od kod vam denar?

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

evaeva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 15. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a evaeva » 15. Feb. 2008 22:07

hejjjj cosmice,

glih sem brala tazadnje odgovore teme Kam greste letos na glavne počitnice? In pol malo prebiram in berem.....Florida, Kuba, Mehika, Egipt, potovanja taka in onaka, Havaji, Karibi, križarjenja ..... Ne me narobe razumet, bognedaj nisem vam fauš al karkoli...nasprotno, ful vam prvoščim, ampak zanima pa me vseeno od kod vam denar? Konec koncev za take destinacije drobižek ni dovolj. Ne vem...mi2 sva oba zaposlena, mama skupi cca. 2000e mesečno in razen tega da plačujeva najemnino in stroške, si ne prvoščima kaj bajnega. In tud letos, če bova hotla v Egipt, bova mogla kar konkretno začet šparat. Saj pravim, nisva razsipna, imava majhen avto, sva brez otrok, ˝privoščiva˝ pa si tisto najnujnejše. In zato me še tolk bolj zanima kako si lahko privoščite take destinacije. Ne vem....življenje v Sloveniji je vedno bolj drago, mar ne? :roll:
pozdravček :)
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 15. Feb. 2008 22:23

Tuki je sicer večina čtudentk in dijakinj, ampak ti si zaposlena, tako kot jaz.
:wink: Meni recimo je regres popolnoma dovolj za dopust; midva dobiva vsak po cca. 850€ regresa in to je za dopust kar lepa vsota;
Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 15. Feb. 2008 22:41

Enako. Jst sm tut zaposlena, tako da je regres res že dobr dnar za dopust.
Sicer sva pred parimi leti, ko še nisva bla zaposlena prvoščla kamp al pa privat app na Pagu, tko da naju je use skupi pršlo tm okrog 400 € za oba za ceu tedn, skupi z vsemi stroški in usem....
No, zdaj pa ko sva zaposlena in mava "dnar", pa si privoščiva počitnice za recmo 700 € za en tedn...Pa še kšn road trip in terme med letom...

Jap - regres je glih prou za dopust, za umes pa itak ni panike...Tut z mojo "skromno" plačo :D
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Feb. 2008 23:04

jst sem še študentka. krajša potovanja in počitnice si prišparam iz štipendije, letos pa načrtujem nekaj daljšega, to bodo pa doma prispevali/mi posodili.
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 15. Feb. 2008 23:10

...
Zadnjič spremenil no angel, dne 15. Feb. 2008 23:16, skupaj popravljeno 1 krat.
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 15. Feb. 2008 23:16

Uh moja najdaljša in najbolj eksotična destinacija je bla Djerba. Dala sm okrog 350€ za en tedn+ kar sm tam porabla. Jez si večino sama zaslužm (prek študenta), neki pa mi moji dajo zraven. Ponavadi začnem šparat, ko se poletje približuje, je pa res, da sm še doma, tku da nimam nekih stroškov.

Drugače pa Mehika, Florida in te fore... si jih ne bom mogla prvoščt še en čas, saj nism redno zaposlena, eno leto pa tudi ne znam na stran dajat. Drugače pa se ponavadi poslužujem last minute dopustov v predsezoni in tudi s tem ful pršparam.
Just dance and everything it´s gonna be ok!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 15. Feb. 2008 23:34

ok kakšne floride, kube, mehike in podobne dežele so mogoče res mal bolj ornk destinacijeza naše žepe, ampak kakšne dežele kot npr. Grčija, turčija, tunizija, egipt, in podobne, so pa itak že tolk pocen, da si jih lahko tud že navaden študent brez regresa, lahko privošči.Jst sicer še nism prišla do nikamor dlje od hrvaške, ker se bojim aijona, avtobus in neskončna vožnja mi tud ni všeč, na ladijo pa nben noče...bi pa lahko komot v treh mescih mal pršparala in šla nekam tko na dopust.dandanes to res ni več nek problem.

sicer pa od kje denar..eni imajo pač večjo plačo, drugim še starši mal primaknejo, tretjim starši za vse primaknejo,četrti pa šparajo leto ali dve da gredo potem lahko konkretno nekam daleč.moja mami je prav (že nekej časa nazaj), eno leto šparala, da je šla lahko ponovno v moskvo, ker ji je bilo ob prvem obisku noro ušeč.šparala je pomalem, da se ji ni poznalo, pa je našparala zlo velik.če se hoče se vse da :D
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 15. Feb. 2008 23:44

jullia_ napisal/-a:jst sem še študentka. krajša potovanja in počitnice si prišparam iz štipendije, letos pa načrtujem nekaj daljšega, to bodo pa doma prispevali/mi posodili.

Enako.
Za potovanja se mi ni problem odreči čemu drugemu, recimo da ne kupim več vsak mesec kakšnega ličila samo zato ker mi je pač všeč (pa ga ne pravzaprav sploh ne rabim), cunjce samo tisto kar res rabim ipd.
V recimo pol leta na ta način ogromno prišparam - in seveda porabim za kakšno potovanje. :)
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 16. Feb. 2008 10:24

metuljčica* napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:jst sem še študentka. krajša potovanja in počitnice si prišparam iz štipendije, letos pa načrtujem nekaj daljšega, to bodo pa doma prispevali/mi posodili.

Enako.
Za potovanja se mi ni problem odreči čemu drugemu, recimo da ne kupim več vsak mesec kakšnega ličila samo zato ker mi je pač všeč (pa ga ne pravzaprav sploh ne rabim), cunjce samo tisto kar res rabim ipd.
V recimo pol leta na ta način ogromno prišparam - in seveda porabim za kakšno potovanje. :)


enako

sicr pa bom jst poleta šla še mal delat. pa tud moje počitnce letos - praga - niso ne vem kašna destinacija, je pa res d grem v lastni režiji in bo pršlo pol cenejš kot bi šla z agencijo. tretja stvar pa je d nism zahtevna, d č bi blo čist pomoje bi lohk spala tud na klopcah v parku, tko grem pa rajš v kšn dijaški dom, pa je
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 16. Feb. 2008 10:38

evaeva napisal/-a:hejjjj cosmice,

glih sem brala tazadnje odgovore teme Kam greste letos na glavne počitnice? In pol malo prebiram in berem.....Florida, Kuba, Mehika, Egipt, potovanja taka in onaka, Havaji, Karibi, križarjenja ..... Ne me narobe razumet, bognedaj nisem vam fauš al karkoli...nasprotno, ful vam prvoščim, ampak zanima pa me vseeno od kod vam denar? Konec koncev za take destinacije drobižek ni dovolj. Ne vem...mi2 sva oba zaposlena, mama skupi cca. 2000e mesečno in razen tega da plačujeva najemnino in stroške, si ne prvoščima kaj bajnega. In tud letos, če bova hotla v Egipt, bova mogla kar konkretno začet šparat. Saj pravim, nisva razsipna, imava majhen avto, sva brez otrok, ˝privoščiva˝ pa si tisto najnujnejše. In zato me še tolk bolj zanima kako si lahko privoščite take destinacije. Ne vem....življenje v Sloveniji je vedno bolj drago, mar ne? :roll:
pozdravček :)


v bistvu je za egipt, grčijo, turčijo in podobne destinacije potrebno približno toliko kot za dopust v hotelu nekje v dalmaciji...vsaj moje izkušnje so takšne...
kar pa se tiče eksotike...ki stane malo več...pač delam in je to to...za budget pa kaj primaknejo tudi starši :) skupaj delamo in potem to ni taka stvar...
sicer pa ta potovanja meni ogromno pomenijo...pa se včasih tudi ni problem čemu odrečt, če veš, da greš res na tako bajni kraj, ki si si ga že od nekdaj želel videt...hvala bogu imam pač srečo in zmožnosti, da si to lahko uresničim... :)
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Feb. 2008 11:23

pomoje je to stvar različnih prioritet. tako kot eni ne vejo, od kje nekomu denar za potovanje v afriko, meni ne bo nikoli jasno, zakaj je treba imet 10 parov škornjev. denar se že najde, samo porabimo ga na različne načine.
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 16. Feb. 2008 11:33

^^ Se strinjam z jullio_. Sej ni težko zbrat dnar za neko tako potovanje, sam morš met mal motivacije in se odločit da boš neki časa šparal, pa je. Js sm zdej ugotovila, da je definitivno vredno, še posebej, če res pridno šparaš, nekam greš, in maš dovolj še za kakšn orng šoping, tak da se ti res vse povrne pol. :D Sicer pa, za mene recimo kakšna Tunizija in podobno ni ravno eksotična destinacija, ker se da dobit dost poceni, pa tud tam lahk prideš z dost mal dnarja skoz. In so tud države, za ktere pač daš kr dost dnarja za karto, ampak je pa potem tam tak poceni, da ti ni treba vlk zapravt (ne vem, kakšna Kitajska, Tajska itd. itd.). Po drugi strani pa lahk greš recimo v London, pa zapraviš v enem tednu ful več keša kot npr. en mesec na Kitajskem (pa London niti ni neka taka destinacija, itak je skor vsak že bil tam).
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 16. Feb. 2008 11:54

nekateri delamo.. aja, js prek študentskega zaslužim bore malo.glede na to, da mam kar naporen 'šiht'. zbiram pač, upam, da se 'delodajalec' spomne malo višje dnarske dati. Lepo bi bilo :evil:
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 16. Feb. 2008 12:11

Js delam preko študentskega in si kej pršparam, ponavadi mi starši tut kej prispevajo za zraven.Letos grem v Pariz, ki pa ni tko drag, sam si vseeno mal pršparam da mam za zraven, poleg tega pa bom letos dobila vrnjeno kar lepo vsoto od dohodnine tko da bo to šlo za Pariz :D.
Mam pa namen tut kej morčka obiskat za par dni, tko da se moram vsaj malo odpovedat moji razvadi (beri:šopingu) :D .
Za destinacije ala Amerika pa tut js zdej ne bi mela dovolj evrčkov, je pa moja druga največja želja (prva je Pariz) obiskat Ameriko in za to se bom sigurno z veseljem odpovedala številnim obiskom trgovin.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
galathea
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a galathea » 16. Feb. 2008 13:16

Mislim, da je odvisno od tega, kakšne prioritete imaš. Če misliš zidat hišo, ali pa kupit avto verjetn ne boš šel na drage počitnice (samo primer) ampak boš za vsak euro pogledal, ali ga je nujno zapraviti.
Veliko vas pravi, da zaslužite preko študenta. Od česa pa potem živite? Od fotosinteze? Ah,priznajte si-financirajo vas starši, materialno ste odvisni od njih. Kar do neke mere nekaj časa ni nič narobe (če je v igri študij, recimo), ne pa da vam dajejo še za luksuz. Nekateri morajo za denar DELATI.
Get a life. Lahko se je kititi s tujim perjem.
Zivljenje je lepo...

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov