Letalski prevozniki

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 03. Okt. 2012 12:18

Nič panike, še noben ni v luftu ostal.

Pa če je kaj v tolažbo vsem, ki se bojite malih letal; da lahko letala letijo po Evropi, morajo zadostovati precej visokim standardom in so načeloma po teh standardih dobro vzdrževana in redno tehnično pregledana.
Človeška napaka pilota je tisto, česar bi se morali bati, ne tehnične okvare. To se pa lahko zgodi v še tako oh in sploh super novem velikem letalu.

Good luck :D
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 03. Okt. 2012 23:55

pa ta propelerc je bil milina, sam 45 minut sem bil v luftu! :D :D :D

jebeš erbas pa dobri 2 uri.... :?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 14. Feb. 2013 15:38

Na svoj seznam lahko dodam 2 novi družbi, Iberia (:wtg: - stevardesa je imela neverjetno elegantne gibe rok! :D) & Volotea, slednja ima samo danes akcijo za 14€

Slika
slikca je klikabl


Volotea me je sicer malenkost razočarala še pred potovanjem - za eno potovanje so mi prestavili datum odhoda (skrajšali potovanje), za drugo pa sploh skenslali polet; AMPAK so se zelo odkupili, customer service je bil zelo dober, ustrežljiv, hitro odziven, povrnili so mi, heh, velik več kot sem pričakovala. :wtg:
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 19. Feb. 2013 20:33

Ryanair ima spet akcijo za brezplačne/izredno poceni lete po evropi! :)
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 20. Feb. 2013 11:15

^^ Kdaj? Kam? Iz kje npr.?
Js sm res slepa očitn :?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 20. Feb. 2013 14:38

tukaj si lahko prebereš več o tem. meni so tele njihove akcije do zdaj še vedno delale :)

http://izletnadlani.com/pozor-z-ryanair ... estinacij/
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Mar. 2013 13:21

Ko budala sem poklikala na FB cel kup takih in drugačnih strani, ki iščejo tele ugodnosti namesto nas :D

Trenutno (samo še danes možen nakup!!) ima Ryanair od 10€ neki zanimivih lokacij (za potovanje med 2. & 30.4.).


Še en vtis z Volotee: ful lepo pristajajo :D npr. pri Ryan-u se mi včasih zdi mal "štorasto"/nas pretrese, tle je pa vse gladko šlo.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 19. Maj. 2013 19:33

ri easyjetu sem kupila flexi karto pri kateri naj bi zraven dobil 20kg prtljage. Poleg tega sem dodatno kupila še 20 kg prtljage.

Zdaj mi pa na koncu piše tole: The 1 passenger(s) in this booking may check in a combined total of 2 hold bag(s) for each flight on this booking. The total hold weight must not exceed 20 kg.

Imam zdaj vse skupaj lahko 20 ali 40kg prtljage?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
shinee
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 5. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a shinee » 09. Jun. 2013 17:59

Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 13. Jun. 2013 22:32

pa me spet čaka letalo...nič se več ne bojim... :D
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 14. Jun. 2013 11:16

mene tud in se ful veselim, ker imam po moje prvič v lajfu skoraj sanjske čase letov (grem mal pred četrto popoldne, čas prestopa slabe 3 ure, na cilju okol devetih zjutraj). Letim pa z Emirati, prvič, in me prav zanima, če si zaslužijo vso to oh in sploh slavo :D
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 29. Jun. 2013 11:09

In - kako je blo letet z Emirati? :)

Jaz sem bila lani na istem - vsi totalno navdušeni in kok so Emirati zakon pa čist hudo, na konc se mi ni zdelo pa čisto nič posebnega in sem valda stegnila surlo. :D Zame še vedno zmagajo Qatarci.
In, ja, normalni tranzitni časi zmagajo, utrga se mi 10 ur bluzit po letališčih. Vedno dam raje par 10€ več in nimam s tem problemov.
As your lover describes you, so you are.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 01. Jul. 2013 7:46

Vse pohvale Emiratom za njihov odnos! Ok, razen ene babe v Lj pisarni, ki mi je napacne info dala.
Letela sem namrec z enosmerno karto, zaradi cesar me naceloma ne bi spustili na avion, saj bi rabila ali vizo ali potrjeno karto naprej. Pa so mi na letaliscu v Benetkah na check inu naredili booking, brez da bi placala jasno, in je bilo kul.
Prvi let do Dubaja je bil neudoben, izbira filmov slaba, hrana odlicna (oziroma jaz sestradana :) ). Drugi let je bil ful udoben, veliko prostora za noge, hrana zanic, alkohola na obeh letih dovolj. Tak da kul izkusnja, niso pa najboljsi :)
Je pa tudi letalisce v Dubaju super (ce prav razumem, je dokaj novo). Dosti trgovin, da lahko cas zapravlja, dva Starbucksa in precej lezalnikov za dremanje, ce imas dolg postanek. Edino brezplacen internet v obliki terminalov ali wifi-ja bi prisel prav, ampak to sem itak videla le v Abu Dabiju.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 15. Jul. 2013 20:28

Veerle napisal/-a:Jaz sem bila lani na istem - vsi totalno navdušeni in kok so Emirati zakon pa čist hudo, na konc se mi ni zdelo pa čisto nič posebnega in sem valda stegnila surlo. :D Zame še vedno zmagajo Qatarci..


Qatar je itak top. Tudi splošno je rangiran višje. Dejansko imajo 5 zvezdic, Emirates 'samo' 4.
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 20. Jul. 2013 16:20

Tudi meni je bilo kul leteti z Emirati. Sicer s Qatarjem še nisem letela, vendar sem se pogovarjali z ljudmi, ki so istočasno leteli z njimi in so nas bolj cartali :D .

Pa na letališču v Dubaju imajo svojo restavracijo, kjer si kot njihov potnik upravičen do brezplačnega obroka, če imaš postanek več kot 4h.

Letališče je pa res kot malo mesto. Še irish pub imajo, ki je prijazen do kadilcev.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov