Španija

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Izgubljen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 31. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Izgubljen » 29. Jun. 2010 17:21

Sem pogledal malo po tem forumu in ugotovil, da posebne teme za Španijo še ni... S prijatelji se v drugi polovici julija odpravljamo v Španijo in Portugalsko pa bi potreboval nekaj nasvetov... Predvsem me zanima kaj svetujete glede prevoze po Španiji? Naš načrt je, da bomo leteli iz Benetk v Alicante na jug španije nato pa bi s prevozom nadaljevali mimo Gibraltarja in Sevile še na Portugalsko, nato pa bi se prek srednje Španije odpravili še v Madrid in Barcelono.... Zanima me kakšen prevoz izbrat? Vlaki po Španiji se mi zdijo čudno dragi :roll: Interrail pa ni vredu, ker ima Španija ogromno doplačil... Za avtobuse pa niti ne najdem nobene koristne spletne strani. Mnogi svetujejo nočne vlake, vendar so tudi ti okoli 50 eurov na eno vožnjo...
vsak nasvet je dobrodošel :D
Live your life
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Jun. 2010 17:24

Kaj pa avto? Road trip :D
Vsaj tak je moj načrt za nekoč :)

Ker za 50€ dobiš (vsaj eno) povratno letalsko karto med 2 mestoma v Španiji.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Izgubljen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 31. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Izgubljen » 29. Jun. 2010 17:53

*mala* napisal/-a:Kaj pa avto? Road trip :D
Vsaj tak je moj načrt za nekoč :)

Ker za 50€ dobiš (vsaj eno) povratno letalsko karto med 2 mestoma v Španiji.


ja samo je problem, ker še nisem tako izkušen voznik, ostali pa tudi ne, tko da ne vem kako bi izpeljali, sploh pa praviji, da so predvsem Portugalci katastrofalniki vozniki in da se težko znajdeš na cesti :D :D ja sem pa dobil letalsko karto prek Ryanaira iz Porta v Madrid za 12 eur :))
Live your life
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 29. Jun. 2010 19:32

Jz sem se po obeh državah kr z avtobusi prevažala (po Španiji je tut kak nočni padel, da se je našparalo na nočitvah). Za Španijo si Lonelyplanet sposodte - ti za vsako mesto piše kam peljejo, kera družba, kolk časa, kolk dnarja.. Drgač je pa tle neka španska avtobusna družba - klik. Za po Portugalski maš pa tle: klik. Sam pazte za ker dan gledate. Jz pa kolegica sva enkrat zadnji bus za naprej zamudili, ker sva mislili, da fura še en kasnej, je bil pa v bistvu ta sam ob nedeljah. Ups :) Ni možnosti izbire angleščine, ccc.
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
Izgubljen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 31. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Izgubljen » 29. Jun. 2010 20:21

miikena napisal/-a:Jz sem se po obeh državah kr z avtobusi prevažala (po Španiji je tut kak nočni padel, da se je našparalo na nočitvah). Za Španijo si Lonelyplanet sposodte - ti za vsako mesto piše kam peljejo, kera družba, kolk časa, kolk dnarja.. Drgač je pa tle neka španska avtobusna družba - klik. Za po Portugalski maš pa tle: klik. Sam pazte za ker dan gledate. Jz pa kolegica sva enkrat zadnji bus za naprej zamudili, ker sva mislili, da fura še en kasnej, je bil pa v bistvu ta sam ob nedeljah. Ups :) Ni možnosti izbire angleščine, ccc.


ej full hvala, tole bo pa pomagalo ja.... ne vem kako nism sam tega našu, vse druge stvari mi je vn metal :roll: :roll: sej to se da tik pred vožnjo kupit karte, ne rabiš prej prek neta rezervirat ? :wink: kaj pa predlagaš da si moramo nujno pogledat?
Live your life
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 02. Jul. 2010 21:48

Um, na splošno ni panike, če sam prideš, kupiš, greš. Pr nama je bil edin enkrat problem z nočnim busom Barca-Madrid, ker so bli vsi polni, sam zadnji bus, ki je bil mal dražji & je najkasnej štartal, je bil še frej. Drgač pa nikol ni blo panike s kartami. Sam tut nisva bli v glavni sezoni (Španija septembra, Portugal pa oktobra), tko da za julij&avgust ne vem, kako je. Bi znal bit kej bolj polno.


Za pogledat pa hm, Madrid je bil men top mesto, Barca & sploh Gaudi je itak fajn. Pol je kul Cordoba, un starejši del - Mezquita je men a must see, uni vrtovi so luštni (se mi zdi, da pod Alcazar spadajo), Sevilla je luštna, v Granado bi šla jz kadarkol nazaj (Alhambro pejte ščekirat), Alicante je fajn za večerni pohod po barih, k so fajn en zravn druzga pa vse tko mal alter, Toledo je tut luštn mestece za enodneven trip iz Madrida. Men je žal, da nism šla še v Cadiz, k je baje hud, pa do Gibraltarja bi šla, če bi šla še enkrat pa za Valencijo mi je mejkn žal, da smo jo spustili.

Portugalska je bla pa pr men bl lagano, mal več na surfu pa manj mestnih utripov - Porto, Lizbona, Sintra, to je pa to od večjih zadev. Za Lizbono bi si jz čimveč dni vzela, k je luštna (plus direkt od tm lahko nardiš en dan izletek do Sintre). Žurat pejte v Bairro Alto v Lizboni! :) Aja pa Cabo da Roca je tut za pogledat, valda. Tm je blo men superfajn. Pa Coimbra je baje kul za ščekirat, sam jz nisem šla. Za južni del pa pojma nimam.

Za kolk cajta pa greste? :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 03. Jul. 2010 14:07

Zdi se mi, da mi je sestra dve leti nazaj rekla, da je s tipom rentala avto, ker se je stokrat bolj splačalo, kot it z vlakom ali busom ali čemerkol.

Sej imaš te centre, nekje ga vzameš, nekje drugje pa vrneš.

Pa vozniki so Portugalci stokrat boljši kot Slovenci (meni osebno so simbol katastrofalnih voznikov Italijani na jugu hehehe) Prevozila sem velik del Portugalske, pa je bilo vse ok, noben ne divja po avtocestah, to sem si ful zapomnila. 120 pa niti km več :D

Edino zmeda je bila v Lizboni v centru, pa še to samo zato, ker ne poznaš mesta, nismo pa mele niti GPSa :) Za po razlih plažah se fijakat je pa itak luksuz :)

Ko sem bila v Španiji, sem se vozila z javnimi prevozi, ker je bila sopotnica ibr proti avtom. Pa ne vem...vlaki so kul, buse pa ibr sovražim. K še lulat ne moreš vmes, dokler ne ustavi
:?
Uporabniški avatar
shinee
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 5. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a shinee » 15. Jun. 2011 23:38

whoa, letalska karta do valencie rezervirana! (:

povratna iz trsta + hostel za 7 nočitev = 124€. :)
Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 30. Jun. 2011 16:23

...
Zadnjič spremenil Marichuy90, dne 02. Apr. 2012 14:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Jun. 2011 16:40

Na maturantskem izletu se gre tud stadion pogledat (ter pavze v Monacu za par urc, tud Nica) :D torej Mondial/Collegium.

A je kdo šel na road trip po Španiji in Portugalski? Moja želja že precej časa. Bi bla vesela kakšnega opisa poti, ter stroškov.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 30. Jun. 2011 16:50

...
Zadnjič spremenil Marichuy90, dne 02. Apr. 2012 14:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Jun. 2011 17:07

Sej tud nočeš bit na busu z maturanti, verjem :D

Na tvojem mestu bi poslala maile agencija, ki imajo ponudbe Monaco- Nica- Barcelona. Ker imajo pri opisu obiskanih stvari vsi neke ..., ki lahko med drugimi pomenijo tudi Camp Nou. Probat ni greh.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 01. Jul. 2011 13:31

Ammm...kaj pa sama organizirat podobno potovanje? :)
Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 01. Jul. 2011 14:07

...
Zadnjič spremenil Marichuy90, dne 02. Apr. 2012 14:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 01. Jul. 2011 15:52

^^pač ne greš z avtom. :P ..vlak mi najprej pride na misel, čeprav znajo bit poleti cenejši; sam če hočeš še tiste vmesne kraje vidt, pol odpade.
V nobenem primeru pa jz ne bi šla več z busom na daljše potovanje, na-a, no way, me ne prepričaš! :D

Mimogrede, bila sem sicer "izven sezone" (februarja) v Barceloni z mami & sestro za 250€ na osebo (letalo + bivanje) (pa še ceneje bi šlo!). Mja, sam pol je treba še jest, plačat kakšne vstopnine..
..na hitro zdej pogledala 3 agencije, ponujajo Barcelono (nekatere z obalo, nekatere z Azurno obalo), od nekje 230€ - s tem da niso vse vstopnine vključene.
Ni pa vidt, da bi katera v svoj program vključevala ogled stadiona.

Eh, ne vem, samo ideje ven mečem; upam, da ti rata najt poceni & izvedljivo opcijo. :wtg:

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov