London

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 06. Feb. 2013 22:47

Povsem možno, da je šla za 6€ v eno smer.. Je treba spremljat kake akcije, marsikdaj dajo za smešno nizke cene polete v London, Barcelono itd. Vsem predlagam še spremljanje tele teme na enem sorodnem forumu: http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1619494/an/0/page/0/gonew/1#UNREAD in pa blog http://www.posvetu.si/
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 14. Feb. 2013 15:30

Summer055, take informacije nujno delit z nami! :D


Sej včasih smo se tuki bolj redno obveščal, kar v temi o Letalskih prevoznikih..
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 18. Feb. 2013 12:50

no tole mojo karto podarjam, tako da če bi katera šla naj mi sporoči.
Karta je zastonj, treba je le plačat spremembo imena.
termin: 19.2.-26.2.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 24. Mar. 2013 12:40

Tiste, ki bolj pogosto hodite me zanima kje prespite al pa tiste ko ste že ble. Iščem prenočišče za par dni, če katera kaj priporoča bom vesela info. :)
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 24. Mar. 2013 13:19

Nevem kakšen tip prenočišča iščeš, ti pa lahko svetujem Picadilly Backpackers hostel, ki je res low budget varianta. Če iščeš kaj malce bolj 'normalnega' lahko poskusiš tudi v okolici Paddingtona in Lancaster Gate metro postaje. Kolikor se spomnim stane enoposteljna soba v hotelu okoli 40 funtov. Je pa res, da je bilo to na licu mesta in nisem prepričan, če je bil zajtrk vključen v ceno.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 26. Mar. 2013 13:47

^^Hvala vama. Bom pogledala, na ta hotel sem že sicer naletela pri guglanju ampak morem si mal časa vzet pa še prebrskat. Iščem za dve osebi, sebe in prijateljico. Drgač po možnosti bolj zasebno sobo, če je skupna kopalnica ne moti. So pa kar dragi kolk sem uspela pogledat do zdaj.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 09. Maj. 2013 21:02

NUJNO! Z mami se odpravljava v Londonu in je nekak ne bi rada vlacila po zurerskih hostlih in sem nasla easyhostel na letaliscu v Lutonu (kar nama cist vredu odgovarja glede na vse ostale okoliscine)...zanima me sledece: Prebrala sm ful negativnih komentarjev kako je vse zanic in zanemarjeno pa me zanima ce ima kdo podobne (ali boljse) izkusnje?!

:hallo:
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 27. Jun. 2013 19:04

katere londonske muzeje najbolj priporočate za obisk?
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 27. Jun. 2013 21:09

Zdravo!
Lej, večina muzejev v Londonu je itak free, tak da se ti splača v vsazga vsaj pokukat.. Jst sm šel v Science Museum, zakon zadeva, sto enih stvari za videt, potem v British Museum - bolj zgodovinske zadeve, stavba je impresivna, da greš en hitr krog po muzeju je fajn, za kake zgodovinofile ipd. folk pa je ogled pod nujno. Ker sem sam še velik tenis fen sem šel v Wimbledon, muzej je še kar zanimiv, imaš razstavljene razno razne outfite od najboljših tenisačev, možnost je tudi ogleda Central Courta. Sicer pa nevem, imaš tudi Natural History Museum, tam sem bil pred nekaj leti isto, je zanimivo, maš razno razne kosti in take stvari, mislim, da bi moral bit še nekje Titanic Museum, pa maš še Madam Tuso, (nevem kako se napiše :D ).. Ti pa priporočam, da se joinaš kaki grupi turistov, jst sm ujagov eno free turo po Londonu, ti ful dobr razložijo vse zadeve, pove velik zanimivih stvari, jst sm jih najdu v Hyde Parku, oz. tm jugovzhodno od Hydea k je un slavolok, pol smo pa šli mim vseh teh znamenitosti.. Res ti priporočam, da greš na to zastonj turo.
Sicer pa London je ogromen in na vsakem koraku maš kak tak muzejček, tako da izbire je dost. Če še kej rabiš oz. te še kej zanima, komot vpraši :) lp
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 27. Jun. 2013 21:12

Za tisto gor, ki je spraševala glede enega hostla.. Priporočam tripadvisor, tam imaš vsa mnenja in po mojih izkušnjah so precej relevantna. Imaš tudi možnost čekirat mnenja po tem ali je mnenje pustil samostojen backpacker, familija, par, grupa itd. Tripadvisor.com
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 28. Jun. 2013 15:29

hvala ti:) me tako malo okvirno zanima, ker nameravam kaj v london v bližnji prihodnosti, in včasih se zna zgoditi, da kak znan muzej ful ni tako zanimiv, kakšen manj znan pa hitro pozitivno preseneti :)
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 28. Jun. 2013 17:04

Mja, se strinjam.. Zna navdušit tudi Tate Modern, ko sem bil jaz gor so imeli neko živo razstavo, nek performans in je bilo ful zanimivo.. Sicer ni ravno muzej, ti pa priporočam tudi ogled O2 arene, ki je svetovno znano prizorišče raznih športnih, kulturnih in drugih dogodkov. To je tam mislim, da že tretja cona, nekje pri Greenwichu.

Aja, pa če boš kupila Oyster pass za 1. in 2. cono, pa želela it nekam v tretjo ti svetujem, da greš z busom, ker po mojih izkušnjah se samo na busu ni treba čekirat na vhodu in izhodu, torej nevejo kje si izstopil.. Z metrojem sm šel jst tm do najbližje postaje Wimbledona pa mi je zakasiral funt pa še neki tist jajc.. Ampak to foro z busom sm šele kasnej pogruntu :D balkanc
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 29. Jun. 2013 17:59

Js sm šla v Londonu na žalost samo v Natural history museum, pa majo luštne stvari :) Dinozavre v naravni velikosti :D Tam čez cesto vem da je kuj zraven še en muzej, pa kokr sm gledala ma tud izjemno lepe stvari not. Sem pa mela za metro kar dnevno karto, ker sva s fantom ogromno skakala gor in dol, bla sva v 4 rangu al še dlje in sva za dnevno karto dala vsak po 8 funtov. Izkoristla sva jo do onemoglosti in ni mi žal, da sva zapravla tok dnarja zanjo :D Oyster se splača (vsaj tko pravjo), če potuješ z metrojem minimalno. V nasprotnem primeru je bolš dnevno karto kupit. Če se seveda prov spomnim, naj me kdo popravi, če se motim.

Je pa London kr lušten. In oblačila majo celo malenkost cenejša kot pri nas :D
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 02. Jul. 2013 23:13

Anjeske napisal/-a:Js sm šla v Londonu na žalost samo v Natural history museum, pa majo luštne stvari :) Dinozavre v naravni velikosti :D Tam čez cesto vem da je kuj zraven še en muzej, pa kokr sm gledala ma tud izjemno lepe stvari not. Sem pa mela za metro kar dnevno karto, ker sva s fantom ogromno skakala gor in dol, bla sva v 4 rangu al še dlje in sva za dnevno karto dala vsak po 8 funtov. Izkoristla sva jo do onemoglosti in ni mi žal, da sva zapravla tok dnarja zanjo :D Oyster se splača (vsaj tko pravjo), če potuješ z metrojem minimalno. V nasprotnem primeru je bolš dnevno karto kupit. Če se seveda prov spomnim, naj me kdo popravi, če se motim.

Je pa London kr lušten. In oblačila majo celo malenkost cenejša kot pri nas :D

Am, Oyster card sm js plačal za en teden se mi zdi cca. 30 funtov. Z dnevno karto te pride dražje, itak je odvisno kolk uporabljaš metro in koliko časa si tam sploh. Dobiš pa še 5 funtov nazaj ko vrneš magnetno kartico.

Za šoping maš pa na Oxford streetu mislim da štacuno Primark, poceni roba, ampak vedno nora gužva.. Je pa đins za đabe, moraš edino pazit, ker jst sm doma ene kavbojke opral in je barva na določenih mestih šla dol :/ Sicer pa je fajn najt tud kak Gap, kjer majo dost hudih cunj.. Pa pred dvemi tedni je Uniqlo, Djokovicev outfit sponzor dal na ogled njegovo teniško obleko za Wimbledon 2013, če je kdo bolj v tenisu..

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov