Hrvaška

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 29. Maj. 2007 13:44

pozna kdo šolto??? :)
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 29. Maj. 2007 14:08

Lansko leto ko smo šli z čolnom iz Zadra do Hvara, Korčule, ... smo se tut na Šolti na hitro ustavili ... na prvi pogled mi je delovala simpatično ... tut tisti del mesta, ki sem ga videla je bil polno turistov :wink:

Tko, da kaj bol konkretnega žal ne znam povedat ... je pa definitivno vredno ogleda :P
Somebody save me
I don't care how you do it
Just save, save me
Come on
I've been waiting for you
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 29. Maj. 2007 14:18

inchy, jaz sem bil pred nekaj leti 2x zaporedoma na šolti, pa bi rad samo spomine z nekom obujal! :P :P :P
Uporabniški avatar
Študentka.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 19. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Študentka. » 03. Jun. 2007 15:43

A se da na hrvaškem s evri plačevat?!!!!!!!! za menjalnico sicer vem, ampak vseeno če se da plačevat pa to...Nujno če kdo ve naj mi pove, ker greva jutri s fantom na morje pa sva evre kupila :?
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 03. Jun. 2007 16:17

Študentka. napisal/-a:A se da na hrvaškem s evri plačevat?!!!!!!!! za menjalnico sicer vem, ampak vseeno če se da plačevat pa to...Nujno če kdo ve naj mi pove, ker greva jutri s fantom na morje pa sva evre kupila :?


Ja po moje, da ne, ce je njihova edina uradna valuta kuna in itak niso v EU. Halo?
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 03. Jun. 2007 19:10

Evre sta "kupila"??
S čim pa, s tolarji, :D ?

Mene pa bol zanima, al se splača mogoče bolj pri nas menjat že evre v kune ali na Hrvaškem, če je kdo kaj kalkuliral mogoče?
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 03. Jun. 2007 20:14

Študentka. napisal/-a:A se da na hrvaškem s evri plačevat?!!!!!!!! za menjalnico sicer vem, ampak vseeno če se da plačevat pa to...Nujno če kdo ve naj mi pove, ker greva jutri s fantom na morje pa sva evre kupila :?


NE.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 03. Jun. 2007 23:13

MsN napisal/-a:
Študentka. napisal/-a:A se da na hrvaškem s evri plačevat?!!!!!!!! za menjalnico sicer vem, ampak vseeno če se da plačevat pa to...Nujno če kdo ve naj mi pove, ker greva jutri s fantom na morje pa sva evre kupila :?


Ja po moje, da ne, ce je njihova edina uradna valuta kuna in itak niso v EU. Halo?


jst sm lani plačevala tud z evri po lokalih in trgovinah..sam opozarjam, da vzamejo kar eno svojo določeno provizijo in plaaš dvojno za eno stvar, kot pa če bi plaal v kuna...ne vem pa če se da povsod plačevat z evri....

in men tud tole s kupljenimi evri ni jasn :?
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 12. Jun. 2007 20:28

No, da še tukaj zastavim vprašanje ...
Zanima me vse v zvezi z Pulo in mestom Krk; torej kakšni hoteli, cene, apartmaji, spletne strani, vaše izkušnje ... vse zelo zelo dobrodošlo! Hvala že v naprej! :)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 12. Jun. 2007 22:32

najboljš boš sama vidla če boš šla gledat na google naprimer....

drgač pa tko..men osebno Pula ni všeč, ker nasplošno en maram istrskega folka, niti plaže tam niso lepe..sploh pa je v morju cel kup nafte :tot:
za žurat edin je dobra pula, za tko dopust umirjen pa ni kej preveč..predvsem zato ker je ornk mest in je ful preveč folka...

Krk je pa lep, maš ful enih zalivčkov na samem če se ti jih da iskat..blizu mesta Krk maš še Baško s ful lepo plažo, ampak sicer preveč ljudmi..
če bi izbirala bi rajš Krk izbrala kot pa Pulo..no, Pule sploh nebi :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 12. Jun. 2007 23:03

*purple* napisal/-a:jst sm lani plačevala tud z evri po lokalih in trgovinah..sam opozarjam, da vzamejo kar eno svojo določeno provizijo in plaaš dvojno za eno stvar, kot pa če bi plaal v kuna...ne vem pa če se da povsod plačevat z evri....
Ja, sam jz se pa recimo tega raj ne bi šla, ker to oni valda mal(al pa velik) nabijejo cene in pol(če ne še več) v svoj žep spravijo.

Študentka. napisal/-a:A se da na hrvaškem s evri plačevat?!!!!!!!! za menjalnico sicer vem, ampak vseeno če se da plačevat pa to...Nujno če kdo ve naj mi pove, ker greva jutri s fantom na morje pa sva evre kupila :?
Sori, ampak .. Slika
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 12. Jun. 2007 23:09

ja sej vem...ampak dogajalo se je ker sva šla v drug kraj od aparmaja in nism vidla da sm namest kun evre vzela s sabo :roll: in kaj mi preostane..nazaj pa nisva hotla 20 km sam po keš če sva lahko plačvala z evri...je pa draga špilancija tole ja..sej pol sm skos gledala da slučajno nom spet zajebala...in ja takrat je dragi, kot nalašč, pozabu denarnico v apartmaju :roll: :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 12. Jun. 2007 23:10

Mimi_M napisal/-a:Mene pa bol zanima, al se splača mogoče bolj pri nas menjat že evre v kune ali na Hrvaškem, če je kdo kaj kalkuliral mogoče?
Trenutna tečajna lista je taka:
pri nas: 1€ = 7,3305HRK (=32,69SIT :D)
pri njih: 1€ = 7,362916 HRK (=32,54SIT :D)

minimalna razlika..pomoje, da je skoraj vseeno kje menjaš.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 12. Jun. 2007 23:11

*purple* napisal/-a:ja sej vem...ampak dogajalo se je ker sva šla v drug kraj od aparmaja in nism vidla da sm namest kun evre vzela s sabo :roll: in kaj mi preostane..nazaj pa nisva hotla 20 km sam po keš če sva lahko plačvala z evri...je pa draga špilancija tole ja..sej pol sm skos gledala da slučajno nom spet zajebala...in ja takrat je dragi, kot nalašč, pozabu denarnico v apartmaju :roll: :D
Hehe, ja, (žal) se pač dogaja..
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 13. Jun. 2007 7:48

No jest se pa tut približno ne strinjam s Purple :P

Sem skoraj vsako leto v Puli (sicer za prvomajske) in men je prov fletn oz. sem kr mal začarana s Pulo. Plaže so ful lepe, maš od skalnatih, tistih s kamenčki, morje je čisto pol lah se tut na kamenjak zapelješ - jest sicer še nisem bla ampak baje je ful lepo. Pol tut center mesta je lep, arena prečudovita, glede hrane maš našga najboljšega soseda dol. Jest sem bla vedno v turističnem naselju Punta Verudela in maš prov vse na enem mestu od trgovine, športnih dejavnosti, plaže naokoli, restavracija itd. pa še ful so prijazni. Aja pa en najhujši možen lokalček majo s fontanami, grmički itd. - res hudo!

Evo par slikic:
SlikaSlikaSlika

Na Krku sem bla tut pa mi je dobesedno kr nekej... sicer sem bla bolj v eni vasi Pineziči in je blo res tko k, da si prišel nekam direkt na selo.
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov