new york/počitniško delo v NY [ZT]

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

FONZA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a FONZA » 04. Sep. 2010 14:14

Najprej lep pozdrav vsem na forumu :) prebrala sm vse kar ste napisala in zvedla marsikaj novga :) S kolegico naj bi šle drug let, al pa še mal kasnej, da se nam nabere mal keša da boma lahka si dala duška :D Šle bi za dva tedna,..in sam že zdj gledale ka bi si vse ogledale, in sicer:
-Statue of Liberty
-Empire State Building
-Central Park
-New york public library
-The rockeffeller center
-St. Patrick's Cathedral
-New York Stock Exchange
-Times Square
-ground zero
-intrepid museum
-american museum of natural history
-brooklny bridge
-police museum
-apple store
-Grand Central Terminal
-Toys'r'us na Times Square
-Tom's diner
-Madame Tussauds
-Flatiron Building
-verjetn tut chinatown pa little italy
-pa kak bejzbol pa to sam to je baje kr mal dlje oddaljen od mesta :/

zdj me pa zanima,..če bo za zgornje stvari ki sem jih napisala 2tedna dost al še premal? :)) pa glede kovčkov me najbolj zanima,.mislm da obstaja kar velka verjetno da bo sam en kovček premal,..tk da kk je pol to naret za nazaj s kovčkom..morš pol na letališču nazaj grede povedat da maš 2, res nimam pojma... al je najboljše da grem kr tja že u 2 kovčkoma,.enga že kr pripravljenga na šoping,spominke... druga stvar ki me zanima tud glede kovčkov xD da pol mamo tulk stvari pa da preseežma limit,..kje pol ta presežek plačaš..mi2 bi verjetno tk šle ljubljana-zurich-new york..tk da bi enkrat prestopale..kk morš pol to plačat..ko prideš v zurich pa še pol v slo. plačaš presežek al lohk plačaš kr doma za nazaj še? kulk kovčkov pa lohk maš sploh zravn, a je omejeno to kej? da rečmo grem tja z 2,..pol pa si tm še enga kupim, bo kej narobe na letališč..al ne.
jooj čist sm se razpisala..sm bi bla pa res rada pripravljena ko bom šla s kolegico da ne bom pol tazadn dan zvedla kake stvari še :P hvala za odgovore :)
FONZA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a FONZA » 04. Sep. 2010 14:17

aja pa še nek sm pozabla uprašat :P jz bi ful mela iPhone, v ameriki ga majo zloo pocen,mislm da pol cenej ko pa tle v evrop.. in me zanima če ga je mogoče katera že kupla? ker mene je strah da bi ga kupla.pol bi ga pa zaklenl in bi praktično dnar vrgla stran. sm pa tut vidla na njihovi strani da če hočeš kupt iPhone da moraš se vezat kao naročnino,.. al sploh prodajajo tm unfactory locked iphone pa kulk približno stane? :D tenkjuu
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Sep. 2010 14:33

Znam ti povedat edin glede prtljage: odvisno s katero družbo misliš letet; načeloma pa mislim, da se ima na čezoceanskih letih lahko do 32 kg prtljage, v "economy" razredu (v kolikih kosih pa ne vem; verjetno v dveh kosih? ali pa več, vendar skupaj ne sme presegat določene teže) + ročna.

Čakam Tammy_De, da pride mal več povedat. :D
FONZA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a FONZA » 04. Sep. 2010 14:44

purple_rain napisal/-a:Znam ti povedat edin glede prtljage: odvisno s katero družbo misliš letet; načeloma pa mislim, da se ima na čezoceanskih letih lahko do 32 kg prtljage, v "economy" razredu (v kolikih kosih pa ne vem; verjetno v dveh kosih? ali pa več, vendar skupaj ne sme presegat določene teže) + ročna.

Čakam Tammy_De, da pride mal več povedat. :D


hvala za info, emm mislm da prek adria airways, sej lohk pa da boma šle z drugim,boma vidle kira družba bo mela cenejšo ponudbo.. :) ja ka pa če pol presežeš limit to mene skrbi,da bom mela tulk stvari za nazaj,kk se pol to poravna, na licu mesta al v slo.. :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Sep. 2010 15:11

^^probi ne met preveč stvari :P oz. tja it z minimalno potrebno prtljago in z velik prostora v kufrih, ane. :D
Adria - prtljaga
Meh, ampak če smem: ne z Adrio it, je (pre)draga.

Presežek prtljage se pa plačuje na letališčih, ob šalterjih - probi se temu izognt, ker je tud kar ornk strošek tole.
FONZA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a FONZA » 04. Sep. 2010 15:17

purple_rain napisal/-a:^^probi ne met preveč stvari :P oz. tja it z minimalno potrebno prtljago in z velik prostora v kufrih, ane. :D
Adria - prtljaga
Meh, ampak če smem: ne z Adrio it, je (pre)draga.

Presežek prtljage se pa plačuje na letališčih, ob šalterjih - probi se temu izognt, ker je tud kar ornk strošek tole.


ni panke, vsak komentar prav pride.. kiro družbo pa kej priporočaš? :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Sep. 2010 15:27

^^najprej: ne citiraj, ko odgovarjaš osebi nad tvojim postom.

Hm, nimam izkušenj z družbami, ki letijo čez lužo, zato nč pametnega ne morem svetovat; verjetno pa kej uporabnega dobiš, če pobrskaš med starejšimi objavami v tej temi ter v temi Letalski prevozniki.
Aja, pa STA tudi.

Pol maš pa še kakšne uporabne strani za primerjavo cen kot so opodo, eBookers, momondo.
FONZA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a FONZA » 04. Sep. 2010 15:30

sory, sm bolj frišna pa ne vm kk kej potekajo stvari... hvala za linke :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Sep. 2010 15:35

^^np, z veseljem :tach:
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 04. Sep. 2010 17:53

Glede kovčkov je odvisno od letalskega ponudnika. Tega je najlažje najti tako, da takrat ko kupuješ karto pač izbereš recimo najcenejšega ponudnika. Vsaj tako smo mi to naredl. Pa četudi treba v Zagreb na letališče.
Smo pa imeli možnost 2 kosa prtljage do 25kg, torej 50kg skupi. Za tja sem imela en poln kovček, za nazaj pa še manjši kovček nabito poln. Glavno, da ne presega. Čeprav so nam stehtal kovčke le v Zagrebu, medtem, ko v ZDA nismo nič tehtal, razen če so oni kaj zadaj. Ni bilo pa vidno.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
FONZA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a FONZA » 04. Sep. 2010 17:57

Ja mi2 imama mišljeno itak z adria airways, pa mislm da se pol v zurichu prestopi. :) ka tisti drugi kovček si si pol tam kupla,al si ga mela že od slo zravn, pol tisti drugi kovček je potrebno kej prijavt al sam med prtljago daš? :) pa na kovčkih majo tut naštiman za ključavnico,.. a lohk zakleneš kovčke, al kej komplicirajo? ker sem prebrala nekje da so enmu dal obvestilo na kovček da so mu ofnal pa pregledal..tk da če je klučavnica gor pol bol težak razn če so jo "odrezal" :P

p.s. prek kire družbe pa ste šli?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 04. Sep. 2010 18:10

Ti pa res še nisi veliko potovala, a ne? Seveda se kovček zaklene če je ta možnost. In seveda je treba oba kovčka prijavit, ko se prtljaga odda (za osebno prtljago imaš pa itak omejene dimenzije). Če ga imaš namen pa iz Slo nest s sabo al pa tam kupit, je pa čist tvoja odločitev :wink:

Mogoče Adria ni tako slaba možnost, da se ne zapletaš preveč (pa tudi cene niso tako grozno visoke no, ene 600€). Pa iz mojih izkušenj Adria tudi ne komplicira s težo kovčkov.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
FONZA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a FONZA » 04. Sep. 2010 20:14

Ja imaš čist prav,..še nikol nism potovala tako dalč sploh pa ne z letalom :) tak da komi čakam ena izkušnja več :P ja kolkor sm vidla ma adria airways karte tm okrog 600-700€ kar je še kr nekak solidn.. hostli pa so tut kr dragi,..tisti ko so mal cenejši so pa kr mal oddaljeni od mesta..a obstaja mogoč kaka možnost da plačaš za hostel že kr doma.. jz bi se tega rada kr rešla..da bi pol mela čim več dnarja za muzeje,šoping, hrano,itd.. sm rabiš pa mastercard ne? :/
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 04. Sep. 2010 20:18

Saj že večina rezervacij rabi 10% plačilo s kartico (kakšne hostels.com, hostelworld.com), tako da ne vem kako boš brez kartice. Kje si pa kaj gledala hostle- na katerih straneh?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
FONZA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a FONZA » 04. Sep. 2010 20:25

Ja sej sm opazla ja da morš plačat,. ka obstaja tut opcija da lohk že kr vse plačaš,.pa ti pol ni treba plačat? :)
Drgč sm pa opazla http://www.bigapplehostel.com/third.htm big apple sam je kr drag,sm lokacija pa kr vredu kulkr sm vidla; http://www.hostelbookers.com/property/i ... tyid=38949 ta pa še kar solidn pa mal slabša lokacija..

šle bi pa z kolegico..bi pa ble rade za sebe,.tk da bi mele za sebe sobo,.al je zakonska pojstla al ma vsaka za sebe ni važn..sm da ni drugih zraven naju (da sma same v sob),.. pa kolegica bi mela tut po možnosti kopalnico zravn..če bi bla idealno drgč pa tut ni frke :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov