Let z Easyjet-om

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

drejča
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a drejča » 28. Maj. 2012 16:56

Lepo pozdravljene,

čez dva teden grem v London. Izbrala sem najcenejšega prevoznika, ki je na našem trgu Easyjet. Malo me skrbi, ker je omejitev na prtljago, glede na to, da sem se odločila, da bom imela samo ročno prtljago.

Ali je že katera kdaj letela z Easyjetom in mi lahko daj kaj napotkov?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Maj. 2012 17:07

Meje za kovček oz. osebno prtljago so točno določene in sicer: 56 x 45 x 25cm incl wheels (torej vključno s kolesi). Včasih preverjajo, včasih ne.
Teža je pri easyJetu neomejena. Pa seveda tekočine so omejene. Vse v prozorni vrečki (20×20 cm) in pod 100 ml na embalažo (skupaj 1 liter).

Priporočam malo prtljage za tja, da napolneš z nakupi. Res bodi previdna s tekočinami, v Londonu so precej strogi :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Mala_Teych
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 11. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mala_Teych » 15. Dec. 2012 22:18

še eno vprašanje glede easyja .. a lahko gre kdo drug namesto tebe s tvojo letalsko na letalo ? :))
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 15. Dec. 2012 23:32

Točn tako, kot ti je napisala *mala* :)
jaz ko sem šla letos spomladi tja, so me že na ljubljanskem letališču opozorili, da moram met v vrečki, ker sem mela labelo in kremo za roke v nahrbtniku.

ko sem potem potovala nazaj, so mi na stanstedu vse sesuli iz kovčka, ker nisem imela tekočin posebe v vrečki(kje se kupijo, še vedno nimam pojma) in je to vzelo 10 min, da so pregledali vse skupaj.
I am not an enigma, just a contradiction!
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 16. Dec. 2012 9:34

jaz veliko potujem in še nikoli nisem imela nobenih tekočin v vrečkah. pa sem sabo že vzela vode, cele šampone, kreme za sončenje... Niti enkrat mi niso še pogledali, kaj šele da bi mi kaj zatežili. (tudi v Londonu)
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 16. Dec. 2012 10:19

jaz sem z easyjetom letel iz Madrida v Benetke, od ročne prtljage sem imel laptop ter čezramno torbico velikosti večje ženske denarnice, pa so mi pri zadnjem pregledu pred vkrcanjem zatežili, da je dovoljen samo en kos ročne prtljage ter da moram torbico spraviti v torbo za laptop, kar je bilo nemogoče. No, potem sem se delal, da spravljam, potem pa spizdil na letalo...

videl pa sem ljudi, ki so imeli en kos prtljage in to so bili tako veliki nahrbtniki, kot da bi šli na himalajo... :roll:
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 16. Dec. 2012 10:48

Summer055 napisal/-a:jaz veliko potujem in še nikoli nisem imela nobenih tekočin v vrečkah. pa sem sabo že vzela vode, cele šampone, kreme za sončenje... Niti enkrat mi niso še pogledali, kaj šele da bi mi kaj zatežili. (tudi v Londonu)


Tole je ful čudno.

Sama imam vedno tekočino v check in prtljagi, ampak se mi je pa zgodilo na letališču v Parizu, kjer sem imela samo transfer na drugo letalo do Ljubljane, da so mi vzeli vodo, ki sem jo dobila na čezoceanskem letu, čeprav je bila originalno zapakirana in imela oznako AF. Mi je bilo malo smešno ampak ok, pravila so pravila.


Kot vem so pri nizkostroškovcih še bolj strogi, ker je to pač dodaten vir zaslužka.
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 16. Dec. 2012 12:46

Summer055 napisal/-a:jaz veliko potujem in še nikoli nisem imela nobenih tekočin v vrečkah. pa sem sabo že vzela vode, cele šampone, kreme za sončenje... Niti enkrat mi niso še pogledali, kaj šele da bi mi kaj zatežili. (tudi v Londonu)


pa si mela tekočine v ročni ali v oddani prtljagi? ker v oddani sem imela tudi jaz tekočine pa ni nihče kompliciral, za tistih par v ročni je bil pa problem...
I am not an enigma, just a contradiction!
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 16. Dec. 2012 19:50

v ročni. za krajše lete nimam nikoli spodnje prtljage.
Za na Kanarske otoke mislim, da so mi težili, ker sem imela še eno manjšo torbico okoli vratu, ampak sem se delala, da sem jo pospravila in jo dala pod majico. In v Alicante sem imela 1cm predebel kovček in sem morala obleči še eno jopico.
Glede hrane,pijače, tekočin... pa še nikoli :)
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 16. Dec. 2012 20:06

s fantom bom tud šla v london z easyjetom al pa wizz airom, ampak ni šans da vzemem kovček in dam 40 eur samo za to :S
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Dec. 2012 20:13

^^ Js sm zvita ratala. Vzemam kovček le še za domov, kjer se da :D V ročno prtljago si stlačim potovalko in jo tam napolnim in veselo domov :) Še posebno Wizzair ima RES hude omejitve velikosti ročne, drugače se lahko kar precej spravi v mali kovček za ročno prtljago :?

Sem že večkrat videla, ko so cele kovčke odpirali in pobirali tekočine ven. Zato se rajš pripravim in mam v vrečki.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 16. Dec. 2012 20:35

pa še to mi ni jasno.. če daš na wizz airu da išče možne lete pa maš eno osebo pride npr. 30 eur, če pa daš dve osebi pa je cena kr npr. 70 eur (na enega seveda)
v čem je fora?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Dec. 2012 21:44

Verjetno pošlo kart določene cene?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov