Španija

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
la_estrella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 269
Na forumu od: 31. 7. 2008
Kraj: Povsod po malo

Neprebrana objavaNapisal/-a la_estrella » 01. Jul. 2011 22:19

Js sm lansko leto septembra šla po Španiji s frendicami...in smo daljše relacije se vozle z busi,ker nas je pač cenej pršl...relacija Barcelona-Madrid z busom je 8ur (itak smo šle ponoč,tko da smo spale) pa je pršl tm okol 30€, vlak na isti relaciji pelje 6ur pa pride še 1x dražje...
Tko da če nočeš potovat z avtom,ti priporočam da daljše relacije greš z busom,tiste krajše je pa useeno al greš z busom al vlakom,sam da je bl udobno z vlakom...

Al pa greš v tistem mestu kjer si, na avtobusno/železniško postajo pa ti use povejo...al pa na turistične informacije-ponavad je v vsakem mestu res na vidnem mestu...pač use skupi majo v Španiji velik boljš urejen glede turizma kot v Sloveniji...js če bi bla tujc v Sloveniji bi se zihr 100x umes že zgubila :P

Tko da nas je za 12dni Španije use skupi (usi prevozi,hostli,hrana,spominki,...) pršl tm okol 600-700€ ...sam smo si use tud same organizirale...Lonely planet in poiskale najbolj zanimive stvari v vsakem mestu...za prvih par dni smo mele hostle že vnaprej rezervirane pol smo se pa čist prilagajale...

Js bom vrjetn zlo težko šla na varjanto agencij,da mi vse oni organizirajo,ker si tkole na takem potovanju k ga sam organiziraš velik bolj neodvisen,noben ti ne reče ''zdej gremo pa to pa to pogledat,pol mamo pol ure za kosilo,pa šibamo naprej''
Uporabniški avatar
la_estrella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 269
Na forumu od: 31. 7. 2008
Kraj: Povsod po malo

Neprebrana objavaNapisal/-a la_estrella » 01. Jul. 2011 22:28

Od teh mest k smo jih šle gledat,bi edino Malago spustila...čist nezanimivo mesto,tud tist muzej od Picassa je bl revščina...
Na splošno sm bla pa navdušena nad Madridom,Toledom,Segovio ,Granado in Gibraltarjem...Barcelona pa tko tko

^^Madrid je pač Madrid...utriip glavnega mesta:)
Toledo je tako starinsko,ampak prov paše it na en bolj umirjen kraj po parih dneh ''norišnice'' v Madridu
V Segovii mam frende in mi je blo že zarad tega dobr,k so nam oni razkazal po mestu ;)
Granada-->definitivno pejd v Alhambro :hearts:
Gibraltar je zanimiv,k maš neko mešanico Španije,Anglije in Afrike...se mi zdi kt da se vsi vplivi nekak pomešajo med sabo...

Edino kr je mogoče mal pokvarl celotn vtis je blo to da je bla lih na dan našga odhoda v Španiji huelga...z letalom bi loh potovale sam me,prtljago bi pa mogle tm pustit pa naknadno poslat v Slovenijo...tko da smo ble bl na snađi se :D ...ampak smo useen pršle domov :D
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 01. Jul. 2011 22:48

^^si kar ogromno vidla, fauš :D

Jaz sem bla pa nad Barcelono ful navdušena. Sem šla tud v lastni režiji, mi je boljše tak (čeprav rabiš kar nekaj časa, da vse izbrskaš in si narediš načrte kak pa kaj ampak če je volja...), pa nisi odvisen od nikogar pa še cenovno se je kr splačalo. Srčno upam, da mi še v prihodnjih parih leti rata na kakšen trip okol po Španiji... sem čist navdušena. :)
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
la_estrella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 269
Na forumu od: 31. 7. 2008
Kraj: Povsod po malo

Neprebrana objavaNapisal/-a la_estrella » 01. Jul. 2011 23:06

^^hehe ;D ležim loh tud doma,če pa nekam grem si hočem pa čimveč stvari ogledat...k je preveč držav na svetu da bi kdaj šla v kšno 2x na potovanje :)

Ubistvu smo v Barcelono pršle prvi dan...prej smo ful dolg cajta potovale,pa še letalo je neki fuuul zamujalo in smo pršle v Barcelono šele ob 5h zutri namest ob polnoči...spale smo tko ene 3ure,pol smo šle pa direkt po mestu šetat...in itak k nismo vedle kako je s to podzemno smo sam pešačle,pa že tko smo ble čist fuč :P

Tko da...uporablji podzemno! :D
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 07. Jul. 2011 15:19

Ravno prišla nazaj iz potepanja po Barceloni, še vedno noro mesto s še bolj norim in skuliranim folkom. Šla tudi na nekaj enodnevnih izletov po bližnjih mestecih, kot je npr. Girona, uglavnem :top:
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 11. Mar. 2014 15:22

Ali je letel kdo zadnje čase v Sevillo? Ve kdo za najcenejšo varjanto in koliko eur le-to pomeni? Ryanaira ni, razen, če bi letela najprej v london in pol od tam v sevillo, ampak itak pride pol cca. 200eur... kolikor pa bi stal verjetno tudi kak direktni let?
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 11. Mar. 2014 18:53

Ryanair iz Benetk? (vzamem nazaj, vidm da sam še kar na Route map)

Let do Malage in kak javni prevoz naprej? Niso tak dragi po Španiji. Sicer pa tud prek kake Barcelone, UK, neb vedno tak drago pršlo, samo prilagodljivost z datumi in čudne ure, pa bi šlo za okol 100€ pomoje...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov