Nujno potrebujem #1

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 23. Feb. 2015 12:43

Ej, LZ, kak se pa kaj obnesejo tile popotniski nahrbtniki, ko jih moras nosit na daljse razdalje? Sama imam ze 8 let svoj se cisto prvi nahrbtnik, ki je drugace alpinisticni, torej za pakiranje totalno neprakticen ampak uzitek za moj hrbet. Vsi popotniski, ki sem jih do sedaj videla, nimajo tako dodelanega sistema naramnic in hrbtisca... Sicer se ne bom v kratkem menjala (upam), ker je moj glede na kilometrino in ceno (50€!!!) se v skoraj nedotaknjenem stanju, ampak cisto tako, cez par let... :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 23. Feb. 2015 14:25

50 je drugace se poceni :). Drugace lahko porocam za en teden hoje - 20 do 30 km na dan je cisto super, s tem da nosim ponavadi vse - od gorilnika, posode, spalke itd.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 04. Jun. 2015 12:56

OK, ne vem, če pišem v pravo temo, a nekje moram vprašat ... Kaj zanimivega za počet v Portorožu?. Vem, smešno vprašanje, sploh ker sem tam bila že najmanj stokrat, a je to blo kar nekaj let nazaj.
Kaj za videt, počet, pa da ni predrago :wink:
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 06. Jun. 2015 13:12

kino otok v izoli :D
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Avg. 2015 19:28

6 ljudi bi slo na morje nekam na Hrvasko, max cena na noc na osebo 20eur (apartma, airbnb) Enim se poleti ni dalo sihta iskat, jbg :) Zna kdo kaj priporocat iz prve roke? Ciljamo na juzno polovico obale (oz karkoli juzno od Kvarnerja)
anjabe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 27. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a anjabe » 08. Apr. 2016 8:45

Ali kera ve s katerim ponudnikom se najbolj splača iti v London? Glede na to, da če letim iz Trsta, nekaj nanesejo tudi stroški bencina in podobno.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Apr. 2016 10:41

Wizzair leti z Brnika. Pa se en nizkocenovnik, sam sem pozabla kir. Ryan al pa Easy. Primerjaj potem s Trstom in bos videla, kaj se ti bolj splaca.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 19. Jul. 2016 6:44

Novo:
Iscem predolge za kampiranje. Ni treba, da je kamot, samo ne prevec obljudeno. Lep razgled (gore, morje, karkoli) zazeljen. Po Evropi, vkljucno s Slovenijo. Primerno za septembersko vreme (mediteran?)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 19. Jul. 2016 10:10

Po pravici.

Korzika.

My no.1 pick (Slovenija na morju=

no.2 jug Albanije, Ionsko morje, hribi zadaj, turizem še nerazvit (še nekaj let preden mainstream najde)
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 19. Jul. 2016 11:52

U, super za tole Albanijo. Sploh nisem pomislila. Pa se pot do tja bo kul.
Se kaj? :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 19. Jul. 2016 19:15

Za Albanijoo maš na mojemu fejsu cel album.

Po pravici ceneje in lepše ne moreš priti v Evropi čez, plus da lahko usekaš lepo špuro dol, čez Črno goro pa to, od Tirane je pa Ohridsko jezero 3 ure stran, če gre pa na Ionsko obalo, imaš pa pa od Sarande 1 uro z ladjico na Krf, tako da imaš top top geo lokacijo.

Da ne rečem, hotelska soba je 12 evrov na dan, Pina Colada 1.5 evra, plus trava je top kvalitete in jo dobiš povsod.

Ko sem bil jaz dol, sem imel v levi roki Gyros, v desni roki joint, pa povsod sem se s taxijem vozil, pa čoln sem najel pa smo se fural ob obali. :D

Albanija je zakon, je treba iti preden mainstream debili pridejo dol, in uničijo vse kot so to naredili z Črno goro.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 20. Jul. 2016 5:42

SOLD! :D
Sem ze pred casom neki razmisljala, da bi sla na ta konec, ampak potem ni nikoli bilo casa za Evropo. Zdej mam pa Azije poln k. tak da bo super destinacija.

Se eno vprasanje: jaz sem bolj old school (pametni telefon sem kupila sele v Bangladesu), ampak se poskusam modernizirat. A obstaja kak uporaben app za organizacijo potovanj? Ne za hotele in vozovnice in to, pac da nacrtujes pot, si shranjujes zapiske, itd.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 20. Jul. 2016 8:53

_patchouli_ napisal/-a:Ej, LZ, kak se pa kaj obnesejo tile popotniski nahrbtniki, ko jih moras nosit na daljse razdalje? Sama imam ze 8 let svoj se cisto prvi nahrbtnik, ki je drugace alpinisticni, torej za pakiranje totalno neprakticen ampak uzitek za moj hrbet. Vsi popotniski, ki sem jih do sedaj videla, nimajo tako dodelanega sistema naramnic in hrbtisca... Sicer se ne bom v kratkem menjala (upam), ker je moj glede na kilometrino in ceno (50€!!!) se v skoraj nedotaknjenem stanju, ampak cisto tako, cez par let... :)



Šele zdajle videl ;D.


http://www.ospreyeurope.com/gb_en/backp ... tmos-ag-65

Jaz imam tega. Je neverjetno dober, prvič ima ločeno hrbtišče in nič ne švicaš, potemima debele in mehke naramnice ki te nič ne režejo, plus ima nastavljivo hrbitšče kar je zakon, pas za okoli pasu se lahko zloži nazaj, spodaj ima ločen predal za šotor in spaljko,zgoraj ima ogromne žepe za stvari ki jih takoj rabi. Spredaj imaš take žepe v katere daš stvari ki so mokre in se lahko sušijo, fila se iz vrha,ampak se odpne do spodaj kotpotovalka.Zakon nahrbtnik, vreden nakupa.

Moj frontpack je pa Osprey Fairpoint 40, za laptopa in tako sranje, super nahrbtnik. Oba vredna vsakega centa.


Za aplikacije ne poznam,jaz imam samo hostelbook pa rome2rio, za vse ostalo pa uporabljam google android aplikacije.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 02. Sep. 2016 17:58

Kakšni predlogi za morje septembra, da je še toplo za se kopat, pa tudi da še kaj dogaja zvečer? :)
Annija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 8. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Annija » 03. Sep. 2016 23:34

Živjo,
rabila bi pomoč... itak pakiranje je najhuje od vsega potovanja. Sej ne da ne znam, znam a preveč ali premalo, nikoli ni prav (sicer od viška glava ne boli).
No ja, v ponedeljek grem na kratek dopust na dolenjsko. Vračam pa se četrtek. torej vse skupaj 3 dni. Nikakor pa ne najdem točne ''količine'' za pakiranje... :/

Anyone ki ma s tem ogromnooooo izkušenj/nasvetov :D :D

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov