od kod vam denar?

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 09. Jul. 2008 18:39

Predvsem so problematične letalske karte, ker so res dost drage. Meni je tistih 700 evrov in več težko dat, sploh če letiš nekam v Azijo, ker je tam res blazno poceni. Ampak mislim, da se da kr v redu prišparat in da si danes lahko mladi privoščimo dosti več, kot so si naši starši (kar se tiče potovanj). Je pa res, da se da dosti prišparat že s tem, da ne zapravljaš za bedarije (pijača zunaj, kino, cunje, kozmetika, ipd.) Valda, da si privoščiš, in si tudi moraš, ampak nekateri pretiravajo.
Nič pa ne vidim slabega v tem, če si človek privošči enotedenske počitnice v Turčiji, Grčiji, Egiptu, ker zna bit čisto v redu. Če greš na kak grški otok, je super - vzameš en apartma, potem pa si tam rentaš skuter ali avto in sam raziskuješ. Jaz sem šla tako na Krf in mi je blo superca! Če bi bila pa dlje časa na enem mestu, bi se mi najbrž zmešalo, ker sem rada mobilna :)
Razburljivo se mi zdi to, da vzameš nahrbtnik in se vsake 3 dni premakneš drugam, kjer spoznaš spet nekaj drugega, predvsem pa začutiš pravi utrip države, v kateri si, saj je to konec koncev tudi glavni cilj potovanj. (vsaj moj)
Da bi pa komu solila pamet, zato ker hodi na all inclusive pakete in v hotele s 5*, ne pride v poštev. Zakaj že? Ali ni tako, da vsak dela tako, kot mu paše? :wink:
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 10. Jul. 2008 14:17

Roisin napisal/-a:Predvsem so problematične letalske karte, ker so res dost drage. Meni je tistih 700 evrov in več težko dat, sploh če letiš nekam v Azijo, ker je tam res blazno poceni.

mja greš v mehiko prek agencije all inclusive 1300 -1400€ od tega letalska karta 900€ ipd. sux!
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 11. Jul. 2008 12:15

*zeljka* napisal/-a:mja greš v mehiko prek agencije all inclusive 1300 -1400€ od tega letalska karta 900€ ipd. sux!

Meni se zdi 1400 evrov za 1 teden fulll preveč. Karto za Mehiko dobiš že za 800 evrov, tam je pa ja tolk zgodovine, da ne moreš bit v enem resortu, no ...
Uporabniški avatar
Ava87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 6. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ava87 » 11. Jul. 2008 14:47

Čez celo leto precej delam različna študentska dela (sem še študentka) in skušam kaj pivarčevat (kar mi sicer vedno ne gre po načrtih), skušam prišparat toliko, da kupim letalsko karto (recimo par mesecev prej), pol pa ful ful ful delam (ker vem, da morem, ker je karta plačana) in ful stradam ter si res ne privoščim nič....in pol grem. Na potovanjih pa tudi vedno živim ful poceni, ampak mi tako tut paše - pa nikoli z agencijo....
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 11. Jul. 2008 18:13

*zeljka* napisal/-a:
Roisin napisal/-a:Predvsem so problematične letalske karte, ker so res dost drage. Meni je tistih 700 evrov in več težko dat, sploh če letiš nekam v Azijo, ker je tam res blazno poceni.

mja greš v mehiko prek agencije all inclusive 1300 -1400€ od tega letalska karta 900€ ipd. sux!


Greš pa pač nekam bližje v all inclusive, ti veliki kompleksi so tako ali tako vsi enaki. Zadnjič sem se prav smejala prijateljici, ki se je hvalila, da ona pa dobro pozna Tunizijo, Turčijo in Grčijo, ker je tam že bila na potovanju. V resnici je pa poglobljeno spoznavala ležalnike ob bazenu in različne barve slamic, ki jih dobiš v kokteljih :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov