smučanje

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 30. Jan. 2009 17:34

Js sm vsaj 5krat na let gor in skor nobena bajta nima tekoče vode, pozimi sploh ne, ker je večinoma zmrznjeno, tko da smo mi nosili vodo v flašah, za wc-smo pa sneg topili. V večinah bajt se zbira deževnica pod bajto, in je tako povezano, da v kuhinji teče voda (deževnica)v eni pipi, wc-ji so pa vsi na štrbunk..se pravi v lavor vodo in polivat. Edin kkšne nove bajtice imajo vodovod kot npr. od elektro bajta sam to verjetno vi nimate. Elektriko tud nimajo vse, velik jih je pač na sveče...kkšno se dobi tud z enelktriko, sam isto bolj nove bajtice. katero pa imate? mogoče sem že bila? Treba je vedet, da je večina bajt starih, tiste ki so pa prenovljene so pa itak privat, tko da tukaj luksuza ni za pričakovati.
Uporabniški avatar
lolika11
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 287
Na forumu od: 16. 7. 2008
Kraj: In his room

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika11 » 30. Jan. 2009 19:54

tanika* napisal/-a:Js sm vsaj 5krat na let gor in skor nobena bajta nima tekoče vode, pozimi sploh ne, ker je večinoma zmrznjeno, tko da smo mi nosili vodo v flašah, za wc-smo pa sneg topili. V večinah bajt se zbira deževnica pod bajto, in je tako povezano, da v kuhinji teče voda (deževnica)v eni pipi, wc-ji so pa vsi na štrbunk..se pravi v lavor vodo in polivat. Edin kkšne nove bajtice imajo vodovod kot npr. od elektro bajta sam to verjetno vi nimate. Elektriko tud nimajo vse, velik jih je pač na sveče...kkšno se dobi tud z enelktriko, sam isto bolj nove bajtice. katero pa imate? mogoče sem že bila? Treba je vedet, da je večina bajt starih, tiste ki so pa prenovljene so pa itak privat, tko da tukaj luksuza ni za pričakovati.


Od policije imamo... mi se odločujemo, ali bi šli gor ali pa raje kam drugam, v bolj civiliziran svet, tko da mi vsak napotek pride prav :)
♥ Ljubezen je kot šah; vedno te zbije kak konj, medtem ko osvajaš kralja
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 30. Jan. 2009 20:12

Čigave policije? če je kamniška je potem kr dobro opremljena...za ostale pa nažalost ne vem. Tko kot so že napisale je elektrika možna na sončne celice, voda je pa skor povsod isto. Sej drgač pa je večina bajtic poleg kkšnega doma pa pač skočiš tja in vse opraviš, tam imajo tekočo vodo. Midva greva tud čez 2 tedna gor mal smučat, tud če je pomankanje gor je še zmer en od lepših krajev v sloveniji še posebi pozimi :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 30. Jan. 2009 20:13

Velika planina pozimi je K R A S N A!!!! :wink: res vredno usake necivilizacije!
Dokaz:

SlikaSlikaSlika

(mal megle je blo no, na usake kvatre, ponavad lih takrat k sm jst iz "brloga" s fotičem prlezla) :D

drgač morš pa pr štromu merkat, ful zapirat luči, pa čimmanj uporablat pipo če je na električno pumpo, da nebi ostal brez luči slučajno :)
Uporabniški avatar
ice-red
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 60
Na forumu od: 4. 2. 2007
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a ice-red » 30. Jan. 2009 21:36

jest sm bla zej v franciji en tedn. ma smučišča da dol padeš. naša se lahko kr skrijejo.
se pa res nasmučaš za cev let.
kimica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kimica » 01. Feb. 2009 18:21

Jaz sem bila eno leto na Kronplatzu v Italiji in je res bombastično, le drago je za znoret, res..Karte po 180€ za cel teden..uffaa..
Za Novo Leto ali naslednje leto pa gremo na Jahorino v Bosno, ker je tako krasno pa še karta je 80€..Vse je poceni..
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 01. Feb. 2009 18:32

jaz sem bila en teden v saalbachu in lahko rečem, da se lahko pri nas skrijejo...super je bilo...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
Ange|ina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 26. 8. 2004
Kraj: Pred tipkovnico in ekranom :)

Neprebrana objavaNapisal/-a Ange|ina » 01. Feb. 2009 20:03

kimica napisal/-a:Jaz sem bila eno leto na Kronplatzu v Italiji in je res bombastično, le drago je za znoret, res..Karte po 180€ za cel teden..uffaa..
Za Novo Leto ali naslednje leto pa gremo na Jahorino v Bosno, ker je tako krasno pa še karta je 80€..Vse je poceni..


brez zamere ampak mislm da jahorine ne moreš primerjat s kronplatzem na popolnoma nobenem nivoju..

Kronplatz je fenomenalen in vreden obiska.. mi hodmo že 13 let in vsako leto nas pričaka kej novga.. najbolš od vsega je pa to, da nimajo niti ene vlečnice, same gondole in sedežnice.. pa proge, ki so dolge tudi čez 6km.. za ceno bi pa sam primerjavo dala - 6dnevna karta v kranjski gori stane 147€, na kronplatzu pa 179€, s to razliko, da je na kronplatzu čez 105km prog, v Kranjski pa ne vem če jih je vsega skp 10km (na uradni strani sicer piše da jih je 30km, sam jst resnično ne vem kje so jih najdl)..

dobr, sj ne rečem.. enim pač res ni do tega da smučajo od 8:30-17:00 non stop 6 dni.. sam če pa si res taprav smučar, k bo izkoristu karto, potem je definitivno neprimerljivo bolš dat mal več za karto, pa it nekam k maš tooolk možnosti za smučat..

Angie
Aye papi eres tan grande y tan duro, Y me lo da tan bueno, Tu eres mi pecado mortal, Coje lo otra vez!!
kimica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kimica » 01. Feb. 2009 20:43

Draga moja Angie..Res da se Kronplatz kar se tiče dolžin prog ne more primerjat z Jahorino. Namreč, Kronplatz ima 105km, Jahorina pa le 25km.
Ampak nič za to. Ker je smučišče krasno tudi na Jahorini.
Res je Kronplatz fenomenalen, ampak je vse skupaj predrago.
Namreč, cene apartmajev in hotelov so na Kronplatzu apsolutno too high..
Hotel za en teden 2 odrasli osebi cca. 1300€, na Jahorini cca. 500€.
Je bistvena razlika..
Jaz kadar grem smučat izkoristim maximalno. Od 9:00-16:00.
Tako, da se to da kjerkoli.
Ne rečem, jaz tudi ne maram slovenskih smučišč, ker ni to to..
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 02. Feb. 2009 10:57

ice-red napisal/-a:jest sm bla zej v franciji en tedn. ma smučišča da dol padeš. naša se lahko kr skrijejo.
se pa res nasmučaš za cev let.


Kje točno si bla u franciji??
Uporabniški avatar
Ange|ina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 26. 8. 2004
Kraj: Pred tipkovnico in ekranom :)

Neprebrana objavaNapisal/-a Ange|ina » 02. Feb. 2009 11:05

Kimica - nš apartma, oddaljen 1 minuto z avtom od smučišča v dolini Bruneck je letos prišel za 3 osebe 39€/dan - torej za en teden 273€ oz. 91€ na osebo za cel teden.. kako je to predrago??? s tem da je to apartma, ki je fenomenalno opremljen in ima vse - od pomivalnega stroja v kuhinji do dvd predvajalnika v dnevni sobi.. nevem, osebno me nikol ni vleklo v hotele na smučanje, tko da hotelskih cen pa res ne poznam..

Angie
Aye papi eres tan grande y tan duro, Y me lo da tan bueno, Tu eres mi pecado mortal, Coje lo otra vez!!
kimica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kimica » 02. Feb. 2009 17:14

Aha..Ne vem..To je vse odvisno na kašen apartma naletiš.
Težko je najt nekaj kar je bolj cenovno ugodno.
Ma računaj, da so karte res drage na Kronplatzu..Drugače pa ok, vaš apartma je kar precej ugoden..
Kako pa ste na to naleteli??
Drugače pa..mene je Brunecka strah..Je preveč strma pista in nisem lih najboljši smučar, lih za silo, da stojim skupaj in presmučam Ruiz pa Val D' Oro..:)
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 03. Feb. 2009 11:51

Jst sm bla u franciji u apartmaju za 6 oseb,blo nas je pet,dal smo pa 110€ na osebo za apartma+7-dnevno smučarsko karto za osem smučišč.Najcenejša varjanta kar je lahko dobiš za tedensko smučanje.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 03. Feb. 2009 23:33

Mo
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Dec. 2010 8:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 04. Feb. 2009 10:30

Serre Chevalier
Slika

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov