Rim in Neapelj skozi moje oči.

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

TanjaBelieve
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 23. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a TanjaBelieve » 11. Jan. 2012 12:31

Pred kakšnim letom sem bila v Rimu in Neaplju za 3 dni in ker sem bila očarana nad Rimom sem se odločila, da malo povem kako sem ga jaz doživela. Od spodaj je nekaj slik.

Vatikan - meni se je zdej presenetljivo majhen in ta del kje je papež je bil tko v primerjavi ko vidiš na televiziji mejhen. Notranjost ni kaj preveč zanimiva, nevem jaz sem osebno pričakovala kaj wow velikega. Sem šla na vrh, na stolp in zidovi so kr popisani na nekaterih delih.

Fontana Di Trevi - tega sem ze najbolj veselila in spet sem pričakovala nekaj veliko večjega. Vseeno, bilo je prelepo, velika gneča in nasploh težko prideš do prostora, da vržeš kovanec notri.

Španske Stopnice - prelepe, ampak prepolne. Gneča je na vsakem koraku, sem pa videla uličico blizu kjer najdeš trgovine Gucci, Prada itd.

Kolosej - neverjeten! V nebesih sem bila, resno je prelepo in ogromen je.

Panteon - je bil glih na popravilu, eno stran so obnavljali. Kr lepo je in moški, ki so zunaj oblečeni v neka oblačila kao iz starih časov te povabijo in ti dajo krono na glavo.

Bazilika svetega Pavla - moja najljubša cerkev, notranjost je prelepa. Resno, morate si ogledati, če obiščete Rim.

Vsi so prijazni in barantajo za cene, te hvalijo in govorijo kako lep si in take hehe moraš pa bit pazljiv, ker sem imela dogodek, ko sem v Neaplju sedela na klopci in brala vodnik po Rimu in se je neki moški na kolesu pripeljal in se usedel in me začel spraševati, če sem sama in to. Sm samo rekla: I have to go in sm letela haha

Slika Slika Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 11. Jan. 2012 15:57

Lepe fotke!

Tudi sama sem bila pred leti večkrat po Italiji in letos je spet v planu. Te ture na katerih sem bila so bile umetnostno zgodovinsko prilagojene - torej manj šopinga in več izobraževanja.

Vatikan meni osebno veličasten, ker na tako majhnem koščku vidiš ogromno količino slik, fresk, kipov, umetnin, ki si jih prej gledal samo na slikah. Cerkev sv. Petra ena najbolj veličastnih cerkev, kar sem jih videla. Imeli smo se možnost povzpeti na kupolo in od tam je razgled res fantastičen.

Fontana di trevi tako kot si rekla - gneča. Sicer pa lepo videt v živo.

Kolosej se strinjam z napisanim. Fascinantno, sploh ko pomisliš, kdaj je bil zgrajen in kako dolgo je "preživel"

Španske stopnice nič posebnega, gneča. Ok, maš pa en kup dragih trgovin pred katerimi smo se vse punce hotele fotkat :D

V splošnem je zame Italija ena najbolj fascinantnih držav zaradi svoje kulture, umetnosti, navad, znamenitosti, ljudi. Gneča v večjih mestih me niti ne moti preveč, navadila sem se tudi že, da se angleško ponavadi ne moreš nič zmenit, moti me samo še to, da bi ti Italijani radi vse, res VSE zaračunali, tam še luft ni zastonj.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
LiEn
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 15. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LiEn » 21. Mar. 2012 23:04

Če ti je Rim tako zelo všeč, ga lahko večkrat obiščeš in še dodatno raziščeš :)
Imaš vlak iz Trsta do Rima za cca. 100 eur povratna karta, če ujameš kako akcijo, še bolj poceni ;)
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 26. Mar. 2012 9:33

Je potem najcenejša varianta do Rima z vlakom?
Uporabniški avatar
Norika33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Norika33 » 28. Mar. 2012 10:25

Je varianta z vlakom, samo če pogledaš lahko dobiš tudi letalsko karto za ta denar, pa hitreje boš doli. Jaz sem letela z alitalia iz Trsta za 70€ povrtano karto, sicer leti AirOne ampak je del družbe Alitalia!
Ne kupujem v DM-u, ker ignorirajo nekatere slovenske izdelke!
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 31. Mar. 2012 13:07

Super! Planiram Rim, ampak bi najraje šla z letalom. Ima še kdo izkušnje z letalom do Rima? Iz Zagreba, Gradca, Brnika? S katerim prevoznikom in kakšne približno so cene?
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 04. Apr. 2012 14:08

^^ Dans sm mal gledala, kr ugodne variante so z easyjetom iz Benetk. :top:

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov