kateri konec Slovenije vam najbolj ugaja?

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
-Ash-
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a -Ash- » 02. Jun. 2008 17:52

definitivno proimorska :D

kopeeeeeeer :gut:
Uporabniški avatar
anjica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anjica » 02. Jun. 2008 18:32

DOLENJSKA :zustimm:
Uporabniški avatar
lissa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 9. 5. 2008
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lissa » 02. Jun. 2008 18:54

Hanah: Jst bi letela za tabo, dokler te neb dobila v roke in ti v živo povedala, da si totalna samovščečna egoistka.

Zaradi takih kot si ti, večina Slovencev ne mara Lj in to upravičeno! Pa mim greda, jaz in še veliko drugih študira na obali, tko da pšššt gleda tega, da vsi hodja študerat v LJ.

In ti pravš da lahko brez kmetov. Sigurno ja... Brez kakšne krave že mogoče, doma pa imate verjetno kuhinjo, spalnico, ki je iz lesa, tisti les pa je zrastel v gozdu, kjer ga je kmet posekal in potem predal naprej za proizvodnjo...
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 02. Jun. 2008 19:26

Đizs, tok mejhna dežela pa tok velka nasprotja in sovraštvo.

Še zmer mam najrajš mojo veliko Ljubljano in moj mali Piran.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
habibi7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 144
Na forumu od: 13. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a habibi7 » 02. Jun. 2008 22:37

severna primorska in gorenjska
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 02. Jun. 2008 23:19

g00fy_qa napisal/-a:
Hanah napisal/-a:Glede dialektov: meni osebno so vsi dialekti oz. narečja grdi! In ni se ti potrebno čisto nič čuditi, da te Ljubljančani postrani gledajo. Jaz ko grem nekam izven Ljubljane ne uporabljam nobenih ljubljansko-slegovskih izrazov, ampak govorim lepo, normalno slovensko. In mislim, da smo Ljubljančani edini, ki se lahko "otresemo" svoje govorice, ko gremo nekam drugam (če le seveda hočemo/hočejo), kar pa ne bi mogla reči za nekega Štajerca, Primorca ali Prekmurca. Njim je ta govorica zlezla v kri in kamorkoli pridejo govorijo na tak način. Bruh!!!

Vsi dialekti so grdi, razen ljubljanskega? In ne, Ljubljančani pač ne govorite knjižne slovenščne. Tudi ni res, da se Ljubljančani edini lahko otresete svoje govorice. Vsak se lahko, če želi, da ga bodo drugi razumeli in bo komunikacija na neki normalni in enakovredni ravni. Problem pa nastane, ko se nekdo noče prilagajati in menda je jasno kdo je to v večini primerov...


Ok, sem ljubljančanka, pa lahko mirne vesti rečem, da to da Ljubljančani izven ljubljane govorijo pravilno slovensko, tud mal ni res!
Prvič lahko sklepam po sei, govorim kot govorim,pač ljubljansko ker sem iz ljubljane in sem naučena tega narečja.Še vedno govorim slovensko, tko da me lahko kdorkoli popolnoma nromalno razume.Če me ne bo hotel, pa sam ve zakaj me ne bo hotel.
Tudi z ostalimi je tako, v svojem življenju še nisem slišala enga ljubljančana da bi kje drugje šprehal pravilno slovensko.In tudi ne štajerca da bi pravilno slovensko.
Pač govoriš kot si navajen, če te ljudje razumejo ni tukej nobenga problema.Če bi pa kdo izven ljbljane želel, da se z njim pogovarjam pravilno slovensko in ne tko kot govorim v normali, potem se pa nebi dolg pogovarjala.
Edino kar zna bit moteče, so kakšna huda narečja katera so res nerazumljiva.vsi moji kolegi pa tud fant so se precej namatral da so recimo pričel vsaj malo razumet Bovško narečje.ker tam pa če jst začnem s kšnim kolegom gor šprehat naju nou nben razumu :D zraven fanta in kolegov so se pa mal potrudl in kšno besedo namest po Bovšk, povedal po slovensk da jih je razumu in sledil pogovoru.Pa nikoli ni blo nobenga problema z nobene stran, ne pa da bi se še kregal da naj govori zmano pravilno slovensko.Ma ja no, dejte dejte.
naploh mi gre pa na jetra neka kregancija ljubljana vs. štajerska.zakaj že?najboljš da se odcepmo, da se noute mel več kej za kregat.judje eno smo, razumemo se vsi, ne vem v čemu je problem?

Drugače mam pa najrajš, moj Bovec, s prelepo sočo, prelepo naravo, gore, svež zrak, dobri ljudje... :hearts:
in pa Ljubljano, ker pač tukej živim in mi je lepo, sploh na našem še ne tolk pozidanem koncu,s travniki, gozdovi, pa kljub temu imam vse na dosegu.
in pa tudi Piran, najlepše naše obalno mesto, sam qrc ker nkol nimaš kje parkirat konkretno brez da bi celo plačo vrgu v parkirnino :roll:
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 03. Jun. 2008 8:27

Moja obala. :hearts:
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
stalky
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 1. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a stalky » 03. Jun. 2008 10:10

:lol: prlekija :lol:
...vsaka solza pokaže smrtnikom eno resnico...
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 03. Jun. 2008 14:10

Del Štajerske (od Maribora pa do Celja) in Piran, ker je sestra tam nekoč študirala in bi se brez težav privadila dol živet. Preprosto mestece, preprosti ljudje. :wink:
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 03. Jun. 2008 14:17

Jst še zmer najbl uživam v gozdovih moje ljube Notranjske, kljub temu pa nimam problemov z življenjem v Ljubljani. Vse ima svoje prednosti in slabosti. :)
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 03. Jun. 2008 14:50

Pero, ma je rijes, de si ti ena mona. Teha, de bi primuorci hovorili talijansku, pej res ne slišste prou dosti botou." LOL!!


1. grem bruhat ob tem tvojem KVAZIPRIMORSKEM stavku, če že, je to še najbolj podobno recimo kraškemu ali ajdovskemu narečju, ampak očitno ti ni jasno, da primorsko narečje ni sam eno, ampak se zelo razlikujejo med sabo (koprsko, kobariško, kraško, cerkljansko, idrijsko, tolminsko, ajdovsko, bovško,...)
2. LOL si edino ti, ker si omejena v glavi
3. tisti kao "H" lahko tut opustiš ker niti približno ni H in to oponašanje nam gre vsem primorcem na ku*ac

Meni je smešno za crknit, da se majo nekateri ljubljančani za neke hude meščane, vsi ostali smo pa kmetje. Dejte, lepo vas prosim, Ljubljana je tako kot cela Slovenija eno selo in tujini bi naselju take velikosti rekli vas. In vi pol furate neko high society, lol. :rofl: (s tem, da Ljubljana sploh ni občina z najvišjim standardom) Pa da ne bo kdo zdej mislu, da mam js karkoli proti ljubljančanom ali Ljubljani na splošno, ker mi je Ljubljana zelo všeč in me čist nič ne moti, dokler mi kdo ne začne s tem, kako so oni meščani, vsi ostali pa kmetje.
Mislim, nemejebat folk, res, kere primitivne scene. Mislim, da se da čist normalno razumet več al manj vsa narečja, narečni izrazi so pa itak povsod prisotni. Če pa tebi, Hanah, to ne gre, to ne pomeni, da je ostalih 1.999999 ljudi debilnih, pač pa... :gruebel:




Drugače je pa cela Slovenija lepa, ker ima vsaka regija svoje posebnosti. :hearts:
Uporabniški avatar
theNinna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 373
Na forumu od: 31. 3. 2008
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a theNinna » 03. Jun. 2008 16:44

prlekija :P
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 03. Jun. 2008 17:10

Tiavanna, se čisto strinjam s tabo. Saj ravno za nas je najbolj značilno, da še ob takšni majhnosti iščemo oz. (nekateri posamezniki) iščejo nasprotja, da sta že dva bregova za ločit premalo, ampak je treba ustvarit še več "odpadnih" skupin. :roll: Včasih (pa še danes v marsikateri glavi) sta bila Ljubljana in Maribor dva tabora, ki sta se kregala med sabo, danes je že malo morje grup, ki jih (večinoma ljubljančani, ker v tej temi ni načel podteme o narečjih nihče drug kot nekateri ljubljančani) določeni ljudje smatrajo za odpadnike. Ljudje, pa kaj je to forum za cicibane ali kaj? Pa koliko ste nekateri dejansko stari? Ne vem ali je to sam kamuflaža in ste v resnici anonimni najstniki, ki imate preveč prostega časa ali ste pri svojih letih dejansko tako nezreli, da vam ni para? Ja potem pa najboljše, da se gremo igrico nove narodnostne manjšine, s tem da bodo v njihovih vlogah tokrat nastopile slovenske regije.
:roll:
Tema je o tem, kje v Sloveniji vam je najbolj všeč in bi želeli morda tudi živeti, če bi lahko. Če nimate najboljšega spomina, vam bom kar prvi post kopirala:
januška napisal/-a:zanima me v katerem koncu Slovenije bi najrajše živeli, ali v kateri konec se najrajši vračate?=
se vam ne zdi da je naša dežela čudovita in da jo premalo poznamo?
Mi imamo vsako leto izlet z otroci po Sloveniji
Gremo na določen konec, se tam ustavimo in S kolesi prekolesarimo mesta po dolgem in počez
Sem Gorenjka in všeč mi je ta konec, za njem pa mi najbolj odgovarja Obala
kaj pa vam??

Aja, pa če se že lotite oponašanja določenih dialektov in s tem posmehovanja iz njih, vsaj pravilno oponašajte, ker sicer izpadete še bolj neumni kot že ste. :wink:
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 03. Jun. 2008 19:08

Men je recimo zlo lep del Slovenije Gorenjska (gore :hearts:), tud S Primorska (Soča pa hribi :hearts:), tud Obala je lepa ... v bistvu je pri nas tolk enih krasnih krajev, ampak ne bi pa živela nikjer drugje kot na Štajerskem, ker tle sm pač doma in ne vem kak bi se navadla živet na kterem drugem koncu Slovenije. :)
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
dajancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 4. 11. 2007
Kraj: Piran/Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a dajancy » 03. Jun. 2008 19:17

Obala (Piran :P ) :hearts:, pa Ljubljana je tut ok. :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov