Turčija

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 10. Avg. 2010 23:01

Ja po mojem pa glede na povprečne temperature, ki so zgoraj na linku bi se še mogoče v začetku oktobra lahko kopala. Jaz sem sicer bla konc julija pred par leti pa je blo čez 40 stopinj zunaj, morje pa je blo tud čist preveč toplo skoraj vroče kot temp. v zraku :P :D
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 30. Jun. 2011 14:02

Mene letos ful vleče v Turčijo, ker vsi od znancev, ki so že bili tam, hvalijo tako osebje v hotelih 4* in 5*, prehrano, kot tudi plaže. Skratka, po pripovedovanjih sodeč se tam res trudijo za zadovoljstvo turistov.
Sem malce prebrskala ponudbe pri različnih agencijah, vendar je v večini primerov Turčija ena izmed dražjih destinacij, ali se motim? :? Za Tunizijo (predvsem Djerbo) in Bolgarijo se najde ful poceni variant, a me tja ne mika it, medtem ko v Turčiji težko najdeš hotel s 4* (polpenzion ali All Inclusive) za ceno med 400 in 500 eur. Govorim za last minute ponudbe.
Bi bilo morda bolj pametno sledit last minute ponudbam avgusta, ali so takrat podobne cene kot zdaj?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Jun. 2011 14:16

Odvisno kdaj bi šla?

Palma ima za odhode 4.7 in 11.7 par cen za 489€ (4*)
Pod 400€ pa za 3*, kar bi js tud brez problema šla. Bi pa js last minute gledala teden, dva preden bi šla.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 30. Jun. 2011 14:26

Šla bi v prvi polovici julija ali v prvi polovici avgusta, in sicer za 7 dni. Kolikor sem zdaj gledala storitve, se bolj splača vzet All Inclusive, ker če vzameva polpenzion, bova itak še zapravila kaj denarja za kakšen obrok vmes, predvsem pa za vodo in sadje. Pa tudi ležalniki in senčniki so pri All I. v večini primerov že v ceni.

Ti si že bila v Turčiji? Če si bila, lahko poveš v katerem kraju in kako si bila zadovoljna? Gledala sem recimo cenik za hotel My Gold v Alanyi. A je 370 eur zadnja cena, ali potem tu pridejo še kakšna doplačila?

Nothing is for sure, samo na glas razmišljam o dopustu, ki bi ga bilo fajn preživeti v Turčiji in zbiram informacije. :)
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 30. Jun. 2011 14:36

Sem bla pred kakimi štirimi leti tam v enem dokaj manjšem hotelčku z 3*, hotel na plaži... bil je pa tud full lepo zrihtan in opremljen, klima not, vse v glavnem pa tud hrana dobra, osebje prijazno... dala sem pa sred sezone (konec julija) kakih 500 do 600 eur (ni blo last minute) z letalsko karto vred.

Zdaj pa nevem kak majo last minute ponudbe kaj (vidla sem da imajo turistične agencije kar nekaj ponudb za Turčijo) res mal pri Palmi poglej, sej lahk tud za 3* hotele pogledaš pa mal po netu izbrskaj na googlu če najdeš kake informacije, slike o hotelu če je okey... v primeru, da te skrbi da ni vredu hotel. Osebno priporočam Alanyo (kleopatrina plaža)... od videnega mi je blo tam najlepše, tud samo mesto.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Jun. 2011 14:37

Nisem še bla, samo pametujem in po izkušnjah okoli mene :oops: Poznam tudi sama par oseb, ki navdušenih nad Turčijo (in jih bolj prepričala kot kakšna Tunizija).

Mislim da je še okoli 15€ na osebo na rezervacijo doplačil, kakor na hitro preletela.
Za hotel si pa preberi komentarje na netu, ter poglej slike, kaj takega.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 30. Jun. 2011 14:41

Jaz sem pa samo od dveh slišala dobre stvari o Turčiji. Ostalih 10 mi jo je totalno skritiziralo. Ampak seveda, kot vsaka reč, je tudi to stvar okusa.
Mene ne mika niti malo....(bla sicer 1x v Istanbulu, ko smo 12 ur čakali na let in me je prepričalo le mesto. Ljudje sploh ne!)
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 30. Jun. 2011 14:45

Hvala obema. :) Me preseneča, da so hoteli s 3* tam tako urejeni. A ta Kleopatrina plaža je v mestu, da ne moreš zgrešit, ali se je potrebno kam malo ven iz Alanye peljat? Kako pa je glede varnosti, cen v trgovinah in lokalčkih? Glede trgovin imam v mislih trgovine z živili, ne mislim ravno imet pravega šopinga tam. To me zanima v primeru, če vzameva polpenzion.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 30. Jun. 2011 14:56

Jaz sem se takrat tud mal upirala, da ne bi šla tja, me nekak ni vleklo... še posebej ker je blo prvič, da sem šla nekam tak daleč ampak sem bla pol precej pozitivno presenečena. Men osebno je blo ful všeč, bi tud šla nazaj, brez problema :D Mi smo meli polpenzion, če smo bli lačni smo za kosilo šli kam ven jest ker restavracij je ogromno pa maš tud kak burger king v glavnem kar ti srce poželi. Pa šli smo tud na par izletov tak da se nam ni splačalo all inclusive. V trgovini smo si pa sam vodo kupovali pa kake prigrizke, sladkarije... žal se več ne spomnim kak so ble cene. Kar se tiče kleopatrine plaže je v mestu in večina hotelov je tam na oz. poleg plaže (ker je ogromna) tak da nimaš za daleč hodit. Saj mislim, da v ponudbi od turistične agencije piše kje se hotel nahaja, tolko pač gledaš da piše da je pri kleopatrini plaži ker je mesto drugače nekak na dva dela razdeljeno.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Beya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 29. 12. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya » 12. Jul. 2011 17:25

Punce, povejte mi... kakšne pa mate kaj izkušnje s hoteli 3*? eni pravijo, da morajo biti 4*+, spet drugi, da so 3* čist okej... in celo primerljive s 4*... čist zmedena :p Drugače pa tudi jaz iščem last minute variante, fant ima dopust zadnja dva tedna v juliju, po možnosti hoče it v prvem tednu dopusta, da ko bo prišel domov, da še bo imel malo fraj... ohjoj :))) drugače pa sem gledala dva hotela Sea Sight 4* in pa Blue star 4*:) Kakšne izkušnje? Definitivno pa ciljama na Alanyo, čim bližje kleopatrini plaži :p
Baby, you're the best part of my day .. <3
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 12. Jul. 2011 17:57

Sem že zgoraj napisala, da je bil hotel z 3* v katerem sem bla jaz super, lepo opremljen, klima, itd. Ti priporočam, da sama mal googlaš v kateri hotel bi šla in poiščeš, če so kake slikce od sob in komentarji gostov, ki so že bli tam... tak boš nekak najbolj realno sliko dobla kaj lahko pričakuješ.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
shinee
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 5. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a shinee » 12. Jul. 2011 22:23

Mi smo bili lani tam na maturancu, tako da nisem ravno človek, po katerem bi sodil, ker maturanc je še vseen maturanc... :D

Je šla pa lani sestrična pol tedna potovanja, pol izležavanja, pa je bila ful zadovoljna. Kar se tiče potovalnega dela, smo mi imeli vodiča par let starejšega od nas in nas je vodil po enih XY poteh po kapadokiji pa te fore in itak, da je bilo bolj zanimivo. Plavali smo pa v Olymposu (smo bivali v hiškah na drevesu), ki je pa TOP. :D Voda je reeees topla, pravzaprav se greš v vodo pogret, ne shladit^^ ampak na srečo smo bili mi v turistično nerazvitem delu, zato ni bilo gužve pa še na tem mestu se je ena rekčica [čista, sicer] izlivala v morje in na tem delu je bilo prav prijetno plavat, ker sta se mešala toplo morje in hladna voda. (:
Uporabniški avatar
Beya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 29. 12. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya » 13. Jul. 2011 17:02

Danes je bil fant na agenciji in so mu rekli, češ, da je samo še enih par hotelov na izbiro... seveda, za tako ceno, katero midva hočema it.
MY AYTAP 3* ... sma se kar odločila za to ;))
Kakršnekoli izkušnje? Na tripadvisor in HolidayCheck so kar dobre ocene.
Baby, you're the best part of my day .. <3
Uporabniški avatar
la_estrella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 269
Na forumu od: 31. 7. 2008
Kraj: Povsod po malo

Neprebrana objavaNapisal/-a la_estrella » 15. Dec. 2011 21:58

NOVO!

Sm mal že iskala za (povratne) letalske karte do Istanbula,sam vse pride tm okol 200€ :eek:
A slučajn kdo pozna oz. je že letel s katerim cenejšim prevoznikom?Prosim za linke ;)
Bi pa rabla karto za konc aprila 2012,šla bi pa za 6+ dni
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 15. Dec. 2011 22:14

ni cenejših kart - to je to. Nobena nizkostrošovna linija ne leti tja.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov