Italija

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Piaation
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 6. 12. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Piaation » 07. Sep. 2006 22:48

O Italiji mam za povedat same lepe reči.
Presenetli so me tako ljudje, kot dežela s svojimi lepotami sama. Prvič sem se z njo spoznala pred štirimi leti, ko sem s starši prepotovala Toskano, ki je zares prečudovita in po svojem naravnem bogastvu kar malo spominja na Provanso. Je en izmed bolj umirjenih delov Italije in če si želite enega okrepčilnega in predvesem mirnega dopusta, je najbolje da odpotujete tja. Pred dvema letoma sem bila v Rimu in Neaplju. Center Rima je resnično prekrasen, vendar si ne ustvarjajte neke bajne slike, še posebej če se podate v njegovo obrobje- tu je videti marsikaj drugega kot blišč. Neaplej me je prepričal predvsem s svojimi prebivalci, ki so prav posebni in so za mene slika "tistih ta pravih Italijanov", ki zelo radi poudarjajo svojo nacionalnost :D Od tu izhaja tudi znana italijanska pesem "Santa Lucia" in še mnoge druge vseitalijanske evergreen uspešnice. Pred par meseci sem se vrnila iz severnega dela Italije, okolice Rima- tu sem v eni vasici preživela tri mesece in se dokončno zaljubila v deželo. Bilo je zanimivo, naučila sem se veliko o sami državi, komunikacija mi ni več ovira, predvsem pa sem spoznala, da si želim potovati še in še.... Čez nekaj dni se odpravljam na Sicilijo in upam, da bo izpolnila moja pričakovanja :)
_Labella_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 5. 8. 2006
Kraj: LJubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _Labella_ » 11. Sep. 2006 16:33

sej vem d bo tole zdej mal OT :P
zanima me če bi kera šla med počitncami temi novembrskimi v toskano(Firence)tko z 5 dni? :) to je to za več informacij pa zs!
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 03. Okt. 2006 11:28

Ta vikend smo bili na "sindikalnem" izletu, al kako naj rečem, no s sodelavkami in sodelavci na izletu v Italiji. Trodnevni izlet (z avtobusom) smo začeli skozi Padsko nižino mimo Bolonije in Firenc do mesta Pisa, kjer smo si ogledali znameniti poševni stolp, ki sem si ga mimogrede želela nekoč pogledati v živo, pa nisem vedela, ali bo to mogoče ali ne in na srečo je bil organiziran ta izlet s strani enega društva, ki potem organizira izlet za zaposlene v tej smeri. Tik pred večerjo smo prispeli v mesto Tirrenia, ki se nahaja že v Toscani, in tu v enem hotelu prespali obe noči. Naslednji dan smo si ogledali vasice Cinque Terre, do tja smo šli z avtobusom, med vasicami pa z ladjo in res je bilo lepo. Zadnji dan pa smo šli še v sirarno, kjer izdelujejo parmezan (to je bilo v mestu Parma) in seveda tudi malo tega sira kupili. Povratek proti domu je sledil še skozi mesto Mantova, kjer smo si ogledali res prekrasno palačo, na žalost pa se v njej ni smelo ničesar fotografirati z namenom, da se kvaliteta fresk, slik in vsega drugega čimbolj poizkuša ohraniti. Prvi in treji dan smo se ustavili še na ogledih dveh drugih krajev, pa sem imena teh krajev pozabila, je bilo pa ravno tako lepo.
In pod vtisi vsega, kar smo videli in potem to v mislih podoživljali, je vožnja domov minila neverjetno hitro, čeprav je trajala šest ur in če bi bilo le možno, bi se v Italijo še rada vrnila. :)
Potovali smo prek agentice Alpetour in imeli super vodičko (zasebna vodička, ki jo potem agencije najamejo za njihova potovanja).
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 15. Okt. 2006 0:45

No ravnokar sem prispela domov saj smo šli danes v Gardaland in lahko vam povem, da je bilo enkratno...saj nekateri to že vetse ker ste bili tam ampak splača se iti sedaj pogledat pred Hallowenam saj je zelo lepo okrašen Gardaland....

Super je blo...
:D
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 15. Okt. 2006 9:29

Tigi napisal/-a:No ravnokar sem prispela domov saj smo šli danes v Gardaland in lahko vam povem, da je bilo enkratno...saj nekateri to že vetse ker ste bili tam ampak splača se iti sedaj pogledat pred Hallowenam saj je zelo lepo okrašen Gardaland....

Super je blo...
:D


ja sej je res lep, sa a ni tko d ni do polnoči odprt? men je glih ponoč dobr bit tm, pa še gužve ni take, tko d polet hodm ke.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 16. Okt. 2006 9:53

Ja ponoč je bit tm super ampak sedaj ko smo bili mi se je že ob 18.30 zaprl...mislim da bo ponoči odprt konec oktobra...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Green_freaK
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 16. 9. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Green_freaK » 16. Okt. 2006 11:19

Js grem ždej že 8 leto zapored smučat v Livigno v Italijo :D Res se splača k že tko nasploh majo ful dobra smučišča pa to...Tko d če si športnica...Kle greš lah pogledat...Glede cen so pa tut bol k ne normalne :) :) Sam ne u taglavni sezoni it...hihi
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 16. Okt. 2006 12:47

Jaz sem se pred nekaj dnevi vrnila iz Toskane. Bilo je kr fajn, meni so se zdeli zelo prijazni (razen ene ženske na eni pošti, pa tistega tipa ki je karte prodajal v Napoleonovi vili), drugač pa je blo ful lepo vreme, še kr toplo, tudi morje na Elbi je bilo kr toplo, blo je pa kr dosti meduzic, takih malih da jih komaj vidiš.
Drugač pa cene hrane so malo višje kot pri nas, ponekod približno enake. Recimo pice stanejo med 4 in 9 evrov, pač odvisno kakšno ješ, špageti enako. Maš pa kr dosti stvari za videt, pač odvisno kolko te to zanima. Meni je blo na Elbi strašno všeč.


Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaš, pjevaš svima
da zauvijek čuju tvoj glas

Toše R. I. P.

Uporabniški avatar
Spelina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 278
Na forumu od: 11. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Spelina » 25. Okt. 2006 18:23

v soboto potujem do verone z vlakom. ker odhajam iz ljubljane ob 16.16 z vlakom ki prihaja iz budimpešte, bo ta verjetno imel zamudo. če bi prišel kot bi mogu, bi mela 30 minut za prestop v mestrah. torej, ker bo verjetno mel zamudo, dvomim, da mi bo karto za nadaljevanje poti uspelo kupit v par minutah. jao meni. majo zoprno tole narejeno,da se karte ne da kupt na vlaku. groza
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 26. Okt. 2006 14:53

Boljše ti bi blo, če bi štartala iz Trsta ali Gorizie. Ful prišparaš na karti!!! (karta iz Trsta do Verone je 20€) , hitreje prideš. :wink:
Uporabniški avatar
Spelina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 278
Na forumu od: 11. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Spelina » 26. Okt. 2006 18:40

ah, trst mi je daleč. sem iz ljubljane, ne vem kako bi pršla do trsta:) bo lj-verona kr v redu. sem si že zrihtala karto za regionalni vlak, zdaj samo upam da un iz budimpešte ne bo zamujal
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 19. Feb. 2007 22:14

angeo napisal/-a:Mene pa zanima,če mi lahko kdo svetuje najcenejšo varianto do Rome :? zelo bi si rada ogledala teniški turnir v Rimu,samo nevem s katerim prevoznim sredstvom se najbolj splača?Upam,da dobim kakšen odgovor :)
hvala!


s tovornjakom kakšnega prevoznega podjetja bi bilo zastonj! :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 29. Apr. 2007 20:27

Še jz, še jz! :D

Ravno domov prišla, bla 3dni po Italiji, bolj severni del..ogled mesta Faenza(je nekje med Bologno in Ravenno; regija Emilia-Romagna), luštno, malo mestece, ne prenatlačeno s turisti..naslednji dan pa Pisa, z ogledom poševnega stolpa("model" se res nagiba!! :eek: :D), woohoo! Šla pa s familijo in z vlaki..noro, moram še kdaj!
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 14. Jun. 2007 14:47

Je bla kera v Calabriji? Kera so taka manjša mesta, ki se jih
splača vidt?
Pa še neki glede vlakov po Italiji...A je treba to prej kej rezervirat(k v Španiji je za kšno Barcelono-Madrid treba), al je to vse frej, pa pač prideš pa se usedeš gor?
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 28. Jun. 2007 10:26

Mene tud zanima, če je bil/bla ker/a v Kalabriji in kaj se splača pogledat?

Sm celo temo predelala in je blo zlo mal napisan o Kalabriji...

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov