od kod vam denar?

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 22. Jun. 2008 13:21

blue eye napisal/-a:Ja delat pa šparat je treba, sej k se velikrat odrečeš kakšnim nepotrebnim stvarem se lahko od tega nabere kr precej keša..


Ja, to je res, da se res odločiš da boš šparal in ne zapravljal za stvari ki niso nujne (cote, kozmetika in podobno), se da FUL prišparat. Js sm tak šparala 4 mesce in se mi je kr lep kup nabral, pa nism niti nikjer delala (res pa je, da mam štipendijo). No, sicer sm mela vmes še rojstni dan, ampak tud če odštejem dnar ki sm ga dobla, sm kr presenečena da mi je ratal tok našparat, sploh men, ko me ponavadi zmeri dnar tišči. :D No, zdej se pa že par mescev spet spravlam šparat za kakšno potovanje, pa nekak zmeri odlagam. :D Sam sej bom ... zdle bo lažje, ko bom kej delala med počitncami pa tak. :)
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 22. Jun. 2008 13:34

jaz sem bila pred kratkim 18, pa sem bila sama (brez starsev) do zdaj tri poletja po skoraj en mesec v Londonu, dvakrat u Parizu (+disneyland), v Litvi in Latviji, pa enkrat ceu road trip po Evropi do Londona...seveda se vsako leto na Hrvaskem na morju, pa v raznih mestih v blizini kot recimo Benetke. Trenutno sem pa na Kreti. moj oce da veliko na potovanja in izkusnje ki se tam dobijo, zato mi poskusa cim vec tega omogocit, nekaj pa dam tudi sama (Zoisova stipendija - vec kot 200evrou na mesec), nisem pa se nikoli v zivljenju delala, niti pocitniskega dela (ni casa ker me poleti ni doma :D ). ampak mislim da sem si tako nabrala ogromno enih izkusenj in samostojnosti, tako da om to definitivno omogocila tudi svojim otrokom ce bodo tako zeleli. aja no, trenutno sem sicer au pair, in dobim svoj denar za ''pocitnice'' :D
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 22. Jun. 2008 15:32

predvsem se je treba naučit varčevati, kar pa zna bit kar težko. vendar se da, če maš pred sabo nek cilj, za katerega varčuješ.
rosomah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a rosomah » 27. Jun. 2008 22:50

Varčevanje za potovanje. Pa ne se hecat. Potem si v poziciji, ko gres samo na taka potovanja, ki so cenejsa. Ne, hvala.
Maldivi, Bali, Sejseli, Karibi, Hawai, California, Fidji, Cookovi otoki .... to so destinacije, ki niso za tiste, ki bodo potovali z regresom.
Na Maldivih sem zapravil takrat 6000 dem za enega, a to je bil vstop v lastne sanje. Enako en mesec rajskega Balija in Lomboka. Da ne govorim o treh mesecih v Californiji. itd.
Egipt in Turcija pa je destinacija za bedne sanjace, ki mislijo, da so nekaj doziveli, ce so bili nekje na tujem. Egipt me je pustil hladnega in tudi Dubaj je ena sama pescena zabit z umetno nasajenimi palmami, sem pa tam naredil dovolj posla, da sem potem lahko tri tedne cucljal pina colado in sanbuco na Maldivih. Madoogali je zakon.

Na potovanjih gledam bedne bekpekerje, ki se plazijo povsod in hodijo v boljse hotele samo na forografiranje. Bolje bi jim bilo kje na Jadranu, a kako bi se potem hvalili, da so bili kje v eksotiki. To, da so spali na trznicah pod stojnicami, pa bolj malokrat povedo.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 27. Jun. 2008 23:06

Če ne premoreš toliko empatije, da bi dojel homoseksualnost, se ne čudim, da ne dojameš, da imajo ljudje tudi kje drugje različne preference.
Nekateri uživamo tudi v low budget počitnicah. Ni nujno, da zato, ker si ne moremo privoščiti razkošnejših.
Tudi če zadenem v nedeljo na loteriji, ne bi šla na počitnice, kot jih opisuješ ti. Če pa tebi paše - go for it.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 27. Jun. 2008 23:26

rosomah napisal/-a:Na potovanjih gledam bedne bekpekerje, ki se plazijo povsod in hodijo v boljse hotele samo na forografiranje. Bolje bi jim bilo kje na Jadranu, a kako bi se potem hvalili, da so bili kje v eksotiki. To, da so spali na trznicah pod stojnicami, pa bolj malokrat povedo.


Pa si se kdaj uprašu, če mogoče backpack-erji ne uživajo u tem, da napokajo tist ruzak in se podajo u "neznano", sprot odkrivajo poti, ljudi, kraje, jim noben ničesar ne narekuje, grejo po svoje, delajo po svoje, ne nucajo petih zvezdic in mini bar postrežbe, ampak uživajo raztegneni na spalki, nek pod eno palmo, medtem k žvečjo sadje z bližnje tržnce ...? Odkrijejo in doživijo pa gotou velik več (in dost bl pristno) kt tisti, k jim je pomembn hotelski kompleks, srkanje hladnih koktejlčkou, za doživet deželo pa jim zadostujejo morebitni organizirani izletki.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 28. Jun. 2008 18:21

rosomah napisal/-a:Varčevanje za potovanje. Pa ne se hecat. Potem si v poziciji, ko gres samo na taka potovanja, ki so cenejsa. Ne, hvala.
Maldivi, Bali, Sejseli, Karibi, Hawai, California, Fidji, Cookovi otoki .... to so destinacije, ki niso za tiste, ki bodo potovali z regresom.
Na Maldivih sem zapravil takrat 6000 dem za enega, a to je bil vstop v lastne sanje. Enako en mesec rajskega Balija in Lomboka. Da ne govorim o treh mesecih v Californiji. itd.
Egipt in Turcija pa je destinacija za bedne sanjace, ki mislijo, da so nekaj doziveli, ce so bili nekje na tujem. Egipt me je pustil hladnega in tudi Dubaj je ena sama pescena zabit z umetno nasajenimi palmami, sem pa tam naredil dovolj posla, da sem potem lahko tri tedne cucljal pina colado in sanbuco na Maldivih. Madoogali je zakon.

Na potovanjih gledam bedne bekpekerje, ki se plazijo povsod in hodijo v boljse hotele samo na forografiranje. Bolje bi jim bilo kje na Jadranu, a kako bi se potem hvalili, da so bili kje v eksotiki. To, da so spali na trznicah pod stojnicami, pa bolj malokrat povedo.


Oprosti rosomah ampak s tem svojim prispevkom si dokazal bolj neko omejeno gledanje na svet in ne na neko razgledanost.
Skušaš sebe postaviti nad vse ostale ljudi ampak ti ne uspeva...kažeš s svojim razmišljanjem ravno obratno :wink:
Vse destinacije, ki si jih naštel v svojem prispevku so narejene večinoma umetno za jemanje ljudem denar. To so očitno storili tudi tebi(samo da se ti pač počutiš uspešnega in nekaj več sedaj, ko si se izprsil)...in zaradi tega si lastiš pravico, da vse te ljudi, ki potujejo da vidijo svet(mednje spada tudi narava, prebivalstvo avtoktono in vasice kjer običajni ljudje živijo) in ne samo ležalnik pred hišico in pljuckanje pina colade označiš za reveže in luzerje, ki so neki wonna be-ji.
Ti si neki kvazi wonna be...ki skuša izstopati od ostalih in se postaviti nad njih.
Kdo je tu bolj pristen popotnik:
1. Plačam 6000$+ za odhod na eminenten otok kjer imam svojega maserja, strežbo 24h na dan all inclusive, jakuzzi pred hišico in v hišici, plažico pred pragom, posteljo s svileno posteljnino, itd.
2. Plačam 1500$ za karto letalsko in si prej naredim načrt katera mesta želim videti in kam iti da bom videl čimveč znamenitosti in značilnosti kraja kamor potujem...s seboj bom imel 1000$ za sproti in prespal v hostlih ali pa se nekam butnik v naravo.

Mislim, da je razlika očitna...vsako tele ima svoje veselje...in če nekomu več pomeni to da spozna ljudi in se nekako poiztoveti z deželo v katero je prišel še ne pomeni, da je v luzer...prej nasprotno...
Pogledi na svet so različni in svetovi so različni...ti si pokazal s svojim razmišljanjem kakšen je tvoj pogled na svet...naj ti povem, da ti ne zavidam tega pogleda na svet...
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 28. Jun. 2008 19:14

@rosomah: Ob tvojih izjavah sem se znova zavedla na kako nizki duhovni ravni je lahko človek. Hvala naravi, bogu, vsem svetnikom in grščemu zboru bogov, da nisem taka.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
blue eye
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 726
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a blue eye » 28. Jun. 2008 19:35

g00fy_qa napisal/-a:@rosomah: Ob tvojih izjavah sem se znova zavedla na kako nizki duhovni ravni je lahko človek. Hvala naravi, bogu, vsem svetnikom in grščemu zboru bogov, da nisem taka.


Me se strinajm, ko sm brala te tvoje izjave rosomah sem se sam za glavo prjela, misl v zlo zlo negativnem smislu, se sploh sprašujem koko lahko kej takega napišeš na tem forumu...ajej mal se zamisli pri svojih besedah
Za dežjem vedno posije sonce!!
Uporabniški avatar
ameba
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ameba » 28. Jun. 2008 19:36

Meme pa zgolj zanima kaj si imel od potovanja na Havaje, pa Cookove otoke? Si spoznal običaje ljudi, se mogoče pogovoril s kakšnim domačinom, odkrival način življenja tamkajšnjih prebivalcev? Dvomim. Res da so omenjene destinacije že tako skomercializirane da težko prideš v kontakt z domačini, ampak vseeno. Dal si nevem koliko evrov za kaj? Za to da si ležal v hotelu ves dan, odšel popoldne na plažo, zapravljal denar za koktajlčke? Če je tebi to užitek, ok, ampak meni se zdiš bolj beden od vsakega backpackerja. Zato ker nimam denarja da bi si lahko privoščila hotel s 5zvezdicami pa naj bom raje doma? Ne hvala...pač zberem nekaj nujnega dnerja za letalsko karto in najnujnejše stroške in se podam v svet. Pa tudi če sem kakšen dan malo lačna, tudi če me boli vrat, ker si ne morem privoščit masaže....Koga briga? Vsaj spoznam pristne ljudi, imam kontakte s prebivalci določene dežele, moji edini sogovorniki niso natakarji v prefinjeni restavraciji. To je užitek, odkrivanje sveta, pustolovščina. Čar je v tem, da ne veš kako boš prišel iz enega kraja v drugi, ko ne veš kaj te naslednji dan čaka. A če vse življenje preživljaš dopust v top hotelih tega pač nikoli ne boš razumel.
Jaz sem doživela oboje...luksuzne hotele in spanje na plaži zaradi pomanjkanja denarja...in verjemi da sem dosti bolj uživala ob spanju kjerkoli že, kot pa v mehki postelji v 10 nadstropju.
rosomah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a rosomah » 29. Jun. 2008 5:51

ryu10kyu napisal/-a:
rosomah napisal/-a:Varčevanje za potovanje. Pa ne se hecat. Potem si v poziciji, ko gres samo na taka potovanja, ki so cenejsa. Ne, hvala.
Maldivi, Bali, Sejseli, Karibi, Hawai, California, Fidji, Cookovi otoki .... to so destinacije, ki niso za tiste, ki bodo potovali z regresom.
Na Maldivih sem zapravil takrat 6000 dem za enega, a to je bil vstop v lastne sanje. Enako en mesec rajskega Balija in Lomboka. Da ne govorim o treh mesecih v Californiji. itd.
Egipt in Turcija pa je destinacija za bedne sanjace, ki mislijo, da so nekaj doziveli, ce so bili nekje na tujem. Egipt me je pustil hladnega in tudi Dubaj je ena sama pescena zabit z umetno nasajenimi palmami, sem pa tam naredil dovolj posla, da sem potem lahko tri tedne cucljal pina colado in sanbuco na Maldivih. Madoogali je zakon.

Na potovanjih gledam bedne bekpekerje, ki se plazijo povsod in hodijo v boljse hotele samo na forografiranje. Bolje bi jim bilo kje na Jadranu, a kako bi se potem hvalili, da so bili kje v eksotiki. To, da so spali na trznicah pod stojnicami, pa bolj malokrat povedo.


Oprosti rosomah ampak s tem svojim prispevkom si dokazal bolj neko omejeno gledanje na svet in ne na neko razgledanost.
Skušaš sebe postaviti nad vse ostale ljudi ampak ti ne uspeva...kažeš s svojim razmišljanjem ravno obratno :wink:
Vse destinacije, ki si jih naštel v svojem prispevku so narejene večinoma umetno za jemanje ljudem denar. To so očitno storili tudi tebi(samo da se ti pač počutiš uspešnega in nekaj več sedaj, ko si se izprsil)...in zaradi tega si lastiš pravico, da vse te ljudi, ki potujejo da vidijo svet(mednje spada tudi narava, prebivalstvo avtoktono in vasice kjer običajni ljudje živijo) in ne samo ležalnik pred hišico in pljuckanje pina colade označiš za reveže in luzerje, ki so neki wonna be-ji.
Ti si neki kvazi wonna be...ki skuša izstopati od ostalih in se postaviti nad njih.
Kdo je tu bolj pristen popotnik:
1. Plačam 6000$+ za odhod na eminenten otok kjer imam svojega maserja, strežbo 24h na dan all inclusive, jakuzzi pred hišico in v hišici, plažico pred pragom, posteljo s svileno posteljnino, itd.
2. Plačam 1500$ za karto letalsko in si prej naredim načrt katera mesta želim videti in kam iti da bom videl čimveč znamenitosti in značilnosti kraja kamor potujem...s seboj bom imel 1000$ za sproti in prespal v hostlih ali pa se nekam butnik v naravo.

Mislim, da je razlika očitna...vsako tele ima svoje veselje...in če nekomu več pomeni to da spozna ljudi in se nekako poiztoveti z deželo v katero je prišel še ne pomeni, da je v luzer...prej nasprotno...
Pogledi na svet so različni in svetovi so različni...ti si pokazal s svojim razmišljanjem kakšen je tvoj pogled na svet...naj ti povem, da ti ne zavidam tega pogleda na svet...


Na cviljenje odgovarjam bolj na kratko, žaljivke prihrani za ženo.
rosomah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a rosomah » 29. Jun. 2008 6:20

ryu10kyu napisal/-a:
rosomah napisal/-a:Varčevanje za potovanje. Pa ne se hecat. Potem si v poziciji, ko gres samo na taka potovanja, ki so cenejsa. Ne, hvala.
Maldivi, Bali, Sejseli, Karibi, Hawai, California, Fidji, Cookovi otoki .... to so destinacije, ki niso za tiste, ki bodo potovali z regresom.
Na Maldivih sem zapravil takrat 6000 dem za enega, a to je bil vstop v lastne sanje. Enako en mesec rajskega Balija in Lomboka. Da ne govorim o treh mesecih v Californiji. itd.
Egipt in Turcija pa je destinacija za bedne sanjace, ki mislijo, da so nekaj doziveli, ce so bili nekje na tujem. Egipt me je pustil hladnega in tudi Dubaj je ena sama pescena zabit z umetno nasajenimi palmami, sem pa tam naredil dovolj posla, da sem potem lahko tri tedne cucljal pina colado in sanbuco na Maldivih. Madoogali je zakon.

Na potovanjih gledam bedne bekpekerje, ki se plazijo povsod in hodijo v boljse hotele samo na forografiranje. Bolje bi jim bilo kje na Jadranu, a kako bi se potem hvalili, da so bili kje v eksotiki. To, da so spali na trznicah pod stojnicami, pa bolj malokrat povedo.


Oprosti rosomah ampak s tem svojim prispevkom si dokazal bolj neko omejeno gledanje na svet in ne na neko razgledanost.

NIKOLI NI IN NAJBRZ NE BO MOJ NAMEN, DA KARKOLI DOKAZUJEM, TEMVEC SAMO IZRAZAM SVOJE MIŠLJENJE, KI SE MI PORODI OB NEKEM DRUGEM RAZMIŠLJANJU. TAKO DOJEMAM TELE FORUMSKE DEBATE.

Skušaš sebe postaviti nad vse ostale ljudi ampak ti ne uspeva...kažeš s svojim razmišljanjem ravno obratno :wink: TO JE SAMO TVOJ POGLED. VSI IMAMO SVOJE SOMISLJENIKE IN TISTE, KI MISLIJO DRUGACE. A TI SE MI ZDIS VSAJ VREDEN ODGOVORA, KER IZKAZUJES DOBRSNO MERO RAZSODNOSTI. EN KOKEC MALO NIZJE PA JE PRECEJ BEDNO NASKOCIL MOJ ODZIV IN JE TEMU PRIMERNO DOBIL TUDI ODGOVOR.

Vse destinacije, ki si jih naštel v svojem prispevku so narejene večinoma umetno za jemanje ljudem denar.

VEDNO SO NEKJE DENARPOŽIRALNE DESTINACIJE. A VCASIH JE LE KILOMETER STRAN ŽIVLJENJE POVSEM DRUGAČNO. POGOSTO SE AVTENTIČNOST ZAČNE ŽE NA MEJI HOTELSKIH KOMPLEKSOV. TAKO JE BILO V KENIJI. DO OGRAJE HOTELA SAM PLASTIK BLIŠČ. OD OGRAJE NAPREJ (SEVEDA V SMERI PROTI MOMBASI) PA SE JE HITRO IZLUSCILA SLIKA TAMKAJSNJE REALNOSTI.

To so očitno storili tudi tebi(samo da se ti pač počutiš uspešnega in nekaj več sedaj, ko si se izprsil)...

s ČIM NEKI BI SE IZPRSIL. POTOVANJA SI LAHKO PRIVOSCI VSAK BEBEC, KI IMA DOVOLJ KEŠA, DA GRE NA AGENCIJO IN SE PUSTI NATEGNITI.

in zaradi tega si lastiš pravico, da vse te ljudi, ki potujejo da vidijo svet(mednje spada tudi narava, prebivalstvo avtoktono in vasice kjer običajni ljudje živijo)

TO KAR NASTEVAS, JE EDINO, KAR ME ZANIMA. ZANIMAJO ME DRUGAČNOSTI, POSEBNOSTI, NEKAJ KAR NAREDI VTIS, KAR MI DODA BARVE V MOJE DOJEMANJE STVARNOSTI. dRUGACNI POGOJI, DRUGACNE MOZNOSTI, DRUGACNI LJUDJE, A VSEENO NA NEK NACIN V OSNOVI ENAKI. VEDNO MI JE FASCINANTNO OPAZOVATI, KAKO KULTURNE RAZLIKE VPLIVAJO NA MEDSEBOJNE ODNOSE. IN NIKOLI NE OCENJUJEM IN PRIMERJAM. VEDNO SE POSTAVLJAM SAMO V VLOGO NEODVISNEGA OPAZOVALCA. LE TAKO LAHKO DOJAMEŠ VELIČINO MOŽNOSTI, KI SO NA RAZPOLAGO TISTIM, KI ŽIVIJO ZA DOLAR NA DAN. IN TAKRAT NAVIDEZNA RUPIJSKA REVŠČINA DOSTIKRAT POSTANE PRIMERLJIVA Z NAŠO NAVIDEZNO "EVRO BOGATIJO"i

n ne samo ležalnik pred hišico in pljuckanje pina colade označiš za reveže in luzerje, ki so neki wonna be-ji.
Ti si neki kvazi wonna be...ki skuša izstopati od ostalih in se postaviti nad njih.
Kdo je tu bolj pristen popotnik:
1. Plačam 6000$+ za odhod na eminenten otok kjer imam svojega maserja, strežbo 24h na dan all inclusive, jakuzzi pred hišico in v hišici, plažico pred pragom, posteljo s svileno posteljnino, itd.
2. Plačam 1500$ za karto letalsko in si prej naredim načrt katera mesta želim videti in kam iti da bom videl čimveč znamenitosti in značilnosti kraja kamor potujem...s seboj bom imel 1000$ za sproti in prespal v hostlih ali pa se nekam butnik v naravo.

VEŠ KAM SPADAM JAZ. JAZ SI NABAŠEM KARTICO S 6000 BAKSI IN NAREDIM NAČRT, KAKO BOM SPOZNAL NEKO PODROČJE. ZUZANJE PINA COLADE, ALL INCLUSIVE IN MASERJA PA SI OBICAJNO PRIHRANIM ZA ZADNJE DNI POPOTOVANJA, KO SE VES DRISKAST, UTRUJEN, ZAPRASEN, ŽULJAV, PREMETAN OD KAMIONOV IN STISNJEN OD GNECE PO NEKIH CUDNIH KAMIONBUSIH, CRKNJEN OD VISINSKIH RAZLIK, OPRASKAN IN RAZTRGAN PRILEZEM IZ KAKEGA PRAGOZDA ALI ZLEZEM S KAKEGA HRIBA.

Mislim, da je razlika očitna...vsako tele ima svoje veselje...in če nekomu več pomeni to da spozna ljudi in se nekako poiztoveti z deželo v katero je prišel še ne pomeni, da je v luzer...prej nasprotno...

KONEC KONCEV NI NIHCE LUZER. HOTEL SEM SAMO POVEDATI, DA HELIKOPTERJI, LOKALNI LETALSKI PREVOZI, GISERJI, NAJETI VODICI, NOSAČI, ALPINISTICNA OPREMA, POTAPLJASKA OPREMA IN FOTOAPARATI V KONCNEM OBRACUNU NAREDIJO AVIONSKO KARTO IN STROSKE NAMESTITVE ZA TISTE MANJSE STROSKE. kARTA IN PRENOCISCE STA OSNOVA. A LEPO TE PROSIM, KAKO NAJ GREM NA FIJI IN SE TAM ZABIJEM V NEK HOTELCEK. NAJPREJ Z GLISERJEM NA NEKAJ BLIZNJIH DESTINACIJ. IN TO TAKO.DANES TE ODPELJEJO TJA, CEZ PET DNI PA PRIDEJO POTE. DO TAKRAT PA SE ZNAJDI, JOŽEK, KAKOR VES IN ZNAŠ.
ČE PA POMISLIM, KOLIKO SEM PLACAL ZA HELIKOPTERSKE PREVOZE V KALIFORNIJI IN NA FILIPINIH, PA SEM PREPRIČEN, DA BI LAHKO ZA TAK DENAR ŽIVEL NEKAJ MESECEV V PARIZU, IN TO NE V BEKPEKERSKEM HOSTLU.


Pogledi na svet so različni in svetovi so različni...ti si pokazal s svojim razmišljanjem kakšen je tvoj pogled na svet...naj ti povem, da ti ne zavidam tega pogleda na svet...


NE MI ZAVIDATI NIČESAR, NI LEPO. TI PA SI LEPO VZGOJEN FANT IN MORAŠ BITI PRIDEN.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 29. Jun. 2008 9:45

rosomah:
citiram:
TO KAR NASTEVAS, JE EDINO, KAR ME ZANIMA. ZANIMAJO ME DRUGAČNOSTI, POSEBNOSTI, NEKAJ KAR NAREDI VTIS, KAR MI DODA BARVE V MOJE DOJEMANJE STVARNOSTI. dRUGACNI POGOJI, DRUGACNE MOZNOSTI, DRUGACNI LJUDJE, A VSEENO NA NEK NACIN V OSNOVI ENAKI. VEDNO MI JE FASCINANTNO OPAZOVATI, KAKO KULTURNE RAZLIKE VPLIVAJO NA MEDSEBOJNE ODNOSE. IN NIKOLI NE OCENJUJEM IN PRIMERJAM. VEDNO SE POSTAVLJAM SAMO V VLOGO NEODVISNEGA OPAZOVALCA. LE TAKO LAHKO DOJAMEŠ VELIČINO MOŽNOSTI, KI SO NA RAZPOLAGO TISTIM, KI ŽIVIJO ZA DOLAR NA DAN. IN TAKRAT NAVIDEZNA RUPIJSKA REVŠČINA DOSTIKRAT POSTANE PRIMERLJIVA Z NAŠO NAVIDEZNO "EVRO BOGATIJO"i

rosomah citiram:

Maldivi, Bali, Sejseli, Karibi, Hawai, California, Fidji, Cookovi otoki .... to so destinacije, ki niso za tiste, ki bodo potovali z regresom.
Na Maldivih sem zapravil takrat 6000 dem za enega, a to je bil vstop v lastne sanje. Enako en mesec rajskega Balija in Lomboka. Da ne govorim o treh mesecih v Californiji. itd.
Egipt in Turcija pa je destinacija za bedne sanjace, ki mislijo, da so nekaj doziveli, ce so bili nekje na tujem. Egipt me je pustil hladnega in tudi Dubaj je ena sama pescena zabit z umetno nasajenimi palmami, sem pa tam naredil dovolj posla, da sem potem lahko tri tedne cucljal pina colado in sanbuco na Maldivih. Madoogali je zakon.
**********************************************************

Ta dva prispevka ne gresta skupaj v neko smiselno celoto...morda si tudi jadralec, pa se obrneš tja kamor veter piha, da te bolj ponese :wink:
...ampak nima veze...vsak živi svoje življenje tako kot ga najbolje zna...malo me na jošta spominjaš na trenutke :gruebel:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 29. Jun. 2008 10:40

jaz pa zavidam rosomah - u! a maš službo povezano z potovanji oz. kakšno službo imaš, da si lahko toliko na "dopustu"?
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 29. Jun. 2008 11:28

jošt welcome back! :wink:

ps long time no see

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov