Hrvaška

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Jun. 2009 14:40

peš :P dol si sicer kukrtolk hitr,nazaj pa khm.....je kr ornk klanc in se reees vleče.Zihr kšna urca.

drgač pa Cres je bolj tko penzijonistično otroški otok.Neke mladine ni lih dost, so pa večalimanj družinice z otroci.je tud dost miren otoček in nimaš nekega šundra.je pa odvisno kam točno gresta..

plaže so tko...v Miholaščici (apartmajsko naselje Zaglav) maš lepo prodnato plažico, katera zna bit sicer kr konkretno nabita.Potem maš v kempu slatina, do je od Miholaščice še kšne dva kilometra naprej pri martinščici, tud dost lep kamp in mislm, da si tam lahko tud čoln izposodiš.
drgač pa iščeš plažice tko, da zaviješ kje s ceste na stransko pot pa najdeš kej mirnega.Midva sva tri leta nazaj našla kar nekaj mirnih plažic, lepih, kjer sva bila cel dan sama.

Do slovenceu niso nesramni, natakar v gostilni v tem turističnem naselju Zaglav se je naučil celo slovensko.mal je sicer sarkastičen in humorističen, ampak nima nekih zlih namenou.Men je dvakrat šenkal sladoled :P :D tud lastnica apartmajeu je bla zeloooo prijazna,ful ustrežljiva, zgovorna...skratka tam nimam salbih izkušenj.
Za Lošinj se jst enako strinjam da greš na kšn izletek pa tko, je sicr mal za pelat pa morš pazt na un dvižni most ki Cres in Lošinj povezuje, ampak je tud fajn.Je pa Lošinj po mojih izkušnjah bolj skalnat.je pa res, da nisva celega obvozila in se z iskanjem plaž nisva ravno trudila.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 29. Jun. 2009 15:05

:hearts:
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 21:16, skupaj popravljeno 1 krat.
*roxy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 27. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *roxy* » 29. Jun. 2009 16:57

Je že katera bila na otoku Viru?S sestro šibava na dopust in me zanima kako in kaj se dogaja?! Naj povem, da sva dopust dobile za darilo.
(btw:ne zanimajo me diskoteke, ampak restavracije, dobri lokali,lepe plaže...)

Istra je zame glede ponudbe in prijaznosti domačinov veliko na slabšem kot Dalmacija, kjer so ljudje zelo prijazni in tudi plaže,ponudba,zabava in znamenitosti so v Dalmaciji zelo dobre!

Dobre destinacije zame so: Dubrovnik, Zadar, Pag, Cres, Brač, Murtar, Vodice, Korčula, Makarska...
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 29. Jun. 2009 19:02

lolitaa napisal/-a:Kaj pa do une plaže Lubenice kako se da prit?Mislim da sem enkrat zasledila nekje da samo s čolnom oz. barkico, sam nism prepričana.Ker plaža je...oh :hearts:.


Pes se da prit, ja :)

Joj zdej sem se spomnila, kako je bilo lepo, res :hearts:
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 01. Jul. 2009 8:50

A pride na tej plaži dost gužve?
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
KristinĆk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 18. 9. 2007
Kraj: somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a KristinĆk » 02. Jul. 2009 6:56

Mene pa zanima če kdo pozna v makarski rivieri kak kraj k se ful dogaja pa tko.. pičimo jutr proti makarski pa ne vemo še kam naj bi se dal :P
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 02. Jul. 2009 7:37

*roxy* napisal/-a:Je že katera bila na otoku Viru?S sestro šibava na dopust in me zanima kako in kaj se dogaja?! Naj povem, da sva dopust dobile za darilo.
(btw:ne zanimajo me diskoteke, ampak restavracije, dobri lokali,lepe plaže...)

Jaz sem bla 2x tam na dopustu. Hm. Mi smo bli v Uvali Lučica, tam smo se tudi kopali...
Evo ti link, da si lahko mal ogledaš: http://freeweb.siol.net/zmlakar/Mapa.jpg
Je kr fajna plaža, ni ježov pa tega, murke se mi zdi, da so. Voda je solidna, lahko bi bla boljša (sem se malo razvadla, ko smo lani se hodli z gliserom kopat na WOW lokacije), ni pa tudi ne vsrana al pa kaj. Čisto solidna. Portorož je recimo kanalizacija proti Viru. Plaža je betonska, tušev ni, pretirane gužve tudi ne.
Kot si že sama napisala, nekih hudih fešt ni, da bi dogajalo v lokalih pa to. Jz sm opazla samo en diskač, v katerem so na moje presenečenje vrteli AC/DC, Tino Turner pa tako :zustimm: Pa Eye of the Tiger :D
Pa še neka rock gostilna je tudi nekje na poti po promenadi. Ni pa nekih hudih fešt. Je bolj "družinsko" razpoloženje, razen, če si sama pripelješ folk in ga skup čagate.

Upam, da tam, kjer boš, je z vodo urejeno, ker sicer se zna zgodit, da bosta brez vode. Pozanimaj se. Ponavadi imajo pred apartmajem pod dvoriščem rezervoar, ki se napolni...
Če je možno, vzami kako kolo poleg al pa rolerje, ker če boš hotla do kam prit z avtom, je živa groza, ker ni pločnikov in folk hodi ko ovce, po možnosti še kako srečanje z avtobusom na 2m široki cesti...
Sicer pa je ena promenada s stojnicami za zvečer, ampak več kot 1x ni zanimivo it okol...ti bolj priporočam, da se odpraviš v Zadar, če te bo dolgočasilo na Viru.
Sicer pa majo eno trgovino, v centru Vira, zdaj ne vem več, kk se ji reče, in not v tej trgovini ma en mesar privat mesnico. Ta mesar ma najboljše čevapčiče ever! Morš probat! Res, mi smo si jih še domov nesli, tolk so bli dobri.

Sicer pa...dobeo, glede na to, da si dobila zastonj, idi na Vir, sicer pa ne priporočam. Men je blo preveč tečno tam, pa še tk neurejeno je...ful je brez duše to mesto.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 02. Jul. 2009 7:48

anoyel napisal/-a:kr lošinj sam je ful lep. sam je večina teh betonskih plaz pa skal, tezek dostop do vode. tk, da kopanje cres, izlet losinj! :gut:


zdej ne vem kakšen je zate lahek dostop do vode, ker na lošinju maš recmo na betonski plaži pod hotelom Belvi stopnice za v vodo, v zalivu Veli Žal je prodnata plaža z direktnim vstopom v morje...

otok Lošinj lahko tudi obhodiš peš, skoz ob obali; midva sva šla lani med prvomajskimi čist tko nenamenoma, pač sva hodila pa sva rekla da greva pogledat če se pride okol :D rabla sva mislm da 6 ur, je blo pa fajn..drugač maš pa recimo za jutranji tek idealno pot ob obali do mesta, potem se da kr nekaj prekolesart (midva sva šla največkrat z malga lošinja do osorja pa od tm desno do konca rta na punta križa in nazaj (ne vem več kolk je to, nekje med 60 in 80 km mislm da)...
dogaja se pa res na lošinju ne kej dost...zvečer greš edin lahko do mesta na sprehod pa sladoled al pa kej spit k je cel kup kafan, sicer pa kakšne žurke niti nisva iskala ker sva bolj upokojenske narave :P
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 02. Jul. 2009 8:15

lolitaa napisal/-a:A pride na tej plaži dost gužve?

Ja, ker jih večina rine na to plažo. :P
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 09. Jul. 2009 20:24

Sam ena izkušnje s prvega letošnjega oddiha na Lošinju. S fantom sva šla mal pogledat v Lubenice potem pa še v Valun, in tko vidva da je parkirnina za plačat 15kun; una punca naju je vprašala kok časa bova, poveva eno uro pa je rekla, nej ker greva, da ne bo računala :zustimm: , pa ko sva šla nama je pomahala :) . In tud dost folka ki so bli za nama ni računala. Ful se mi je tko fajn zdel, ker bi brez težav zaračunala a ne.

Tko, da ja, jst mam zdj s hrvati same pozitivne izkušnje, pa že 20 let hodim na Hrvaško. Kar se tiče turizma so mi super, za politko mi je pa tko al tko usejen.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 09. Jul. 2009 21:30

Eno vprašanje:

Pa lahko v kampu pač si samo 2 dni? Al ima kakšen pravilo, da mora bit več kot npr. 7 dni (kaj pa vem).

Pa kolk so kej kampi zasedeni za vikende? Konkretno na Krku.

Razmišljam da bi z fantom šla za kak vikend.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 09. Jul. 2009 21:55

*zverinica* napisal/-a:
otok Lošinj lahko tudi obhodiš peš, skoz ob obali;
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

si sigurna???
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 10. Jul. 2009 7:17

*mala*, v kampu si brez problema lahko tudi samo eno noč.

Glede zasedenosti pa po moje tudi ne bi smelo biti problema. V "našem" kampu (v Istri) se je samo eno poletje zgodilo, da je bil res polno zaseden in niso več sprejemali gostov (pa drugače velja za enega bolj obiskanih kampov). Za šotor se po moje vedno najde prostor, je pa res, da v višku sezonu najbrž ni na volju najboljših mest.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 10. Jul. 2009 8:41

*hox* napisal/-a:
lolitaa napisal/-a:A pride na tej plaži dost gužve?

Ja, ker jih večina rine na to plažo. :P



Hmm ne, ni veliko folka dol. Res ne. Zanč ko sva bla midva pa sva gledala dol in je bilo sam par čolničkov; pa kolegica je bla ene parkrat pa tud ni blo velik ljudi.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 10. Jul. 2009 9:35

ŽuŽa napisal/-a:
*hox* napisal/-a:
lolitaa napisal/-a:A pride na tej plaži dost gužve?

Ja, ker jih večina rine na to plažo. :P



Hmm ne, ni veliko folka dol. Res ne. Zanč ko sva bla midva pa sva gledala dol in je bilo sam par čolničkov; pa kolegica je bla ene parkrat pa tud ni blo velik ljudi.

Js sem vidla kr dost slik od tete in sestričn, pa je bila vedno ful gužva. Verjetno je tut odvisno kdaj greš.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov