Tunizija [ZT]

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 21. Jun. 2011 20:01

jaz sem bla na Djerbi in na celini (Hammamet), čisto vseeno je kam greš, iz obeh destinacij imaš možnosti za izlete. Iz Hammameta celo več možnosti. Ti pa povem, da se ti nikakor ne splača plačevat izletov v naprej v agenciji, saj se tam po plaži vsak dan cel dan pred vsakim hotelom sprehajajo predstavniki lokalnih agencij (ne rabiš jih iskat, oni tebe najdejo,brez skrbi :D ) , ki ponujajo izlete po dosti nižjih cenah, če se zbarantaš, jih lahko pa še dodatno znižaš!
Kar se pa samega morja in dogajanja tiče, je pa meni bilo dosti bolj všeč v Hammametu, ker je turistično bolj razvit, čistejši, več večernega dogajanja, več možnosti za izlete...medtem, ko je Djerba ena velika vas in niti nimaš kaj preveč za videt..edino tista farma krokodilov je bila zanimiva, ostalo pa tako tako.
A pa ni letos mal rizično dol za hodit?? :roll:
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 21. Jun. 2011 20:20

pa se je za zanest na lokalne agencije? nevem no, jaz bolj zaupam našim agencijam in slovenskim vodičem....
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 21. Jun. 2011 20:37

To so agencije, ki so registrirane pri hotelu, kjer bivate, če gre karkoli narobe, oni zgubijo delo, tako da brez skrbi za to, da se je za zanest :wink:
Uporabniški avatar
Inčaa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Inčaa » 22. Jun. 2011 12:00

Letos se s fantom spet vračava v Tunizijo, tokrat v Port El Kantaoui, Hotel El Mouradi Palace*****. Zanima me, če je katera že bila v tem hotelu in kakšne so izkušnje? :)
"Prava lepota je tako posebna, tako nova, da je človek ne spozna kot lepoto."- Marcel Proust
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 28. Jun. 2011 11:48

Letos mam po dveh letih spet željo potovati v Tunizijo, in ker moj takratni hotel v Hammametu ni med last minute ponudbo, sem zasledila prav tako dober hotel (El Mouradi Palace 5*). Je že kdo dopustoval tam? Kakšne so izkušnje (osebje, prehrana, čistost plaže, sob)?
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
Doutzen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Doutzen » 18. Jul. 2011 10:45

mene pa zanima kakšne temperature so v monastirju konec oktobra? se je normalno za kopat ali je že bolj muhasto vreme in se ne splača it dol v tistem času? pa še to me zanima. kako to, da nekatere plaže včasih izgledajo kot da imajo ob vhodu v morje blato? :? kot tukaj recimo (ta hotel ravno gledam za rezervacijo):
Monastir, hotel Sahara Beach
je taka plaža sploh primerna za kopanje? sem mislila, da ima djerba bolj take plaže in ogromno morske trave, pa je tako očitno tudi na celini, čeprav mi je bilo rečeno da ima celina (hammamet, monastir, port el kantaoui) lepše plaže, kar sem pred leti tudi vidla, vendar se v isti kraj in hotel ne bi rada vračala. :nixweiss:
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 20. Jul. 2011 11:00

V hotelu Sangho Village Djerba 3* je že bla katera? Plaža mi je res zelo všeč, kar je za Djerbo kar presenetljivo, ker mi je do zdaj še vsak rekel, da je celina lepša za kopat in takšno izkušnjo sem mela tudi v Hammametu. Letos me pa bolj vleče na otok... :) Vem, da 3* v Tuniziji ni ravno ok, ampak tale hotel se mi zdi tako na oko in oceno še kar soliden.

plaža :eek:
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
Alexeya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 27. 12. 2005
Kraj: Nova Gorica

Neprebrana objavaNapisal/-a Alexeya » 08. Avg. 2011 16:35

Inčaa napisal/-a:Letos se s fantom spet vračava v Tunizijo, tokrat v Port El Kantaoui, Hotel El Mouradi Palace*****. Zanima me, če je katera že bila v tem hotelu in kakšne so izkušnje? :)


Jst se tud s fantom odpravljam v ta hotel in me tud zanima če je katera že bla.
Drgač sem pa bla že 2x v Tunizij in je bilo vedno super.
.pikaaa.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 13. 6. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a .pikaaa. » 14. Avg. 2011 23:50

Hej =)

Lani sva s fantom odpotovala na dopust v Tunizijo. Bila sva v hotelskem naselju Yasmine Hammamet v hotelu El Mouradi El Menzah**** .
Že res, da so nama na turistični agenciji svetovali, da naj obiščeva ta kraj, saj se tam noro dobro dogaja. V hotel sva prispela približno ob 15. uri popoldan. Sobo je bila očiščena komaj okoli 17. ure. Kaj se same čistoče v hotelu tiče je bilo zadovoljivo, čeprav še vedno bolj umazano kot pri nas v Sloveniji. Plaža mi je bila vizualno zelo všeč. Čeprav so se našli tudi kakšni ogorki in smeti. Po vodi so kdaj pa kdaj plavale tudi kakšne plastične vrečke. Nenavadno mi je bilo tudi to, da so se muslimanske ženske kopale v morju kar oblečene z rutami in z vsemi oblačili na sebi na koncu pa so se še povaljale v pesku =) . Tudi miru na plaži nisva imela. Kljub pretvarjanju da sva v globokem spancu so se kar na ležalnike vsedali prodajalci raznih spominkov, sadja, cigaret in težili. Čeprav sva razložila, da ne kadima so še kar vstrajali da kupima vsaj eno škatlo cigaret. Ob večerih se kljub zelo lepi okolici nisva mogla prosto srehajat po naselju. Že prvo večer sva ugotovila, da bo bolje če se bova ob večerih kartala na balkonu hotelske sobe. Počutila sem se v nevarnosti. Na vsakem koraku ti sledijo ljudje, domačini, tudi otroci, ki na vsiljiv način ponujajo rožice, spominke in težijo za denar.
Bila je zanimiva izkušnja, ki mi bo za vedno ostala v spominu. V Tunizijo se več ne bi vrnila. Trenutno me sploh ne vleče v tuje južne kraje, mogoče si bom še kdaj premislila, toda v Tuniziji me zagotovo več ne bodo videli.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Avg. 2011 5:57

:lol:

a) Svaka čast za sarkastičen post, ki me je nasmejal že navsezgodaj.

b) Fino se je malo pozanimat, kam greš, preden greš. Arabske države pač niso Ankaran. In če ti Tunizija ni bila všeč, lahko mirno še Egipt prečrtaš s seznama, ker je plastičnih vrečk ravno toliko, prodajalcev spominkov pa najbrž še več.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 15. Avg. 2011 12:49

Zanimiv opis dopusta. :D Moram rečt, da si čist pravilno opisala, je pa pač tako, da se je vedno dobro prej pozanimat v katero državo greš in potem vidiš, če imaš po pripovedovanju zaposlenih na TA in prijateljev še vedno željo potovat tja. :D Mene razen vsiljivi prodajalci ni motilo nič, ko sem bila pred dvema letoma tam, ker sem naletela na super hotel in čisto plažo. Mogoče se še kdaj vrnem tja. :)
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
Marx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 14. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Marx » 15. Avg. 2011 14:57

Če te taki ljudje motijo, potem se pač moraš omejiti npr. samo na EU, morda hrvaško, pa kakšno ZDA.
V večini revnejših držav po svetu je pa tako, da ti poskušajo na vsakem koraku kaj prodati. Verjetno še nista zelo veliko potovala naokrog po svetu in nista vajena takih dogodivščin. Najslabše se je zapreti v hotelsko sobo in čakati, da dopust mine.

Kot terapijo priporočam morda kakšen mesec indije ali tajske. Čez čas postaneš imun na te prodajalce in ugotoviš, da niso tako zelo nevarni, da bi se pred njimi moral zapirati v hotel... ne grizejo, ne pikajo, ne žrejo ljudi. Samo iščejo svoj prostor pod soncem in poskušajo prislužiti nekaj denarja za preživetje. :wink:
Per aspera ad astra.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 15. Avg. 2011 15:04

Glede na to, da jima takšna potovanja ravno ne dišijo najbolj (zaradi vsiljivih ljudi), dvomim, da se bosta odločila za "terapijo", ki si jo ti predlagal. Vsem pač ni do tega. Zdaj ko vesta, pač ne bosta več potovala v države kot je Tunizija. Ni jima zato potrebno dati skozi še Indije in ne vem kaj še vse, da bosta vzljubila prodajalce na robu preživetja. :wink:
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 19. Avg. 2011 10:01

Jaz sem tudi bila v Hammametu in na Djerbi. Kar se tiče izletov, ogledov in tega, mi je bilo na celini precej bolj všeč in razgibano.. hoteli so (vsaj v večini) ful urejeni, z vodnimi parki, kazinoji, vsemi mogočimi animacijami, stotimi bazeni, trgovinami ipd., hrane kolikor hočeš.. ampak meni ta način ni bil všeč. Na začetku je itak vse zanimivo, ampak mi je bolj všeč "grški stil". Lahko greš praktično kamor želiš, nisi zaprt v nek hotelski kompleks, vse je nekoliko bolj svobodno. Pa tudi morje mi ni bilo ne vem kaj, mi smo imeli veliko meduz, skratka, ne more se primerjati z morjem npr. na Lefkasu :D

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov