Letalski prevozniki

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 06. Avg. 2013 11:43

Ima kdo kakšne izkušnje z wizzairom. Ste zadovoljni? Koliko je potrebno doplačati za prtljago (na strani nikjer ne najdem tega podatka). Prvič sploh si rezerviram letalo preko interneta in me zanima, kako sploh poteka. Kako plačaš? Kje prevzameš karte ipd.
Hvala za pomoč :)
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 10. Avg. 2013 13:53

Z wizzairom še nisem letela, je pa pri nizkocenovcih povsod enako. Karto kupiš s kreditno ali debetno, ki omogoča nakup preko interneta (vprašaj pri svoji banki), karte ti pa pošljejo po mailu in si jih sprintaš. Cel postopek te lepo vodijo, tako da je vse jasno.
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 11. Avg. 2013 18:13

jaz sem že precejkrat, brez pripomb, nizkocenovni pač, pripeljejo te, kamor je treba, nekega luskuza pa itak da ni:) zdaj poleti je 25 eu na dodatno prtljago (v eno smer). pozimi 20 eu (če greš iz lj, to pomeni 32 kg), drugače imajo pa dve vrsti ročne, narbtnik/torbica je zastonj, majhen kovček je 10 eu (to lahko vzameš s sabo na letalo)

ponavadi ti kak teden pred odhodom napišejo, da moraš narediti online check-in in sprintati karte, ker drugače imaš lahko nepotrebne dodatne stroške na letališču :)
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 16. Nov. 2013 9:56

NOVO:

Zanima me, ce pozna kdo kako bolj poceni varianto letalskega poleta do Varsave?
Ni nujno da je ravno iz Ljubljane...tut kak let iz bliznjih tujih letalisc bi bil ok (Zagreb, Klagenfurt, Graz, kje iz Italije...).

Hvala
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 17. Nov. 2013 15:02

ne vem, koliko ti je blizu budimpešta, od tam leti ryanair v varšavo, zelo poceni
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 03. Jan. 2014 13:16

^^ tenx :D

NOVO:

Mogoce kdo ve, kako je s prestavljanjem leta pri Adrii? Je potrebno kaj in koliko placat?
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 03. Jan. 2014 16:43

NOVO:

A kdo ve, če kot dodatno ročno prtljago pri Wizzair šteje tudi laptop? Pač mela bi laptop in torbico, a moram pol dokupit tisto za ročno prtljago?
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 03. Jan. 2014 16:47

v-e-s-n-a napisal/-a:^^ tenx :D

NOVO:

Mogoce kdo ve, kako je s prestavljanjem leta pri Adrii? Je potrebno kaj in koliko placat?


Mogoče ti to kaj pomaga...pod sprememba rezervacije

https://www.adria.si/sl/splosni-pogoji-cen/
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 03. Jan. 2014 17:16

Mora bit kar vse 1 kos. Mogoče manjši ruzak?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 03. Jan. 2014 17:31

^^Hm...al pa torbico stlačim v kufer...32 kg mi bo menda dovolj za vse :D hvala ;)
Uporabniški avatar
Captain
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 30. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Captain » 03. Jan. 2014 18:28

Kako ste kaj zadovoljni z British Airways? :)
aniia93
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 4. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a aniia93 » 04. Jan. 2014 20:25

easyjet ima do torka znižane vse lete 20%. akcija velja med 1.2. in 9.7.
vilamalina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 13. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a vilamalina » 14. Jan. 2014 0:51

Sicer sem že precej pregledala in prebrala po netu, samo rajši 1x preveč vprašam kot 1x premalo... Poletni bom delala na Irskem in moram nekako priti tja :) Najbolj mi ustreza letališče Shannon, ker so mi pomudili da me pridejo iskati (in glede na to da smo dogovorjeni da pridem v soboto ko je bolj ubogo z avtobusi mi to zelo ustreza....).

Kolikor gledam ryanairovo spletno stran je torej moja tako rekoč edina opcija do londona (najbrž iz benetk) in poten v shannon. predvidevam da se bodo karte še pocenile oz. da bodo imeli še kakšne popuste, samo me skrbi da bi do takrat že zmanjkalo kart za datum ki ga potrebujem - kakšne imate kaj izkušnje, počakam in prihranim ali pač dam par € več in sem 100%? :)
Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 07. Mar. 2014 22:19

^^Pomojem se ti najbolj splača letet z Ryanairom iz Trevisa v Dublin in potem z avtobusom naprej (razdalje po Irski niso prevelike).


Imam pa eno vprašanje- je že kdo prestopal na Istanbulskem letališču? Namreč letim iz Benetk prek Istanbula v Gano (z istim prevoznikom) in imam za prestop 1 uro in 10min časa.
Kako poteka prestop, se je treba vmes ponovno čekirat in it čez vse preglede? Prtljaga verjetno leti direktno na končno destinacijo in mi je ni treba med prestopom dvignit in ponovno čekirat? Ali ob morebitni zamudi počakajo oziroma grem lahko na naslednji let brez doplačila (kupljeno imam 'paket karto', in ne za vsak let posebej)?
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 08. Mar. 2014 9:46

Prtljaga gre direkt v Gano, če imaš istega prevoznika, checkina tudi ni potrebno še enkrat delat. Odvisno od prevoznika, pri enih te takoj po arrivalu na prestopno destinacijo prioritetno pospremijo do naslednjega gate-a, nekje moraš sam šibat okoli. Jst bi direkt na Turkish poklical oz. jim poslal mejl.. Predvidevam, da letiš z njimi?

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov