Tunizija [ZT]

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 16. Jul. 2009 20:34

mene pa zanima kako je z dajanjem napitnine... a to daš v roko sobarici (če jo sploh srečaš) pa pri večerji tistim, ki pospravljajo krožnike z miz ko se naješ? pa a če jim daš v evrih ne komplicirajo nič?
Uporabniški avatar
SunYgirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 27. 4. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a SunYgirl » 16. Jul. 2009 20:48

Glede napitnin je tako, da jih vso osebje pričakuje. Sobaricam smo mi nastavili na posteljo, pa niso vzele, tako da bi jim vrjetno morali dati v roko.

Glede natakarjev pa je tako, da jim daš preden greš. Ga pokličeš k mizi in mu daš v roko.

Drugače pa napitnine pričakujejo vsi, od čistilk do natakarjev. Dovolj je, če jim daš 1 dinar.

Mi smo dobli cvetje na mizo, če smo jim dali napitnino :)
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 16. Jul. 2009 21:11

Mi smo dali sobaricam u Tuniziji denar kar na posteljo. In so ga vzele, za "zahvalo" pa usak dan okraševale sobo, delale razne oblike iz posteljnine (tudi iz cunj, ki so se znašle na postelji). Ko nama je zmanjkalo drobiža za napitnino, sva s fantom pustila na postelji kakšne bonbone, čokolado... In končni rezultat je bil isti.
Uporabniški avatar
SunYgirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 27. 4. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a SunYgirl » 16. Jul. 2009 21:17

Mogoče pa smo mi nastavli premalo, pa zato ni vzela, ne vem :X
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 16. Jul. 2009 21:18

SunYgirl napisal/-a:Mogoče pa smo mi nastavli premalo, pa zato ni vzela, ne vem :X


Nevem, zakaj vam ni vzela, ampak sigurno ne zaradi tega, ker naj bi jim dali premalo. Njim je itak dosti, če pustiš tam 10 tunizijskih dinarjev in so ti zaradi tega ful hvaležni.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 17. Jul. 2009 13:31

----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 20:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 17. Jul. 2009 20:59

Ne vem, mogoče so toliko pošteni tam, da ne vzamejo, da jih ne bi kdo obtožil kraje. Tako se je nam zgodilo na Tajskem - denar je dala lepo na nočno omarico namesto vzela. Ali pa preprosto pač niso navajeni, da jim kdo kaj da :) (ma hvalabogu, če vidim, da mi še tisti drobiž da nazaj, ko je v bistvu njej namenjen, ker pol vem, da kaj drugega tudi ne bi ukradla, jaz pa ji denar še vedno lahko dam roke).
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
SunYgirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 27. 4. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a SunYgirl » 17. Jul. 2009 21:07

Ja nam je tud dala iz postle na nočno omarico. Pol smo ji pa hteli dat v roko, pa je nismo nikjer srečali, tak da je ostala brez...
Mjau^^
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 19. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Mjau^^ » 19. Jul. 2009 17:05

Mi smo sobarici napitnino tudi dajali kar na posteljo in jo je vedno vzela..Samo me je nekaj motilo, prej v prejšnih hotelih so bile sobe pospravljene najkasneje ob 1, v tem hotelu katerem sem bila letos Sidi Mansour(Tunizija-Djerba) so bile pa sobe pospravljene tudi celo ob 6, 7 zvečer to je zelo pozno..Pa v sobi smo bili 3-je in pripadalo nam je 6brisač(za vsakega dve), namesto 6 brisač smo dobili samo 2..
In še veliko stvari mi ni bilo všeč v tem hotelu.. :roll:
In mogoče si res želim, da bi sredi neke noči na poti,po kateri hodim, zagledala njega.Do takrat..pa bom hodila sama.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 19. Jul. 2009 18:56

kako je glede safarija (sej to je jahanje kamel ali pač?)... a moraš vzet kaj s sabo za oblečt z dolgimi rokavi zarad peska pa to, al ti tam da un k ma kamele čez? pa kako je to z varnostjo? a kradejo kej, če maš digitalca s sabo? dnarja verjetn tja ni varno met al kako?
Uporabniški avatar
*Principessa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 13. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Principessa* » 19. Jul. 2009 20:48

A ni safari furanje s štirikolesniki? Vsaj zdi se mi da je tko... Drgač jaz v Tuniziji nisem jahala ne kamel niti probala kuskusa al šiše, za kar mi je zlo žal. Bo treba naslednjič it za dva tedna dol in izkoristit par dni v ta namen, da grem še mal iz hotela ker se splača kaj videt... tud krokodiljo farmo recimo. Zdaj en teden pa smo sam na polno uživali. :)
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 20. Jul. 2009 16:09

no, tud jest se mam namen s kolegicama odpravt u tunizijo, natančneje u hammamet, pa me zanima dost stvari, kr je najbolš zvedt koristne informacije od tistih k ste že bli tm ane :wink: me gremo za dva tedna, torej bo čas tud za kakšne oglede pa te stvari. najprej me zanima glede napitnin - a je res treba dajat dinarje skor usakmu, k ti kej nese, nardi zate ipd. drgač nis tolk vreden gost k recimo razsipni nemci al pa francozi? a je treba dat tud animatorjem kkšno napitnino pa natakarjem u hotelu, četudi mamo ALL? kko je pa z žuranjem u tamkajšnjih diskačih? sm slišala, da je baje bolj znan nek british pub, calypso itd. a so domačini ful vsiljivi, če punce (turistke) gredo ven spedenane pa če maš kej bl dragocenga na sebi? je mela kera že kakšno slabo izkušnjo, ker smo glede tega punce mal skeptične? :?
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 20. Jul. 2009 16:12

Tista, ki je spraševala glede safarija... Safari izmed drugim vključuje tudi jahanje kamel, vendar zajema kot izlet (maš 2-dnevne oz. mislim da 3-dnevne sam, kolikor mi je znano se ne da it za 1 dan) še vožnje s štirikolesniki po puščavi, taborjenje sredi ničesar, ogledi oaz ipd. :wink: Se pa definitivno splača, če že greš enkrat v Tunizijo, vendar bolj pride v poštev, če greš na dopust za 14 dni, ker maš pol še vedno čas za čiliranje na plaži, žuranje in druge stvari v hotelskem kompleksu. :)
Uporabniški avatar
*Principessa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 13. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Principessa* » 21. Jul. 2009 21:52

ancurna napisal/-a:js grem pa naslednjo sredo u port el kantaoui el mouradi palm marina 5* ultra all e. je biu kdo tam al pa usaj kaj slišau?

preko katere agencije pa greš in kolk boš plačala? ocenjen je ok kokr sm gledala :)
Uporabniški avatar
Inčaa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Inčaa » 23. Jul. 2009 7:28

jaz pa sem se včeraj vrnila iz Tunizije. Bla pa sem v hotelu El Mouradi Hammamet Resort **** ALL. Morem rečt, da so to ble res ene boljših počitnic!
Napitnine pa kar pričakujejo ja. Midva sva kelnarju dala vedno po en dinar, pa nama je cel teden stregel..Nam je bilo povedano, da sobarica vzame denar le, če ji ga nastaviš na vzglavnik, drugače ga ne bo vzela. Sobe so pri nas pospravljali včasih tudi še ob 5ih, 6ih zvečer...V sobo sva pa vsako jutro dobila 1,5l coca cole, 1,5l Fante, 1,5l vode.
Bla sva tudi na vožnji s štirikolesniki. Se da it tudi na vsak izlet posebej. Majo tudi na plaži postavljene take panoje, kjer so vsi ti izleti opisani. Midva sva se kar tam dogovorila za ta izlet, plačala in dobila potrdilo s katerim sva drug dan prišla na dogovorjeno mesto. So pa ti izleti tam ceneje, kot če ga organizira hotel. Mislim, da je blo za štirikolesnike 30 dinarjev razlike.
"Prava lepota je tako posebna, tako nova, da je človek ne spozna kot lepoto."- Marcel Proust

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov