Nujno potrebujem #1

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
angie.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 29. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angie. » 11. Nov. 2013 21:44

Zanima me katera agencija je najboljša za kakšen enodnevni predbožični izlet, recimo na Dunaj?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Nov. 2013 19:17

^^Mislim, da ni toliko pomembno s katero agencijo greš, ker so ti predbožični izleti vsi na enak princip - prevoz do kraja, potem ogled glavnih znamenitosti mesta in še nekaj časa za nakupe, potem pot domov.

Konkretno za Dunaj ti lahko povem, da lahko pričakuješ ful gužve. Ponavadi so ti izleti na soboto in pride ogromno turistov iz veliko držav. Tako, da imaš povsod gužvo-pri ogledu znamenitosti, med stojnicami, dolgo se čaka na avtobus, na wc-jih gužva do Bratislave... :D Tako, da ni važno s katero agencijo greš, v vsakem primeru bo nora gužva.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 17. Nov. 2013 22:48

NOVO:
Potovanje z 13-letnim otrokom, ki ni tvoj :D . Z letalom seveda. Območje EU (UK, Španija?, itd...). Rabim kakšne dokumente? Podpisano izjavo staršev v tujem jeziku? Nimam pojma, sploh...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 18. Nov. 2013 4:50

http://www.evropa.gov.si/si/vsebina/nov ... anje/#c251

http://www.zps.si/turizem-prevoz/turize ... Itemid=317
Ali mladoletni otroci, ki v drugo državo članico EU potujejo v spremstvu polnoletne osebe, ki ni njihov starš, potrebujejo kakšno posebno potrdilo oziroma dovoljenje staršev?

Kadar otrok v starosti do 15. leta starosti potuje v tujino ali iz tujine brez spremstva zakonitega zastopnika (svojih staršev), potrebuje poleg potovalnega dokumenta še dovoljenje zakonitega zastopnika.



Obrazec dovoljenja je predpisane oblike. Dobi se ga na kateri koli upravni enoti, ki ga tudi potrdi, prav tako ga lahko potrdi diplomatsko konzularno predstavništvo.



Zakoniti zastopnik mora imeti ob potrditvi dovoljenja s seboj veljavni dokument, s katerim bo otrok potoval v tujino (potni list, osebna izkaznica, obmejna prepustnica), navesti mora tudi podatke o osebi, s katero otrok potuje, in njenem dokumentu (najbolje fotokopijo dokumenta, s katerim bo oseba prestopila mejo). Svojo identiteto mora zakoniti zastopnik izkazati z veljavnim identifikacijskim dokumentom.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 18. Nov. 2013 14:49

Najlepša ti hvala res!!
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
LoLLypoop=))
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 20. 12. 2006
Kraj: =)) kr tuky

Neprebrana objavaNapisal/-a LoLLypoop=)) » 31. Jan. 2014 22:59

Samo tok mimgrede vprašanje...

Ima kdo ali kdo pozna koga ki bi res poceni oddal apartma v Kranjski Gori za vikend in sicer 8. in 9. februar? :rolleyes:
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 22. Mar. 2014 10:17

A se da prodati letalske karte družbe wizzair? In če ja, bi kupil kdo karto relacija Ljubljana-London za 10.4. in London-Ljubljana za 19.8.? :D
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 27. Mar. 2014 10:56

Ali morda kdo ve kaj je najcenejša verzija za prevoz iz LJ do Bologne. Gledala sem goopti in bi povratna nanesla 65eur. Je to najcenejša možna varjanta?
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 27. Mar. 2014 11:06

Bi si upala trdit da ja. + precej hitra možnost.
Mogoče še kak vlak? Just in case, če se ti da preverjat in brskat.

Je pa GoOpti fajn, Bologna pa ne tak blizu.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 27. Mar. 2014 11:31

Pomoje je tudi goOpti najcenejša. Direktnega vlaka ni - bi morala v Trst ali Benetke.
No, edino ena cenejša (povratna karta mislim, da je 50 €) je z nekim romunskim avtobusom. Ne vem, če te mika.
Jaz sem šla iz Bologne v Lj za dobrih 30 € z goOptijem, bila sem sama v kombiju in se pol nisva nič ustavljala, tako da sem bila v 4 urah v LJ.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 30. Mar. 2014 21:25

Je ze bil kdo v Grand Canyonu? Ce ja naj se prosim javi, me zanima par stvari.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 07. Apr. 2014 16:10

Berlin: kako najhitreje in ekonomicno do tja iz Slovenije? Prevoz.org zaenkrat odpade.
Kak fajn, simpaticen, sproscen budget hostel/hotel na dobri lokaciji (velik plus je dober javni prevoz)? Ni treba da je glih najvecja luknja :D
Najcenejsi nacin za premikanje po mestu? Kake kartice za vlake in buse?
Kaj si pogledat v dnevu in pol od kakih malo manj klasicnih znamenitosti, potem bom imela pa se 2 dni za bolj turisticni sight seeing.
Fajn plac za zurat? :bia:

:jump:

Plus: kak udoben in poceni hostel blizu glavne zelezniske v Frankfurtu?

ja ja, sej ze cel dan gledam za hostli na booking.com, sam ce ma mogoce kdo se kako dodatno idejo...
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 07. Apr. 2014 17:09

mi smo leteli z easyjetom iz benetk....obstaja tudi opcija iz zagreba z lufthanso. bojda so cene kart trenutno kar visoke.

https://www.facebook.com/groups/303717289283/?fref=ts

dosti ljudi, ki se vozi na tej relaciji, tu išče sopotnika.


mi smo kupli tedensko karto za prevoz (30€), s katero se furaš z busom/ metrojem/ tramom. razdeljeni so po conah.

plac za žurat....odvisno kaj bi rada :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 09. Apr. 2014 13:18

priporočila za hostle (ampak ne moja, od znancev):

st. christophers na rosa-luxemburg, pegasus, east seven
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 09. Apr. 2014 16:32

Uf, hvala :)
Sem sicer pogledala Easy jet pa je kar drago že brez prtljage in prevoza do letališča, prtljage bo pa ziher za več kot 20kil... Pa do teh privat prevozov mi tud ni, ker niso najbolj zanesljivi (ti kamot lahko odpove), jaz pa moram biti na določen dan pod nujno v Berlinu; pa še firma plača prevoz, tega se pa ne da vnaprej rezervirat pa s kartico plačat :D Bo pač očitno neskončna vožnja z vlakom...

Bom še tale hostel pregledala, upam da se da vnaprej rezervirat in plačat (glej zgoraj :) ).

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov