London

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 18. Mar. 2006 17:44

Jap, tko kr drago. Standard je višji, itd...
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 18. Mar. 2006 18:05

drago...ne drago...čist odvisno..če prideš v času razprodaj (junija ali okoli božiča) lahko dobiš kakšno res ugodno stvar! je pa seveda od tebe odvisno koliko se ti da brskat in gužvat...jst sm namreč 2x bila v londonu konec junija oz. v začetku julija, pa ni bilo več nobene gužve, ker so razprodaje praktično trajale že en mesec, se je pa še zmeraj dalo dobiti marsikaj, ne tako kot pri nas, ko že prvi dan ni nič več, letos sem bla pa za božič in sem prvič vidla začetek razprodaj-groza :!: :!: :!: trgovine se odprejo že ob 5h zjutraj, tako da lahko folk nakupuje že pred službo, gužva je pa taka, da si sploh ne moreš predstavljat. v eni trgovini so kar zaprli garderobe in če si hotel kaj probat si se moral enostavno slečt tam pred celo gužvo.

kar je bilo meni zdaj nazadnje najbolj všeč je spodnje perilo! včasih smo pri nas v top shopu še imeli kaj pametnega, zdej ni pa nič več. neka stara ena in ista roba se nekak vrti v začaranem krogu se meni zdi. ko pa prideš v top shop na oxford streetu, ki je res oooooogromen, se ti pa dejansko zrola, ker je toliko perila takega in drugačnega, da bi kar vse kupil:), poleg top shopa majo pa zraven tudi druge angleške firme, tako je izbire res ogromno in za vsak okus :D
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
tjashika_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 18. 11. 2005
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a tjashika_ » 18. Mar. 2006 18:48

evonja napisal/-a:kako je pa kej s shoopingom v londonu?je drago?


ja jst sm si hotla kupt u eni trgovini morgan majčko (brez rokavov pa tko mal dali,taka ful lepa,res mi je pasala) sam je bla pa okol 18.000 v slovenskih tolarjev..tk da rajš nism vzela :)
drgač se pa splača it pogledat lutke,men je blo ful všeč no...pa splača se it na London eye bol proti večeri (ob sončnem zahodu) k se lepo ceu london u lučkah vid :love:
¤Hi.EaT Me *=)¤
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 18. Mar. 2006 19:44

Tko kot je rekla alina.... Jst sm bla v tistem Top Shopu na Oxford Streetu se ti res zrola, ker je ogrooomeen. Eno nadstropje samo nakita, torbic... Drugo sam spodnje perilo in kopalke. :D Uglavnem, če hočeš vse pregledat rabiš cel dan al pa še več. :)
Jst sm nakupvala samo na Oxford Street, ker sm bla v Londonu s šolo in so nas samo tja peljal. :) Je pa super, mel smo cel dan frej, miljon trgovin, raznoraznih stvari. Ful je huda Walt DIsney trgovina, maš polno trgovin s CDji, ogromna Nike trgovina, polno tuzd manjših trgovinc, da o Zari in H&Mu ne govorim, ker je pomojem ena trgovina na 100m. :)
Te pa to šetanje po trgovinah rees utrudi, mi smo se na konc zavlekl v McDonalds in tm obupval. :D
Splača se kupvt knjige, reees men je žou k jih nism kupla nč. Knjige o kateri koli stvari se spomneš, uglavnem knjige (če rada bereš seveda ;) ) so nujne. DRgač cene ... Jah kkšna Zara pa Mango, H&M sso mal dražji, ampak fuull velike razlike ni, je pa. Tko da na koncu se mal pozna. Drgač je London nasplošno ful drgao mesto - hrana, voda v plastenki, vse je recimo 2 funta. To je pa 700 sit in za naše razmere je to fuulll velik.
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
xxNarancax
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a xxNarancax » 19. Mar. 2006 16:55

Zivjo!

Ker se s fantom maja odpravljava v London, me malo zanima, ce lahko tiste ki ste ze bile poveste kje so kaksni taki centri, da lahko gres mal na shopping, valda me zanimajo predvsem obleke in cevlji in da ni ravno fuuuul najdrazje? Midva bova na KingsCross in me zanima ce so kaksne stacune z oblacili v blizini, kam se splaca pogledat za nakup oblacil in cevljev?
Rebook#3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 16. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Rebook#3 » 22. Mar. 2006 21:25

Men osebno so najbolše trgovine NEXT, NEW LOOK in TOP SHOP. Kje natančno v bližini Kings Crossa jih najdeš, ti pa ne znam povedat, ker nism tam okol hodla. :? Pa sej je teh trgovin po celi Angliji, tak da jih boš ziher najdla. Pa uživi na potovanju! :wink:
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 23. Mar. 2006 8:23

xxNarancax napisal/-a:Zivjo!

Ker se s fantom maja odpravljava v London, me malo zanima, ce lahko tiste ki ste ze bile poveste kje so kaksni taki centri, da lahko gres mal na shopping, valda me zanimajo predvsem obleke in cevlji in da ni ravno fuuuul najdrazje? Midva bova na KingsCross in me zanima ce so kaksne stacune z oblacili v blizini, kam se splaca pogledat za nakup oblacil in cevljev?


kaj pa ce bi si nabavla/sposodla kaksen vodic po Londonu, al pa mal po netu pogledala??
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
_kocka_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 5. 2. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _kocka_ » 23. Mar. 2006 9:52

Kings Cross je itak center, tko da ni panike... Vprasaj mimoidoce (so itak ful prjazni vsi), uzem vodic...

Muzej voscenih lutk ma res drago vstopnino, sam se res splaca... K je ful hudo! Sploh na koncu, ko gres cez eno dvorano, kjer so igralci in prozori iz grozljivk, ti pa med njimi hods pa te mal strasijo, pa grmenje je pa to :D (pa prej te opozorijo, da je mal strasljivo, tko, da se lahko tud izognes tistmu delu)...

Sicer pa Anglija nasplosno draga, js sm dala za prevoz z avtobusom iz letalisca vec kot za karto za letalo (Ryanair).... Pac, ce gres v Anglijo vzames to v zakup, dargac bols, da sploh ne gres...
Življenje je potovanje, ne smer. Nosi udobne čevlje.
xxNarancax
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a xxNarancax » 23. Mar. 2006 10:31

Hvala punce! Po netu sem ze iskala, ampak me je tako natanco zanimal, konkretna imena trgovin. Slisala sem da je fajn trgovina s cevlji Aldo...kdo kaj ve? Drugace pa na netu tega nisem nasla....sicer pa saj bom itak tam vidla! :) Hvala za info.
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 23. Mar. 2006 12:05

v vsakem vodiču maš napisan tut kje so nakupovalne ulice! drugač je pa itak oxford street glavna, pa v covent gardnu jih maš, pa na unem koncu k je harrods jih je tut polno! če hočeš natančneje preštudirat trgovine poišči spletno stran od oxford streeta, ker maš na tej strani tut vse trgovine po kategorijah (čevlji, obleke, nakit...)
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
Prima.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 10. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Prima. » 26. Mar. 2006 12:19

alina napisal/-a:v vsakem vodiču maš napisan tut kje so nakupovalne ulice! drugač je pa itak oxford street glavna, pa v covent gardnu jih maš, pa na unem koncu k je harrods jih je tut polno! če hočeš natančneje preštudirat trgovine poišči spletno stran od oxford streeta, ker maš na tej strani tut vse trgovine po kategorijah (čevlji, obleke, nakit...)


Ma nevem če je glavna ulica Oxford Street... glavna in najbol poznana je Piccadilly Circus street... to je No1 ulica v londonu :D Sicer je pa london tk vlko da res rabiš temeljit zemljevid...
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 26. Mar. 2006 17:09

Prima. napisal/-a:
alina napisal/-a:v vsakem vodiču maš napisan tut kje so nakupovalne ulice! drugač je pa itak oxford street glavna, pa v covent gardnu jih maš, pa na unem koncu k je harrods jih je tut polno! če hočeš natančneje preštudirat trgovine poišči spletno stran od oxford streeta, ker maš na tej strani tut vse trgovine po kategorijah (čevlji, obleke, nakit...)


Ma nevem če je glavna ulica Oxford Street... glavna in najbol poznana je Piccadilly Circus street... to je No1 ulica v londonu :D Sicer je pa london tk vlko da res rabiš temeljit zemljevid...


no ok, to si pa žal čist sfalila! na piccadilly streetu nimaš prov nobenih trgovin in ulica ni čisto nič posebnega! večinoma so sami hoteli, pa ulica poteka ob green parku, to je pa vse kar je od te ulice. mogoče si ti mislila sam piccadilly circus? ki je pač bolj tko kot en trg, ampak če si že kdaj slučajn bla v londonu, potem si lahko vidla da se pri piccadillyu začne regent street, kjer se tut začnejo trgovine, no in ta ulica vodi pa do oxford streeta, ki je pa sigurno no. 1 nakupovalna ulica v londonu!
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 27. Mar. 2006 15:53

mene zanima kje se lahko pozanimam kako je s šolanjem srednje šole v londonu? :?
pepuzlin4ewa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 41
Na forumu od: 27. 3. 2006
Kraj: Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a pepuzlin4ewa » 27. Mar. 2006 16:39

ushergirl napisal/-a:mene zanima kje se lahko pozanimam kako je s šolanjem srednje šole v londonu? :?

hej... ej to maš eno posebno stran, k maš gor collage pa si pol zbereš kirga bi šla pa tk naprej... sam ti povem to je full drago ej... sploh če si tujc... pa full izpitov morš nardit pa vse... drugač pejt na abasado angleško pa se pozanimi, itak ti bojo tam največ povedal kok pa kaj...
sam če hočeš bit v londonu pričakoj visoko šolnino... je bolš mal izven... js namreč sm biu v oxfordu... pa je dost cenejši kot london... šole pa te stvari... pozanimi se, sej če maš money pol ni problema :D
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 27. Mar. 2006 16:43

ja jst bi pla v Leeds...to je pa kr velik oddaljen do LOndona :gruebel:
bom upoštevala nasvet pa šla na ambasado povprašat.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov