jezikovna potovanja v tujino

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

smartika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smartika » 12. Jun. 2008 18:15

pikooolina napisal/-a:
smartika napisal/-a:heii. Mene pa ful mika jezikovno potovanje v Italijo. A je že bila katera? kateri kraj in predvsem katero šolo priporoča? :D kakšne pa so kaj cene? :razz:



Hej. Si že kaj razmišljala kam in kdaj bi šla? Jaz bi tud namreč šla, samo ne vem ne kam ne kdaj :) drugače majo pa pri Lisi (jezikovna potovanja) ceneje kot pri Intelekti in EFju.


Sem gledala na internetu ja to Liso in se mi je ful zanimivo zdelo. škoda da jim je zmanjkalo katalogov. Ne vem kam bi šla. kamorkoli, samo da bi čimveč odnesla od tega. me pa ful mika sicilija ali pa kaj južneje.. problem pri tem so pa stroški potovanja, ki so pomoje ful dragi. tako da bi se zadovoljila s firencami ali čem podobnim... tudi tukaj so znamenitosti, ki jih hvalijo. kam maš pa ti željo it?
estrella'
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 2. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a estrella' » 20. Jun. 2008 18:03

mene pa mal zanimajo cene za London :) Mal sem prebrala tu na tej temi pa večinoma 2-3 tedne traja tečaj. Pa me zanima če za 1 teden ne gre? In še cene za London bi lahko informirali da mal primerjam pol. :D
(šla bi pa 15+, lahko tud bolj dol :wink: )

hvala.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 20. Jun. 2008 20:43

Kolikor sem jaz informirana, tečaji angleščine v tujini za 1 teden ne obstajajo (razen pri nas v Sloveniji), vsaj jaz še nisem slišala za to. Ponavadi je minimalno 2 tedna (kar se dejansko tudi bolj splača). Možno pa, da katera potovalna agencija oz. organizator tečajev ponuja tudi možnost izbire št. tednov, tako da malce pobrskaj po internetu ali pa vprašaj v posameznih TA. :wink:
Uporabniški avatar
pikooolina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 8. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a pikooolina » 23. Jun. 2008 22:42

smartika napisal/-a:
pikooolina napisal/-a:
smartika napisal/-a:heii. Mene pa ful mika jezikovno potovanje v Italijo. A je že bila katera? kateri kraj in predvsem katero šolo priporoča? :D kakšne pa so kaj cene? :razz:



Hej. Si že kaj razmišljala kam in kdaj bi šla? Jaz bi tud namreč šla, samo ne vem ne kam ne kdaj :) drugače majo pa pri Lisi (jezikovna potovanja) ceneje kot pri Intelekti in EFju.


Sem gledala na internetu ja to Liso in se mi je ful zanimivo zdelo. škoda da jim je zmanjkalo katalogov. Ne vem kam bi šla. kamorkoli, samo da bi čimveč odnesla od tega. me pa ful mika sicilija ali pa kaj južneje.. problem pri tem so pa stroški potovanja, ki so pomoje ful dragi. tako da bi se zadovoljila s firencami ali čem podobnim... tudi tukaj so znamenitosti, ki jih hvalijo. kam maš pa ti željo it?



Hej. Ma nisem mislila it ful južno, čeprav je sicilija ful lepa, ampak so firence za učenje italijanščine najboljše, ker naj bi bla tam italijanščina najbolj pravilna v celotni italiji.. Mika me pa tudi Rim, čeprav so firence res nekaj cenejše, pa še Toskana je res lepa in lahko hodiš malo naokoli po ogledih. Rim pa niti ni toliko dražji drugač + tam je res še kaj konkretnega za videt, če te zanima zgodovina. Mene edino muči ker res nočem iti sama :) sej veš italijani :)
Kdaj si pa ti mislila it če bi šla?

Lp
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 23. Jun. 2008 23:08

pikooolina napisal/-a: ampak so firence za učenje italijanščine najboljše, ker naj bi bla tam italijanščina najbolj pravilna v celotni italiji..
Lp


una hoha hola hon la hanuccia horta horta e holorata...

toliko o najbolj pravilni italijanščini... :D :D :D

baje je najbolj priznana šola za učenje italijanščine L'universita' per stranieri v Perugii. no, vsaj leta nazaj je bila...
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 23. Jun. 2008 23:10

smartika napisal/-a: me pa ful mika sicilija ali pa kaj južneje..


za učenje italijanščine je sicilija najbolj južna pokrajina, ki jo priporočam... :wink:
Uporabniški avatar
pikooolina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 8. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a pikooolina » 23. Jun. 2008 23:35

Jochie napisal/-a:
pikooolina napisal/-a: ampak so firence za učenje italijanščine najboljše, ker naj bi bla tam italijanščina najbolj pravilna v celotni italiji..
Lp


una hoha hola hon la hanuccia horta horta e holorata...

toliko o najbolj pravilni italijanščini... :D :D :D

baje je najbolj priznana šola za učenje italijanščine L'universita' per stranieri v Perugii. no, vsaj leta nazaj je bila...


Hehe, hvala za informacije :) moja prijateljica pa se je učila tam in govori res lepo italjanščino...najbrž je vse skupaj odvisno tud od same šole. Perugia je pa tako ali tako dokaj blizu firenc + toskane.. Pa siena naj bi bila tud v redu za učenje italijanščine, pa še ni tako drago s Flamencom.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 24. Jun. 2008 5:46

poglej, za učenje tujih jezikov mora biti izpolnjenih par pogojev:
1. jezik te mora zanimati - želiš se ga naučiti
2. ne sme te biti strah delati napak (pomeni, da jezik uporabljaš pri komunikaciji, ne glede na to, da boš govorila neumnosti)
3. čimveč moraš biti v stiku z jezikom...

moj nasvet: jaz na začetni tečaj tujega jezika v tujino ne bi šel...na tvojem mestu bi začetni tečaj italijanščine naredil v Sloveniji, da te naučijo osnov slovnice, ti dajo nek besedni zaklad (seveda je pametno v roke vzeti italijansko glasbo, besedila in slovar), ko boš pa imela zadostno podlago, pa pojdi v italijo, da boš lahko v živo trenirala kar si se naučila...

namreč, če greš na začetni tečaj v italijo, italijansko ne boš znala, zato boš komunicirala angleško...za to je pa škoda denarja...
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 26. Jun. 2008 11:26

estrella' napisal/-a:mene pa mal zanimajo cene za London :) Mal sem prebrala tu na tej temi pa večinoma 2-3 tedne traja tečaj. Pa me zanima če za 1 teden ne gre? In še cene za London bi lahko informirali da mal primerjam pol. :D
(šla bi pa 15+, lahko tud bolj dol :wink: )

hvala.


Jaz sem bila lani dva tedna v Londonu pa sem dala za vse skupaj 1600 pa še nekaj evrov (žepnina ki sem jo mela s sabo ni všteta). Šla sem pa z Intelekto in sem bla fuul zadovoljna (kljub vsem negativnim kritikam, ki sem jih slišala/prebrala o njih). Ja in najmanj je dva tedna. Za en teden se ti niti ne splača iti, ker se ravno fajn navadiš na vse :D
Uporabniški avatar
tašika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 87
Na forumu od: 5. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a tašika » 11. Jul. 2008 10:26

Jaz bom šle konc avgusta v Oxford ali Cambridge. Čakam še na rezultate mature. :) Odločam pa se med tremi agencijami in sicer: EF; Kompas in Intelekta. Tako da vsakršne info so dobrodošle.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 11. Jul. 2008 10:52

Vse kar ti lahko povem, je samo to, da se ne odloči potovati preko Intelekte, ker je bilo slišanih že ogromno pritožb (redko kdo je bil zadovoljen). Moja sestra je tam delala nekaj časa, tako da praktično poznam razmere tam in ti jih odsvetujem. Education First pa ti priporočam, ker je zelo priznana. Za Kompas pa ne vem (sicer se odpravljam na morje s Kompasom, ampak tega ne morem enačit). :wink:
Uporabniški avatar
poletje06
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 128
Na forumu od: 22. 7. 2007
Kraj: tam kjer ljubezen ne pozna meja

Neprebrana objavaNapisal/-a poletje06 » 11. Jul. 2008 15:01

tašika napisal/-a:Jaz bom šle konc avgusta v Oxford ali Cambridge. Čakam še na rezultate mature. :) Odločam pa se med tremi agencijami in sicer: EF; Kompas in Intelekta. Tako da vsakršne info so dobrodošle.


bila lani s kompasom v angliji in sem bila zelo zadovoljna.. predstavnica je bla ful fajn, nč ni težila, bili smo prosti, mel smo možnost sami si ogledovat stvari in si sami zoorganizirat kako bomo preživljal dneve poleg tečaja.. predstavnica nas je prišla samo enkrat na teden prečekirat, če je vse ok itd.
Uporabniški avatar
miau
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 2. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a miau » 02. Dec. 2008 12:12

Jst grem na L'universita' per stranieri v Perugio (italija :) ). Je kdo že bil tam?
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 02. Dec. 2008 19:31

js sem bla ko sem bla mlajsa enkrat z agencijo Twin v Abbey college-u v blizini Londona, potovali smo cez pariz, tam spali, si ga ogledali, sli v Disneyland, meli smo tut dvodnevni ogled Londona, ostali cas smo bli pa na collegeu, aja meli smo se en ogled mesta Cheltenham...vseskup traja okol 14 dni..je blo fajn, ampak anglescina ni na nekem hudo visokem nivoju (je bolj za zakljucne razrede osnovne sole)

potem pa sem bla pri 16ih v londonu za tri tedne v jezikovni soli v Hampstead-u - predel Londona. z prijatlco sva ble edini slovenki na soli, ziveli sva vsaka pri svoji druzini...blo je SUPER :D alone in the big city... :D (ble sva prakticno sami za sebe, nobenih omejitev al pa ur al pa karkol no...skor da ne bi pustila svoji hcerki :D :D)
aja - anglescine sem se pa ful naucila..res je pa da sem jo ze itak dokaj oobvladala, tako da sem s 16timi leti prisla v najvisjo stopnjo anglescine (pisali smo razvrstitvene teste) in sem bla z samimi odraslimi ljudmi, js pa tam nek otrok... :D ampak sem se res ful naucila, se zdaj se prav spomnim kaj sem se tam vse naucila....sle sva tut na razne izlete ki jih je organizirala sola tak da sva vidle se kar nekaj Anglije...

priporocam absolutno! izkusnje in znanje :wink: so pa drugac kr hudo drage te zadeve, posebno tisto v londonu...je blo kr par tisoc evrou za slabe tri tedne...+ ostali stroski
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 22. Jan. 2009 15:22

Jaz sem bila pri 16ih letih (tam dopolnila 17) za 3 tedne na tečaju v Londonu. Preko Kompasa, v šoli Highgate (malce izven Londona- cona 3). Stalo je okoli sedanjih 2000 evrov. Šola je res super. Odnesla sem precej, spoznala ogromno novih prijateljev (predvsem azijcev), z nekaterimi imam še danes stike.
Stanovala sem pri družini, s katero pa nisem imela kej dosti stikov, saj me cele dneve ni bilo doma, saj je bilo ogromno stvari za početi. Ko sem šla domov sem jokala k dež :D me ni blo za potolažt. Bi šla takoj še kdaj na kakšen tečaj, samo da bi ceneje čez prišla.
Fum mi je blo fajn, k so ble raznovrstne skupine- Brazilci, Slovaki, Japonci, Kitajci. Moram rečt da je blo 2/3 učencev ravno azijcev. Pa vsi so bili starejši kot jaz. Prvi teden se še nisem popolnoma vklopila, drugi teden sem se pa že fajn razumela z vsemi, da smo hodili na pijačke zvečer, po mestu. Sem bila pa v Lower Advanced skupini (ko smo pisali teste na začetku).

Res eno najlepše obdobje mojega življenja.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov