od kod vam denar?

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 29. Jun. 2008 21:46

Backpacker ne bo nikoli doživel potovanja na enak način kot nekdo, ki si lahko na potovanju privošči kraljevski tretma za par tisoč evrov, to je dejstvo (s tem, da je 6000 bivših mark vsota, s katero se lahko hvališ nam študentom, širše gledano je pa to drobiž).
Ampak po drugi strani pa nekdo, ki se z letališča pelje z limuzino direkt v svoj 5* hotel, zamudi stik z domačini in lokalno kulturo. Enodnevni organizirani izlet pač ni isto kot teden dni, ki jih človek preživi v najeti sobici pri lokalcih.
V končni fazi naj pa vsak počne, kar mu paše in uživa na počitnicah :)
rosomah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a rosomah » 01. Jul. 2008 1:35

ryu10kyu napisal/-a:rosomah:
citiram:
TO KAR NASTEVAS, JE EDINO, KAR ME ZANIMA. ZANIMAJO ME DRUGAČNOSTI, POSEBNOSTI, NEKAJ KAR NAREDI VTIS, KAR MI DODA BARVE V MOJE DOJEMANJE STVARNOSTI. dRUGACNI POGOJI, DRUGACNE MOZNOSTI, DRUGACNI LJUDJE, A VSEENO NA NEK NACIN V OSNOVI ENAKI. VEDNO MI JE FASCINANTNO OPAZOVATI, KAKO KULTURNE RAZLIKE VPLIVAJO NA MEDSEBOJNE ODNOSE. IN NIKOLI NE OCENJUJEM IN PRIMERJAM. VEDNO SE POSTAVLJAM SAMO V VLOGO NEODVISNEGA OPAZOVALCA. LE TAKO LAHKO DOJAMEŠ VELIČINO MOŽNOSTI, KI SO NA RAZPOLAGO TISTIM, KI ŽIVIJO ZA DOLAR NA DAN. IN TAKRAT NAVIDEZNA RUPIJSKA REVŠČINA DOSTIKRAT POSTANE PRIMERLJIVA Z NAŠO NAVIDEZNO "EVRO BOGATIJO"i

rosomah citiram:

Maldivi, Bali, Sejseli, Karibi, Hawai, California, Fidji, Cookovi otoki .... to so destinacije, ki niso za tiste, ki bodo potovali z regresom.
Na Maldivih sem zapravil takrat 6000 dem za enega, a to je bil vstop v lastne sanje. Enako en mesec rajskega Balija in Lomboka. Da ne govorim o treh mesecih v Californiji. itd.
Egipt in Turcija pa je destinacija za bedne sanjace, ki mislijo, da so nekaj doziveli, ce so bili nekje na tujem. Egipt me je pustil hladnega in tudi Dubaj je ena sama pescena zabit z umetno nasajenimi palmami, sem pa tam naredil dovolj posla, da sem potem lahko tri tedne cucljal pina colado in sanbuco na Maldivih. Madoogali je zakon.
**********************************************************

Ta dva prispevka ne gresta skupaj v neko smiselno celoto...morda si tudi jadralec, pa se obrneš tja kamor veter piha, da te bolj ponese :wink:
...ampak nima veze...vsak živi svoje življenje tako kot ga najbolje zna...malo me na jošta spominjaš na trenutke :gruebel:


Jadralec pa vedno. Tako in drugace. Se prej pride, če počakaš, da zapiha v pravo smer, namesto da bi rinil na silo.
Še scati ni dobro proti vetru.

Če imaš težave s povezovanjem stvari v smiselno celoto, je to poglavje zase. Morda bi lažje povezoval zadeve, če ne bi kot Sherlock v vsem iskal nek dokaz, da so vsi drugi v zmoti. Dopusti drugacnost in ne boš se več tako matral s tistim, kar ne paše v tvojo šablono

Jošt vam jih je izgleda vsake toliko časa malo naložil po piksni in sedaj tako pogrešate njegove brce, da se vam že vsake toliko prikazuje v moji podobi. Če je za koga bolje, da misli da sem Jošt, pa naj tako misli.

Ampak, na žalost, na tistega vašega izgubljenca boste morali še malo počakati. Če se mu slučajno spet tako poslabša, da bi si vas zaželel.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 01. Jul. 2008 11:30

Na oba načina, tako backpackerski kot lagodni lahko doživiš pristnost okolja. Ker smo ljudje različni, smo tudi drugače dojemljivi za določene stvari.
Če nekdo ni navajen na »pohodniški« način življenja, potem bo lahko avtohtonost domačinov, itd. prej doživel tako, če bo bival nekje v nekem hotelu, in se bo zavedal, da je zanj dobro poskrbljeno. Tako se bo lažje odpravil med domačine, lažje bo ostal odprt. Če bi se šel tak človek npr. backpacking, in bi ga motilo, ker ne bi vedel, kje bo čez nekaj dni spal, kaj bo jedel, da je umazan, itd.., potem bi bil s temi svojimi problemi verjetno obremenjen ( bi usmerjal pozornost nanje in nase) do te mere, da bi ostalo manj energije za opazovanje in doživljanje sveta okoli sebe. V tem primeru se lahko tudi človek, ki prebiva v hotelu s šestimi zvezdicami, odpravi med ljudi in jih poskuša doživeti.

Sto ljudi, še več kot sto čudi. :)

Kako dobiti denar? Malce šparati ( se odreči kavicam, raznim drugim malenkostim) + si poiskati dodatno delo popoldan.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 01. Jul. 2008 13:44

Midva šparava 3 leta. Dve leti ne greva nikamor, potem pa si tretje lepo privoščiva neko potovanje za en teden.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 01. Jul. 2008 13:52

^^A to si potem eno luksus potovanje privoščita?

Js namreč ne bi mogla kej takega prakticirat, ker sem navajena da grem vsako leto na morje in bi mi prou manjkalo če eno leto ne bi šla.Če ne bi mela denarja za neke hude podvige se glih tko zadovoljim s Hrvaško obalo, v mislim imam Dalmacijo, ker mi je tam glih tko ful všeč.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 01. Jul. 2008 14:03

Tudi doma se imaš lahko zelo lepo. Malo raziskuješ svojo okolico in se greš "backpacking" po Sloveniji. Obiščeš vse sorodnike in prijatelje, greš taborit, šotorit, ... Možnosti je ogromno. Tudi če si doma in brez denarja ( šparaš npr) lahko preživiš zelo prijeten dopust/počitnice.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 01. Jul. 2008 14:41

rosomah napisal/-a:
Če imaš težave s povezovanjem stvari v smiselno celoto, je to poglavje zase. Morda bi lažje povezoval zadeve, če ne bi kot Sherlock v vsem iskal nek dokaz, da so vsi drugi v zmoti. Dopusti drugacnost in ne boš se več tako matral s tistim, kar ne paše v tvojo šablono

Morda sem pa palicaj...pa imam to že v krvi :)
Saj nima veze v bistvu vse skupaj...ti živi po svoje tako kot živijo drugi po svoje...in ravno to, ko mi očitaš da ne dopuščam drugačnosti sovpada s tvojim prispevkom, ko si dejal, da se ti smilijo neki kvazi ruzakaši. Pusti jim živeti...če imaš ti pravico živeti in se razvijati...jo imajo tudi oni. In s tem si pač naredil vtis ošabnosti in vzvišenosti...saj če res tako razmišljaš je itak tvoja stvar...čeprav vsi srčno upamo, da ne. Pa ne zaradi tega, da bi moral biti priden fant...ampak zaradi tebe samega :wink:


Jošt vam jih je izgleda vsake toliko časa malo naložil po piksni in sedaj tako pogrešate njegove brce, da se vam že vsake toliko prikazuje v moji podobi. Če je za koga bolje, da misli da sem Jošt, pa naj tako misli.

Mislim, da si jošta malo precenil...prej bi se ga lahko označilo za človeka, ki skrbi za zabavo na forumu kot, da bi povzročal neke modrice zaradi brc ali kaj sličnega.

Ampak, na žalost, na tistega vašega izgubljenca boste morali še malo počakati. Če se mu slučajno spet tako poslabša, da bi si vas zaželel.

Dvomim, da se njemu lahko še kaj poslabša..pa tudi tebi verjetno ni tako slabo v življenju, da si z nami...ali pač? :)
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 01. Jul. 2008 15:04

Js sem najprej misla da bom mogla vse sama privarčevat, potem pa si je fant domislu da mi on plača hotel in letalo, doma sem pa dobila 400 € + nekaj bom še svojega uzela. :)
Uporabniški avatar
[alone]
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: LJ - KR neki umes :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [alone] » 01. Jul. 2008 21:07

jst sm pa še dijakinja oz. že bl študentka .... mal delam med počitncam letos mam pa cil dva joba - 1nga mal bl resnga 1ga pa občasnga .... pol sept. pa bomo vidl kam me bo ponesl :D
enkrat upam da bom pršla do dubaia al pa jordanije - oboje je zakon
"It's mad, mad world and life is a stage"
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 01. Jul. 2008 21:52

lolitaa napisal/-a:^^A to si potem eno luksus potovanje privoščita?

Js namreč ne bi mogla kej takega prakticirat, ker sem navajena da grem vsako leto na morje in bi mi prou manjkalo če eno leto ne bi šla.Če ne bi mela denarja za neke hude podvige se glih tko zadovoljim s Hrvaško obalo, v mislim imam Dalmacijo, ker mi je tam glih tko ful všeč.


Nobeno luksuzno potovanje ne, ampak pač enotedenski izlet prek agencije nekam v tujino, da vidiva kaj novega. Poležavanje na plaži nama je postalo dolgočasno, zato imava rajši to varianto.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 01. Jul. 2008 22:02

Midva to poletje delava kot živali, in pričakujeva, da bova šla v septembru nekam v tujino z last minute varianto... Razmišljala sva na Mallorco al kej podobnega...Dnarja bo zadosti, še posebi zdej, ko je on dobil tisto nagrado :wink:
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 02. Jul. 2008 20:10

matjazd napisal/-a:Nobeno luksuzno potovanje ne, ampak pač enotedenski izlet prek agencije nekam v tujino, da vidiva kaj novega. Poležavanje na plaži nama je postalo dolgočasno, zato imava rajši to varianto.

Midva si pa kaj takega po evropi (verjetno misliš potovanje, ne izlet :gruebel: ) raje sama organizirava, brez posredovanja agencije, spiva v hostlih namesto hotelih, vidiva iste stvari kot bi jih z agencijo, skušava doživeti lokalni utrip, pa še prideva skozi pol ceneje. :gut:
sarita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sarita » 03. Jul. 2008 10:15

Šefe da denar 15. v mescu, če zanj garaš 40 ur na teden. :)
So pa meni tudi veliko ljubše lokalne variante, spoznavanje domačinov, spanje pod borovčki... Moj najljubši izlet do zdaj - 7 ljudi, 10 dni, kombi in bivša Yuga. Pa za nosom.
rosomah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a rosomah » 05. Jul. 2008 11:20

ryu10kyu napisal/-a:
rosomah napisal/-a:
Če imaš težave s povezovanjem stvari v smiselno celoto, je to poglavje zase. Morda bi lažje povezoval zadeve, če ne bi kot Sherlock v vsem iskal nek dokaz, da so vsi drugi v zmoti. Dopusti drugacnost in ne boš se več tako matral s tistim, kar ne paše v tvojo šablono

Morda sem pa palicaj...pa imam to že v krvi :)
Saj nima veze v bistvu vse skupaj...ti živi po svoje tako kot živijo drugi po svoje...in ravno to, ko mi očitaš da ne dopuščam drugačnosti sovpada s tvojim prispevkom, ko si dejal, da se ti smilijo neki kvazi ruzakaši. Pusti jim živeti...če imaš ti pravico živeti in se razvijati...jo imajo tudi oni. In s tem si pač naredil vtis ošabnosti in vzvišenosti...saj če res tako razmišljaš je itak tvoja stvar...čeprav vsi srčno upamo, da ne. Pa ne zaradi tega, da bi moral biti priden fant...ampak zaradi tebe samega :wink:


Jošt vam jih je izgleda vsake toliko časa malo naložil po piksni in sedaj tako pogrešate njegove brce, da se vam že vsake toliko prikazuje v moji podobi. Če je za koga bolje, da misli da sem Jošt, pa naj tako misli.

Mislim, da si jošta malo precenil...prej bi se ga lahko označilo za človeka, ki skrbi za zabavo na forumu kot, da bi povzročal neke modrice zaradi brc ali kaj sličnega.

Ampak, na žalost, na tistega vašega izgubljenca boste morali še malo počakati. Če se mu slučajno spet tako poslabša, da bi si vas zaželel.

Dvomim, da se njemu lahko še kaj poslabša..pa tudi tebi verjetno ni tako slabo v življenju, da si z nami...ali pač? :)


Ok, policjot. Iskreno receno sem tule zato, da se malo ohladim od vsakodnevne norisnice in potem ko pridem tule gor, me pac se nekaj casa drzi pregretost sicersnjega okolja, in stresem tudi kako tako, ki ni morda najbolj prijateljska, je pa moj produkt in kot vedno, tudi tokrat stojim za vecino klobasarij, ki sem jih napisal.

Vsekakor pa mislim, da bi bil ti dober sopotnik na kakem potovanju, ker nisi zamerljiv, poves pa vse, kar komu gre.

Imel sem priliko, da sem na potovanjih, predvsem takrat, ko se je situacija malo naelektrila, opazil, da se na smrt skregajo dolgoletni prijatelji. Takrat so taksni bolj umirjeni in razsodnejsi zelo dobrodosli.

Se pa se dobro spominjam tistih dni, ko sem po 14 ur na dan v eni mali klopci, privezani na strik, visel s šoštanjskih uparilnikov, da sem si zasluzil denar za plezarijo. Takrat sem v sluzbi vzel neplacan dopust, samo zato, da sem lahko sluzil za potovanja.

Res nikoli pa se nisem v zivljenju odpravljal na nizkocenovne variante in tega nikomur, ki zeli resnicno doziveti neko drugo okolje, tudi ne priporocam.

Se pa tule malo mesajo pojmi dopustovanja in popotnistva. turizem, popotništvo, dopustovanje .... sebe stejem med mesanca med brezciljnim klatezem in urbanim popotnikom.

NAJBOLJSE STVARI SO ITAK SE VEDNO ZASTONJ. SAMO VELIKO KEŠA JE TREBA ZAPRAVITI, DA PRIDEŠ DO NJIH :buhu:
Uporabniški avatar
z-majči*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 8. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a z-majči* » 08. Jul. 2008 23:18

od očija pa mamice :oops: hehe sej bi dela če bi biu čas sam čez leto je šola polet sm pa en mesc u Belgiji pr očiji vedno, pol pa še 2 tedna na morju tko da mi oni dajo k rabm...

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov