Italija

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 16. Apr. 2006 21:40

I love Italia :love:

Sm že bla v San marinu.
Ful si želim še obiskat Rim in Milano :)
mononoke
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 20. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a mononoke » 16. Apr. 2006 23:24

lolita napisal/-a:A je bil mogoče kdo v Napoliju (Neaples)? kako zgleda, kako ste šli, kakšna neprijetna izkušnja? :)


Italija je izredno lepa, jz sm imela priliko si ogledat Rim, Benetke, Rimini, San Marino, pa potem južneje Neapelj, Pompeje, Sicilijo, Eolske otoke...

Nikoli in nikdar naj ne gre punca sama na J Italije ali pa da bi hodila tam sama!!!
Moški so izredno vsiljivi, že precej nasilni na jugu, jz imam izredno slabe izkušnje. Nikakor ne smeš, če si punca potovati sama, saj je moški del vse prej kot kulturen. Zdaj si, zdaj te ni in že te kater italijan odvleče v kakšno ulico. Znana je tudi trgovina z belim blagom. Sej ni povsod tako, samo v večjih mestih na jugu kot sta Palermo in Neapelj, pa previdnost vsekakor ni odveč.
Pokrajina je noro lepa, sploh okoli Eolskih otokov, Stromboli, Vulcano, Lipari, v Palermu je zvečer ob plaži zbirališče mladih, kjer potem tudi žurajo v kafičih. Cerkev Monreale je neverjetna, zanimivo za vidt pa je tudi katakombe kapucinov, kjer mrtva trupla nekatera mumificirana visijo obešena na kavljih...

eolski otoki (poglejte še vulcano in stromboli
največje znamenitosti palerma
cefalu
rim v slikah
benetke in S Italija

Jaz sem delala krog Lj-Rim-Neapelj in Pompeji-Eolski otoki-Cefalu-Palermo-Sardinija-Korzika-Pisa-Lj in je bilo nepozabno

lp
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 17. Apr. 2006 0:19

Sem bila 4krat v Veneziji, 2krat v Firencah, 2krat v Milanu, 2krat v Bologni, v Rimu, V Napoliju, v Veroni, Riminuju, S.Marino, Vatikanu in Sanremu po enkrat.

Sedaj si še želim enih počitnic v Sardeniji, pa še nekaj dni v Rimu, ki je meni najbolj všeč od mest, ki sem jih že videla.

Ja Italija je res prekrasna država. Ogromno različnih in čudovitih krajev. Vse se splača pogledat od zgodovinskih do naravnih znamenitosti. :love:
Don't worry, be happy!!!
sanaya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 4. 1. 2006
Kraj: od norveške do venezuele

Neprebrana objavaNapisal/-a sanaya » 17. Apr. 2006 2:06

nebvem zakaj ampak itaklija mi pa res ni všeč
mogoče zaradi italijanov
i love love
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 29. Apr. 2006 19:21

italija - ful dobra država. najbl so mi ble všeč Cinqu Terre. pet odmaknjenih vasic s prečudovito arhitekturo, tko dost romantično.

z letos pa s sošolko pa še enimi parimi frendi načrtujemo d bi šli v rim, pa mugoče še kej niži dol. tko "backpackersko", spanje na vlaku, po pucen hostlih z mal spanja. a je kdo z vlakam šel po Italiji? kuko je blo, pa kva se bl splača - Interrail al Eurodomino? a so mugoče še kere druge variante?
Uporabniški avatar
cebelcca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 17. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cebelcca » 11. Maj. 2006 22:04

Mi smo dns nazaj iz Italije. Večina znamenitosti in krajev je super, ampak južneje od Rima že precej neurejeno. Italjani so pa tud nekateri super nekateri pa obupniii.....
Se pa splača pogledat Rim in Pompeje. Če je lepo vreme verjetno tud Vezuv, ma če je megla se ne splača gor rint ker nimaš nč od tega.
Sure I can accept that we're going nowhere, but one last time let's go there...
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 12. Maj. 2006 0:06

cebelcca napisal/-a:Se pa splača pogledat Rim in Pompeje. Če je lepo vreme verjetno tud Vezuv, ma če je megla se ne splača gor rint ker nimaš nč od tega.


Tak izlet sem šla tudi jaz pred par leti: Rim-Neapelj-Firence :)

Rim je res prečudovito mesto, Napoli mi je grozno!

Za na Vezuv moreš it res full zgodaj dopoldne, ker se hitro dvigne nekakšna mešanica sopare in smoga (še posebej poleti), ki zakrije prečudovit pogled na neapeljski zaliv.
Ko sem se jaz vzpenjala na Vezuv se je še videl full lep razgled, a ko sem prispela na vrh (okoli 11.00) se ni več nič videlo.
Don't worry, be happy!!!
mbabygirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 21. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mbabygirl » 12. Maj. 2006 13:36

Oj!
jst sm pa bila v Rimu in mi je bilo ZELOOOOOO všeč. mesto je tako romantično, da ne omenjam španskih stopnica pa polhn piazz ... res bellissimo.
to poletje oz. jesen pa načrtujem it še enkrat v rim, tokrat z letalom Adria airways za 89 €. me pa zanima če kdo ve kateri bi biu najcenejši hostel. sm na spletu iskala in najcenejši hostli so od 17€ na dan naprej.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 13. Maj. 2006 8:11

---
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 15. Sep. 2010 9:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 13. Maj. 2006 11:15

Hm, Italija .. Ubistvu je še nisem videla dosti .. Kar sem bla je Trst, Udine pa Palmanova - šoping pa to .. Aja pa tm pr Gardalanu.
Pa čist SZ Italije, tam Valle d´Aosta, kjer je pa res fuuul lepo. Eno mestece: Saint Vincent, tko lepo. Ljudje prijazni, mestece res najlepšejše. Ful v redu. :) Zdej iščem slikce na netu, pa mi ne rata najt. :? Pa v Corte Maggioru sem bla dva dni (se mi zdi, da je nekje med Parmo pa Piacenzo). Tut luškano, en predel je k so tko veeelke bajte, pa čist fancy. Pa ogledat smo si šli zvečer mal center, tut vse tko ekstra velko, pa ful lepo. :) Sam pa nisem bla tam tko turistično, ampak na nekih pripravah. Pa takrat so bli res tut teli Italijančki fuul v redu (drugače jih bolj ne maram :? ).

Letos gremo pa še na Sicilijo (pa Neapelj, Pompeje). Komaj čakam. ;)

Pa šla bi še mal v Milano, pa Piacenzo (ker bi se dal dobit free place to stay), pa Rim (če bi bla una ponudba od adrie kej dlje, kot pa do konca maja - Mymaby girl, tm če pogledaš mal bolj, piše na plakatu, da je treba odpotovati do 20.5.06 .. krneki .. nam so tut lušte nardil) ...

Če bi bili le Italijančki mal bolj normalni, bi bla men pomojem Italia fuul fuuul všečna državica. :)





Evo, našla par slikc Saint Vincenta:
- kazino
- razgled na mestece
- trg, kjer so stalno neke prireditve
- od zgoraj
- cerkvica
- terme
- ah :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 14. Maj. 2006 13:20

mbabygirl napisal/-a:Oj!
jst sm pa bila v Rimu in mi je bilo ZELOOOOOO všeč. mesto je tako romantično, da ne omenjam španskih stopnica pa polhn piazz ... res bellissimo.
to poletje oz. jesen pa načrtujem it še enkrat v rim, tokrat z letalom Adria airways za 89 €. me pa zanima če kdo ve kateri bi biu najcenejši hostel. sm na spletu iskala in najcenejši hostli so od 17€ na dan naprej.


pejt v knižnco al pa si nabav lonely planet, tm notr maš vse hostle, ponudbo, pa še kaj (skor vse kr te zanima o določeni državi al pa kraju)
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 30. Maj. 2006 10:24

novo vprašanje :) ... a je že bil kdo na Capriju ali Ischii oz. se vozil okoli Amalfskega zaliva (pri Neaplju)... bi bla hvaležna za kakšne info kako je tam in a bi se splačal it tja na dopust?
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
*Sparks*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Sparks* » 30. Maj. 2006 11:21

micamaca napisal/-a:novo vprašanje :) ... a je že bil kdo na Capriju ali Ischii oz. se vozil okoli Amalfskega zaliva (pri Neaplju)... bi bla hvaležna za kakšne info kako je tam in a bi se splačal it tja na dopust?


Jst sm bila tam, ampak je od tega že kar nekaj časa.. Torej, spali smo v Sorrentu, potem pa smo hodili naokoli. Na Ischio in Capri smo šli obakrat za cel dan. Oba otoka sta res ful lepa, pa nori razgledi so nad Mediteran. Na otoke se pride z hidrogliserjem (al pa zasebno jahto če jo imaš :wink:), ti vozijo skoz iz Neaplja in Sorrenta večkrat na dan. Cen se žal ne spomnim več, ampak mislim da ni drago. Na otočkih je potem polhno mejhnih avtobuskov ki sam čakajo na turiste, tako da ni noben problem dobit prevoz po otoku. Mislm da imajo neke standardne ture po katerih te peljejo po otoku z vmesnimi postanki. Mi smo šli na to pa je blo čist super, za ene pol dneva te zaposlijo ostalo pa pol po svoje. Drugač pa je sploh Capri zares svinjsko drag, več kot en dan tam res nimaš kaj počet. Na Ischii pa smo šli še na neko degustacijo vin in njihovga limoncella (to imajo na vsakem vogalu), kjer se lahko prav poceni zelo fajn napiješ :D. Osebno mi je bla Ischia bolj všeč kot Capri.
Amalfitanska obala je noro lepa. Vile v skalah, spodaj morje. Mestece Amalfi naj bi blo idealno za romantike, men je blo zlo ušeč. Je pa spet use zelo drago.
Sorrento je pa bolj ali manj zelo turistično mesto, primerno za žuranje, nakupe itd. Glede plaž je pa tko - precej jih je privatnih (oz. hotelskih). Mi smo se mal švercali čez ograje pa ni blo panike. So pa tud seveda javne tko da brez skrbi - kopala se boš sigurno lahko :D. Večinoma so peščene ali kamnate, pa zlo lepo urejene.
Žal se kej več koristnih informacij ne spomnim glede na to da je bilo to pred skoraj 6 leti pa še maturantski izlet je bil (in nismo bili čist vsak moment z glavo pri stvari :wink:).
Takoj bi šla še enkrat, vzela bi si ene 10-14 dni in začela pri Rimu, potem pa dol proti jugu. Lahko skočiš tudi na Liparske otoke ki so tud krasni.
Men je tale italijanska obala južno od Neaplja in pa grški Rhodos najlepše morje kar sem jih kdaj vidla. Edina slaba stran je to, da utegne biti precej drago (ampak verjamem da se najdejo tud poceni prenočišča) in pa da so tu Italijani nenormalno vsiljivi in morijo takorekoč vsaki ženski!
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 11. Jun. 2006 10:11

V petek prišli nazaj s Sicilije. :)
Blo fuuul lepo, sam vožnja z busom je bla pa tut ful utrujajoča (ne hodit z busom dol, ker je daaaleč).
Pompeji so zanimivi, v Palermu je lepo, pa štante je fajn izkoristit ;) , če maš dost dnarja s sabo, maš na kupu še Zaro, Stefanel, Mango, in še miljon takih trgovinc .. Pol pa na vrh Etne se splača it, sam je fajn se fuuul oblečt, ker je nekak še zmer mal snega gor pa ful mrzlo. Taormina je luštna vasica (tut se jo da za šoping izkoristiti, sam stvari na štantih so dražje k v Palermu). Mi smo jo ujeli lih k so meli v amfiteatru generalko za modno revijo, ki se je odvijala zvečer. Tko da smo videli tut miljon italijanskih manekenkic pa dva poba sta lih pela oz. mela generalko za svoj nastop zvečer. Pa Sirakuze so tut zanimive, sam k tok teh zgodovinskih ostankov zaporedoma vidiš, se ti zdi že vse enako. Na splošno je men pokrajina fuuuul lepa :), ful je d best, k pomaranče kr tko v drevesu v parku rastejo pa tko. Pa palmice povsod :hearts: .. Pa morje je lepo, plažice .. Sam mi smo na žalost prvi dan lih na meduze naletel - ble so tko na razmaku 1m, povsod vglavnem .. Pa morje je zdej še dost mrzlo.

Pa pomojem mnenju, je pomojem boljše, če si vzameš mal več cajta, greš sam dol, pa sam raziskuješ .. si vzameš cajt za vsak mestece pa tko, ker tko k smo mel mi, oglede Neaplja pa Palerma kr dol z busa, je blo dost krneki. Lih pogledaš bajto, pa si že mimo. Tko da več cajta si vzet! ;)

Slikce pa dolimam, ko jih dam na komp.
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 13. Jun. 2006 10:05

višnja napisal/-a:KALABRIJA-Mika me ta pokrajina v Italiji. Rada bi tam preživela poletne počitnice. Poznate? Prek katere agencije se pride tja, seveda z letalom?
Vsak predlog, ideja, nasvet - dobrodošel!

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov