London

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 02. Jan. 2014 16:02

sm šla zdej to pogledat, pa vidim da so pred kratkim tut objavili da je povratna za pariz 15€ :D ne vem no, js mislim da je ziher še vsaj kšna prtljaga za doplačat
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 02. Jan. 2014 17:26

Itak da je možno! Je pa vključena le ročna prtljaga, seveda (kar je pa tud več kot dovolj za par dni).

Tik pred novim letom so ble še zastonj karte prek Izlet na dlani :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 02. Jan. 2014 18:17

Svetujem vam, da spremljate spletno stran http://www.posvetu.si. Imajo dnevne mejle, ki sporočajo raznorazne akcije letalskih in drugih kart.

Zadnjič so bili leti v US iz Budimpešte za 350€, potem iz Londona v Avstralijo za 450€ itd., res najrazličnejše destinacije.
Uporabniški avatar
LoLLypoop=))
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 20. 12. 2006
Kraj: =)) kr tuky

Neprebrana objavaNapisal/-a LoLLypoop=)) » 02. Jan. 2014 21:51

Še vedno je potem 22 eur bolj oz. najbolj ugodna ponudba, glede na to, da so ponujali skoraj brezplažno karto v Londom - ampak enosmerno...se mi zdi bolj preprosto, sploh zame, ko pa nima izkušenj ne z kupovanjem kart, ne z letališči, ne s potovanji...no, vse je enkrat prvič :ja: Gledala sem preko neta tudi hostle, ampak tako različne cene...potem pa še tisti najcenejši itak dobi tak komentar od obiskovalcev, da bi raje spala zunaj :) Ok, ne mi očitat, da škratarim ali kakorkoli, ampak raje prišparam na vzmetnici kot da šparam pri kulinariki, ogledih in šopingu :D Vi, ki imate več izkušenj bi mi lahko podali svoje mnenje ali odgovorili na par ključnih vprašanj? :)

- prevoz iz letališča do mesta?
Vem, da vozijo vsa mogoča prevozna sredstva, ampak me zanima ali je bus najcenejši in do katere uri zvečer/ponoči odpelje zadnjič iz letališča?
- prevoz po mestu : podzemna ali metro?
Imejte v mislih, da si želimo ogledati večje znamenitosti in da se bomo izgubljali :)
- hostel?

Tenk yuuuuuuu :)
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 02. Jan. 2014 23:27

LoLLypoop=)) napisal/-a:Še vedno je potem 22 eur bolj oz. najbolj ugodna ponudba, glede na to, da so ponujali skoraj brezplažno karto v Londom - ampak enosmerno...se mi zdi bolj preprosto, sploh zame, ko pa nima izkušenj ne z kupovanjem kart, ne z letališči, ne s potovanji...no, vse je enkrat prvič :ja: Gledala sem preko neta tudi hostle, ampak tako različne cene...potem pa še tisti najcenejši itak dobi tak komentar od obiskovalcev, da bi raje spala zunaj :) Ok, ne mi očitat, da škratarim ali kakorkoli, ampak raje prišparam na vzmetnici kot da šparam pri kulinariki, ogledih in šopingu :D Vi, ki imate več izkušenj bi mi lahko podali svoje mnenje ali odgovorili na par ključnih vprašanj? :)

- prevoz iz letališča do mesta?
Vem, da vozijo vsa mogoča prevozna sredstva, ampak me zanima ali je bus najcenejši in do katere uri zvečer/ponoči odpelje zadnjič iz letališča?
- prevoz po mestu : podzemna ali metro?
Imejte v mislih, da si želimo ogledati večje znamenitosti in da se bomo izgubljali :)
- hostel?

Tenk yuuuuuuu :)

Ok, štekam da nimaš izkušenj s potovanji, ampak imaš pa nekaj izkušenj z netom? Tudi tukaj v tej temi imaš kar nekaj uporabnih nasvetov..

Prevoz od letališča do centra: priporočam easybus. Če zadosti prej kupiš karto prek neta, jo lahko dobiš že od GBP 2 naprej. Hiter prevoz, vozi zadosti pogosto, počekiraj njihovo spletno stran.

prevoz po mestu: podzemna = metro.. ;) Za en teden ti osebno priporočam tedensko Oyster, cona 1-2, cena je 30 funtov. Če nimaš namena vsak dan jet najmanj dvakrat na metro ali bus, se ti bolj splača Oyster kartica Pay as you go; kar pomeni da enostavno napolniš za npr. GBP 10 in se potem voziš, dokler ne porabiš dobroimetja.

Če ste večja skupina, potem pa sploh priporočam tedensko, da se ne ukvarjate koliko imate še denarja gor..

Glede hotelov, uporabi booking.com, je zelo enostavna shema strani, tako da bi moralo biti vsem jasno.. Pametno je, tako kot si naredila, prebrat kako mnenje gostov, a ne zanašaj se 100% na to. Nekateri bodo navdušeni nad običnim jogijem s čisto posteljnino, drugi bodo kritizirali ker je jogi na fedre in ne na stil 'pene'..

Če rabiš še kaj, me lahko kontaktiraš ali vprašaš tukaj. Kot rečeno pa je ogromno že napisanega, zato ne škodi prebrat tole in sosednje teme o Londonu.. lp
Uporabniški avatar
LoLLypoop=))
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 20. 12. 2006
Kraj: =)) kr tuky

Neprebrana objavaNapisal/-a LoLLypoop=)) » 03. Jan. 2014 13:33

Sem prebrala forum, preden sem pisala. Pa klikam tudi po netu. Skoraj vse mi je jasno, ampak zaradi neizkušenosti iščem mnenja in potrditve za svoje misli. Hvala ti za pomoč...zaenkrat je to to....ko se izgubim se pridm do tebe najdt ;D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Mar. 2014 12:06

Kakšna priporočila za kaj počet z skoraj najstnikom v Londonu?
Mogoče mjuzikal, ki mu bo zanimiv?

Par izrazito fantovsko-najstniških stvari že v zihr planu.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 29. Mar. 2014 12:50

^^ Hm, koliko je to, skoraj najstnik? :) 10, 12 al kako... k če je 10, bi ga jaz peljala v Hamleys, še men je tam zabavno :D Ampak verjetno je to že prerasel, a ne...

Drugače se pa kakšna predstava sliši fino, ja:)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Mar. 2014 14:59

Verjetno že najstnik no (sam v mojih očeh ne :D), skoraj 14. Faza računalniških igric :)

Kak konkreten predlog? Se izgubljam v seznamu vseh mjuziklov in vsega...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 31. Mar. 2014 11:12

Nek v okolici maš Harry Potter muzej al neki podobnega. Sta cimra šla tja pred dobrim mescem.. Maš pa pol te obične zadeve, kak Titanic muzej bi bil fajn, naravoslovni, če je mal biologa, Shard stolpnica zna bit zanimiva, Sealife tudi precej hvalijo. London ZOO še nisem bil, so kar drage karte, ampak se najbrž splača dat tistih 15 al 20 funtov. Sicer je pa slabi dve uri iz Londona z busom tudi nek rezervat za opice.. Mogoče kak Royal Air Force Museum?

Pelji ga v Pizza Hut, da bo videl kakšna je taprava 'ameriška' pica :D Kdaj bosta v Londonu?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 31. Mar. 2014 16:37

Sem šla vsa navdušena guglat ta hp muzej, in si že skoraj rezervirala ryanair karto z london in potem vidim - 31 funtov za odrasle :D. Thank you, but no, thank you :D.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 31. Mar. 2014 18:58

Meni je bil We will rock you ful fajn :D Ampak obvezno mu daj prej eno dozo Queenov ;D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 01. Apr. 2014 22:22

Jap, vse so drage karte.

Hvala mastermind, na ene te stvari sm že sama pomislna, si pa tud kako fajn novo idejo dal. Itak morm še njega povprašat, ne vse sama odločt. Dobr da me spomnu na Pizza Hut, da ga dam na seznam. (čeprov mene zabava en Pizza Hut pr Totteham, ki ima all you can eat; je pa res da niso tak dobre pice, kot tiste naročene...). Air Force muzej je obvezno v planu, čeprov kar "iz mesta" (pilotske želje)

Če bo sreča, začetek maja (nimam pa še letalskih, ne nič :D ). Sam upam da bo vreme kul! Kako je zdej v Londonu vreme?

Ja, We will rock you je bil tud men fajn, on se mi zdi mogoče mal premlad (pa tud js neb šla še enkrat isto, k ni lih pocen)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 02. Apr. 2014 15:25

Kul, sicer pa najbrž ti je itak Timeout znana revija, maš vse dogodke za dva tedna vnaprej noter.. Sporoč, ko bosta tukaj. Si ziher, da imajo še to akcijo all you can eat? Nazadnje ko sem šel v Huta pri TCR sm plačal za pico pa pijačo (free refill), solatni bar je pa pač all you can eat. So pa cene zasoljene..

Glede vremena pa odkar sem jaz tukaj (4 mesci in 4 dni) je enkrat deževalo, da si res rabil marelo. Ponavadi dežuje ponoči, čez dan je pa ali oblačno al pa sonce, povsem nestereotipno britansko vreme :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 03. Apr. 2014 11:23

^^ Glede akcije: lani marca je še bla, pa pred tem vsaj cca 3 leta, odkar jo našla. Se je pa mogoče res spremenilo (čeprov čez vikend ni te akcije, se mi zdi, sam med tednom).

Ah, britansko vreme, težko ga je imeti ne-rad :)

Se mi že kr mal meša od tega "planiranja", da bo njemu res najbolš možno. Pa naj bo lepo vreme!
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov