Turčija

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 09. Jun. 2009 15:16

men sploh ni jasn kaj loh delaš u pamikkale (če sm prov napisala)? a tm se kopajo al kaj? :D
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 10. Jun. 2009 7:17

^^
Pamukkale so bazencki z vodo... vse je belo... ker je iz apnenca.
Sicer se mocis ja, prav kopal pa naj se nebi. Pa potem cisto na vrhu Pammukal imas Hierapolis, se prej pa Kleopatrin vrelec, kjer pa se lahko kopas, na doplacilo seveda.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 06. Jul. 2009 19:43

^^ Cesta je ravna, ni pa nasa avtocesta :lach:
Pomojem ti ne bo panike ;)
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 13. Jul. 2009 9:00

A je katera šla backpacking po Turčiji? Z mojim načrtujeva (no on še tega ne ve :wink: - ve da ga bom nekam zvlekla) en mesec po Turčiji, samo z nahrbtnikom in Lonely planet knjigo :D . Letos ziher ne greva, ker greva že za 14 dni na morje, drugo leto sem poročna priča, tako da bom videla kako bojo moje finance stale za tak podvig.
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 22. Jul. 2009 19:04

a_pikica_a vprašanje imam zate...zdej te dni morm rezervirat (last minute) v popolnoma isti hotel kot si bila ti lani. Se mogoče spomnš kolk si plačala? (Jst bom 376+63 taksa=439€ za 7 dni.) Kukrkoli zanima me koliko približno si vzela s sabo? Koliko mi priporočaš, da vzamem? Sem sicer šopoholik sam če mi moj zateži znam bit pridna in tud sam gledat. :D
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 22. Jul. 2009 19:56

^^
Jaz se spomnem (če se ne motim) da sem dala okroglih 500 (všteto vavčar in rizik) tako da ne vem kak last minute je to :gruebel:

Sabo pa sem imela se mi zdi kakih 400 eurov, porabla pa sem nekje 300 ali 250... vključno z izleti... :) veliko šoppinga in parfumom v duty free shop :D
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 22. Jul. 2009 20:07

joj ful hvala za super hiter odgovor :) verjetno ne bom jemala več kot 250 s sabo, ker vem da kolikor bom imela da tolko bom tud zapravla. Kaj pol praviš da plaža je čist blizu in hotel tudi soliden?
V lastminute ponudbi so to še najcenejše počitnice ja...kr neki. Sam verjetno zato k je glih glavna sezona.
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 23. Jul. 2009 18:09

vedno je bolje imeti zraven več denarja, ker nikoli ne veš kaj te na poti lahko doleti...vsaj jaz tako prakticiram..je pa res, da Turčija kar hitro premami, čeprav je bila 1/2 stvari nekvalitetnih oziroma neuporabnih
že po prvem pranju...predvsem tiste, ki so imele smešno nizke cene..nekatere so še zdaj kot nove, je pa res, da niso bile tako hudo poceni..
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 24. Jul. 2009 6:39

borboletta napisal/-a:joj ful hvala za super hiter odgovor :) verjetno ne bom jemala več kot 250 s sabo, ker vem da kolikor bom imela da tolko bom tud zapravla. Kaj pol praviš da plaža je čist blizu in hotel tudi soliden?
V lastminute ponudbi so to še najcenejše počitnice ja...kr neki. Sam verjetno zato k je glih glavna sezona.


Jaz ti svetujem, da si vzameš še posebej denar za izlete in ločiš tistega, ki nameravaš zapravit. ;) Glede izletov (če se še nisi odločla) - jaz ti svetujem Pammukalle, ogled Alanye in turški večer in hamam na katerega žal jaz nisem šla ker sem khm, zbolela.

No, pa ogromno ma res ogromno tablet proti driski...

Če nisi izbirčna, je hotel prav soliden. Pa vsi so zelo prijazni in imajo radi slovence... Bistvo je, da je čist in hvalabogu, da ima klimo. Ker je nenormalno kaka vročina je to tam.

Plaža pa je tako. Tista zraven hotela je grda in umazana. Jaz ti svetujem, da greš na Kleopatrino plažo na začetku Alanye, ki je za enim polotočkom. Tam so kamenčki in za mali denar te vsi lepo postrežejo. Pri nas je bilo tako, da si povedal dan prej v hotelu, da bi naslednje jutro rad šel tja in so te pol peljali. Če si pa hotel popoldan it pa si moral s taksijem ali peš. Pa ni tako daleč niti peš...

Glede cene pa ja, vrjetno zaradi glavne sezone, mi smo šli konec avgusta...

Uff sem se razpisala :)
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Dashi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 2. 4. 2009
Kraj: Neue Stadt

Neprebrana objavaNapisal/-a Dashi » 25. Jul. 2009 18:27

S fantom letos potujeva za 14 dni, all inclusive v Alanyo v hotel Blue Star 4*. Pa me zanima, če je že kdo bil tam? Na Holiday checku sm vidla kar dobre ocene: http://www.holidaycheck.com/hotel-revie ... 30471.html
Zanima pa me tudi kako je z izleti? Predvsem kaj si bova lahko ogledala in kakšne so cene?
Slišala sem za zelo slabe izkušnje ljudi s temi izleti. Na začetku so jim povedali, da stane izlet 25€, na koncu pa so za vse skupaj dali 60€ in več, saj so jim pozabili povedati, da bo vmes še polno nekih plačljivih stvari katere so si ogledali.
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 28. Jul. 2009 19:29

borboleta hotel Diamond se ti bolj splača rezervirat za 2 tedna, ker dejansko plačaš samo 100 eurov več. edino kar je, je da v dveh tednih več tam porabiš :roll: :D
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 29. Jul. 2009 18:46

Meni je bil en teden več kot dovolj :D
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
oleander
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 10. 9. 2006
Kraj: In My World

Neprebrana objavaNapisal/-a oleander » 17. Avg. 2009 18:03

Živjo! Jaz pa letos najbrž potujm v Turčijo, v Alanyo. Zaenkrt še zbiram ponudbe. Zanima me, če se tam da najet avto ali skuter kot je to najbol prakticirano v Grčiji in zanima me kakšne so cene.
sanny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 6. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sanny » 06. Sep. 2009 10:17

Pozdravljene!
Konec septembra se odpravljama v Turčijo. :D Kako je kaj v Side? Plaže,zabava,itd...? Vzela bova last minute varianto. Gre kdo konec septembra? :D
_tejcha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 20. 9. 2007
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _tejcha » 06. Sep. 2009 15:16

Živjo,
midva sva bila letos v Turčiji v mestu Alanya prb. 60km od Turčije... če iščeš zabavo,lokalčke,diskoteke,veliko oz.ogromno trgovinic ki so odprte pozno v noč potem ti definitivno priporočam Alanyo.
Za 2dni sva najela rent a car in sva šla tudi na izlet v Side ampak tam je bolj mirno mestece in to,ni tako veliko kot Alanya. Vrjetno pa je super tudi v glavnem mestu v Antalyi...
Tukaj v Alanyi imaš veliko stvari za početi,avto lahko najameš na vsakem vogalu,lahko greš na izlete....ni da ni...
Nama ni bilo dolgčas niti minuto:)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]