kateri konec Slovenije vam najbolj ugaja?

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 04. Jun. 2008 18:30

Čisto vsak je po svoje lep. :wink:

Če pa bi se morala opredeliti, kakšno je stanje ta trenutek, pa bi določila nekaj naslednjih destinacij:
- Bled z okolico
- Idrija z okolico
- Pokljuka
- Rogla
- območje med Koprom in Lucijo ( ob obali, ne po cesti)
- Kočevje z vsemi kočevskimi medvedi vred :)
Uporabniški avatar
Kasiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 3. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeia » 05. Jun. 2008 17:28

- Logarska dolina
- Pokljuka
- Bohinj
- Trenta
- Breginjski konec
- Novomeška kotlina
- Kočevski Rog
- dolina Kolpe
- Bela Krajina (vožnja z vlakom zgodaj zjutraj po BK je čudovita!)
- Piran (seveda!)

Evo, to so kraji, na katere se najrajši vračam. Nedvomno sem na nekatere navezana čisto sentimentalno - zaradi spominov, pač... Me pa vedno razvedrijo :)
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 05. Jun. 2008 17:31

Ljubljana in okolica. Všeč mi je pa tudi logarska dolina pa gorenjska...
Uporabniški avatar
lissa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 9. 5. 2008
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lissa » 05. Jun. 2008 20:48

Tiavanna napisal/-a:
Pero, ma je rijes, de si ti ena mona. Teha, de bi primuorci hovorili talijansku, pej res ne slišste prou dosti botou." LOL!!


1. grem bruhat ob tem tvojem KVAZIPRIMORSKEM stavku, če že, je to še najbolj podobno recimo kraškemu ali ajdovskemu narečju, ampak očitno ti ni jasno, da primorsko narečje ni sam eno, ampak se zelo razlikujejo med sabo (koprsko, kobariško, kraško, cerkljansko, idrijsko, tolminsko, ajdovsko, bovško,...)
2. LOL si edino ti, ker si omejena v glavi
3. tisti kao "H" lahko tut opustiš ker niti približno ni H in to oponašanje nam gre vsem primorcem na ku*ac

Meni je smešno za crknit, da se majo nekateri ljubljančani za neke hude meščane, vsi ostali smo pa kmetje. Dejte, lepo vas prosim, Ljubljana je tako kot cela Slovenija eno selo in tujini bi naselju take velikosti rekli vas. In vi pol furate neko high society, lol. :rofl: (s tem, da Ljubljana sploh ni občina z najvišjim standardom) Pa da ne bo kdo zdej mislu, da mam js karkoli proti ljubljančanom ali Ljubljani na splošno, ker mi je Ljubljana zelo všeč in me čist nič ne moti, dokler mi kdo ne začne s tem, kako so oni meščani, vsi ostali pa kmetje.
Mislim, nemejebat folk, res, kere primitivne scene. Mislim, da se da čist normalno razumet več al manj vsa narečja, narečni izrazi so pa itak povsod prisotni. Če pa tebi, Hanah, to ne gre, to ne pomeni, da je ostalih 1.999999 ljudi debilnih, pač pa... :gruebel:




Drugače je pa cela Slovenija lepa, ker ima vsaka regija svoje posebnosti. :hearts:



:gut:
Uporabniški avatar
tinca987
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 6. 11. 2007
Kraj: celje-šentjur

Neprebrana objavaNapisal/-a tinca987 » 05. Jun. 2008 20:52

lissa napisal/-a:
Tiavanna napisal/-a:
Pero, ma je rijes, de si ti ena mona. Teha, de bi primuorci hovorili talijansku, pej res ne slišste prou dosti botou." LOL!!


1. grem bruhat ob tem tvojem KVAZIPRIMORSKEM stavku, če že, je to še najbolj podobno recimo kraškemu ali ajdovskemu narečju, ampak očitno ti ni jasno, da primorsko narečje ni sam eno, ampak se zelo razlikujejo med sabo (koprsko, kobariško, kraško, cerkljansko, idrijsko, tolminsko, ajdovsko, bovško,...)
2. LOL si edino ti, ker si omejena v glavi
3. tisti kao "H" lahko tut opustiš ker niti približno ni H in to oponašanje nam gre vsem primorcem na ku*ac

Meni je smešno za crknit, da se majo nekateri ljubljančani za neke hude meščane, vsi ostali smo pa kmetje. Dejte, lepo vas prosim, Ljubljana je tako kot cela Slovenija eno selo in tujini bi naselju take velikosti rekli vas. In vi pol furate neko high society, lol. :rofl: (s tem, da Ljubljana sploh ni občina z najvišjim standardom) Pa da ne bo kdo zdej mislu, da mam js karkoli proti ljubljančanom ali Ljubljani na splošno, ker mi je Ljubljana zelo všeč in me čist nič ne moti, dokler mi kdo ne začne s tem, kako so oni meščani, vsi ostali pa kmetje.
Mislim, nemejebat folk, res, kere primitivne scene. Mislim, da se da čist normalno razumet več al manj vsa narečja, narečni izrazi so pa itak povsod prisotni. Če pa tebi, Hanah, to ne gre, to ne pomeni, da je ostalih 1.999999 ljudi debilnih, pač pa... :gruebel:




Drugače je pa cela Slovenija lepa, ker ima vsaka regija svoje posebnosti. :hearts:



:gut:


pod tole se pa sam podpišem :wink:
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 05. Jun. 2008 22:22

mi
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 08. Dec. 2010 8:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 05. Jun. 2008 23:07

Pero, ma je rijes, de si ti ena mona. Teha, de bi primuorci hovorili talijansku, pej res ne slišste prou dosti botou." LOL!!


:lol: primorščina na višku ja :D
dobr, zdej pravilnega goriškega/kraškega in podobnega narečja lih ne znam, obvladam in tekoče govorim že od malih nog pa Bovško narečje in morm rečt, da je res daleč daleč stran od stitega kar eni nabijajo.
prvič kot prvič, se narečja zelo zelo težko naučiš, tud podobno povedat in naglasit pravilno ga je zelo zelo težko.tko, da prosim, ko se boste naučili pa pište. :)
najbolj mi je smešno, ko kšne ljubljančanke zanese na bovško delat (sicer nevem iz katerega razloga, ampak ok) in se trudijo in trudijo govort po bovško, na koncu izpadejo pa res dobesedne mone :D jst zmeri crkavam ko te psolušam.in največja ironija pa je to, da rit ljubljanska misli da obvlada :lol: (pa ne leti na vse ljubljanske riti, kot žaljivo, ampak samo na tiste dobesedne)
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 06. Jun. 2008 10:17

Js umiram od smeha k hoče kak ljubljančan posnemat naš "G", ne bejbi, to znamo samo mi :rofl: .

Drgač pa meni je ful všeč tle kjer živim, sej se velikokrat protožujemo, sam itak je najleše tam kjer živiš in js res ne bi kje drugje živela, ker sem tuki že od rojstva in si ne predstvaljam bit drugje.

Zelo mi je pa všeč tudi Obala in Ljubljana.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
lissa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 9. 5. 2008
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lissa » 06. Jun. 2008 10:56

Hanah napisal/-a:
lolitaa napisal/-a:Js umiram od smeha k hoče kak ljubljančan posnemat naš "G", ne bejbi, to znamo samo mi

Jaz pa umiram od smeha, ko hočejo razni primorci, štajerci ali prekmurci posnemat ljubljanščino... in se na vse pretege trudijo biti neki "oh in sploh" ljubljančani v tem času ko so v Ljubljani. In potem nastane ljubljanščina takšna kot je - brez repa in glave.

Eh sorry, ne moreš priti iz nekih rovt in se delat nekega "orto" ljubljančana.



Ta tvoja preljuba, najboljša, najlepša, najprečudovitejša,... Ljubljana, je proti Evropi oz. celotnemu svetu, eno tako malo selo, da ga večjega ni.

In sploh, vaše narečje oz. govorica: Ojoj, kok mi sun šajna v oči...
A dej no..

In potem TI, da vi govorite pravilno.

V bistvo imaš tok neumne izjave, mi pa smo še bolj, ker se s tabo obremenjujemo. Žal.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 06. Jun. 2008 10:56

o, res bi rada vidla enga iz drugje, ki se trudi govorit ljubljansko.Kukr poznam vse kolege, ki hodijo v ljubljano v šolo, se tud en ne trudi govort ljubljansko ampak šprehajo po svoje.Razen če jih kdo en razume, mu slovensko prevedo besedo in to je to.
Mislm, da je tale teza, da vsi hočjo bit ljubljančani, popolnoma iz trte zvita.
Je pa res da če si en poslovnež recimo, morš malo po slovensko kej povedat, ne samo v svojem narečju.In to potem izpade valda slovenska govorica z naglasom, ampak to še zdaleč ni ljubljanščina.
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 06. Jun. 2008 11:00

*purple* napisal/-a:o, res bi rada vidla enga iz drugje, ki se trudi govorit ljubljansko.Kukr poznam vse kolege, ki hodijo v ljubljano v šolo, se tud en ne trudi govort ljubljansko ampak šprehajo po svoje.Razen če jih kdo en razume, mu slovensko prevedo besedo in to je to.
Mislm, da je tale teza, da vsi hočjo bit ljubljančani, popolnoma iz trte zvita.
Je pa res da če si en poslovnež recimo, morš malo po slovensko kej povedat, ne samo v svojem narečju.In to potem izpade valda slovenska govorica z naglasom, ampak to še zdaleč ni ljubljanščina.


Se popolnoma strinjam. Vsi s katerimi sem se pogovarjal so mi zatrdili, da se sploh ne trudijo govorit po ljubljansko v lj.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 07. Jun. 2008 2:33

Za življenje mi vsekakor najbolj ustreza domača Gorenjska (lepe gore, Bled, veliiiiko zelenega itd). Imam pa rada tudi vse obmorske kraje, zlasti Piran.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 07. Jun. 2008 10:07

:roll:
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 08. Dec. 2010 8:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
[She.]
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 778
Na forumu od: 5. 5. 2008
Kraj: Bora Bora

Neprebrana objavaNapisal/-a [She.] » 07. Jun. 2008 10:13

primorska..
še lepši pa je obaLa.. morje in playa :)
..quello che c'e' in fondo al cuore non muore mai.. :*

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov