new york/počitniško delo v NY [ZT]

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 18. Nov. 2009 7:33

Aaaa sestavla sm si karto!! :D

2.2. Venice - New York
18.2. New York- London
24.2. London - Trst

Vsega skupi 310€ :D Upam, da bo izvedljivo.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 18. Nov. 2009 9:16

^^ O hudo :D Super cena. S katerimi prevozniki pa vsak let?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 18. Nov. 2009 13:29

Nimam pojma, mislim da united, neki tazga, niti nisem gledala, sam ceno sem opazla :D Sam upam, da bojo res tko datumi, mislm, sm mal brskala kdaj so fashion weeki pa povsod drgač piše, baje še ni potrjen, ker datume bi mela dost fiksne. Upam da se izide.
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 18. Nov. 2009 17:54

Samo pazi, ker nekateri prevozniki (ponavadi te cenejši) posebej računajo še prtljago, ki jo plačaš vsakič, ko prestopiš. Če imaš npr. dva kovčka (en stane ponavadi okrog 25 evrov), te potem to pride 200 evrov več.

Drugače je pa United enden izmed najslabših prevoznikov, ki so zelo znani po svoji šlampastosti, tako da mogoče ne bo odveč, da še malo pobrskaš. Sicer te nočem strašit, itak če je najceneje, pojdi s tem. Samo če pa je navoljo kakšen substitut pa raje leti s kom drugim.
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 18. Nov. 2009 20:07

Ok, hvala za nasvet :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 18. Nov. 2009 21:44

classy napisal/-a:Aaaa sestavla sm si karto!! :D

2.2. Venice - New York
18.2. New York- London
24.2. London - Trst

Vsega skupi 310:D Upam, da bo izvedljivo.
Opala, what a steal. :D
Hudo, maš pa "uč" za take reči; mene pa zanima prek katere/katerih strani si to najdla?
Mnja, mislm, vem, praviš da z United, sam a to direkt prek njihove strani al prek kakšnih "posrednikov"? (expedia, travelocity, ..)
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 18. Nov. 2009 21:51

Odkar sem ugotovila, da ma opodo.de daleč najcenejše karte, samo še pri njih gledam. Res je vedno, ampak vedno, najcenejš. Kar prihrani ogromno časa in energije :D Edin London-Trst je Ryanair za 10e.

Aja, pa štartam lahko že iz Trsta, je še cenej kot iz Benetk, bingo! :D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 18. Nov. 2009 22:11

^^ Hvala za to stran(karta do Tokya za 500€- kul). Mislim da bi morali meti eno konkretno temo za iskanje raznih letalskih kart. Ker mene vedno panika, da kakšno nezanesljivo stran najdem :?

classy- a hočeš na Fashion Week v NY?
Pa še mal postanek v Londonu- dobra ideja :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 18. Nov. 2009 22:12

Ja, to je res, glede na to, da smo dost mejhni in nepomembni, mamo pa naokol dovolj večjih mednarodnih letališč za izhodne točke. :D

Mhm, sej mislm, da sem te že vidla omenjat tisto stran :) ; namreč, eno podobno sem jz enkrat našla (ebookers.com/.de/.co.uk/svašta) in so ble cene tud take, da sem se samo smejala zraven, sam pol sem šla pa skor mal preveč brat mnenja uporabnikov in..je blo preveč negativnih (for my liking), pa me je mal ustrašlo to..

*edit: evo, še mala je neki podobnega lih napisala.. kako vedt, a je strani za zaupat al ne? :?
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 18. Nov. 2009 22:21

Ne vem, prevert mal na netu, sej če je ful negativnih izkušenj že najdeš svarila.

Ma ne vem, js skos brskam za kartami že ene 5, 6 let, pa mam že kr nos, no, pa še ful mi je v veselje in res vedno najdem ful ugodne ponudbe. Lahko bi se res tema odprla.

Ma ja, bi šla na fashion week, v NY in London, je prjatlca modelka pa bi šla z njo, ker je ta mesec ubistvu ful naporen ker morš skos sam okol letat in si brez prjatlov in tko in pol si žalosten :D Pa bi blo pač njej kul če grem z njo, men pa itak tud, pa še zanimajo me te stvari.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 21. Nov. 2009 13:06

classy, ko bom rabla poiskat kako (itak ugodno) karto, tebe zahaklam! ;) :cool:
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 04. Jun. 2010 15:36

Jaz planiram potovanje v NY že par let, a letos upam da me nič ne ustavi pri tem, da to tudi realiziram :D. Prejšnja leta je ponavadi bil problem v tem, da nisem imela s kom it (finance itd.), letos pa vse kaže na to, da se mi želja končno uresniči. :) Mi lahko kdo, ki je že bil tam, pove, preko katere agencije je potoval, za koliko časa in kaj je dobro vedet preden se odpraviš tja? Kakršni koli napotki oz. izkušnje mi bodo prišle prav. :wink: Sicer sem brskala že pri različnih agencijah in je večinoma samo za 5 dni, a v končni fazi je to dovolj, da si v grobem ogledaš bistvene znamenitosti in začutiš utrip mesta, ker že teh 5 dni je kar precejšen finančni zalogaj, če računaš še na to, da še tam zapraviš nekaj denarja. Do zdaj sem najcenejšo ponudbo našla za 1190 €, kar vključuje povratno letalsko karto, let. pristojbine, avtobusni prevoz od letališča do hotela in nazaj, 3x nočitev s 3 zajtrki, državne pristojbine, osnovno nezgodno zavarovanje, zdravstveno zavarovanje, slovensko vodenje in organizacijo. Poleg tega pa so še razna doplačila (izmed omenjenih mislim, da bi se odločila samo za vožnjo z ladjico do Kipa svobode in Empire State Building).
Kaj pa ste si drugi šli še ogledat? Kaj se najbolj splača in na kaj moram bit pozorna? Bi bila ful vesela kakšnih napotkov! :)
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 04. Jun. 2010 17:40

Zakaj z agencijo? 3x cenej te pride v lastnem režimu pa še za več dni.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 04. Jun. 2010 17:53

S sestro nisva ravno neki popotnici in nama je ljubše iti preko agencije, kjer je že vse organizirano. Poleg tega nama je 5 dni dovolj, da vidiva bistvene znamenitosti kot sem že omenila. :wink:
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 04. Jun. 2010 19:09

O fak, kera draga ponudba. Za to lahko dobiš povratni let in 14 dni bivanja tam. Sej če imata denar, kar. Ampak od 3 dneh nimaš nič, nikjer. Edino to, da se lahko pohvališ da si bil v NY :wink:

Js se bom nekoč spravla tja, ampak za vsaj 14 dni. Najprej treba Evropo predelat :D
Zadnjič spremenil *mala*, dne 04. Jun. 2010 19:11, skupaj popravljeno 1 krat.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov