USA (ZDA)

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Življenje v Ameriki

Zanimivo
69
53%
Normalno
16
12%
Boljše v EU
45
35%
Skupaj glasov : 130

Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 28. Apr. 2011 9:36

Pa si želiš ostati tam?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 28. Apr. 2011 9:46

Ja, seveda, saj mi ni nic hudega. :) Tukaj mam moza in po pravici povedano, me nic ne vlece nazaj v Slovenijo, jo pa vcasih pogresam, se posebej mojo druzino. Tezje bi bilo njemu zacet na novo v Sloveniji kot meni tukaj. Predvsem zaradi jezika, poleg tega ima pa tukaj dobro sluzbo, kakrsno bi zelo tezko dobil v Sloveniji.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 28. Apr. 2011 9:53

Kako je pa recimo pač vzgajanje familije tam, rqacimo jaz sem imel že cel kup Američanov, in so rekli da je Slovenija fantastična za otroke v smislu kriminala/drog/šolstva?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 28. Apr. 2011 10:14

Zaenkrat se ne vzgajam nobenih otrok :D ampak ja, kriminala je sigurno vec, kar je tud logicno, glede na to, da je populacija tok vecja. Jaz recimo zivim v manjsem mestu (prebivalcev priblizno tok kot v Ljubljani), pa je bil v zadnjih 3 letih mislim da 1 umor. Manjsega kriminala je itak dost, ampak to ga je tudi v Ljubljani. V vecjih mestih pa itak, ampak sej tko je povsod po svetu. Saj recimo v Ljubljani je tud vec kriminala in drog kot v Radencih. :)
Je pa za otroke vzgajat sigurno boljsa Ljubljana kot New York City. :)

Kar se pa solstva tice, pa ne vem kako zgleda. Je nekaj razlik v primerjavi s slovenskim, pa visoko solstvo je drago. Srednja sola je obvezna. Kvaliteta znanja je pomoje v Sloveniji na mal visjem nivoju (moz trenutno studira ob delu, tako da vidim, kaj se ucijo in ni neka visja umetnost :) ). Imajo pa zelo zelo velik poudarek na sodelovanju pri predavanjih, raznih prestavitvah, porocilih, nastopih itd.
Drugace pa je izostajanje od pouka - "truancy" (osnovna in srednja sola) kaznivo in se lahko kaznuje z denarno kaznijo, lahko te celo aretirajo. :)
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 28. Apr. 2011 10:22

purple_rain napisal/-a:Večino zadev se vidi tudi v Evropi :P, ok, razen tistega s "posvojitvijo" avtoceste, priznam, še nisem zasledila. :D Aja, pa čekov tud ni velik več vidt tle.


wc-jev takih ni v evropi (zgledajo isto ja, ampak tak beden sistem poziranja vide mislim), krizisca s 4 znaki stop tud nisem nikjer vidla, sob brez kakrsnih koli luci tud ne, reklame so ekstremno bedne (kot da so narejene samo za neumne ljudi), ljudi tok ekstremo debelih v takem stevilu sigurno ni nikjer v evropi, placa je v sloveniji povecini 1x na mesec, napitnina tud ni obvezna vsaj 15% oziroma sploh ni obvezna (tuki moras prav na racun v restavraciji napisat kok bos dal za napitnino TIP:______), pistole tud ne mores kr tko met doma, lekarne nisem vidla nikjer znotraj merkatorja al pa tusa (pa ne mislim znotraj trgovskega centra ampak dejansko v trgovini), extreme couponing tud ni prisoten v evropi, kavca na avtocesti pa tud se nisi sigurno nikjer vidla :P
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 28. Apr. 2011 10:55

Ne se samo na Slo. omejevat, vemo kakšno je tle. :)

Ne, sej nočem sitnarit, sam to je moj "anti-american" v meni, ki sili na plano :lach:

Če razširim na EU:
-wcji (in kopalnice) so lahko še bolj čudaški (halo, "čučavci" v Italiji! :eek:)
-plača 2x mesečno - jz vem za Irsko
-4way stop imamo tudi v LJ :P
-lekarna v trgovini - vem za IE & UK (zihr še kje) (npr. Tesco)
-orožje, če se prav spomnim, imajo Švicarji veselo doma; mislm, da se še en (skandinavski?) narod "bori" za bolj prosto/manj kontrolirano uporabo/lastninjenje
-ne, kavča na avtocesti lih nisem vidla, sem pa vidla fotelje (v uporabi!) ob bolj lokalnih cestah :D; aja, pa metanje ženske torbice iz avta na it. avtocesti o.O
-restavracije rade že same "zaračunajo" napitnino oz. temu na računu rečejo kar pač "postrežba". In itak je že postala navada "zaokroževat" zneske (dobro, v krizi malo manj)

+debeli Evropejci res nismo preveč :D

-nimamo tolk "kuponov", mamo pa dost folka, ki se podi za raznimi akcijami & podobno.

Mimogrede, prebrala sem tole knjigo - raj išči takšne "quirky" lastnosti, men osebno so take razlike dosti bolj simpatične.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 28. Apr. 2011 12:12

Zdi se mi zanimivo, nisem pa prepričana, če bi mi bilo dejansko zanimivo živet tam. Kaj pa vem ... Do neke mere me ZDA zelo privlačijo, že od nekdaj, tako vzhodna kot zahodna obala, tudi Florida (čeprav nočem pomislit, kakšne naravne katastrofe znajo doletet ta del Amerike, pa tudi dejstvo, da je tam leglo krokodiljev, ni ravno zanemarljivo :D), bi pa kvečjemu hodila tja na počitnice. Pomoje živeti ne bi mogla tam, ker se mi zdi, da mi v Sloveniji ali v kakšni drugi še bolj razviti državi v Evropi prav nič ne manjka. Amerika je pač Amerika. Večina zakonov je urejenih po kavbojsko, čeprav se nisem kaj dosti poglabljala v to, katera zvezna država ima bolj butaste zakone, pa vendarle. Če že, me mika živeti v NY ali v okrožju Boston. Aja, no mogoče bi se odločila še za medene tedne v Vegasu, poročila pa se tam zagotovo ne bi. :D
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 28. Apr. 2011 18:21

Ok purple, you win :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 28. Apr. 2011 19:08

^^pa ne, no. :P

Osebno bi rajši vidla, da nam še s kakšnimi takimi ekscentričnimi zadevami postrežeš, kot npr. People of Walmart - tko slabo pa mislm, da nam še ne gre. :lach:
Pač, imo si mal neposrečene primere dala.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 28. Apr. 2011 19:24

Sej tole si lahko vsak na internetu pogleda, ne rabte mene, da vam pokazem. :)
Jaz sem pac svoja opazanja podala, ki so se men osebno zdela drugacna kot v Sloveniji. Ocitno sm doma z zaprtimi ocmi hodila okrog, da nisem opazla, da se da to vse v Sloveniji in okolici da dozivet. :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 01. Maj. 2011 21:06

purple_rain napisal/-a: -nimamo tolk "kuponov", mamo pa dost folka, ki se podi za raznimi akcijami & podobno. .


Ja, pa obsedenost z zbiranjem pik, zvezdic, popusti, ki se nalagajo na kartice ipd... to ma zdej že skoraj vsaka mini trgovinica, ne samo Mercator, Interspar, Tuš, Leclerc, DM :D. Aja, Mueller pa Interspar imata tud kupone na računih :) Človek bi rabil že cel rokovnik za vodenje evidence vseh teh zadev :D
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 02. Maj. 2011 2:35

Podenju za raznimi akcijami, zbiranju pik, tock, zvezdic itd. ne bi jaz rekla obsedenost, ker ni to NIC v primerjavi s tem, kar ljudje pocnejo tukaj.
Nekateri dejansko cele dneve prezivijo v zbiranju kuponov, preden grejo v shopping naredijo dolg seznam, kaj morajo kupit (samo to, za kar imajo kupone), preracunajo koliko imajo kuponov in koliko bodo dejansko placali. Na blagajne pridejo s 4 ali vec vozicki naenkrat, nakupujejo v ogromnih kolicinah (vec kot dejansko rabijo), imajo doma dobesedno cela skladisca izdelkov in vec ali manj vse placajo s kuponi, npr. za nakup, vreden $600, na koncu placajo samo $20, ker imajo toliko kuponov!

Par primerov - vsi posnetki iz oddaje Extreme Couponing (TLC):

http://www.youtube.com/watch?v=P-BsjPjm2bo
http://www.youtube.com/watch?v=5_9FR-9d ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=x0l86_3oszg
http://www.youtube.com/watch?v=sBxRNKkG ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=uko_gEuX ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=FORB0P3h ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=OyZBns-ZYjQ&feature=fvst
http://www.youtube.com/watch?v=CvsvNzuti0o
http://www.youtube.com/watch?v=6vDPiEnPcbg
http://www.youtube.com/watch?v=rVoqh4tDVfo

No, pa mi povej, ce si se kje drugje vidla kej tok ekstremnega! :D Tko da ja, dvomim, da se se kje na svetu ljudje tko intenzivno ukvarjajo s kuponi, prihranki in akcijami, kot se tukaj! :)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 02. Maj. 2011 7:45

CaliLove* napisal/-a:
- WC-ji so cudni: voda v njih stoji malo pod vrhom skoljke in ko potegnes vodo, jo vso naenkrat posrka noter in potem se hitro spet napolni. pa moras pazit, da ne porabis prevec papirja, ker drugace se hitro zamasi :)


se pravi, da če opravljaš veliko potrebo in iztrebek izleti z malo večjo hitrostjo, imaš čist rit pošpricano od štrbunka? pa če ima tip predolgega ter sedi na školjki, ga namoči v vodo??? :D :D :D
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 02. Maj. 2011 9:42

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 16:02, skupaj popravljeno 1 krat.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 02. Maj. 2011 10:10

Haha, sej se mi je kr zdel, da se bos v to zapicu :) V bistvu ne posprica, ker vec vode bolj ublazi. Sej je logicno, ce pomislis. Kam ga pa tipi date med sedenjem na WC-ju pa ne vem, ker nisem nikol nikogar vprasala. :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov