Tunizija [ZT]

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 23. Jul. 2009 18:01

^^ Me smo nastavljale napitnino (v €) najprej na nočno omarico, in ker ga prvi dan ni vzela, sem ga pustila še drugi dan, pa ga vseeno ni vzela, potem sem nastavila na posteljo, pa spet nič, prav tako ni vzela v kopalnici na polici. Bom naslednjič poskusila tako kot si sama rekla - na vzglavnik in upam, da bo potem vzela. :D Saj ni krivo to, da smo dajali € namesto njihovih dinarjev, ane? Tisti, ki je na plaži raznašal na ležalnike blazine, je bil 2 € ful vesel, tako da jim očitno ni važno, da dobijo dinarje, ali pač?
Drgač si pa še enkrat poleti želim v Tunizijo - v isti kraj in hotel, ker mi je bilo tako vredu kot še nikoli nikjer! :wink: Bo treba našparat dinarčke.
Zadnjič spremenil Savannah, dne 15. Sep. 2009 10:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlagalka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 1. 6. 2008
Kraj: Štajerski konec

Neprebrana objavaNapisal/-a Razlagalka » 23. Jul. 2009 18:28

Inčaa napisal/-a:jaz pa sem se včeraj vrnila iz Tunizije. Bla pa sem v hotelu El Mouradi Hammamet Resort **** ALL. Morem rečt, da so to ble res ene boljših počitnic!

Tudi jaz, bilo je fajn. Edina pripomba je čez predstavnico Oasis Toursa, Nejo. Bila je popolnoma nezainteresirana, nekoristna, nobene informacije nam ni dala, nesramna, pa še lahko bi naštevala. Sama sem že podala pritožbo. Vse drugo pa je bilo fajn. Pohvalila bi Katjo, predstavnico Palme, saj nam je pri nevšečnostih pomagala ona, medtem, ko naše sploh ni zanimalo.
Uporabniški avatar
Inčaa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Inčaa » 23. Jul. 2009 22:04

^^ja Katja je bla zlo fajna!
Savannah napisal/-a: :D Saj ni krivo to, da sva dajali € namesto njihovih dinarjev, ane?

Oni tam ne morejo zamenjati €, ki so v kovancih, v njihov dinarje. Midva sva enemu izmed njih menjala, ker je lepo proso in nama to tudi razložo. Je mel pa nekje 7€.
"Prava lepota je tako posebna, tako nova, da je človek ne spozna kot lepoto."- Marcel Proust
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 24. Jul. 2009 9:24

Joj, zdaj mi je pa prav bad, ker mu potem tista 2 € itak nič nista koristila, čeprav se ju je razveselil. :? :D Bom naslednjič raje samo v dinarjih dajala.
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 30. Jul. 2009 14:07

Savannah napisal/-a:^^ Midve s sestro sva nastavljale napitnino (v €) najprej na nočno omarico, in ker ga prvi dan ni vzela, sem ga pustila še drugi dan, pa ga vseeno ni vzela, potem sem nastavila na posteljo, pa spet nič, prav tako ni vzela v kopalnici na polici. Bom naslednjič poskusila tako kot si sama rekla - na vzglavnik in upam, da bo potem vzela. :D Saj ni krivo to, da sva dajali € namesto njihovih dinarjev, ane? Tisti, ki je na plaži raznašal na ležalnike blazine, je bil 2 € ful vesel, tako da jim očitno ni važno, da dobijo dinarje, ali pač? Drugače kelnarju pa sva (enemu ful vredu, ki si je nagledal mojo sestro in nama parkrat prinesel koktajle, čeprav ne smejo nosit k mizi :D) dale 2x napitnino (po 2 €), čeprav pijač ne nosijo k mizam, ampak moraš prit k šanku naročit. Vsaj tak je sistem v vseh hotelih z AI storitvami. Oni samo pospravljajo prazne kozarce.
Drgač si pa še enkrat poleti želim v Tunizijo - v isti kraj in hotel, ker mi je bilo tako vredu kot še nikoli nikjer! :wink: Bo treba našparat dinarčke.


njim € ne koristjo, oni sploh ne smejo menjat iz € v dinarje, smo na plaži tok takih srečval k so nas tkoo prosil, d ajim gremo mi zamenjat v dinarje.

Drugače pa tut nam niso hotl uzet sprva napitnine, smo puščal pousod..in pol sm napisala POUR TOI OZ. VOUS (kao vikanje) in je uzeu :D haha
ancurna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 7. 2. 2005
Kraj: vse pomalo

Neprebrana objavaNapisal/-a ancurna » 30. Jul. 2009 19:12

vo mene nazaj s tunizije... blo je fenomenalno...letela sm z agencijo palma... telo prijazni... bla sm z el mouradi palm marina 5* super pomudba postrežba nič ti ne rabi.. sam ležiš na plaži al pa sediš za mizo use ti oni nosijo... wiw... lagano ležečki:) barantanje ceu smeh heheh... motlo me je edino ki full smrdi pa vožnja teh taksistou oz nasploh automobilow ne poznajo niti žmigauca nić.. heheh...hrana je bla malo preveč začinjena... sicer sm jedla skoraj use.. in misnla da je use ok na koncu se s hrano al ne vem s čim zastrupla heh....nismo šli na izlete ker je blo ful vroče in ful vožnje npr to tunisa al pa hammameta... smo bli pa malo bolj adrenalisnki.. 4 kolesniki, polet u balonom....beach pena party...
uglaunem lahko rečem najbolše počitnice:)
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 26. Avg. 2009 9:21

prišla pred dvema dnevoma z Djerbe, ne grem več nikoli tja.
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 26. Avg. 2009 10:03

kaj je blo? s kom ste šli pa kam?

...mogoče si pa eni sam ne znajo nardit žurko, jbga :)
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 26. Avg. 2009 10:22

šli smo z Atlasom, ki je btw super organizator, vse pohvale!ej chiqqa, verjemi žurko smo imeli super, bilo nas je 12 Slovencev na kupu, non stop smo bili skupaj + vsi animatorji, skoz smo ga žurali skupaj, se kopali skupaj... sej če bi šla nazaj bi šla samo zato, ker sem bila zadovoljna s hotelom in ker je bila družba fenomenalna. Stvar je v tem, da me Djerba kot destinacija ni prepričala. Sem pa opazila, da ljudje, ki so prvič potovali v kako arabsko državo, so navdušeni nad Djerbo. No, meni recimo je bilo v Hammametu veliko bolj všeč kot na Djerbi. Pa čeprav se mi je npr na Djerbi bolj dopadel hotel (Diar Yassine 3+). Hotel je bil res super, velike sobe, balkon s pogledom na velik bazen, v sobi vse, klima, tv, hladilnik... Vsak dan pospravljeno, zamenjane brisače... Osebje zelo prijazno, hrana odlična, še posebej sladice, edino zajtrk je bil vsak dan isti, ampak ok. Vsak dan smo imeli dnevne in nočne animacije, to je blo vse d best. Fora je v tem da je Djerba ful umazan, povsod ti konjski in kamelji dreki, ogromno smetišč, še posebej v mestu, vse zanemarjeno, smeti ležijo vsepovsod, vse smrdi, živali mučijo nenormalno, konje zavežejo kamorkoli jima zapaše : ob taprvo palmo na cesti, na pločniku, tudi če konj stoji po celi dan na soncu na 45 stopinj, njih to ne briga, vsi prebičani, prov vidi se jim po dlaki. Midva z mojim sva šla enkrat jahat, potem se je lastnik najinega konja ustavil v enem barbarskem naselju in se pogovarjal tam z nekim drugim lastnikom enega konja, ki je bil privezan za drevo. Moj konj se je približal onemu konju in sta se začela z glavami božati in crkljati, v tem je priletel lastnik mojega konja in onega drugega z vso močjo najprej boksnil v glavo, potem pa še brcnil med rebra. Jaz sem šla takoj nazaj proti hotelu, ker nisem mogla več gledat tega. Zraven najinega hotela je bla ena "njiva" kjer so čez dan stali privezani konji različnih lastnikov, po celi dan na soncu na vročini, brez hrane, brez vode, brez trave, nekaj Slovencev iz našega hotela in midva smo jih vsak dan hodila hranit, ker mi je blo tako grozno. Splača se na 4-kolesnike in pa krokodiljo farmo pogledat, vse ostalo je pa bolj tko, nič zanimivega . Vsaj za moj okus ne. Hammamet je veliko bolj urejen, dost bolj pucajo, jaz ko sem bila tam, nisem niti enega samega konjskega dreka videla (no, razen ko smo jih šli jahat), plaža je bila zelo čista, niti ene najmanjše travice ni bilo, veliko več se dogaja na sami plaži v Hammametu kot na Djerbi. Ne vem, pač za moj okus to ni blo to, na Djerbo več ne grem, čeprav smo se imeli fajn, sej pravim destinacija me ni prepričala, v Hammamet se pa sigurno še vrnem.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 26. Avg. 2009 12:37

Zato sem pa jaz pristaš Hammameta (če smo že pri Tuniziji, drugače je lepo še marsikje v Sredozemlju pa tudi izven le-tega), ker tam ni (vsaj pri našem hotelu) na plažah odpadkov, iztrebkov kamel ali konjev (ni bilo policistov na konjih, tudi kamel ni bilo, če si jo želel jahat, si šel drugam oz. pač v puščavo, kjer je blo to organizirano :wink:), pa tudi okolica tam pri nas je bila fajn, izven hotelskega kompleksa pa itak ne moreš pričakovati čistoče, ker je to Tunizija. :) Za Djerbo pa sem že od sorodnikov in znancev slišala, da niso bili najbolj zadovoljni (verjetno zato, ker so tako kot mi bolj zahtevni gosti in jim ni vsaka plaža ok, ker na morje greš v prvi vrsti zarad plaže ane, razen če ima kdo kakšne druge želje). Sicer pa kakor komu..
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 26. Avg. 2009 13:06

jap, se popolnoma strinjam. Hammamet je popolnoma druga zgodba.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7046
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 08. Apr. 2010 13:09

S sestri imava namen iti v Tunizijo nekje septembra.Torej, ali je zagotovo bolje iti v Hammamet kot na otok?
Ker bo to najino prvo sestrsko potovanje, bi radi nekaj od tega odnesli, ne pa samo poležavali na plaži-to pomeni kaka žurka, štirikolesniki, itd, brez da bi morali na trajekt ane.
In še to-ali je velika razlika med 4 in 5 zvezdicami?Ker fant je bil pred leti na Djerbi in je bil v hotelu s petimi zvezdicami, ki je izgledal bolj kot ne hotel z dvema zvezdicama...v gl, kak nasvet glede samega hotela, da ne padem ravno v ščurke itd?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 08. Apr. 2010 13:17

Če hočeš še kej počet poleg poležavanja, lahko komot.

Fant je bil v Hammametu in na Djerbi, pa mu je celina (Hammamet) bolj všeč.
Imaš dodatno ponudbo, da greš za 2-3 dni v puščavo, obisk Tunisa+ Katargine, itd... Pa tudi lahko jahaš kamele, štirikolesniki. Se kar najde, če hočeš. Greš peš do Hammameta (približno pol ure hoje) mal barantat z domačini.
Se kar zapolne, če hočeš.

Midva sva bila v hotelu s 3* (cena je bila okoli 250€, last minute konec septembra, zajtrk in večerja) in je bil prov fajn. Nobenih ščurkov, prijazno osebje. Res ta pohvalt. Pa večina hotelov ima itak svoje lokale/bare/diskoteke/itd...

Me pa na splošno Tunizija ni ravno očarala.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7046
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 02. Jun. 2010 11:10

No, pač to greva ker si tamala ful želi videti Tunizijo, jaz pa se tudi ne bom branila, glede na dosedanjo Hrvaško pač.
In še to-gledam last minute varianto, pač okrog 4 zvezdice (sem se zmotila, tip je bil v hotelu s 4*), ampak se je pač ker je sezona cena dvignila.
Mislite, da bi lahko (tudi leti iz Dunaja itd) dobila okrog julija, avgusta teden dni za okrog 300€?-ciljam na AI, ker ni neke bistvene razlike v ceni...kolikor sem pač brskala.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 02. Jun. 2010 11:27

Težka bo. Se mi zdi, da so julija in avgusta hoteli kar polni.
Bi se pa dalo dobit konec septembra npr.

Pa Djerba ali celina?

Aja,tale stran je precej kul in ima ugodne cene :wink: Se splača spremljat.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov