospod zelo prijazno reče da moram prej plačati. So se mi pa vsi smejal in potem je bil obvezen klepet... Ful so prijazni.

Teledom pa tudi jaz ne razumem, ker ko nekaj plačaš ne dobiš uradnega potrdil o plačilu in če moraš to faksirati ali pa poslati potrdilo o plačilu nimaš dokazov da si plačal.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 27. Dec. 2011 22:24

evonja napisal/-a:Zdravo!
Septembra imamo s prijateljicami namen iti v Ameriko. Naš plan je bil, da bi odšle v Chicago kjer bi šle pogledat tudi sorodnike od ene prijateljice potem pa do New Yorka in Washingtona. Me zanima, če je mogoče že šel to turo, oziroma če kdo pozna ali se splača iz Chicaga do NY z vlakom, pa kako do Washingtona, kje v NY in Washingtonu kakšna v redu in poceni nastanitev za 4 do 5 mladih punc? Koliko dni bi morale v NY preživeti po vašem mnenju?
:D
Upam da se najde kdo,ki bi znal pomagat :D


Vlak se ne splaca, ker je v ZDA zelo drag ze na krajse razdalje, kaj sele daljse, sploh tako dolge kot je Chi-NY. Ce vas bo 4 ali 5, se vam definitivno bolj splaca najeti avto.
Edit: sem sla zdaj gledat in karta od Chi-NY stane $200 po osebi. x4 ali x5 je to $800 oziroma $1000, za kar pa lahko dobite super avto, pa se vam ostane.

Ja barbie, dejansko velja pravilo kdor prej pride. Desnega pravila se ne uporablja. Menda poznam pravila, ce vozim tukaj.

Nesanica, ce je pripeljal za vama, potem sta vidve imeli prednost, ker kot sem rekla, ne uporablja se pravilo desnega, ampak kdor prej pride. Pa to ne pomeni, da vozijo malo po svoje, ampak to je uradno cestno-prometno pravilo.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 28. Dec. 2011 2:01

CaliLove* napisal/-a:Vlak se ne splaca, ker je v ZDA zelo drag ze na krajse razdalje, kaj sele daljse, sploh tako dolge kot je Chi-NY. Ce vas bo 4 ali 5, se vam definitivno bolj splaca najeti avto.


Al pa še bolša varianta - kupte letalske karte. Jst sm bla lani v ZDA in sva s fantom plačala za let NY-LA 70 EUR, LA-SF pa 40 :)
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 28. Dec. 2011 3:54

Ja, al pa to. Odvisno, kaj nacrtujete. Ce bi rade vmes na poti se kaj videle, potem avto, ce pa vam je vazno, da cimprej in cimbolj udobno pridete v NY, pa letalo.

haylee, kje si pa nasla tako poceni karte? Jaz si trenutno ogledujem LA-NY, pa ne najdem nic tako ugodnega.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 28. Dec. 2011 9:36

Jst tudi razmišljam, da bi med obiskom NY šla še Washington pogledat. Sem mela v mislih vlak, ampak če bi se pa kak avionček poceni dobil pa toliko bolje, tko da haylee prosim povej, kje si to gledala za karte.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Marx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 14. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Marx » 28. Dec. 2011 17:13

Glede rentanja avtov se pozanimajte, kolikšna je cena, če avto vrneš na drugi lokaciji, kot ga prevzameš.
Včasih znajo biti kar visoka doplačila za tako početje, pa se potem bolj splača iti z letalom (npr. iz chicaga v nyc).

Kar se pa tiče poti iz nyc v washington, pa na taki kratki razdalji skorajda prej prideš z avtom, če upoštevaš še vse procedure na letališču ob odhodu in prihodu (checkin, bag drop, varnostni pregledi, čakanje na gate-u, boarding, taxiing, let, čakanje na prtljago in še transfer iz letališča do željene destinacije).
Poleg tega - če greš z avtom - se je na tej poti zanimivo ustaviti še v philadelphii, potem greš pa mimogrede še skozi delaware, kjer ni sales tax-a in se splača naredit kakšen nakup :D
Če potuješ čisto sama, potem pa je verjetno tudi avto kar draga izbira.
Per aspera ad astra.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 28. Dec. 2011 17:19

tole križišče mi ni jasno... :D

kaj pa če se na križišču na vsakem kraku znajdejo trije avtomobili, kako tatretji ali tapeti ali tadeseti ve, kdo je taprvi pršu??? :D :D :D
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 28. Dec. 2011 19:04

^^ Jochie mi smo še vedno balkanci... :) :) Tu bi se zmenili z pestmi tam pa mislim da pač tisti ki mu avto bollj potegne prvi spelje. Glede na to da imajo vsi avtomatike pri vseh ful traja. :P
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 28. Dec. 2011 22:26

Opazujes in vidis. :) To je itak v manjsih kriziscih. Kjer je vec prometa, so itak semaforji. Ceprav na Beverly Hillsu recimo je eno krizisce, kjer se sreca 6 enakovrednih cest in bi bilo precej bolj smiselno krozisce, ampak kdo ve, zakaj se niso odlocili zanj. :)
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
evonja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 16. 11. 2005
Kraj: moravče

Neprebrana objavaNapisal/-a evonja » 05. Jan. 2012 19:49

Avto odpade, ni nobena taka, ki bi hotla peljat, torej raje letalo ali vlak. Oziroma iščemo najugodnješo varijanto kako priti iz Chicaga v New york :)
mmmBop
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 19. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmmBop » 16. Jan. 2012 13:31

Kaj pa z zahodno Ameriko (Kalifornija, Utah, Nevada, Arizona) ima kdo izkušnje? Mislim pač krožno potovanje z ogledom parkov in mest. :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov