Italija

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 26. Jan. 2012 14:00

Zanima me, če je že kdo rezerviral sobo preko booking.com. Sama tega še nisem počela, zato sprašujem, če je varno. Dobiš kakšno potrdilo, da si opravil rezervacijo?

Zanima me še informacija v povezavi s Toskano. Kdaj so v Toskani tiste bale sena, rumena polja? Takrat mi je Toskana najlepša pa ne vem v katerem letnem času bi to bilo... Upam, da mi kdo lahko pomaga :D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 26. Jan. 2012 14:09

booking.com najpogosteje uporabljam (mi je všeč, ker cene na sobo). Ja, dobiš potrdilo :wink: Rezervirala cca 5× in vedno popolnoma brez problemov. Super stran!
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
evonja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 16. 11. 2005
Kraj: moravče

Neprebrana objavaNapisal/-a evonja » 26. Jan. 2012 18:50

Mene tudi zanima glede Toskane, če katera kaj ve, oziroma pozna kakšno pocen nastanitev okoli prvega maja? No,27 april.. :) Malo gledam, vendar so kje kar preveč nabite cene..
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 26. Jan. 2012 18:54

booking.com

Toskana ni ravno mejhna- kaka konkretna lokacija?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
evonja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 16. 11. 2005
Kraj: moravče

Neprebrana objavaNapisal/-a evonja » 26. Jan. 2012 19:05

Nekaj se pogovarjamo, da bi najprej šli do Cinque Terre , prespali potem pa naprej Firence, Siena..
Se še pogovarjamo tako, da gledamo kaj pa kako. Bi ti predlagala kakšen dober intinerarij? :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 26. Jan. 2012 19:12

Nisem še bla konkretno kej dost po Toskani, ponavadi le manjši postanki na poti do Livorna, kjer trajekt do Sardinije/Korzike.
Bo pa letos sledil verjetno obisk Firenc, kaj več pa žal ne.

Priporočam kak vodič po Toskani? Zagotovo je notri tudi kakšna predlagana pot in kaj se splača vidt :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 26. Jan. 2012 19:13

Na booking.com imaš dokaj poceni sobe, vsaj meni se ne zdi pretirano :)

Mene zanima lokacija od Siene južno, torej toskanska pokrajina. Imam pa namen rezervirati sobo, ko bom vedela točen datum odhoda. Katera od vas ve kdaj je Toskana oz. njena pokrajina najbolj zlata?
Pety1986
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 19. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Pety1986 » 03. Mar. 2012 19:32

Tudi sama sem danes malo preletela cene na booking.com za prenočišča v Toskani ter tudi meni se ne zdijo cene pretirane. Od 40 do 50 EUR za 2 osebi - največkrat nočitev z zajtrkom, pa gledam le tiste boljše ocenjene. Gledala pa sem datume za 1.maj.

Drugače pa hvala še vera386 za odgovor na moje lansko sporočilo o Emiliji Romanji. Lani nama žal ni uspelo iti tja, ostaja v igri za letos. Odvisno pač kako bo z dopustom za prvomajske praznike.
LostBoy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 13. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a LostBoy » 28. Jun. 2012 21:34

Ok, odločil sem se, da bi se zapeljal do Benetk. Ampak, malo gledam in mi ni nič jasno. Ne da se mi 9 strani brat, da bom našel nekaj relevantnega zato bi prosil, če mi kdo lahko svetuje kako in kaj. Sploh za avto me malo skrbi kjer ga naj sploh pustim ... :/
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 28. Jun. 2012 22:31

^^glede parkiranja: jz bi avto pustila na letališču ("park C", dnevna 6.5€), ker mam pač rada letališča, tega še posebi :D in šla z busem (št. 5) do mesta (1.3€)
ALI
parkirat v okolici železniške postaje Mestre (je ceneje) in z vlakom (1€) do "otočka" (Santa Lucia je postaja).

O Benetkah pa tudi imamo temo :P
LostBoy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 13. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a LostBoy » 28. Jun. 2012 22:43

Right. Saj sem gledal to letališče sam moram pol tist avtobus pogledat kak vozi, da ne bom potem peš hodil čez most na otoček :D
Me mika ta trg St. Marka in basilika in te zadeve :)
Zadnjič spremenil LostBoy, dne 28. Jun. 2012 23:26, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 28. Jun. 2012 23:10

^^sej bus #5 (urnik) pelje na Piazzale Roma in potem od tam naprej bluziš po mestu..
LostBoy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 13. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a LostBoy » 28. Jun. 2012 23:26

Še eno vprašanje: teh prog je milijon in me zanima ali kakšna oz. katera pelje v bližino St. Marka ali bo treba peš po mestu? :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 29. Jun. 2012 10:18

^^težka bo. Lahko greš pa z ladjico po kanalih :) npr. od železniške (St.Lucia), linija 2, 7€
http://www.actv.it/
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 29. Jun. 2012 10:33

benetke prehodiš v cca. 45 minutah, na poti iz piazzale roma do piazza san marco imaš miljaužnt in eno stvar za videt, tako da se ti splača it peš. pot je označena, smerokazi za piazza san marco so vse povsod.

parkiranje v mestrah je za vikend zastoj, vlak vozi ful pogosto. spalač se ti sprehodit do giardinov in si ogledat svetovno razstavo arhitekture, ki se zgodi na vsake dve leti in je vredna ogleda, tudi če nisi ravno ljubitelj arhitekture.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov