ČRNA GORA

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 27. Jan. 2010 4:20

ne splača se prek agencije. če greš z lastnim prevozom, te tam na glavni magistrali v budvi na vsakem vogalu čakaju "strici", ki ponujajo sobe ali apartmaje s klimo po zelo ugodnih cenah (10-20eur na noč) . te dosti ceneje pride kot če greš z agencijo, sploh pa si sam lahko izbereš sobo oz. apartma, ki ti najbolj ustreza, ker te dobesedno zahaklajo na vsakem vogalu v tistem apartmajskem naselju ob magistrali. hiše so pa vse dost nove, večinoma apartmajske vile. ne morš se zaje bat. za jest maš miljon restavracij ob plaži in na magistrali. imaš samopostrežne restavracije in pa normalne restavracije, tudi ogromno fast foodov, mcdonalds... ni da ni. za žurat je dost na plaži, največji diskač je trocadero, kjer se vrtita house in narodna, po drugih klubih tudi rnb. samo čez dan je na plaži guuuuužva nenormalna in se ljudje stiskajo kot sardelice. če si ne želite take gužve na plaži, vam priporočam, da se kopate v Bečičih, je dve minutki stran od budve z avtom, al pa v campu Jaz, tud blizu. to ti zdej govorim za budvo, za druge kraje pa ne vem. v hercegnovem sem bla samo enkrat, samo se ne dogaja tolk kot v budvi, pa v ulcinju sem bla enkrat, samo tam mi pa sploh ni blo všeč, ker je preblizu albanske meje, krave hodijo po cesti... budva je res kul, samo jaz sem se je že naveličala. aja, pa ne splača se izven sezone, najbolš je avgusta, ker se takrat največ dogaja.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 27. Jan. 2010 10:29

Jaz se letos po vsej verjetnosti ponovno odpravljam v Črno Goro, tokrat v Čanj (lani sem bila v Budvi). :cool:

Kot tudi lani, se gre letos z busom, privat organizacija.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 27. Jan. 2010 11:41

jaz grem v Črno goro v petek, 5.2.2010 in se vrnem 13.2.2010. Hotel Plaža, Hercegnovi...

zimske priprave kakopak! :D
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 06. Feb. 2010 21:28

mislim, tile črnogorci so indijanci, majkemi...

danes smo drugi dan dol, in kakor rešim en problem, že je tukaj drug...

drugi dan sem že pogruntal, da če oni rečejo pol ure, to pomeni 1 uro...računaj x2...ga vprašam koliko je vožnje do stadiona, on pravi pol ure, na koncu bila ena ura...

pridemo na stadion pol ure pred tekmo, morali bi najmanj uro, da bi opravili vse "obrede" (preoblačenje, sestanek pred tekmo, 30-35 min ogrevanja), tip (Slobodan mi je ime, predstavlja se kot Slobo)pravi: rano smo došli, još je pola sata do utakmice...pa jebo te pas, zamujamo, ti pa rano smo došli... :roll:

nasprotne ekipe pa še ni...pet minut pred tekmo: kje so sodniki? ni sodnikov! pa jebote, če zrihtaš tekmo, za kar ti plačam, zrihtaj tudi sodnike! ja pa bo eden od vaših sodil! ja pa ne bo sodil, nismo mi tukaj prišli gledat lepot črne gore ampak trenirat...in igralci bodo igrali ne sodili!

potem se je nekako njihov trener odločil, da bo on sodil...pa smo rekli, da bo njihov igralec en pomočnik, naš pa en. grem do upravljalca stadiona in ga vprašam: ima zastavica za sudije? pa čisto iz tretjega prostora se en zadere: nema!

pa vidim tam ene kratke palice pa mu rečem...tu so 2 kratke palice, sigurno imate kot zastavice za glavno igrišče, vzemi 2 zastavici pa ti palici pa jih bomo gor dali pa bo ok. pa on reče: lako čemo, nema problema!

sem mislil, da mu bom kamen v glavo vrgel! :D

potem...ne vem, če kdo pozna hercegnovi, je enosmerna ulica ozko, parkirajo kot zmešani...z avtobusom je umetnost priti skozi...poleg tega pa je en zajeban podvoz...pa pravi Slobo šoferju: pa nema problema, znaš koliko takvih avtobusa dodje kod nas?
pa danes varnostnik pred hotelom reče šoferju: svaka ti čast, skoro nitko si ne usudi doči sa ovako velikim autobusom ovde, svi autobuse ostavljaju gore na parkingu... :lol:

mislim, ti črnogorci so prevare, da večjih nema!:D

ampak tudi jaz si dajem duška...Slobu pričam viceve o crnogorcima... :lol:
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 06. Feb. 2010 22:56

:lol: :lol: :lol:
Gone
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 07. Feb. 2010 0:29

O Jochie teb pa dogaja :D :lol:
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 07. Feb. 2010 0:56

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 23:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Mimi123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 18. 6. 2009
Kraj: *somewhere over the rainbow*

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi123 » 07. Feb. 2010 2:07

Tigi napisal/-a:Ogledal smo si Cetinje, Kotor,...Full lepo in zanimivo sam kaj ko sem sama zelo malo zastopila tako, da sedaj vse informacije berem na netu...pač ne zastopim Hrvaščine... :oops:



Hrvaščine v Črni gori?? :lol:
Ut ameris, ama...

“I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.”
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 07. Feb. 2010 19:00

AAAhahahaha Jochie!!! :lol: Take podobne dogodivščine moj fant doživlja k je tud trener nogometa. :D Prov vidm te tvoje scene...Pa tud v Hercegnovi smo bli in se vozili po tej mini cestici (vsaj mislm, da je to ta)...sam ste res frajerji! :D
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 07. Feb. 2010 20:17

današnje scene:

pridemo zjutraj na trening v Kumbor, to je igrišče v bivši vojašnici, seveda nas je Slobo vodil s svojim škoda pickupom...

zavijemo v vojašnico, po 50 metrih se ustavimo, ob cesti je bilo drevo, katerega debela veja se je razbohotila čez cesto...seveda na višini, najmanj pol metra nižje od avtobusa...

ovdje ne možemo preči...Slobo: pa nema problema, samo neka autobus odgurne ovu granu!

pa P***a, veja debela pa da jo bo avtobus odrinil! :roll:

potem slobo začne gledati vejo, gleda drevo s takšnim pogledom, kot da je drevo z marsa padlo ter reče: pa juče nije bilo drvo tako nagnuto, to se je nagnulo danas! :eek:

popoldne se je hvala bogu razjasnilo...se peljemo na trening v kumbor, prva ugotovitev o cesti, ki pelje čez hercegnovi, je bila ta, da spominja na drevo! zakaj? kakor po prežaganem drevesu vidiš, koliko je staro, lahko vidiš na hercegnovski cesti, kdaj in kolikokrat so jo kopali za kanalizacijo oz. kateri kop je najstarejši...majkemi, na eni obični ozki cesti trije zakrpani jaški...

ceste v črni gori še niso slišale za odvodnjavanje...na cesti toliko vode, revež tisti, ki se takrat znajde tam, ker avtomobili ne jebejo, to šprica na vse strani... :roll:

torej popoldne, med hercegnovim in kumborjem je en tunel, dolg nekje 200-300 metrov, notri 4 luči, seveda se nič ne vidi...zunaj jasno vreme, ne dežuje, prideš v tunel, začne padati naliv s stropa! :lol:

pa to so indijanci, majkemi... :D

aja, jutri igramo prijateljsko s srbskim prvoligašem, pridem jaz prejle do Sloba, ter mu rečem: za sutra obavezno 3 suca. on pa meni: ja sam organizirao teren, vi organizirajte suce. ne može ko od vaših sudit?
pa ne može, mi smo došli trenirat, ne sudit! :evil: prvi i zadnji put sam u crnoj gori pa da bi morao još suce organizirat!

mislim, ta človek je prevara od prevare :eek: :roll: :D

jaz samo čakam zadnji dan, ko bodo račun izstavili... :eek: sem rekel našim, da brez moje vednosti nobenega naročila, vse kar bodo dali v pranje obvezno meni javiti, da potrdim ter seveda zapisati... :eek:

indijanci eni... :roll:

edit: aja, ko sem se še v sloveniji dogovarjal za te priprave, je bilo igrišče Kumbor po Slobovih meritvah od hotela oddaljeno 3km... čez par dni je bilo oddaljeno max. 5km... no, kruta realnost je tja in nazaj 17km, torej nekje 8,5 km...

še ena o varnostniku od včeraj...se pogovarjamo o včerajšnji poti u Tivat, kjer smo igrali tekmo, rečem, da je slobo rekel, da je oddaljen pola sata, a uistinu smo vozili skoro sat vremena...pa reče: slobo je budala, pola sata je samo do trajekta (kar je nekje resnica). potem se pogovarjamo o teh 3-5 km o kumboru pa varnostnik reče: brate, pa to ti je 5 minuta lagano peške... :D :D :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 07. Feb. 2010 20:36

^^ :rofl:
Torej, vicev o Črnogorcih ni, vse je res? :lach:
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 07. Feb. 2010 20:45

aja, pa še nekaj moram povedat, upam, da bom uspel slikat...torej ob cesti je ena hiša, ki od daleč zgleda čudovita...rumena fasada, beli oboki okrog oken, zelena polkna in vrata...

potem pa prideš blizu in vidiš, da je od vseh strani okoli hiše napeta neka cerada, na kateri je vse skupaj narisano, edino na delu, ki gleda na morje, te cerade ni in hiša je prava podrtija! :lol: :lol: :lol:
Zadnjič spremenil Jochie, dne 07. Feb. 2010 20:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 07. Feb. 2010 20:50

^^ :rofl:
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 08. Feb. 2010 11:00

danes je lepo sončno vreme, sonce tako sije, da gledat ne moreš... :)

se pogovarjam z varnostnikom pred hotelom, se pogovarjamo o cenah, da so takšne kot v Sloveniji pa ga vprašam koliko zasluži. pravi da 260€.

pa kako možeš preživjet?

pa nikakvo, bogami, brate! :lol: :lol: :lol:

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov