jezikovna potovanja v tujino

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 16. Avg. 2009 19:23

Summer055 napisal/-a:a mogoče kera pozna kkšno spletno stran, kjer bi se iskali prijatelji iz tujih držav. Da bi se lohk z njimi mal spoznl in šel na neke vrste izmenjavo z njim.
Prvo kar mi pade na pamet kot najbližje temu, bi lahko bil CouchSurfing..
Uporabniški avatar
Zvezdica007
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Med zvezdicami...

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvezdica007 » 07. Sep. 2009 19:28

Že nekaj časa se odločam za tečaj angleščine v Londonu ali NY. Sem družabna, vendar imam skorajda "fobijo" pri govorjenju angleščine. Strah pred komunikacijo v angleščini se mi vleče že iz srednje šole. Imela sem prof., ki mi je zelo zbila samozavest, ker nisem bila ravno najbolj top pri učenju tujih jezikov. Svoje znanje bi rada nadgradila in zelo si želim tekoče govoriti angleško. Tisti ki ste že bili na takšnih tečajih me zanima na kakšnem nivoju znanja so drugi? Zelo bi mi bilo nerodno, če bi bila edina taka, ki ne bi znala tako dobro govoriti. :oops: :) Strah me je da bi se mi drugi posmehovali, ker vem da skoraj vsi moji sovrstniki obvladajo angleščino v nulo.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 07. Sep. 2009 20:12

Zvezdica007 napisal/-a:Že nekaj časa se odločam za tečaj angleščine v Londonu ali NY. Sem družabna, vendar imam skorajda "fobijo" pri govorjenju angleščine. Strah pred komunikacijo v angleščini se mi vleče že iz srednje šole. Imela sem prof., ki mi je zelo zbila samozavest, ker nisem bila ravno najbolj top pri učenju tujih jezikov. Svoje znanje bi rada nadgradila in zelo si želim tekoče govoriti angleško. Tisti ki ste že bili na takšnih tečajih me zanima na kakšnem nivoju znanja so drugi? Zelo bi mi bilo nerodno, če bi bila edina taka, ki ne bi znala tako dobro govoriti. :oops: :) Strah me je da bi se mi drugi posmehovali, ker vem da skoraj vsi moji sovrstniki obvladajo angleščino v nulo.
Ne skrbi; če greš na organiziran tečaj, imaš na začetku vedno uvrstitveni test, na podlagi katerega te dajo v skupino ljudi z znanjem na tvojem nivoju.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 07. Sep. 2009 21:48

Zvezdica007 v jezikovnih solah mas stopnje, ko sem js bla na eni jezikovni soli v londonu - The Hampstead school of English - smo meli 12 jezikovnih stopenj. kjer se nic ne gleda starost, torej od 14 do neomejeno smo bli v 12 stopnjah razdeljenih izkljucno po predznanju - na zacetku smo pisali teste. govoriti bos pac prisiljena anglesko, ker te drugace ne bo nihce razumel. priporocam, izredno. trema bo pa hitro izginila.
js sem sla prvic v anglijo v jezikovni tecaj pri 14ih, po OŠ, in sem tut mela precej treme, niti nisem mela moznosti s kom govorit anglesko...pa sem se tega tam znebila. sam mors pazit da gres res nekam kjer ni dosti slovencev ;)
!Katja!
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 27. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a !Katja! » 09. Sep. 2009 16:05

Glede straha pred govorjenjem angleščine bi jaz takoj predlagala nek tečaj v tujini..po možnosti nekje kjer res ni dosti slovencev.jaz sem bila v miami-ju in sem bila v mojem terminu edina slovenka.(kar mi je seveda godilo ker slovensko se lahko tukaj pogovarjam)..glede nivoja angleščine drugih pa je bilo tako, da čisto nič nebi znal ni bilo nobenega...
močno, močno priporočam..jaz sem se imela noro in bi med vsemi šolami za angleščino v tujini spet izbrala šolo v miami-ju.
kaka anglija, amerika...haha hec
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 09. Sep. 2009 17:57

Zvezdica007

ti kar pogumno, nič se bat :wink: . Tam vas bodo razporedili v skupine, tako da boš imela pouk s takšnimi, ki so na približno enkaki ravni kot ti. (pri nas smo dobili domov po pošti neke teste, ki jih potem rešiš; in na podlagi tega so nas razdelili v 6 skupin. če si imel občutek da ti je pretežko/prelahko si pa pač to omenil, in so te premestili drugam.) Poleg tega bodo vsi ljudje tam zato, da se učijo, in ne da se smejejo drugim, ki govorijo slabše :P
Miss_M
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 273
Na forumu od: 2. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss_M » 09. Sep. 2009 19:41

Kaj pa namest teh tečajev da gres delat kot au pair, ker kokr vem tečaje ful preplačas..?
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 09. Sep. 2009 19:45

tecaje se preplaca samo ce gres z slovensko agencijo. ce se pa ti z solo zmenis in placas tecaj, prevoz si pa sam uredis, te pride pa ful ceneje. sola ti pa lahko uredi nastanitev pri druzinah. problem au pair je da ne mores it samo za par tednom ali samo en mesec! na tecaj gres pa komot samo za en mesec in se naucis FUL, spoznas ogromno vrstnikov, hodis na international partyje - vsaj v londonu smo jih non stop meli za nas studente iz drugih drzav, prav iz language schools :D noro res :)
Miss_M
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 273
Na forumu od: 2. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss_M » 10. Sep. 2009 10:04

aaa vids te variante pa nevem..:) kk si si to zoorganizirala, kam si se obrnila?
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 10. Sep. 2009 10:54

js nism sla tako, sm zal PREplacala, lahko bi sla pa isto varianto dosti ceneje. cist simpl, najprej najdes zeljeno language school.

js sm bla na tejle: http://www.hampstead-english.ac.uk/

si zberes tecaj, recimo general english: http://www.hampstead-english.ac.uk/en/courses/general-english/

das BOOK NOW in uredis VSE po internetu! tudi nastanitev in vse. ti potem samo prides tja, mislim da te lahko tut pridejo cakat na letalisce ;)

na tej soli so ful prijazni, vse je ful lepo organizirano, karkol rabis gres tja na informacije vse ti zrihtajo, ce ti kaj ni vsec recimo pri nastanitvi te takoj prestavijo...ful uredu res. majo tut ogromno enih aktivnosti, izletov, partijev...pa ful je lepa sola, ma tut restavracijo, vrt, park...use =)

potem samo se rezerviras karto za letalo in to je to :D
pistacija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 9. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a pistacija » 10. Sep. 2009 12:35

Uuu red_rose - tole je pa super informacija :zustimm: . Hvala!
Uporabniški avatar
Zvezdica007
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Med zvezdicami...

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvezdica007 » 10. Sep. 2009 16:51

Ooo, hvala punce! Sem vesela za te vzpodbudne besede. Mi je že lažje pri srcu in zagotovo se bom odločila za tečaj. Moram premagat strah. Kdaj pa če ne zdaj :).
Uporabniški avatar
Ann*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 282
Na forumu od: 28. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ann* » 07. Jan. 2010 16:01

zvezdica si se že odločla za tečaj?

jz razmišlam da bi šla letos poleti al pa jeseni
tale varjanta k je red_rose povedala mi je zlo ušeč sam me je mal strah kr sama prek neta vse rezervirat pa it:/

a majo te šole tud prenočišča zrihtana? al si morš to še posebi
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 07. Jan. 2010 16:07

Večina šol ima možnost, da ti zrihtajo tudi prenočišče. Lahko kak v stilu dijaškega doma, ali pa pri družini (kar je ceneje in tudi boljša izkušnja za pridobivanje znanja ;-))

Jaz bom letos ali naslednje leto sestrični organizirala enega v centru Londona.

Imaš pa tukaj: KLIK cenik te šole, ki red_rose prilepila.

Jaz sem bila pa na tej šoli: St. Giles (Highgate sem bila, imajo pa tudi v centru Londona, kamor bom verjetno sestrično "poslala"). Ti pa na strani vse stroške izračunajo :wink:

Konkreten primer:
Course: General English Group at St Giles London Central.
Course Options: 20 lessons per week (09.00-13.00)
Ł218.00 per week(3 weeks)
Start Date: Monday, 02 August 10 for 3 weeks
Accommodation: Homestay: Standard Single Accommodation, Half-board (all meals except weekday lunches) (Full Length of Course)
Arrival Date: Sunday, 1 August 2010
Includes Registration Fee: Ł50.00

Current Total Cost: Ł1,163.00


Seveda še letalo treba dodati in prevoz z letališča in nazaj :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Ann*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 282
Na forumu od: 28. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ann* » 07. Jan. 2010 17:16

a ti si si sama to organizirala?

jz bi tko rabla mal da mi en pomaga organizirat:)

je pa tud problem da bi jz šla na najnižjo raven tko da neznam glih velik razn osnovno pa me mal skrbi da to nebi blo dost da bi se razumel tm:/

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov