Hrvaška

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 18. Mar. 2007 23:31

aha, potem je hvar vreden obiska :)
kaj pa plaže?a so skalnate al prodnate oziroma kter bolj prevladujejo?
za kjerkoli na hvaru me zanima, ker sva itak avanturista in vsak dan an drugi plaži pa tko.. :)
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 19. Mar. 2007 8:57

Mi smo se večinoma kopali na plaži pri Hotelu Mina. Plaža je stopničasta in sicer ob cesti so borovci, se pravi iglice po tleh, pa narejene so stopničke, bližje vodi pa je beton s tuši, v vodi je mivka. Malce naprej so skale, potem pa zopet mivka, kjer smo igrali odbojko v vodi (igrišče je bilo narejeno v vodi). V samem centru mesta je bila manjša plaža s kamnčki.
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 19. Mar. 2007 10:34

Hvar je vreden obsika (govorim za mesto Hvar) zgolj zaradi zabave ;)
mi smo ga žural vsak dan v drugem kafiču, najhujši je en, k ma sam balkan muziko, pol pa ne vem, če majo še tist grad z bazenčkom ;)
za kopat ... no ja, s sestro sva pretacali cel Hvar in resnično se nimaš kje ulešt pa sončit ... edino, če si v Adriaticu in te potem z ladjo vozijo na otoke. Drugače pa pri hotelu Amfora, sam tam pa skor ne dobiš placa. Pa na kakih pomolčkih, ampak takrat je bilo tok ježev, da priporočam nošnjo čevljev za v vodo ...
ne vem, kolikor sem slišala, se na Hvaru resnično ne splača drugam kot v sam Hvar ... ker Jelsa je dolgčas :lach:
tako, da če greš na Hvar, pejt v mesto Hvar .. ampak se mi zdi, da so apartmaji precenjeni ... bolje ti bo, če greš ob obali ... tja do Makarske ;)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 19. Mar. 2007 11:52

hmm..zdej sm pa v dilemi :D
ma ja sej sva študirala da bi šla do makarske, ampak naju malce moti to da je makarska na celini-midva sva pa ful rada na otokih in raziskujeva in hodiva na kakšno samcato plažo, če se jo dandanes sploh še kje najde..na celini je tega bolj malo :?
pa tud razmišljala sva o braču, ampak je drag ko kurba...520 evrov za obdva-apartma za en tedn...ultra drago je tole...

hm pa dobro, naju niti ne skrbi kakšen plac za žurat..valda bi blo lepo da pač je nekej naroda in kakšen uredu kafič da lohk kakšen pameten koktajlček popiješ...recimo lani sva bla bna cresu in je blo vse skupaj ful bed ker okoli najinga apatmaja kakšnih 20 kilometrov ni blo nč (pametnega):roll:
samo tolez ježi..jst ježov ful ne maram k sm pol čist panična, zdej sme mal ustrašla :D
no tretja varjanta je pa vis...o tem se še študira :D
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 19. Mar. 2007 13:49

Ma kaki Vis - Lastovo :lach:
Ker na Visu se zna zgodit, da boste brez vode ...
tam si ziher sama, pa imajo en kup samotnih plaž ... :rofl:
Brač, Pag, Hvar - to je že tok zlajnano, da glava boli, pa sami Slovenčki pa Zagrebčani so tam :tot:
na Hvaru je res pol Ljubljane.
Če vama je zgolj za uživanje, pejta na Čiovo. To je otok zraven Trogirja ... mir, urejene plaže, nobenih razgrajačev. Trogir je čist zraven, Split je blizu. Tako, da so hudi izletki za zvečer in tudi zjutraj. (mi hodimo tja že 3 leta pa je res hudo za spočit)
drugače pa Cres ali pa Lošinj oz Šolta mi je tudi všeč ;)
Uuuuuu, Ugljan :love:
ma sej je teh otokov ko dreka, samo moraš vedet, kaj hočeš ... če hočeš zabavo, se greš pač rint z vsemi tistimi kvazi žurerji po unih že napisanih otokih, če hočeš družinsko idilo, greš pač na Lošinj ... jaz ti lahko povem svoje mnenje o otokih, ki sem jih že obiskala, teh je pa zelooooo veliko ;)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Mar. 2007 12:02

Ej Vis je pa najlepši :hearts: Jst sm bla tm že desetkrat, ampak prej ko še ni bil tolk skomercializiran in si bil res sam na plaži..Pa domačini so ful prjazni in hitr kakšnega najdeš da te za sto kun furq cel dan po plažah okoli otoka in ti še ribce za kosilce ujame :) Ampak zdej je čist preveč folka tam..Je pa res da je Vis očitno poslovenjeno mendeno letovišče..Srečala sem že jana plestenjaka, martino kajfež, rebeko dremelj in sandija, enga atleta pa se ne spomn imena...Uglavnem vis je oh in sploh kresen, ampak ful mal in zadnje čase preveč natrpan s folkom...
Bom pa tele vaše nasvete vse v zakup vszela, mal pobrskala po netu, pogledala cene (te so skor najbolj važne) in bom vidla pol kam bova šla..če sploh bova šla... :(

aja pa za te otoke daleč (hvar, vis, korčula) naju ful moti to da je en kup ene vožnje :? pa še če greš iz splita na trajekt morš bit točen in lovit trajekte..Ničkolikokrat smo ga zamudl in čaal cel dan v tisti vročini :roll:
Pa trajekt reimo split-hvar je kr okol deset jurov samo za avto, če sm jst prov pogledala...skor da se bolj splača v rijeki naložit avto in se lepo pelat do cilja...
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 20. Mar. 2007 13:13

^^Ja, to je res. Kar precej pride "karta" za avto na trajektu. :?

bejbika, in kaj ti predlagaš kot no. 1 (ne ravno stil disko na disku, ampak tak normalno, lokalčki ...)? :)
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 20. Mar. 2007 14:05

hehe ...
prpl mi smo plačali pred 7leti 32k takratnih tolarjev za avto in 4 potnike za trajekt od Reke do Hvara. V eno smer. Res pa je, da takrat ni bilo AC in smo mislili, da je to najboljša rešitev ;) ... drugače pa trajekti vozijo non stop ... tako, da nimaš kaj lovit. Ker, če ne prideš gor, pač počakaš uro in to je to. Enostavno ne moraš pričakovat, da boš takoj prišla gor ;) ... Glede na to, da pa dobesedno padeš v Split (cca 5h vožnje), niti ni neka kriza potem čakat trajekt ... je pa res, da ne smeš it ob 7h iz LJ :lach: ... ker potem se tvoja vožnja podaljša za 3x in prideš na hvar pozno ponoči. Ja, ko smo bli mi tam, so eni Nemci skor znorel, ker so se več kot dan vozili na Hvar ... jeba

Laram ... khm, kaj pa vem :oops: ... zame je bil hud žur in na Hvaru in na vseh ostalih otokih. Sej Hvar ni tok žurerski otok kot Brač pa Pag, ampak je pa eden najdražjih, tako da bodi pripravljena dat tudi več kot 15kun za kavo ... (toliko je bila 7let nazaj) ...
osebno priporočam obisk Srednje in Južne Dalmacije. Če imaš rada dolgo vožnjo, potem Makarska :gut:, Split. Pa definitivno apartmaje najdt prek neta.
glede otokov pa tako. Če hočeš zelo malo Slovencev, potem se izogni otokom :D
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 20. Mar. 2007 14:41

Hm, saj na Hvar letos najbrž ne bomo šli, ker smo bili lansko leto (Stari Grad). :) Pa je bilo res superca.
Mika me prav Split, ali pa Makarska. :scherzkeks:
Bom videla, kaj se bomo dogovorili.
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 20. Maj. 2007 15:22

Jest mam letos Korčulo v planu tko, da dejte komentirat tisti, ki ste že bli dol.
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 20. Maj. 2007 16:28

Ali kdo hodi tuki v Maredo?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
..aNia*.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 296
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ..aNia*. » 20. Maj. 2007 16:53

MIGRENA napisal/-a:Jest mam letos Korčulo v planu tko, da dejte komentirat tisti, ki ste že bli dol.

ja men je blo dol suprca..smo pa kampiral (pozabla ket) in morm rečt d nismo mel problemou...kamp je biu pa itk urejen po njihovih kriterijih..no vsaj sanitariji so bili urejeni :P
Don''t care what people say, just follow your own way...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Maj. 2007 22:26

Tigi napisal/-a:Ali kdo hodi tuki v Maredo?


jst sm bla v maredi...nevem, men se je zdelo vse skupaj brezveze, sploh plaža je bla kar neki :roll: maš pa blizu centre dogajanja, recimo umag...
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 21. Maj. 2007 8:30

Tigi napisal/-a:Ali kdo hodi tuki v Maredo?

V Maredi je bilo men full dougčas. :roll: :D
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 21. Maj. 2007 15:13

:oops:
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 05. Dec. 2010 22:40, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov