Plačevanje s kartico

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 18. Apr. 2012 20:36

wait, what? Pa sej Visa Electron nej bi bla vezana na osnovni bančni račun (zato se verjetno dobi 2 kartici, še maestro za OR); VE ima pa tudi, poleg 16-mestne (ki je "norma" za številke kartic v mednarodnem prometu) napisano cifro osnovnega računa. Dej še 1x dobr preglej kartico kaj ti gor piše (in NE nam hodit govort na forum, samo preveri pač vse, MORA bit cifra OR).
Nakazuješ pa na OR, s katerega tud VE potem vleče sredstva.
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 18. Apr. 2012 21:09

Ja saj tako sem si jaz predstavljala... en račun in pač ena navadna in ena za elektronsko uporabo :D
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 18. Apr. 2012 21:51

:roll: sama mam ta šit 2 računa sta..
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 18. Apr. 2012 22:15

Ja pa kak? Pa sej če že imaš pri njihovi banki račun odprt, zakaj bi ti še enega odpirali? To mi ni jasno... Oziroma če greš prav z namenom VE odpret račun, pa ti 2 odprejo, brez, da bi jih prosil za to? :gruebel: In enega sploh ne rabiš? Wtf?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 18. Apr. 2012 23:20

najstnica, vem da sta 2 računa (mam tud jz že kšnih 5 let :P), en je osnovni, drugi Visa - ki je pa vezan na OR, se pravi s slednjega pobira sredstva.
Razumem, da morata bit 2; a.)si že komitent (že imaš OR), b.)nisi komitent in želiš Viso, potem rabiš še njihov osnovni. Ampak sredstev se NE polaga na Viso - ta del me je zmotil.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 27. Jun. 2012 18:05

Tada!
V izogib zgori opisani zmešnjavi (ko je dobila 2 kartici, hotela pa samo 1), KONČNO v Slovenijo prihaja "predplačilna" Visa Electron (dobavljiva pri Banki Koper), za še vse ostale, ki so do sedaj imeli zadržke pred spletnimi nakupi - narod, navali :D

glavne prednosti & lastnosti
*varno spletno nakupovanje - ni vezana na transakcijski račun
*visoka zaščita pri izgubi ali kraji kartice - na kartici samo toliko kot smo si naložili
*za komitente ali nekomitente
*bremenitev računa je takojšnja - enostavo upravljanje z denarnimi sredstvi
*stroški: nadomestilo za izdelavo kartice v enkratnem znesku 10 eur (:!: do 01.09.'12 se ne zaračuna)
-niso mi pa najbolj všeč tele tarife
    /predplačilna kartica Activa Visa Electron/
    *dvig gotovine na bankomatih Banke Koper - se ne zaračuna
    *dvig gotovine na blagajni preko POS terminala - 2,50 EUR za izvršeni dvig (???)
    *dvig gotovine na bankomatu druge banke v Sloveniji in v državah EUR območja - 0,50 EUR za izvršeni dvig
    *dvig gotovine v tujini izven EUR območja - 2,50 EUR za izvršeni dvig
    ->kam spada potem spletni nakup? :gruebel: Valda mora biti brez dodatnih stroškov.


Skor me mika jo vzet, kar tako za hec, ker mi je pač všeč ideja te kartice :oops: :D, ampak mislm, da pač ne bom.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 27. Jun. 2012 23:43

Spletni nakupi ne spadajo pod nobeno od teh tarif. Ponavadi so kar brez dodatnih stroskov, tako da verjetno je tako tudi pri tej kartici.

Dvig gotovine na blagajni prek POS terminala je pa v bistvu cisto obicajno placilo s kartico, ampak oni ga obravnavajo, kot da si dvignil gotovino in placal z njo.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 28. Jun. 2012 10:52

^^ja, sej razumem delovanje, sam pri drugem delu me je konkretno presenetila višina "provizije" (or whatever) na transakcijo - 2.5€ :eek:

*edit, my bad: na linku "tarife" se "predplačilna activa visa electron" pojavi 2x, z različnimi zneski :gruebel: (sem poslala vprašanje na banko)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov